استان ها

علی‌اف: اتحادیه اروپا قصد بدنام کردن آذربایجان را دارد

علی‌اف: اتحادیه اروپا قصد بدنام کردن آذربایجان را دارد

رئیس‌جمهور آذربایجان در دیدار با یک هیئت آلمانی، اظهارات مقامات اتحادیه اروپا را به عنوان «تهدیدی پنهان علیه آذربایجان» محکوم کرد و گفت کشورش برنامه‌ای برای حمله به ارمنستان ندارد و به مذاکرات صلح متعهد است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، الهان علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان، رهبران اتحادیه اروپا و فرانسه را به بدن نام کردن کشورش متهم و تأکید کرد که باکو قصد حمله به ارمنستان را ندارد.

او در حالی این اظهارات بیان کرد که وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان برای گفتگوهای صلح در برلین، با یکدیگر دیدار کردند.

علی‌اف، روز چهارشنبه در دیدار با یک هیئت اقتصادی آلمانی، اظهارات مقامات اتحادیه اروپا را به عنوان «تهدیدی پنهان علیه آذربایجان» محکوم کرد و گفت کشورش برنامه‌ای برای حمله به ارمنستان ندارد و به مذاکرات صلح متعهد است.

اشاره او به سخنان جوزپ بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا است که ماه گذشته گفته بود «هرگونه نقض تمامیت ارضی ارمنستان غیرقابل‌قبول خواهد بود و پیامدهای شدیدی برای روابط اتحادیه اروپا با آذربایجان خواهد داشت».

علی‌اف در بخش دیگری از سخنانش امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه را مورد انتقاد قرار داد گفت که تمام این‌ها بخشی از سیاست ضد آذربایجانی فرانسه است که سعی دارد چهره‌ای شرورانه از کشور ما جلوه دهد و نشان دهد که آذربایجان در حال آمادگی برای حمله به ارمنستان است.

دکمه بازگشت به بالا