ورزشی

آمار نگران کننده پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه

آفتاب‌‌نیوز :

یکی از دیدار‌های حساس و احتمالا نفسگیر هفته هجدهم لیگ برتر، قرار است روز چهارشنبه هفته جاری در اصفهان و بین دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن برگزار شود.

پرسپولیس در فصل جاری ۸ بازی در خارج از خانه انجام داده است که آمار آن به شرح زیر است.

سرخپوشان تهرانی در تبریز توانستند تیم تراکتور را با برتری یک برصفر پشت سر بگذارند که نتیجه بسیار خوب و غیر قابل تصوری بود.

این تیم پیکان را نیز با شکست ۳ بریک روبرو کرد که با توجه به پتانسیل و نفرات خودروسواران قابل پیش بینی بود.

پرسپولیسی‌ها همچنین موفق شدند تیم نزول کرده و پرحاشیه فولاد خوزستان را نیز در اهواز با نتیجه ۲ برصفر شکست دهند.

تیم پرسپولیس، اما در انزلی برابر ملوان به تساوی بدون گل رضایت داد و برابر استقلال خوزستان و مس رفسنجان به ترتیب ۲ بر۲ و یک بر یک مساوی کرد.

مدافع عنوان قهرمانی دو شکست را در بازی‌های خارج از خانه این فصل خود برابر سپاهان در اصفهان و آلومینیوم در اراک تجربه کرد که از قضا هر دو با نتیجه یک برصفر بوده است.

به عبارت بهتر سرخپوشان تهرانی از مجموع ۸ بازی خارج از خانه خود، ۳ پیروزی، ۳ مساوی و ۲ باخت را به ثبت رسانده اند که ۱۲ امتیاز به حساب این تیم واریز شده است. ۱۲ امتیاز از بازی‌های خارج از خانه که نمی‌تواند آمار خوبی برای یک تیم مدعی قهرمانی باشد.

البته این آمار منهای شکست بیرون خانه پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک متعلق به یحیی گل محمدی بوده و اوسمار ویرا یک بازی خارج از خانه و یک شکست را تجربه کرده است.

اوسمار ویرا و پرسپولیس باید روز چهارشنبه در اصفهان به مصاف ذوب آهن بروند و با نتیجه‌ای خوب و برتری، این آمار نگران کننده را جبران کنند.

پرسپولیس هفته گذشته پیروزی مهم و شیرینی مقابل تراکتور تبریز کسب کرد و به نظر می‌رسد از لحاظ روحی و روانی شرایط بسیار خوبی در آستانه دیدار با ذوب آهن داشته باشد.

اوسمار ویرا و شاگردانش خوب می‌دانند که اگر می‌خواهند همچون فصل گذشته به قهرمانی برسند و جام بالای سر ببرند باید در بازی‌های خارج از خانه هم مثل آزادی تهران، آمار خوبی از خود به جای بگذارند. آیا می‌توانند؟ باید منتظر ماند و دید!

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا