فرهنگ و هنربرترین های کار و کسب

بازی پابجی برای چه پلتفرم‌هایی منتشر شده؟

۳۰ حقیقت از بازی پابجی که احتمالا نمی‌دانستید

بازی پابجی (مختصر شده‌ی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds) یک آنلاین چندنفره در سبک بتل رویال است که توسط استودیوی PUBG Corporation توسعه یافته و نخستین بار در سال ۲۰۱۷ برای کنسول‌های نسل هشتمی و همچنین کامپیوترهای شخصی منتشر شده است. استودیوی PUBG Corporation تحت مالکیت کمپانی Bluehole برای توسعه‌ی بازی PUBG راه‌اندازی شده و برندن گرین (Brandan Greene) به عنوان کارگردان و خالق اصلی بازی پابجی، مدیریت آن را برعهده دارد.

این بازی در ابتدا با الهام‌گیری از مادهای چندنفره‌ای که برندن گرین برای دیگر بازی‌ها توسعه می‌داد، ساخته شد و ایده‌ی اصلی خود را از فیلم ژاپنی Battle Royale گرفته است. در این بازی ۱۰۰ بازیکن در ابتدای هر مسابقه، با چتر نجات از هواپیما روی یک جزیره فرود آمده و شروع به پیدا کردن اسلحه و دیگر تجهیزات برای کشتن بازیکنان دیگر می‌کنند و همزمان باید به دفاع کردن از خود در مقابل آن‌ها بپردازند. نقشه‌ی بازی و کاهش پینگ یک حلقه‌ی کمربندی در اطراف خود دارد که پیوسته درحال کوچک‌تر شدن است. هرچه این حلقه کوچک‌تر شود، بازیکنان باقی مانده به هم نزدیک‌تر شده و مسابقه را وارد سطح جدیدتری از هیجان می‌کند.

با خالق بازی پابجی بیشتر آشنا شوید

برندن گرین را می‌توان ذهن نابغه‌ی پشت پروسه‌ی تولید بازی PUBG دانست. این بازیساز ایرلندی وقتی به شهرت رسید که با الهام‌گیری از فیلم ژاپنی Battle Royale که در سال ۲۰۰۰ به اکران رسیده، یک مود بتل رویال برای بخش DayZ بازی ARMA 2 ساخت. برندن گرین چند سال از زندگی‌اش را به عنوان یک عکاس، طراح گرافیک و طراح وب در برزیل سپری کرد. او در این سال‌ها علاقه‌ی شدیدی از خود به بازی کردن نشان داد و از بازی‌های بسیار موردعلاقه‌ی آن می‌توان به Delta Force: Black Hawk Down و America’s Army اشاره کرد.

همانطور که احتمالا متوجه آن شده‌اید، برندن علاقه‌ی زیادی به بازی‌های نظامی با سبک و سیاق واقع‌گرایانه داشته و معتقد بوده است که بازی‌های چندنفره‌ی شوتر اول شخص از ارزش تکرار بسیار زیادی برخوردارند. اما نقشه‌ی کوچک این بازی‌ها و سهولت در به خاطر سپردن قسمت‌های مختلف این نقشه‌ها را یک پهن منفی خطاب می‌کند و همیشه به دنبال بازی‌هایی بوده است که اتفاقات غیرمنتظره‌ی زیادی در آن‌ها رخ داده و محتوای رندوم بیشتری داشته باشند.

از همین رو به سمت فراگیری علم کدنویسی رفت و به موازات آن به مطالعه‌ی رمان‌های The Hunger Games پرداخت. همانطور که احتمالا به لطف فیلم‌ها با ماهیت The Hunger Games آشنا شده‌اید، در دنیای این رمان، گروهی از انسان‌ها وارد یک جزیره می‌شوند و سعی می‌کنند در طول زمان محدودی که پیش روی خود دارند، با خرید یوسی پابجی به جمع‌آوری تجهیزات و آیتم‌های موردنیاز بپردازند و برای زنده ماندن تلاش کنند.

به دنبال خارج شدن بازی DayZ از زیر سایه‌ی بازی ARMA 2 و تبدیل شدن آن به یک بازی مستقل. برندن در صدد انتقال ایده‌های بتل رویال خود به بازی ARMA 3 بود که توجه شرکت Sony Online Entertainment (کمپانی توسعه دهنده‌ی بازی مستقر در سن دیگوی آمریکا که بعدها به عنوان یک زیرشاخه‌ی مستقل از شرکت سونی جدا شد و نام خود را به Daybrek Game Company تفییر داد) به سمت او و شیوه‌ی کار کردنش روی بازی‌های سبک جدید بتل رویال جذب شد.

برندن با همکاری Sony Online Entertainment وارد پروسه‌ی ساخت بازی H1Z1 شد و قصد داشت ایده‌ی بتل رویال را در این بازی پیاده‌سازی کند. درنتیجه در سال ۲۰۱۶ بازی H1Z1 رسما به دو بازی جداگانه تقسیم شد. یکی بخش Survival و تلاش برای بقای آن بود که با نام H1Z1: Just Survive منتشر شد و دیگری H1Z1: King pf the Kill بود که بخش بتل رویال ساخته شده توسط برندن گرین را به همراه داشت. همزمان با انتشار این دو بازی، قرارداد همکاری برندن گرین با Sony Online Entertainment به پایان رسید.

به محض خروج برندن از این شرکت، چانگ-هان کیم کره‌ای (Chang-han Kim) وارد داستان شد و او را به همکاری طولانی مدت در استودیوی Bluehole Ginno Games دعوت کرد. این استودیو از زیرشاخه‌های شرکت کره‌ای Bluehole محسوب می‌شد و پیش از این تولید بازی‌های MMO برای کامپیوتر را در کارنامه‌ی کاری خود داشت.

کیم (مدیر استودیوی Ginno Games) هدف ساخت یک بازی سرویس‌محور (game as a service) را در سر داشت که تا سال‌های متمادی بتوان از آن پشتیبانی کرد. از طرفی هم وارد رایزنی‌هایی با کمپانی فیسبوک جهت همکاری در زمینه‌ی تولید یک محصول استریمینگ شده بود. کیم در طول این سال‌ها فعالیت‌های برندن را زیر نظر داشت و نتیجه‌ی همکاری قبلی او را که مودهای بتل رویال بازی‌هایی مثل DayZ و H1Z1 بودند، به خوبی بررسی کرده بود.

برندن که حالا بیشتر از هر زمان دیگری به یک شغل نیاز داشت و مثل همیشه اولویت برترش تولید عناوین بتل رویال بود، با پیشنهاد همکاری کیم موافقت کرد و برای ادامه‌ی زندگی به کره‌ی جنوبی رفت. چند هفته بعد از شروع همکاری‌اش با کیم، برندن گرین به مقام کارگردانی (Creative Director) در استودیوی Bluehole Ginno Games رسید و کار روی یک بازی بتل رویال تمام عیار را آغاز کرد. این استودیو در ابتدا با یک تیم ۳۵ نفری پروسه‌ی ساخت بازی را آغاز کرد و بنا بر این بود که در طول یک سال نسخه‌ی اولیه‌ی آن را در قالب دسترسی زودهنگام عرضه کنند.

بعد از گذشت چندین ماه، در ماه ژوئن ۲۰۱۷ تعداد اعضای این تیم به ۷۰ نفر رسید و مراحل تولید نسخه‌ی اولیه‌ی بازی نیز تقریبا به پایان رسیده بود. بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds رسما پا به عرصه گذاشت و اسم استودیوی Ginno Games به PUBG Corporation تغییر یافت. توسعه‌ی بازی تازه متولد شده‌ی پابجی روز به روز جدی‌تر و وسیع‌تر شد و PUBG Corporation دفتری را در آمریکا تاسیس کرد و برنامه این بود که بعدها در اروپا و ژاپن نیز همین کار انجام شود. مدتی بعد در ماه آگوست ۲۰۱۸ نسخه‌ای به مراتب کامل‌تر از بازی پابجی منتشر شد.

برندن که حالا با انتشار موفقیت‌آمیز بازی PUBG ماموریت خود را به عنوان پایه‌گذار سبک بتل رویال به پایان رسانده بود، باری دیگر تصمیم به مهاجرت گرفت و اینبار به شهر آمستردام رفت که فاصله‌ی کمتری با خانواده‌اش (که ساکن ایرلند بودند) داشت. برندن در آمستردام در یکی از دفاتر PUBG Corporation که PUBG Special Projects نام داشت مشغول به کار شد و اینطور که از شواهد پیداست ایده‌ی ساخت یک بازی جدید را در سر دارد. بازی‌ای که به گفته‌ی برندن ارتباطی با سبک بتل رویال ندارد اما همچنان چندنفره (Multiplayer) خواهد بود.

تولد پابجی

بازی PUBG نخستین بار از طریق دسترسی زودهنگام (Early Access) استیم در مارچ ۲۰۱۷ برای ویندوز در دسترس قرار گرفت و نسخه‌ی کامل آن در دسامبر همان سال منتشر شد. پس از گذشت یک سال از انتشار پابجی برای کامپیوتر، با همکاری مایکروسافت در سپتامر 2018 توسط Microsoft Studios برای کنسول Xbox One عرضه شد و به دنبال آن نسخه‌ی پلی‌استیشن۴ آن نیز در دسترس قرار گرفت.

در همان سال بازی PUBG Mobile هم به عنوان یک بازی رایگان free-to-play برای اندروید و iOS منتشر شد و تجربه‌ای مشابه نسخه‌های کنسولی را برای علاقمندان به بازی‌های موبایل به همراه داشت. بازی PUBG که در بازه‌ی زمانی بین ماه مارچ ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۸ برای پلتفرم‌های اصلی (PC، PS4، Xbox One) در دسرس قرار گرفته بود، با سرعت شگفت‌انگیزی در طول ماه‌های بعد انتشارش به یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های جهان تبدیل شد.

به طوری که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۷۰میلیون نسخه در سرتاسر جهان روی کامپیوترهای شخصی و کنسول‌ها به فروش رساند و نسخه‌ی موبایل آن نیز بیش از ۷۳۴میلیون بار دانلود شد و درآمدی ۴.۳میلیارد دلاری را به ارمغان آورد. در نتیجه هک پابجی موبایل نیز رونق گرفت. بازی پابجی همچنین با بازخوردها و نقدهای مثبتی هم روبه‌رو شد.

منتقدین معتقد بودند با اینکه بازی از تعدادی از معایب فنی رنج می‌برد، سبک جدیدی از گیمپلی را ارائه می‌دهد که همه‌ی گیمرها در سطوح و توانمندی‌های مختلف می‌توانند در آن حرفه‌ای شوند و علاوه بر این‌ها، بازی شدیدا اعتیادآور و از ارزش تکرار بسیار بالایی برخوردار بود. این بازی پایه‌گذار سبک بتل رویال بود و تعداد زیادی از کلن‌های (کپی‌های) چینی از روی آن ساخته شدند تا شاید بتوانند مقداری از موفقیت‌های پابجی را بدست آورده و در شهرت جهانی آن شریک شوند.

این بازی همچنین نامزد دریافت چندین جایزه‌ی بازی سال شد و در مجموع امروزه از آن به عنوان یکی از پرافتخارترین و موفق‌ترین بازی‌های صنعت گیم یاد می‌شود. استودیوی PUBG Corporation به امید اینکه بازی پابجی به یکی از محصولات پرطرفدار مسابقات الکترونیکی تبدیل شود، تورنمنت‌های رقابتی متعددی را در کنار امکانات استریمینگ در اختیار بازیکنان گذاشت. خوشبختانه برنامه‌هایی از این قبیل در رابطه با بازی پابجی عملکرد خوبی داشته و آن را به یکی از پرمتقاضی‌ترین عناوین در عرصه‌ی مسابقات الکترونیک تبدیل کردند.

گیم‌پلی انقلابی بازی PUBG

همانطور که گفته شد، بازی PUBG یک بازی چندنفره‌ی بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) است که در هر مسابقه‌ی آن ۱۰۰ حریف به مصاف هم رفته و با هدف از بین بردن همه‌ی بازیکنان، با یکدیگر رقابت می‌کنند. بازیکنان می‌توانند به صورت یک‌نفره و تنها یا به صورت دونفره و همچنین تیم‌های چهارنفره وارد مسابقه شوند. برنده‌ی مسابقه آخرین تیمی است که زنده از نقشه‌ی مسابقه خارج می‌شود. بازی پابجی امکان بازی کردن در هر دو حالت اول شخص و سوم شخص را مهیا کرده که هر یک از این دو، نقاط ضعف و قدرت مخصوص به خود را دارند.

همچنین امکان تعیین حالت پیش‌فرض اجباری برای سرورها وجود دارد تا همه‌ی بازیکنان را مجبور به بازی کردن در یکی از این دو حالت کند و بازی برای همه یکسان باشد. به طور کلی چهار نقشه در بازی پابجی تعبیه شده‌اند که هر یک سایزهای متفاوتی دارند. بازیکنان سوار بر هواپیا از یک سو به سوی دیگر نقشه به پرواز درآمده و نقطه‌ای را برای فرود مشخص می‌کنند. به محض فرود آمدن، بازیکن هیچگونه سلاح و تجهیزاتی به همراه ندارد و باید در سریع‌ترین زمان ممکن آیتم‌های مختلف را از گوشه و کنار نقشه جمع‌آوری کرده و برای مقابله با دیگران مورد استفاده قرار دهند.

اسلحه، زره، وسایل نقلیه و دیگر تجهیزات نظامی، از جمله آیتم‌هایی هستند که درون ساختمان‌ها و دیگر مکان‌های موجود در نقشه به صورت پراکنده و با تراکمی منصفانه پخش شده‌اند و در هر مسابقه، مکان قرارگیری آن‌ها تغییر خواهد کرد. شما همچنین می‌توانید با شکست دادن بازیکنان دیگر، سلاح‌ها و تجهیزات آن‌ها را لوت کرده و مورد استفاده قرار دهید.

هر دقیقه‌ای که در بازی سپری می‌شود، محدوده‌ی قابل بازی نقشه با مرکزیت یک نقطه‌ی متغیر کوچک‌تر شده و بیرون ماندن از این حلقه‌ای امن موجب آسیب دیدن بازیکن خواهد شد و حتی ممکن است او را از بین ببرد. در طول هم مسابقه یک هواپیما در آسمان نقشه پرواز می‌کند و به طور شانسی و رندوم یا در صورت درخواست بازیکنان با استفاده از منور، تجهیزات مختلفی را در قالب پکیج‌های کمکی پایین می‌اندازد و اغلب شامل آیتم‌هایی می‌شوند که با جستجو در نقشه پیدا نمی‌شوند.

این پکیج‌ها به محض رسیدن به زمین، دود قرمزرنگ غلیظی را به هوا می‌فرستند که توجه بسیاری از بازیکنان فرصت‌طلب را به سمت خود جلب می‌کند و به خودی خود  فرصت روبه‌رو شدن بازیکنان با یکدیگر را مهیا می‌کند.

عملکرد مثبت بازیکن در طول مسابقات موجب به دست آوردن ارز داخل بازی می‌شود. بازیکنان می‌توانند با استفاده از این ارز به صورت درون‌برنامه‌ای آیتم‌های مختلفی را خریداری کنند. این آیتم‌های تزیینی تغییری در روند گیمپلی ایجاد نمی‌کنند و تنها کاراکتر شما را از حیث ظاهری زیباتر می‌کنند و همچنان در ابتدای هر مسابقه به جز لباسی که تاثیری در گیمپلی ندارد و حتی زره (Armor) هم به حساب نمی‌آید، هیچ آیتم دیگری به همراه نخواهید داشت.

معرفی و بررسی بازی پابجی (PUBG)؛ گیم پلی، راهنمای بازی و لینک دانلود

اگر از بازیکنان جدید بازی PUBG هستید، تاکنون فهمیده‌اید که اول شدن در این بازی کار آسانی نیست و باید در این رابطه آموزش ببینید. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا به آموزش و ارائه راهنمای بازی پابجی موبایل بپردازیم. لینک دانلود این بازی نیز در ادامه آورده شده است.

بازی پابجی چند سالی می‌شود که عرضه شده اما هنوز هم بازیکنان جدیدی هستند که نام آن را شنیده‌اند و دوست دارند این بازی را تجربه کنند ولی نیاز به یک راهنمای مناسب برای آغاز کار خود دارند. اگر شما هم یکی از این بازیکنان هستید، احتمالا از خود می‌پرسید که بازی پابجی چیست و شاید مواردی را در مورد آن شنیده‌اید که نمی‌دانید دقیقا چه چیزی هستند. در این مطلب می‌خواهیم راهنمای مقدماتی از مواردی که باید برای شروع بازی PUBG کامپیوتر و کنسول یا پابجی موبایل بدانید را ارائه کنیم. کار را از دانلود بازی پابجی برای پلتفرم‌های مختلف آغاز کرده و سپس به بخش راهنمای بازی می‌پردازیم.

بازی پابجی چیست

PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان بازی PUBG یک عنوان بتل رویال است که توسط استودیوی Bluehole و با موتور گرفیکی Unreal Engine 4 ساخته و منتشر شده است. درباره بازی پابجی و نحوه ساخت آن باید گفت PlayerUnknown نام مستعار یک Modder (سازنده ماد) به نام «برندن گرین» (Brenden Greene) است که مادهای بتل رویال را برای DayZ ساخته بود و در H1Z1 به عنوان مشاور نقش داشت. او بعدا نسخه مخصوص بازی خود را با همکاری استودیوی کره‌ای Bluehole ساخت که PlayerUnknown’s Battlegrounds نام گرفت.

این بازی اولین بار در مارس سال 2017 از طریق بخش Early Access استیم برای کامپیوتر عرضه شده و نسخه کامل آن هم دسامبر همان سال منتشر شد. این بازی بعدا در سپتامبر 2018 به صورت رسمی برای ایکس باکس وان هم عرضه شد. پورت پلی استیشن 4 بازی و یک نسخه رایگان از آن هم مخصوص موبایل‌ها در سال 2018 عرضه شد. پابجی یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های دنیا محسوب می‌شود که تا تیر 1397، بیش از پنجاه میلیون نسخه از آن به فروش رفته و با در نظر گرفتن نسخه موبایل، بیش از 400 میلیون بازیکن دارد. برای خواندن جزئیات بیشتر درمورد این بازی می‌توانید سری به این مطلب بزنید.

دانلود بازی پابجی برای کامپیوتر، کنسول و موبایل

برای دانلود بازی پابجی گزینه‌های مختلفی در اختیار دارید. برخی نسخه‌های آن پولی بوده و برخی هم رایگان هستند.

بازی PUBG برای PS4، ایکس باکس وان و نسخه استیم کامپیوتر به صورت پولی عرضه شده است. از سوی دیگر نسخه موبایل بازی پابجی برای اندروید و آیفون رایگان بوده و می‌توان آن‌ها را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کرد. برای کاربران کامپیوتر و اندروید که دستگاه آن‌ها سخت‌افزار لازم برای اجرای روان بازی را ندارد، یک نسخه ویژه با نام پابجی لایت هم وجود دارد که کاملا رایگان بوده و نیاز به سخت افزار پایینی دارد. در ادامه راه‌های مختلف خرید و یا دانلود این بازی برای پلتفرم‌های مختلف را با هم مرور می‌کنیم.

دانلود بازی پابجی برای PS4 و ایکس باکس وان

همان‌طور که گفتیم، نسخه‌های کنسول بازی پابجی به صورت پولی عرضه شده و باید آن‌ها را بخرید. اگر از پلی استیشن 4 استفاده می‌کنید می‌توانید از این لینک وارد صفحه فروش بازی در فروشگاه پلی استیشن شوید. اگر از کاربران ایکس باکس وان هستید می‌توانید با رفتن به این لینک اقدام به خرید و دانلود بازی PUBG از فروشگاه مایکروسافت کنید.

اگر از طرفداران حرفه‌ای پابجی هستید و کنسول PS4 دارید، پیشنهاد ما به شما نصب اسکین PS4 پابجی روی بدنه کنسول است.

دانلود بازی پابجی برای کامپیوتر

شما راه‌های مختلفی برای تجربه این عنوان بتل رویال در کامپیوتر دارید. اگر به دنبال نسخه کامل و دارای گرافیک خوب بازی هستید می‌توانید با مراجعه به صفحه این بازی در فروشگاه استیم، اقدام به خرید آن کنید. اگر می‌خواهید نسخه رایگان بازی را که برای سیستم‌های ضعیف‌تر طراحی شده است را تجربه کنید، می‌توانید از پابجی لایت استفاده کنید.

برای دانلود بازی پابجی لایت برای کامپیوتر به صورت رایگان می‌توانید وارد صفحه دانلود سایت رسمی آن شده و یا به طور مستقیم از این لینک، لانچر نصب آن را دانلود کنید. در جدول زیر می‌توانید سیستم مورد نیاز برای اجرای پابجی لایت را مشاهده کنید.

مشخصات                حداقل سیستم مورد نیاز           سیستم پیشنهادی

سیستم عامل             نسخه 64 بیتی ویندوز 10،8،7            نسخه 64 بیتی ویندوز 10،8،7

پردازنده   Core i3 2.4GHz   Core i5 2.8GHz

رم            4 گیگابایت              8 گیگابایت

گرافیک   DirectX11 Intel HD Graphics 4000

DirectX11 NVIDIA Geforce GTX 660 یا

AMD Radeon HD 7870

هارد         4 گیگابایت              4 گیگابایت

دانلود بازی پابجی برای اندروید و آیفون

همانطور که گفتیم، نسخه موبایل پابجی از همان ابتدا به صورت رایگان عرضه شده است. برای دانلود بازی پابچی برای آیفون از اپ استور می‌توانید از این لینک اقدام کنید. اگر قصد دانلود بازی پابجی برای اندروید از گوگل پلی را دارید می‌توانید از این لینک استفاده کنید.اگر گوشی اندروید شما سخت افزار لازم برای اجرای روان بازی را ندارد، می‌توانید نسخه لایت بازی PUBG را از این لینک گوگل پلی دانلود کنید. این بازی بر روی گوشی‌هایی که یک گیگابایت RAM دارند، به راحتی اجرا می‌شود.

اموزش نصب بازی پابجی اندروید نیز بسیار ساده است. فقط کافیست از طریق این لینک بازی را دانلود کرده و آن را اجرا کنید. اگر در گوگل پلی با پیام “This app is not available in your country” رو به رو می‌شوید، ابتدا وارد بخش Setting گوشی شده و در بخش Apps، نرم افزار Google Play Store شده و فقط Cache نرم افزار را پاک کنید. سپس نرم افزار مربوط به تغییر دهنده آی پی را فعال کرده و دوباره وارد این لینک شوید. فقط کافی است یک بار روی دانلود کلیک کنید. پس از شروع دانلود، می‌توانید نرم افزار تغییر دهنده ip را خاموش کنید. برای نصب آپدیت‌های بعدی، دیگر نیازی به تکرار این روش نخواهید داشت.

در رابطه با آموزش ورود به بازی پابجی نیز، پس از نصب و کلیک کردن روی آیکون بازی، سه روش پیش رو دارید.  ورود از طریق اکانت فیس بوک، ورود با استفاده از ایمیل که درواقع همان مراحل ثبت نام است و در آخر ورود به عنوان مهمان (Guest). در آموزش اجرای بازی پابجی، پیشنهاد می‌کنیم برای ذخیره شدن اطلاعات حساب کاربری، حتما از یکی از دو روش اول استفاده کنید؛ زیرا در حالت «مهمان» اطلاعات شما جایی ذخیره نمی‌شود و در صورت حذف بازی و یا برگشت تنظیمات گوشی به کارخانه، همه اطلاعات مربوطه حذف می‌شود.

گیم پلی پابجی

در این بخش به بررسی گیم پلی پابجی می‌پردازیم.

با انتشار بازی پابجی در سال 2016، سبک جدیدی از بازی‌های کامپیوتری وارد بازار شد و آن هم بتل رویال نام داشت. با استفاده از این سبک، بعدها بازی‌هایی نظیر فورتنایت و Call of Duty: Mobile  هم وارد بازار شدند.

بازی در سبک بتل رویال بدین شکل است که شما در یک نقشه به همراه 99 نفر دیگر حضور دارید و باید سعی کنید تا بصورت تک نفره یا در تیم‌های دو نفره یا چهار نفره به مبارزه با یکدیگر بپردازید. آخرین شخص یا آخرین تیمی که زنده ماند، برنده مسابقه خواهد بود.

نقشه بازی بسیار بزرگ است و در ابتدا شما در هواپیما حضور دارید که باید با چتر نجات روی زمین فرود بیایید. در ابتدا هیچ سلاحی ندارید؛ پس باید به سرعت جعبه‌ها و خانه‌ها را جستجو کرده و دنبال اسلحه، مهمات، کوله پشتی و جلیقه بگردید. هنگام فرود آمدن در مکان‌های شلوغ، اولین کسی که اسلحه پیدا کند شانس بیشتری برای نجات پیدا کردن از آن مخمصه دارد.

همانطور که اشاره کردیم نقشه بازی بسیار وسیع است؛ اما چطور این قضیه کنترل می‌شود؟ در بازی منطقه ای داریم به اسم Safe Zone که هر چند دقیقه یک بار به شکل دایره روی نقشه ظاهر می‌شود. این دایره محلی‌ست که بازیکنان باید در آن جمع شوند و اگر از آن عقب بمانند، به مرور میزان سلامتی آنان کاهش می‌یابد. پس بزرگ بودن نقشه همیشگی نیست و با گذر زمان، کوچک و کوچک‌تر می‌شود تا بازیکنان زودتر همدیگر را پیدا کرده و مبارزه کنند.

هر چند دقیقه یک بار، هواپیمای باری بالای سر شما پرواز کرده و جعبه‌های با ارزشی را روی زمین می‌اندازد. درون این جعبه‌ها گاهی اسلحه‌های خاص، جلیقه لول بالا و لباس مخصوص است. در بازی می‌توانید نقشه‌های مختلف اعم از برفی، صحرایی یا چمنزار انتخاب کنید. لباس مخصوصی که در این جعبه‌ها وجود دارد، متناسب با محیطی است که در آن قرار دارید. مثلا در محیط چمنزار، لباس استتار سبز رنگ که با برگ پوشش داده شده به همراه اسنایپر در جعبه قرار داده می‌شود. تصور کنید که همچین ترکیبی در دقایق پایانی بازی چه هیجانی را می‌تواند تزریق کند!

بجز بخش رویال، بازی دارای بخش‌های چند نفره مانند Team Death Match است که در آن افراد باید با یکدیگر مبارزه کرده و بر اساس میزان Kill، برنده شوند. هر چند وقت یک بار نیز Eventهای متنوع در بازی برگزار می‌شود مثل رویداد Sniper که در آن 20 نفر داخل یک Map با اسلحه اسنایپ باید با یکدیگر مبارزه کنند.

آموزش و راهنمای بازی پابجی موبایل

در این قسمت به اموزش بازی پابجی PS4 و موبایل اندروید و آیفون می‌پردازیم.

اموزش بازی پابجی | این یک بازی بتل رویال است

در آموزش بازی پابجی موبایل از اول باید اشاره کنیم که سبک بازی PUBG از فیلم و کتابی با عنوان Battle Royale برگرفته شده است. در این بازی درست مانند منبع الهام آن، هدف اصلی برنده شدن یک نفر است. با اینکه تا 100 نفر بازیکن بازی را آغاز می‌کنند، تنها یک نفر (یا یک تیم اگر با دوستانتان بازی می‌کنید) می‌تواند پیروز میدان باشد. این نکته را می‌توان تنها قانون مربوط به آموزش بازی PUBG نامید.

اموزش بازی PUBG | چتربازی، پیدا کردن اسلحه و کشتن بازیکنان

این چند عبارت را می‌توان ساختار هر مسابقه در رابطه با راهنمای بازی پابجی دانست. بازی با پریدن همه بازیکنان از هواپیما آغاز شده و همه باید با باز کردن چتر، روی نقطه مناسبی در نقشه فرود بیایند. پس از آن همه باید ساختمان‌ها، جعبه‌ها و … را جستجو کرده و به دنبال اسلحه و تجهیزات بگردند تا زنده بمانند.

این تجهیزات شامل جلیقه ضد گلوله، اسلحه، لباس، آیتم‌های سلامتی و … می‌شود. این مرحله همان قدر که به مهارت نیاز دارد، به کمی شانس هم نیاز دارد تا بتوانید تجهیزات خوبی پیدا کنید. طبیعتا شخصی که یک کلاه و دیلم پیدا می‌کند شانس کمتری برای زنده ماندن نسبت به کسی دارد که تیربار و جلیقه ضدگلوله پیدا کرده است.

آموزش بازی پابجی موبایل | موقع شروع بازی هیچ چیزی ندارید

بله! موقع شروع بازی هیچ چیزی ندارید. یکی از بخش‌های جالب آن هم تلاش برای پیدا کردن تجهیزات است. موقع چتربازی می‌توانید هرجایی از جزیره که می‌خواهید فرود بیایید و این محل فرود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برخی از قسمت‌های نقشه اسلحه‌ها و مهمات بیشتری دارند و برخی کمتر.

اگر به قسمتی بروید که تجهیزات زیادی آنجا وجود دارد، احتمال درگیری شما با دیگر بازیکنان در همان ابتدای بازی زیاد است. اگر به بخشی از نقشه بروید که تجهیزات کمتری وجود دارد، احتمال رویارویی با دیگر بازیکنان کمتر شده اما تجهیزات ضعیف‌تری در اختیار خواهید داشت. در هر صورت، در راهنمای بازی پابجی، اولویت شما باید پیدا کردن اسلحه، زره و کوله‌ای برای قرار دادن تجهیزات باشد.

آموزش کامل بازی PUBG موبایل | سعی کنید در ابتدای بازی با دیگران درگیر نشوید

شاید این جمله متناقضی در یک بازی شوتر مولتی پلیر رقابتی باشد، اما به عنوان راهنمای بازی پابجی، بهترین راه برای زنده ماندن در ابتدای بازی برای تازه‌کارها همین است. در اوایل بازی احتمال درگیری با یک گروه یا کشته شدن از راه دور توسط اسنایپری که او را نمی‌بینید زیاد بوده و بهتر است تا جای ممکن از درگیری دوری کرده و مخفیانه حرکت کنید. با این کار سایر بازیکنان همدیگر را کشته و زمانی که وقت رویارویی فرا می‌رسد، هم تجهیزات مناسب‌تری دارید و هم دشمنان کمتری برای مقابله خواهید داشت.

آموزش بازی PUBG | منطقه بازی رفته رفته کوچکتر می شود

واضح است که اگر 100 نفر بخواهند همدیگر را در یک نقشه بزرگ بکشند، زمان زیادی طول خواهد کشید تا هم را پیدا کنند. بنابراین بازی در بازه‌های زمانی مشخص، محیط را با یک میدان انرژی آبی رنگ محدودتر می‌کند. به عنوان راهنمای بازی پابجی باید اشاره کنیم که در اوایل کار اگر بیرون از این میدان قرار بگیرید، کمتر آسیب می‌بینید اما با پیشرفت آن، آسیبی که به شما می‌رساند هم بیشتر می‌شود و باید سعی کنید سریعا خود را به داخل دایره برسانید.

برای تنوع بیشتر، یک دایره قرمز هم وجود دارد که نشان می‌دهد آن ناحیه قرار است بمباران شود. در رابطه با آموزش بازی پابجی موبایل باید اشاره کنیم که این نواحی پس از یک شمارش معکوس بمباران می‌شوند و باید سریعا خود را از آن ناحیه خارج کنید و یا وارد یک ساختمان یا سرپناه شوید تا در امان بمانید.

دکمه بازگشت به بالا