اقتصادی

قیمت نفت کاهشی شد – patc

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه با ازسرگیری تولید بزرگترین میدان لیبی که عرضه جهانی نفت را افزایش داد و نگرانی‌ها نسبت به تنش‌ها در منطقه دریای سرخ را تحت الشعاع قرار داد، کاهش یافت.

به گزارش patc، بهای معاملات نفت برنت به حدود ۷۸ دلار در هر بشکه کاهش یافت که سومین کاهش روزانه در چهار روز گذشته است. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نزدیک ۷۳ دلار در هر بشکه بود. شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد جریان نفت از میدان نفتی شراره که پیش از این، حدود ۲۷۰ هزار بشکه در روز بود، پس از سه هفته توقف، ازسرگرفته خواهد شد.

در این بین، معامله‌گران انتظار اختلال طولانی در کشتیرانی در دریای سرخ و کانال سوئز را می‌کشند. یک مقام دولت بایدن اظهار کرد: اقدامات نظامی در این منطقه، ممکن است در روزهای آینده به اقدامات بیشتری کشانده شود.

نفت امسال در جست‌وجوی مسیر قیمت بوده و هر هفته، افزایش و کاهش داشته است. این روند تحت تاثیر تنش‌ها در خاورمیانه از یک سو و انتظارات برای عرضه کافی در بازارهای نفت از سوی دیگر، متوازن شده است. آژانس بین‌المللی انرژی، رشد تولید در خارج از اوپک و در عین حال، کندی رشد تقاضا را پیش بینی کرده است.

به گفته واندانا هری، موسس شرکت تحلیلی واندا اینسایتس، بازارهای نفت، تاثیر اختلالات کشتیرانی در دریای سرخ و جنگ غزه را در قیمت‌ها لحاظ کرده اند و به همراه تداوم نگرانی‌های اقتصادی، به نظر می‌رسد که این عوامل، قیمت‌ها را در بازه محدودی نگه می‌دارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بین، در اروپا، آتش سوزی در یک کارخانه شرکت نواتک در بندر اوست لوگای روسیه، باعث توقف تولید سوخت در این مجتمع شد و باعث جلب توجهات به جریان صادرات سوخت روسیه در بحبوحه ادامه جنگ با اوکراین شد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا