علمی و پزشکی

استقبال از هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به مقوله هوش مصنوعی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هر جهشی به منزله رشد نیست، تصریح کرد: هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به هوش مصنوعی در این حوزه باید به‌شدت موردتوجه قرار گیرد و با روی باز از آن استقبال شود.

به گزارش patc، دکتر بهروز رحیمی در ششمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، ضمن اشاره به جایگاه آموزش در جامعه و به‌ویژه وزارت بهداشت، آموزش نیروهای سلامت و نقش‌آفرینی در ارتقای سواد سلامت جامعه را از مؤلفه‌های مهم وزارت بهداشت عنوان کرد.

وی افزود: استقرار و استمرار بهره‌وری، هم در حوزه منابع انسانی و هم در حوزه مالی و سازمانی در وزارت بهداشت با جدیت دنبال می‌شود.

رحیمی تربیت نیروی انسانی توانمند و جامعه‌پذیری کارکنان در نظام سلامت را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: پرداختن به جزییات و درعین‌حال، درگیر نشدن در آن، تنها با هماهنگی و هم‌فکری قابل انجام است.

وی در ادامه توسعه و توجه چشمگیر به ارتقا زیرساخت‌های بهداشتی و نظام شبکه را از اولویت‌های وزارت بهداشت برای اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، نقش‌آفرینی و مدیریت هزینه‌های نظام سلامت را یکی از لازمه‌های اصلی بهره‌وری عنوان کرد و گفت: به دنبال کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در دسترسی به خدمات سلامت هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هر جهشی به منزله رشد نیست، تصریح کرد: هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به هوش مصنوعی در این حوزه باید به‌شدت موردتوجه قرار گیرد و با روی باز از آن استقبال شود.

رحیمی همچنین تبیین کرد: شناسایی خطاهای پرتکرار و مراکز هزینه‌بر و کنترل این موارد در ارتقا بهره‌وری و مدیریت هوشمند بسیار مؤثر است.

بنابراعلام وبدا، در پایان این همایش دو روزه، از دانشگاه‌های علوم پزشکی «پیشتاز در توسعه» و «در مسیر رشد و توسعه» که بر اساس مولفه‌های مختلف در حوزه توسعه منتخب شده بودند، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا