بین الملل

سناتور آمریکایی: کمک به اوکراین واقعیت میدان را تغییر نمی‌دهد؛ مذاکره بهترین راه است

یک عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه روسیه آماده مذاکره است، گفت: تصویب بودجه حمایتی برای اوکراین در کنگره آمریکا نمی‌تواند واقعیت‌های میدان نبرد را به نفع اوکراین تغییر دهد.

به گزارش patc، «جیمز ونس» عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا که از متحدان «دونالد ترامپ» است، گفت: مشکل در اوکراین است که هیچ نقطه پایان شفافی برای آن دیده نمی‌شود و آمریکا توان کافی را برای حمایت تسلیحاتی از جنگ‌هایی در شرق اروپا (اوکراین)، خاورمیانه (رژیم صهیونیستی) و احتمالاً شرق آسیا (تایوان) ندارد.

این در حالی است که در روز شنبه «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین و «کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در یک نشست خبری مشترک در کنفرانس امنیتی مونیخ خواستار تصویب فوری بودجه حمایتی اوکراین در کنگره ایالات متحده شدند؛ بودجه‌ای با ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد دلار که جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا با تصویب آن مخالفت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره دو شرط اصلی برای تصویب این بودجه دارند؛ نخست اختصاص بودجه کافی به مسائل داخلی آمریکا از جمله امنیت مرزهای جنوبی که نسبت به امنیت اوکراین در اولویت است و دیگر ارائه یک طرح شفاف و ملموس که نشان دهد ارسال کمک‌های مضاعف به کی‌یف می‌تواند به پیروزی اوکراین در جنگ منجر شود.

شکست ضدحمله تابستانه اوکراین در مواجهه با استحکامات دفاعی قدرتمند روسیه موجب کاهش عزم غرب در تداوم حمایت از اوکراین شده است.

بودجه حمایتی ۶۰ میلیارد دلاری اوکراین بخشی از لایحه بودجه ۹۵.۳ میلیارد دلاری کاخ سفید است که شامل حمایت از اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان می‌شود.

سناتور ونس با اشاره به محدودیت‌های موجود در ظرفیت تولید تسلیحاتی آمریکا گفت اگر این بسته حمایتی تصویب شود «قرار نیست واقعیت میدان نبرد را دچار تغییر اساسی کند».

او ادامه داد: آیا می‌توانیم به همان میزانی که در ۱۸ ماه گذشته سلاح فرستادیم، سلاح جدید بفرستیم؟ نه. کنگره هر مقدار هم که چک امضا کند، باز ما محدودیت داریم.

این سناتور آمریکایی تاکید کرد که روسیه، اوکراین، اروپا و ایالات متحده همگی برای مذاکره انگیزه دارند و این جنگ دوساله بالاخره از طریق مذاکره به پایان خواهد رسید. او گفت: من فکر می‌کنم آنچه دستیابی به آن منطقی است، صلح از طریق مذاکره است.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا