برترین های کار و کسبعمومی

پرینتر لیزری چگونه کار می کند؟

عملکرد چاپگر لیزری چگونه است؟

اگر می خواهید بدانید که عملکرد پرینتر لیزری چگونه است این مقاله را با دقت بخوانید تا به خوبی با آن آشنا شوید. درصد قابل توجهی در طیف وسیعی از مشاغل و صنایع هر روز از چاپگرها استفاده می کنند. امروزه صاحبان مشاغل بیشتر تمایل دارند که از چاپگرهای لیزری استفاده کنند تا جوهر افشان. اینکه چاپگر لیزری چگونه کار می کند برای اکثر مردم یک راز است، بنابراین ما در اینجا دقیقاً توضیح می دهیم که پرینتر لیزری چیست؟ و چگونه اسناد با استفاده از چاپگر لیزری چاپ می شوند.

پرینترهای ارزان قیمت |پرینترهای ارزان قیمت خانگی

یک چاپگر لیزری چگونه کار می کند؟

چاپگرهای لیزری با استفاده از سیم گرم شده برای بارگذاری درام مثبت کار می کنند ، که توسط لیزر منتقل می شود و در مناطقی که با آن برخورد می کند بار را برعکس می کند. مناطق با بار منفی درام نشان دهنده تصویر یا متنی است که قرار است چاپ شود.

یک غلتک تونر از درام عبور داده می شود  و ذرات تونر به مناطق با بار منفی می چسبند. سپس یک ورق کاغذ در زیر درام روکش شده با تونر تغذیه می شود و تونر روی سطح آن منتقل می شود و یک نسخه از یک سند یا تصویر دیجیتالی ایجاد می کند.

با چاپ اولین چاپگرهای لیزری در سال 1976 ، چاپ لیزر خود را به عنوان یک راه حل قابل اعتماد و مؤثر اثبات کرده است. پرینترهای لیزری با استفاده از فناوری پرتو لیزر به منظور تهیه خروجی های با دقت بالا ، انتخاب مناسبی برای دفاتر و اماکن شلوغ هستند.

روند چاپ پرینتر لیزری مرحله به مرحله:

فرآیند چاپ پرینتر لیزری اساساً با فرایند چاپ پرینتر جوهر افشان ، که از جریان های دقیق جوهر برای چاپ روی کاغذ استفاده می کند، تفاوت دارد. فرآیند چاپ پرینتر لیزری شامل 9 مرحله اصلی است.

  1. داده های مورد نیاز برای چاپ از رایانه به چاپگر لیزری منتقل می شود. این معمولاً از طریق کابل اترنت یا بی سیم است اگر چاپگر از قابلیت های بی سیم برخوردار باشد.
  2. سپس چاپگر باید از طریق گرم کردن سیم تاج به دمای لازم برسد. این سیم پس از گرم شدن ، یک بار الکتریکی ساکن را به واحد درام منتقل می کند.
  3. واحد درام ، اکنون با بار مثبت ، آماده دریافت پرتو لیزر و شروع فرآیند انتقال داده به طور مستقیم روی درام است.
  4. پس از فعال شدن لیزر ، پرتوی دستگاه آینه متحرک را منعکس می کند که پرتو را مستقیماً روی واحد درام هدایت می کند.
  5. در مناطقی که پرتو به درام برخورد می کند ، بار از منفی به مثبت تغییر می یابد. مناطق با بار منفی اکنون نمایانگر محل هایی هستند که ذرات تونر به درام می چسبند و مستقیماً روی کاغذ منتقل می شوند.
  6. اکنون غلتک جوهر شروع به پوشاندن درام با تونر می کند. تونر از ذرات جوهر میکروسکوپی تشکیل شده است که اکنون با بار مثبت ، به نواحی با بار منفی روی واحد درام می چسبند.
  7. اکنون یک صفحه کاغذ با بار مثبت نزدیک به درام منتقل می شود و ذرات تونر با بار منفی را به صفحه جذب می کند.
  8. کاغذ ، اکنون حاوی محتوای تونری است ، به واحد فیوزر منتقل می شود که غلطک ها ذرات تونر را به کاغذ ترکیب می کنند.
  9. سپس صفحه به طرف دیگر دستگاه کپی منتقل می شود  و اکنون شما یک چاپ موفق دارید.

عملکرد چاپگر لیزری و اجزای آن

چاپگر لیزری مدرن از چند مؤلفه اصلی تشکیل شده است که هر کدام در تولید کیفیت چاپ عالی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند ، ضروری هستند. آناتومی چاپگر شامل موارد زیر است:

عملکرد منبع تغذیه چاپگر لیزری

برای شارژ درام نیاز به ولتاژ بالا ، منبع تغذیه برای تبدیل جریان AC به ولتاژهای بالاتر مورد نیاز برای فرآیند انتقال کار می کند. برای ایجاد شارژ الکترواستاتیک برای تعیین محل قرار گرفتن تونر ، ایجاد حروف و تصاویر روی کاغذ مورد نیاز است. با این حال ، چاپگرهای مدرن لیزری با داشتن طرح های صرفه جویی در مصرف انرژی و ویژگی های ایمنی متعدد ، باعث می شوند منبع تغذیه غیرقابل استفاده باشد مگر اینکه به cpu مربوط به خود چاپگر لیزری متصل شود.

درام

نقش واحد درام جذب ذرات تونر با بار مثبت بر روی سطح آن است. برای دستیابی به این هدف ، چاپگرهای لیزری معمولاً از سیم کرونا استفاده می کنند که دارای ولتاژ بالایی است. هنگامی که درام به اندازه کافی شارژ شود ، پرتو لیزر از طریق آینه هایی که دقیقاً تصاویر را روی سطح درام اسکن می کنند ، روی سطح درام هدایت می شود.

کارتریج تونر

پرینترهای لیزری از ذرات جوهر میکروسکوپی به شکل پودری استفاده می کنند که به عنوان تونر شناخته می شود. پس از گرم کردن واحد فیوزر ، تونر ذوب می شود و اجازه می دهد تا تحت فشار فیبرهای کاغذ ذوب شود. مانند کارتریج های جوهر افشان ، تونر بیشتر در رنگ های CMYK استفاده می شود. با ترکیب این رنگ ها می توان هر پالت رنگی را بازآفرینی کرد.

عملکرد سیم های کرونا چاپگر لیزری

سیم کرونا اولیه مسئول شارژ مثبت واحد درام است تا واحد درام بتواند ذرات تونر را بر روی سطح آن بکشاند. سیم کرونا به منظور بار منفی کاغذ و کشیدن ذرات تونر از سطح درام بر روی ورق ، یک بار منفی داده می شود. به منظور ایجاد شارژ کافی ، هر دو سیم نیاز به ولتاژ بالایی دارند ، این منبع تغذیه با ولتاژ بالا تأمین می شود.

عملکرد واحد فیوزر چاپگر لیزری

واحد فیوزر شامل دو غلتک گرم شده است که برای جوش دادن ذرات تونر بر روی کاغذ استفاده می شود. با استفاده از گرما و فشار زیاد ، ذرات تونر پودر ذوب شده و با پارچه کاغذ پیوند محکم ایجاد می کنند. با توجه به سرعتی که واحد فیوزر در آن کار می کند ، این ورق تا آنجا که ممکن است با کاغذ تماس کمتری داشته و از خطر آتش سوزی جلوگیری می کند.

 با استفاده از فشار و گرما ، پودر تونر را به صفحه وصل می کند تا یک چاپ ایجاد کند و بدون خارج کردن آن ، چاپگر شما نمی تواند کار کند. چاپ مکرر درنهایت باعث فرسودگی واحد فیوزر می شود که در این مرحله نیاز به تعویض دارد. اکثر چاپگرها زمان رسیدن تعویض فیوز به شما اطلاع می دهند ، اما خطوط مکرر در صفحات شما ممکن است یک شاخص خوب باشد. در مورد مشخصات دستگاه خود با متخصصان امداد چاپگر مشورت کنید. برخی از مونتاژهای بدنه به صورت جداگانه فروخته می شوند یا بسته به مدل چاپگر می توانند در کیت نگهداری پرینتر شما قرار بگیرند.

بطری زباله تونر

بطری زباله تونر برای جمع آوری تونر اضافی از درام نور قابل استفاده که در طی مراحل چاپ استفاده نمی شود ، استفاده می شود. تونر اضافی در یک مخزن ذخیره می شود و پس از پر کردن ، بطری تونر زباله باید تعویض شود. بطری زباله تونر هر گونه تونر اضافی را که می تواند روی درام داخل پرینتر لیزری شما باقی بماند ، می گیرد. بدون آن ، پودر تونر می تواند در چاپگر جمع آوری کرده و بر کیفیت چاپ تأثیر منفی بگذارد. پرینترهای لیزری با بطری تونر زباله از سنسورهایی برای ردیابی سطح ضایعات تونر استفاده می کنند و هنگام زمان تعویض به شما اطلاع می دهند. همه مدل های چاپگر از بطری تونر زباله استفاده نمی کنند.

برخی کارتریج های تونر دارای بخشی هستند که درون کارتریج تعبیه شده است و تونر را جلب می کند ، بنابراین هر بار که کارتریج را تعویض می کنید ، از ضایعات تونر نیز خلاص می شوید. لیست تجهیزات چاپی سازگار را برای مدل چاپگر خاص خود بررسی کنید تا ببینید آیا دستگاه شما از بطری زباله تونر استفاده می کند یا خیر.

مزایای چاپگرهای لیزری

چاپگرهای لیزری در مقایسه با فناوری جوهر افشان دارای چندین مزیت هستند.

سرعت

بارزترین مزیت چاپگرهای لیزری در مقابل جوهر افشان سرعت آن است. پرینترهای لیزری با داشتن صفحه اول و صفحات در هر دقیقه سرعت بالاتر ، حاشیه روشنی نسبت به همتایان جوهر افشان دارند. این سرعت بالاتر باعث می شود تا پرینترهای لیزری گزینه ای مناسب برای محیط های اداری باشند. چاپگرهای لیزری متناسب با حجم بالا ، پر سرعت ، به طور طبیعی خود را در مکان های شلوغ قرار می دهند.

هزینه های جاری

اگر چه به هزینه اولیه بیشتری نیاز دارید ، بازده تونر به مراتب بالاتر و قابل استفاده اقتصادی از کارتریج های جوهر افشان است. کارتریج های تونر در مقایسه با کارتریج های جوهر افشان ارزان تر هستند و برای حجم زیاد ، طراحی شده اند. با وجود ظرفیت های فوق العاده بالا در بسیاری از موارد ، کارتریج های تونر هزاران صفحه چاپ بدون وقفه را امکان پذیر می سازند.

قابلیت اطمینان

چاپگرهای لیزری برای چاپ با حجم بالا ، پر سرعت طراحی شده اند و نیاز به طراحی با قابلیت اطمینان دارند. آزمایش دقیق تر و مواد محکم تر به معنای کمبود زمان کمتر و افزایش کلی در قابلیت اطمینان باعث می شود که آن ها برای مکان های شلوغ مناسب باشند.

کیفیت

پرینترهای لیزری با خاصیت میکروسکوپی تونر ، دقت بسیار بالاتری نسبت به قطرات جوهر مورد استفاده در چاپ جوهر افشان دارند. این سطح از دقت بالاتر با افزایش وضوح و جزئیات دقیق به سطوح بالاتر کیفیت تبدیل می شود. چاپگرهای لیزری تجربه چاپ برتر با قیمت کلی پایین تر نسبت به چاپگرهای جوهر افشان دارند. این امر آن ها را به انتخاب بهتری برای محیط اداری تبدیل می کند.

دکمه بازگشت به بالا