برترین های کار و کسبعمومی

نقش مشاوران املاک در انتخاب پروژه های پیش خرید همچون پروژه نیکان

معرفی تعاونی‌های معتبر منطقه ۲۲ تهران

به نقل از گــروه سـرمایه گذاری مرواریــد، تعاونی‌های معتبر زیادی وجود دارند که اقدام به ساخت پروژه نیکان و احداث برج‌های لوکس و مدرن در این منطقه کرده‌اند. منطقه 22 تهران به لطف همین تعاونی‌ها رونق و ارزش امروز را دارد و در گذشته منطقه‌ای دست نخورده و خالی از سکنه بود که بدون هیچ گونه رشد و ترقی باقی مانده بود. اما امروز این منطقه از کلان شهر تهران، طرفداران بسیاری را به خودش اختصاص داده و یک منطقه گردشگری و تفریحی نیز به شمار می‌رود. منطقه 22 همه این پیشرفت‌هایی که نام بردیم را مدیون همین مسکن صدف می‌باشد. تعاونی‌های معتبر منطقه 22 به شرح زیر می‌باشند:

·        شرکت عمرانی توسعه ابنیه همت

این شرکت تعاونی که به شرکت عمرانی توسعه ابنیه همت نیز شهرت دارد، در 21 ام فروردین ماه سال 91 راه اندازی شد. این تعوانی در آن زمان اقدام به پیدا کردن زمین‌های مختلف با کاربری مناسب بود. همچنین برای احداث ساختمان‌ها و انجام فعالیت ساختمانی و عمرانی از جمله ساخت اماکن اداری، آموزشی، تجاری، درمانی، ورزشی، مذهبی، شهرک سازی و…فعالیت‌های بسیاری را انجام داد.

هدف‌های اصلی تعاونی مسکن ابنیه همت، عمران و توسعه آبادانی، ترویج و تحکیم مشارکت، استفاده از فناوری روز دنیا در توسعه و ساخت و ساز و همچنین پاسخگویی به نیازهای متنوع بود. تعاونی مسکن ابنیه همت، در منطقهٔ ۲۲، شهرک گلستان و در بخش ساحل شرقی دریاچهٔ چیتگر، پروژه‌های بسیاری را به ساخت رسانده است. از جمله پروژه‌های معروف آن می‌توان به پروژه اداری تجاری لکسون، پروژه اداری تجاری آرتمیس، پروژهٔ فرزانگان، پروژهٔ آجا، پروژهٔ البرز، پروژهٔ آسمان آبی و … اشاره کرد.

·        تعاونی مسکن بتاجا

تعاونی مسکن بتاجا نیز یکی از تعاونی‌های خوشنام منطقه 22 است که وابسته به ارتش جمهوری اسلامی می‌باشد. از جمله اهداف این تعاونی، بکارگیری فناوری‌ها برای کاهش هزینه‌ها، سودآوری بیشتر، سرعت در تولید، ارتقای کیفیت و بسیاری مسائل دیگر از این دست می‌باشد. شروع فعالیت‌های درخشان این تعاونی مسکن، از سال ۱۳۷۷ می‌باشد و توانسته تا به امروز در پهنه b یا سروستان، برج‌های مسکونی بسیاری را به ساخت برساند. برج‌های ساخته شده توسط تعاونی مسکن بتاجا به شکل پروانه هستند و 40 طبقه برای هر کدام در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند که این پروژه‌ها در قسمت غربی دریاچه چیتگر واقع شده‌اند.

·        مسکن شمیم رحمت کارکنان هوافضای سپاه

مسکن شمیم رحمت کارکنان هوافضای سپاه که به اختصار تعاونی مسکن شمیم رحمت نامیده می‌شود، یکی از تعاونی‌های فعال در منطقه 22 است که دارای سوابق ساخت و ساز بسیاری می‌باشد. از جمله پروژه‌های این تعاونی می‌توان به شمیم رحمت فاز یک و شمیم رحمت فاز سه اشاره کرد که به خوبی باعث گسترش و توسعه منطقه 22 شدند. جالب است بدانید که تعاونی مسکن شمیم رحمت در سال 1393 تأسیس شده و نشانی آن شهرکت گلستان، بلوارکوهک، خیابان شهید بیگدلی، فاز، شهرک یاس تجاری غربی، طبقه اول می‌باشد.

·        تعاونی مسکن سپاشهر

تعاونی مسکن سپاشهر که تحت عنوان بنیاد توسعه و عمران انصار ابنیه شهر نامیده می‌شود، سابقه درخشانی در زمینه ساخت و ساز در منطقه 22 تهران دارد. پروژه‌هایی همچون سفیر 1 در شهرک مروارید شهر، برج بانک ملی در محله کوهک و برج دیپلمات در شمال دریاچه چیتگر از جمله مواردی هستند که بسیاری از سرمایه داران و خریداران، آن‌ها را با نام تعاونی مسکن سپاهانشهر می‌شناسند. این تعاونی هم اکنون صاحب امتیاز پروژه سفیر 2 نیز هست که شروع آن از سال 98 در قطعه K2 از شهرک مروارید شهر بوده و در غرب دریاچه چیتگر می‌باشد. برخی دیگر از پروژه‌های موفق این تعاونی مسکن، عبارتند از مجتمع مسکونی تجاری نیکان مروارید شهر، پروژه ایران بانک ملی و برج مسکونی نارنجستان 1 و 2.

·        تعاونی مسکن ابنیه آکام

شرکت عمرانی نوین ساز ابنیه آکام نیز سابقه خوبی در زمینه ساخت و ساز پروژه‌ها در منطقه 22 دارد. این شرکت که با هدف سازندگی و ایجاد رشد و توسعه فعالیت خود را شروع کرد، همواره دارای شعار «ما می‌سازیم آن گونه که دوام داشته باشد» به راه خود ادامه می‌دهد. خوب آیت بدانید که تأسیس تعاونی مسکن ابنیه آکام به سال ۱۳۹۷ باز می‌گردد و با پروژه‌هایی نظیر برج‌های مسکونی نارنجستان ۱، نارنجستان ۲ و نارنجستان ۳، در منطقهٔ ۲۲ و محله چیتگر شناخته می‌شود.

·        تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش

تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش با هدف تهیه زمین، ساخت و ساز آپارتمان‌ها و خانه‌های مسکونی و واگذاری‌شان به خریداران، به وجود آمد. این تعاونی که در سال 92 راه اندازی شد، تا کنون پروژه‌های موفقی را از خود بر جای گذاشته که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به پروژه برج مرجان واقع در پهنه c شهرک امام رضا یا چیتگر، اشاره کرد که 42 طبقه داشته و به همین خاطر بلندترین برج منطقه 22 به شمار می‌رود. سال تأسیس تعاونی مسکن ناجا به سال ۱۳۸۷ باز می‌گردد

·        تعاونی مسکن اداره مهندسی ناجا

سال تأسیس تعاونی مسکن ناجا به سال ۱۳۸۷ باز می‌گردد. این تعاونی هم نقش بسزایی را در ساخت و ساز و توسعه منطقه 22 ایفا کرده و با هدف تأمین مسکن کارکنان نیروی ناجا به وجود آمده است. تعاونی مسکن اداره مهندسی ناجا به تهیهٔ زمین و ساخت و ساز در آن مطابق با اصول شهرسازی مدرن می‌پردازد و از جمله پروژه‌های مهم آن، می‌توان برج‌های چهارگانه نزاجا واقع در پهنه c را نام برد که در مجموع 4 برج با 38 طبقه می‌باشد.

امتیاز پروژه نیکان |برج نیکان چیتگر

شهرک چیتگر و پروژه‌های معتبری که تعاونی‌های مسکن در آن ایجاد کرده‌اند

تعاونی‌های مسکن زیادی شروع به ساخت و ساز، تهیه زمین و تأمین مسکن برای خریداران و سرمایه گذارن در منطقه 22 کرده‌اند. ساخت پروژه‌هایی که در شهرک چیتگر قرار دارند و همچنین بخش‌های مختلف آن، شامل سال‌ها تلاش و علوم مهندسی و معماری بکار گرفته شده، تحت نظارت این تعاونی‌هاست. برج‌هایی نظیر پامچال، ارکیده، مرجان، خلبانان، پدافند، نگین ساحل، پاسارگاد ۲، دیپلمات، ترنج، نارنج، آرتمیس و … هر کدام حاصل فعالیت تعاونی‌های مختلف هستند.

 تعداد زیادی از آن‌ها ساخته شده و به بهره برداری رسیده‌اند و تعداد بسیار دیگری، در حال ساخت می‌باشند. در منطقه ۲۲ تهران و به خصوص اطراف دریاچه‌ی مصنوعی چیتگر، مجموعه‌های فروانی ساخته شده که در مجموع شهرک چیتگر را پدید آورده‌اند. این شهرک بزرگ دارای ۳ پهنه A،B و C می‌باشد که پهنه‌ی A را تعاونی بتاجا، با ۲۱ برج به وجود آورده و پهنه B به واسطه‌ی تعاونی بنیاد ارتش تشکیل شده است که در قالب ۲۰ برج می‌باشد. در نهایت پهنه c هم تحت فعالیت و نظارت بنیاد تعاونی ارتش در حال ساخت می‌باشد که برج‌های آن با نام برج‌های نیروی زمینی ارتش هم شهرت دارند.

بسیاری از واحدهای مسکونی و برج‌های ساخته شده در این پهنه‌ها که توسط تعاونی‌های مختلف، ایجاد شده‌اند به صورت پیش ‌فروش قابل ارائه هستند. بنابراین افرادی که خواهان خریداری این برج‌ها و واحدهای مسکونی می‌باشند، می‌توانند حق امتیاز واحدهای در حال ساخت را جلوتر خریداری کنند و یا حتی به دیگران بفروشند. قیمت هر واحد نیز با در نظر گرفتن میزان پیشرفت پروژه، اعتبار و سابقه تعاونی سازنده، میزان عرضه و تقاضا، موقعیت مکانی آن، امکانات پروژه و بسیاری عوامل دیگر تعیین می‌شود.

بررسی نقش مشاوران املاک در خرید مسکن و افزایش قیمت آن

خرید مسکن به دلیل اینکه یکی از خریدهای مهم و اصلی هر شخص در زندگی او محسوب می‌شود از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. از اینرو در هنگام خرید مسکن باید به یکسری نکات توجه لازم را داشته باشید تا از خرید خود بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید. از طرفی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر بازار مسکن در طی چند ماه اخیر شاهد یک نوع رکود و کساد در این بازار بوده‌ایم.

در ماه‌های اخیر و در سال ۹۷ هر چند که شاهد افزایش قیمت مسکن بوده‌ایم اما این قیمت‌های پیشنهادی از جانب عرضه با قدرت خرید مشتریان فاقد هماهنگی می‌باشد، که این امر باعث کاهش تعداد معاملات انجام شده در زمینه خرید و فروش مسکن شده است.

نقش مشاوران املاک در خرید مسکن

همانطور که می‌دانید مشاوران املاک وظایف بی‌شماری را در انجام معاملات ملکی به عهده دارند. یک مشاوره املاک به راحتی می‌تواند لیستی از تمام املاک آماده‌ی فروش در منطقه را برای شما در کمترین زمان ممکن تهیه کند. همچنین کارگزاران املاک به دلیل داشتن تجربه و اطلاعات مفید بهترین راهنمای شما برای انتخاب و خرید مسکن به شمار می‌آیند. یک مشاور املاک برای خریدار و فروشنده یک قیمت مناسب و کارشناسی شده‌ای رابرآورد می‌کند تا دو طرف معامله از انجام معامله بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایند.

از دیگر مزایای استفاده از کارگزاران مشاور املاک می‌توان به این اشاره داشت که این کارگزاران در مورد فاکتورهایی همچون تاریخ انتقال مالکیت، نحوه‌ی تامین منابع مالی، شرایط قرار داد، قیمت مسکن و … به راحتی می توانند با فروشنده ملک به مذاکره بپردازند. این کارگزاران املاک با استفاده از تجربه خود ملک را با دقت خاصی برای شما ارزیابی می‌کنند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

همچنین مشاوران املاک بهترین گزینه برای نهایی شدن فروش یا خرید مسکن به شمار می‌آیند. از دیگر خدماتی که کارگزاران مشاور املاک برای متقاضیان و خریداران خود انجام می‌دهند یک برنامه‌ریزی اصولی و دقیق برای بازدید از ملک مورد نظر می‌باشد این امر به نوعی باعث مدیریت زمان و صرفه‌جویی در آن خواهد شد.

در واقع مشاوران املاک با داشتن یک سایت معتبر و با سابقه تمامی اطلاعات ملک را که شامل سال ساخت، متراژ ملک، انباری و پارکینگ آپارتمان، امکانات داخلی ساختمان و … در اختیار متقاضیان خود قرار می‌دهند تا آن‌ها به راحتی بتوانند در بین موردهای پیشنهادی گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است که متقاضیان خرید مسکن به صورت مجازی و بدون نیاز به مراجعه حضوری قادر هستند تمامی املاکی را که برای فروش در سایت گذاشته شده‌اند را با تمام جزییات توسط تصاویر سه بعدی مشاهده نمایند. همچنین مشاوران املاک دارای اطلاعات به روز و جدیدی در رابطه با قیمت مسکن، وام و شرایط آن هستند از اینرو با خیالی آسوده می‌توانید خرید مسکن خود را به دست آن‌ها بسپارید و از اطلاعات و تجربه آنها در این خرید مهم و اساسی زندگی خود بهره‌مند شوید.

همچنین این گروه به دلیل داشتن تجربه قادر هستند اطلاعات کارآمدی را در مورد تعمیر یا زیباسازی بعضی از قسمت‌های خانه‌ایی که قصد فروش آن را دارید به شما بدهند تا بتوانید با یک تعمیر جزئی واحد مسکونی خود را با قیمت بالاتری نسبت به قبل به فروش برسانید.

دکمه بازگشت به بالا