اقتصادیبرترین های کار و کسب

سه ساعت مچی سوییسی لاکچری در ایران

بهترین برندهای ساعت مچی سوئیسی

من میخواهم از هر علاقمند به ساعت مچی دربارۀ ساعت مورد علاقشان بپرسم. من سر هرچی دارم با شما شرط می بندم که طولی نمی کشد که شما بز ودی دربارۀ خرید ساعت امگا  (Omega)، پتک فیلیپ (Patek Philippe) یا رولکس (Rolex) زیاد خواهید شنید. آیا می توانید حدس بزنید این اسامی چه مشترکاتی باهم دارند؟ همه آنها ساعتهای مچی ساخت سوئیس هستند. افراد موجود در جامعه ساعت مچی، همانند افرادی که علاقه زیادی به یک لیوان نوشیدنی تخمیر شدۀ آلمانی دارند، برای برَند های ساعت سوئیسی احترام ویژه ای قائلند. این مانند واژۀ “ساخت سوئیس” است که در روی جعبه حک شده است و دقت و اصالت آن را نشان میدهد. اما چه چیزی اینقدر برَند های ساعت سوئیسی را خاص می کند؟

در طول دهۀ 1500، جنِوا (Geneva) به خاطر صنعت جواهرات ظریفش شناخته شد. اما زمانیکه جان کالوین، یک متخصص الهیات و اصلاح طلب فرانسوی در جنِوا (Geneva) در طول جریان اصلاحات پروتستان، بر این شهر تسلط یافت، پوشیدن جواهرات را برای مردم ممنوع اعلام کرد. این قانون جدید معیشت جواهر سازان را به خط تولیدر انداخت. این وضع باعث شد که جواهرسازان از روی اجبار به یک کسب و کار متفاوت-اما آشنا با آن صنعت-یعنی ساعت سازی- روی آوردند.

در پایان آن قرن، سوئیس به ساخت ساعتهای با کیفیت بالا شهرت یافت. سپس در سال 1601، سوئیس اولین صنف ساعت سازی جهان را در جنِوا (Geneva) تأسیس کرد. با این تعاریف، چیزی که در مجموعه یک کلکسیونر ساعت همیشه موجود است، یک ساعت با برَند سوئیسی است. در اینجا 15 برَند عالی مدل ساعت سوئیسی آورده شده است که هر کلکسیونر ساعت باید آنها را بشناسد.

1. بلانپین (Blancpain)

ساعت Blancpain Fifty Fathomsیکی از قدیمی ترین برَند های ساعت سوئیسی در جهان Blancpain است. تاریخ قدیمی و غنی آن در ویلِرِت سوئیس، در سال 1735 آغاز شد. که جِهان ژاکوس بلانپین (Jehan -Jacques Blancpain ) آغازگر چیزی است که می تواند در یک کسب و کار خانوادگی چند صد ساله باشد. در آن زمان او یک معلم مدرسه بود، اما رونق صنعت ساعت سازی را پیش بینی کرد. این موضوع او را بر آن داشت تا مزرعه خود را به کارگاه تبدیل کند.

او کار کوچک خود را با تولید قطعات ساعتهای جیبی آغاز کرد. او خیلی زود شروع به ایجاد مکانیزم حرکت Ebauche سوئیسی کرد تا اینکه سرانجام به تولید ساعت های کامل دست یافت. این شرکت بیش از 200 سال در خانواده ماندگار شد تا اینکه گروه Swatch Swiss Group در سال 1992 آن را خریداری کرد.

دستاورد دیگر، تولید اولین توربیلون و تقویم اتوماتیک جهان با ذخیره انرژی بمدت 8 روز است.

Blancpain Fifty-Fathoms به موارد زیر شهره است: این ساعت به طور کلی به عنوان اولین ساعت غواصی مدرن شناخته می شود. سربازان غواص فرانسوی در زمان جنگ با درخواست کاپیتان مالوبیئر از این نوع ساعت استفاده می کردند. پس از آن بود که او فهمید آنها به یک ساعتی نیاز داشتند که میتوانست در اعماق آب از کار نیافتد.

2. بریجت (Breguet)

Breguet Heritage Watchاگر داشتن ساعتی که بتوان هر از چند گاهی آن را کوک کرد مهم است، می توانید از Breguet برای این کار متشکر باشید. بنیانگذار آن، آبراهام-لوئیس بریجت، یکی از مهمترین چهره های تاریخ ساعت سازی است. وی کار ساعت سازی را در زمانیکه در پاریس بود آغاز کرد. وی در حالیکه تحت آموزش آبوت ژوزف-فرانسواز ماری بود، به این مهارت دست یافت.

بریجت بواسطۀ دانشش در ساعت سازی، فن آوری های زیادی را بکار کرد. یکی از شاهکارهای او خلق اولین ساعت کوک خودکار است که آن را پِرپِچوئل (Perpetuelle) نامید. یکی دیگر از نقاط قوت این برند اختراع اولین ساعت مچی است.

در طی گذر تاریخ، بریجت شهرت خود را به دست آورده و دارای یک فهرست متمایزی از مشتریها است. از طرفداران این برند می توان به شاه جورج سوم، ملکه ویکتوریا و ناپلئون بناپارت اشاره کرد.

اگرچه آغاز خلق این برَند از پاریس شروع شد، اما از زمان خریداری Swatch در سال 1999، امروز این برَند یکی از بهترین برَند های ساعت سوئیسی به شمار میرود.

Breguet Marie-Antoinette به موارد زیر شهره است: همچنین به عنوان ملکه (Queen) شهره است. این ساعت جیبی به عنوان پنجمین ساعت پیچیده جهان شناخته می شود.

Breguet Heritage : این مجموعه به دلیل صفحه های شکل غیرمتعارفش معروف است. قاب روکشش واقعاً آن را منحصر به فرد میکند.

3. زنیت (Zenith)

Zenith El Primeroنام برَند آنها از هیچ جهت متشابه با “بالاترین نقطه” نیست. در میان برَند های ساعت سوئیسی جهان، زنیت یکی از معدود برَند هایی است که هنوز هم تمام بخش های خود را در داخل کشور تولید می کند.

زنیت اولین موتور کرونوگراف اتوماتیک یکپارچه El Primero را ایجاد کرد. هیچ موتور دیگری نمی تواند یک دهم ثانیه را اندازه گیری کند. تا امروز مردم آن را دقیق ترین کالیبر ساخت این مجموعه می دانند.

هیچ رازی در کار نیست، صحت و دقت این برَند بی نظیر باشد. به همین خاطر سایر برَند های ساعت سوئیسی برای تقویت توان خود از این مدل ساعتها برای جنبش خود الهام گرفته اند. یک نمونه از این موارد رولکس دیتونا (Rolex Daytona) است.

Zenith El Primero به موارد زیر شهره است: دارای اولین بخش کرونوگرافی کاملاً یکپارچه، با فرکانس بالا و خودکار است.

4. بریتلینگ (Breitling)

Breitling Navitimerبا آرم بالدار B روی آن میفهمید که این برَند لوکس سوئیسی در ساخت ساعت های صنعت هواپیمایی تخصص دارد. طرح ساخت آن از سال 1882 آغاز شد، که در آن زمان لئون بریتلینگ تصمیم گرفت که جهان به روش های دقیق تری برای زمان بندی نیاز دارد. او که به ورزش و علم اشتیاق فراوانی داشت، تصمیم گرفت تا روی زمان نگارها و تایمرها تمرکز کند.

زمانیکه لئون در سال 1914 درگذشت، پسرش گاستون کار ساعت سازی را بر عهده گرفت. او تصمیم گرفت تا از بازار هواپیمایی نوظهور بهره ببرد و به سمت ساخت ساعت های خلبانی سوق پیدا کرد. یکی از معتبرترین برَند های ساعت سوئیسی، Breitling پس از سالها توسعه فناوری با تمرکز بر ساعتهای هواپیمایی، مورد توجه قرار گرفت. طولی نکشید که نیروی هوایی سلطنتی انگلیس از Breitling برای خلبانان خود استفاده کرد.

Breitling Navitimer به موارد زیر شهره است: این ساعت در بین خلبانان بسیار محبوب است. و یک کرونوگراف با یک کامپیوتر پرواز یکپارچه است.

5. TAG Heuer

Tag Heuer Carreraیکی از برَند های ساعت سوئیسی که شهرت خود را در زمینه برگزاری رویدادهای مختلف اسپورت کسب کرده، برَند TAG Heuer است. این برَند به قدری معتبر شد که می توانست نگهدارنده زمان (timekeeper) رویدادهای اسپورت المپیک در دهه 1920 باشد. به همین دلیل خرید ساعت مچی تگ هویر انتخاب اول طرفداران ورزش می باشد.

همچنین Tag Heuer اولین کرنومتر روی داشبورد را برای خودروها با نام Autavia معرفی کرد. بنابراین، ارتباط این برند با مسابقات اتومبیلرانی را بیشتر کرد. اشتیاق آنها به اتومبیلرانی الهام بخش مدلهای محبوب مانند Carrera است. در چند دوره اخیر، TAG Heuer توسط تیم پورشه فرمول E به عنوان زمان سنج آنها انتخاب شد.

در سال 1985 شرکت خودروسازی TAG شرکت Heuer را خریداری کرد. این امر باعث شد شرکت نام خود را به TAG Heuer تغییر دهد که ترکیبی از Techniques d’Avant Garde و نام خانوادگی بنیانگذار آن است.

TAG Heuer Carrera به موارد زیر شهره است: بعد ار یکی از مشهورترین مسابقات، Carrera با نام رانندگان اتومبیل های مسابقه در ذهن ها ماند. مردم آن را به عنوان یکی از افسانه ای ترین کرونوگرافهای ساخته شده در نظر می گیرند.

TAG Heuer Monaco: این ساعت به عنوان اولین کرونوگراف اتوماتیک و قاب مربعی شناخته می شود و به افتخار Monaco Grand Prix ساخته شد.

راهنمای خرید ساعت سوئیسی اورجینال

توجه به قیمت:

ساعت های سوئیسی با توجه به سابقه درخشان، استفاده از مواد مرغوب و استفاده از موتورهای مکانیکی ( اتوماتیک ) دارای قیمت بالاتری است. برخی از برندهای لوکس سوئیسی همچون ROLEX، HUBLOT، PATEK PHILIPPE و…….دارای قیمت حداقل چند هزار دلاری است که امکان خرید آن برای بسیاری افراد فراهم نیست هرچند تعدادی دیگر از برندهای سوئیسی مانند TISSOTو SWATCH علی رغم کیفیت بالا دارای قیمت های مناسبی هستند.

گارانتی رسمی ( جهانی- بین المللی)

خرید با گارانتی رسمی حداقل 2 ساله از شرکت وارد کننده رسمی یکی از مهمترین عوامل برای خرید ساعت سوئیسی اصل است.

خدمات پس از فروش بین المللی

ساعت های سوئیسی اصل دارای وارانتی جهانی ( خدمات پس از فروش بین المللی ) در تمام کشورهای دارای نمایندگی رسمی است، این خدمات ممکن است از تعویض بند، باتری، شیشه و…..تا تعمیر ساعت در خارج از محدوده گارانتی را در بر بگیرد.

خرید اینترنتی ساعت مچی سوئیسی:

گروه بین المللی زیر ثانیه نمایندگی ساعت های سوئیسی HANOWA، MUREX ، ROBERTO CAVALLI و…..در تهران و ایران است. شما می توانید در این وب سایت مدل های جدید ساعت زنانه و مردانه 2023 از بهترین برندهای ساعت مچی سوئیسی را با قیمت روز مشاهده نمائید. همچنین خرید ساعت پتک فیلیپ با گارانتی معتبر نیز در سایت ما امکانپذیر می باشد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا