بین الملل

آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در مجموعه فرهنگی ورزشی امام رضا (ع)

در منطقه ۲۲ انجام شد؛

آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در مجموعه فرهنگی ورزشی امام رضا (ع)

عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی و فوق تخصصی کودکان با حضور رئیس دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور آغاز شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی و فوق تخصصی کودکان موقوفه مرحوم دکتر کریم افشین با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عالی کشور و محمد موحدی آزاد، دادستان کل کشور و حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عصر امروز (۵ اسفند) در مجموعه فرهنگی ورزشی امام رضا (ع) واقع در منطقه ۲۲ برگزار شد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در این مراسم، با اشاره به وقایع اخیر در منطقه و نیز جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه بیان کرد: دنیای غرب و شرق و حتی کشور‌های اسلامی، غبار سکوت مرگ بر چهره‌هایشان ریخته شده و در برابر جنایت علیه بشریت سکوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این حوادث ناگوار در گوشه وکنار جهان نشان می‌دهد بشریت باید یک منجی داشته باشد، افزود: مکاتب دروغین حقوق بشر هرگز گامی در مسیر عدالت برنداشته و برنخواهند داشت. 

رئیس دیوان عالی کشور با تشکر از خیران حاضر در این نشست خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن به کسانیکه اموال خود را در راه خدا به صورت علنی انفاق می‌کنند، بشارت اجر بزرگ داده است. یکی از بهترین راه‌های انفاق نزد خداوند وقف است، چراکه امر خیر مستمر است که تا وقتی که وجود دارد، خداوند به واقف آن، اجر عنایت می‌کند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: مرحوم کریم افشین، املاک زیادی در تهران و لواسان داشت، امروز ما به عنوان متولیان موقوفه وظیفه داریم، املاکی که از این مرحوم در این منطقه به یادگار مانده را تبدیل به ساختمان بیمارستان کرده و کار‌ها را پیش ببریم. 

وی افزود: از آنجاکه اگر همه این موقوفه را هم بفروشیم و برای ساخت بیمارستان هزینه کنیم، قطعا کار ساخت بیمارستان به پایان نمی‌رسد، از وزیر بهداشت و درمان درخواست کمک کرده‌ایم که وی هم قول مساعدت داده است و با اشتیاق برای احداث و تکمیل اعلام آمادگی کرده است.

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: امروز با نام خدا و یاری امام زمان (عج) این پروژه را آغاز می‌کنیم و از وزارت بهداشت و درمان درخواست داریم به دلیل اینکه این موقوفه در راستای بهداشت و درمان مردم است، همه توان خود را بکار بگیرد تا این بیمارستان در مدت زمان مطلوب به سرانجام برسد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: درخواست دیگرم از حاضران و خیران در این مراسم این است که در این امر خیر کمک کنند. بیمارستان موقوفه‌ای برای خدمت رسانی به قشر مستضعف است و حتما باید در امر درمان آن‌ها بکار گرفته شود. 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه: رسیدگی به موقوفات بهداشت و درمان توجه ویژه می‌طلبد

حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این مراسم بیان کرد: گاهی وقف شامل موقوفات منفعتی است و باید بارگذاری صنعتی، تجاری، مسکونی برای آن انجام شود و گاهی مصرف ایتام و بهداشت و درمان است و برخی موقوفات انتفاعی هستند مانند موقوفه مرحوم افشین که وقف انتفاعی کرده است. 

وی افزود: حال که این موقوفه احیا شد امیدواریم گام‌های تاسیس بنا نیز به سرعت صورت بگیرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: صد‌ها مورد وقف در کشور داریم که معطل یک حامی برای ساخت است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه نیاز به ساخت بنا‌های بهداشت و درمان در تهران احساس می‌شود، گفت: سازمان وقف می‌تواند با همکاری و تعامل وزارت بهداشت، موقوفه‌های مربوط به این حوزه را تکمیل کند. 

وی توصیه کرد: وقتی موقوفه‌ای تاسیس شد باید همگی نسبت به آن حساس باشند وضعیت طوری شود که استمرار حیات داشته باشد. رسیدگی به موقوفات بهداشت و درمان توجه ویژه می‌طلبد.

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا