اقتصادیبرترین های کار و کسب

آیا خرید از تولیدکنندگان صندلی تالاری انتخاب درستی است؟

5 نکته بسیار مهم برای خرید صندلی تالار

خرید صندلی تالار از تولیدکننده صندلی تالاری؛ یکی از مهم‌ترین مواردی است که صاحبان تالارهای پذیرایی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته‌باشند. صندلی تالار به دلیل اینکه به‌طور مکرر از آن استفاده می‌شود، باید ظاهری شیک و دارای استقامت بسیار بالا باشد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در این ‌باره اهمیت زیادی دارد، هزینه بالا میز و صندلی‌هاست. میز و صندلی‌های تالار انواع مختلفی دارند که می‌توانیم به صندلی شیواری و صندلی استیل اشاره‌کنیم. توجه به متریال به کاربرده شده در ساخت بسیار مهم است. تولیدکنندگان باید از مواد درجه یک و رنگ‌های با کیفیت با ماندگاری بالا استفاده کنند.

حال اینکه در خرید انواع صندلی مناسب تالارهای پذیرایی از برندهای برتر همچون کالاپلاست، خوگر، کبیرگستر و… و تولیدکننده میز تالاری به چه نکاتی باید توجه کنید، مواردی است که در این مقاله به طور کامل بررسی کردیم. انتخاب بهترین صندلی تالار در جذاب‌تر شدن و زیباتر شدن این مکان، بسیار مهم هست و تأثیر بسیار زیادی در انتخاب شدن از سوی عروس و دامادهای جوان دارد و باعث افزایش قدرت در رقابت با دیگر تالارها می‌شود.

تولید صندلی تالار |خرید صندلی تالار

آیا خرید از تولیدکنندگان انتخاب درستی است؟

زمانی که برای خرید میز رستورانی و صندلی تالار از تولیدکننده اصلی اقدام می‌کنید، با این کار به نوعی واسطه‌ها را حذف کردید و قیمت تمام‌شده برای شما بسیار پایین‌تر نسبت به خرید از مغازه‌دار می‌شود. کسب‌وکارهایی مانند تالارهای پذیرایی به دلیل استفاده زیاد از صندلی باید زود‌به‌زود آن‌ها را تعویض و یا تعمیر کنند؛ بنابراین باید با تدبیری درست هزینه‌های خود را تا حد ممکن پایین بیاورند.

نکات بسیار مهم در خرید صندلی تالار

در این محتوا می‌خواهیم 5 نکته ارزشمند در هنگام انتخاب صندلی مناسب برای انواع تالار پذیرایی را با شما به اشتراک بگذاریم:

 • دکوراسیون داخلی
 • جنس میز و صندلی
 • رنگ میز و صندلی
 • اندازه مناسب میز و صندلی
 • قیمت میز و صندلی

دکوراسیون داخلی

شما به عنوان مدیر باید در ابتدا سبک تالار خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن اقدام به خرید صندلی کنید. اگر تالار شما دکوراسیون سنتی دارد، خرید صندلی‌های سلطنتی و یا صندلی‌های شیواری نمی‌تواند جذاب باشد. در مقابل صندلی‌های ساده با پایه‌ها چوبی بسیار انتخاب بهتری خواهد بود.

جنس میز و صندلی تالار

همان‌طور که در پارگراف‌های قبل اشاره کردیم. میز و صندلی تالار باید دارای استحکام بالا و مقاومت در برابر ضربه باشد؛ زیرا در هنگام برگزاری مراسم و یا تمیزکاری بعد و قبل مراسم امکان اصابت ضربه وجود دارد و نباید جنس صندلی تالار به گونه باشد که با کوچک‌ترین ضربه آسیب ببیند. صندلی‌های از جنس چوب بسیار مقاوم‌تر از صندلی‌های شیواری است. البته چوب‌های مختلفی را برای ساخت صندلی مناسب تالار در نظر می گیرند که نباید از این مورد هم غافل شوید. صندلی های از جنس آلومینیوم نیز می تواند انتخاب های مناسب باشد، چون جنس آن باعث افزایش طول عمر این نوع صندلی ها می شود.

رنگ میز و صندلی تالار

رنگ صندلی باید به‌گونه‌ای باشد که با یک ضربه رنگ آن از بین و یا خش‌دار نشود زیرا از زیبایی آن صندلی کاسته می‌شود و جلوه بدی را به صندلی وارد می‌کند. پس رنگ آمیزی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید صندلی تالار باید به آن توجه کنید. رنگ‌های مات نسبت به رنگ‌های براق و روغنی مقاومت کمتری از خود نشان می‌دهند. به طور کلی اگر دکوراسیون داخلی درستی را برای مکان پذیرایی مهمانان در نظر بگیرید، رنگ میز و صندلی نیز خود به خود مشخص شده و از این بابت دغدغه ای نخواهید داشت.

اندازه مناسب میز و صندلی

اگر سالن شما دارای فضای کوچک است باید از میز و صندلی‌ها با سایز متوسط استفاده کنید؛ زیرا میز و صندلی‌های بزرگ باعث نامتعادل شدن فضا می‌شود و جلوه خوبی به تالار شما نمی‌بخشد. در مقابل اگر سالن از فضای قابل‌توجهی برخوردار بود باید میزها و صندلی‌ها بزرگ انتخاب کنید تا سالن با استفاده از این میزها پوشیده شود. البته هر نوع میز و صندلی با هر اندازه ای، اگر چیدمان درستی در فضا نداشته باشد، جذابیت محیط تالار شما را به کمترین حد خود می رساند.

قیمت میز و صندلی تالار

شاید شما از آن دسته افراد باشید که برای خرید میز و صندلی تالار بودجه‌ای در نظر گرفته‌اید و به دنبال مناسب‌ترین و در عین حال با کیفیت‌ترین جنس ممکن هستید. باید بدانید که قیمت صندلی تالار به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد مانند کیفیت ساخت، جنس پارچه استفاده شده، جنس چوب مورد نظر و… . اگر برای شما قیمت اهمیت دارد می‌توانید با توجه به متریالی که برای ساخت صندلی استفاده می‌شود آن را انتخاب کنید. تمامی این نکات برگرفته از تجربیات کارشناسان خبره در حوزه خرید و فروش میز و صندلی تالار پذیرایی است. اکنون می توانید با توجه به نکات بررسی شده برای خرید صندلی تالار یا میز تالار اقدام کنید و بهترین محصولات را برای فضای خود خریداری کنید.

مزایای خرید تجهیزات تالار از تولید کننده

در این مقاله مزایای خرید لوازم تالاری از تولیدکننده و همچنین هزینه های بیشتر هنگام خرید از واسطه ها توضیح داده شده است. همچنین به معرفی مختصری در مورد صندلی تالار پرداخته و انواع مدلهای صندلی تالاری را نیز توضیح داده و روشهای خرید تجهیزات تالاری را نیز بیان کرده ایم.

تفاوت های خرید تجهیزات تالار از تولید کننده با واسطه و تاثیر آن در کیفیت

بدون شک تهیه تجهیزات تالار از تولید کننده بهترین روش خرید نسبت به خرید با واسطه است. خرید چنین محصولاتی به دو روش ذکر شده بسیار متفاوت است. هر چند خرید با واسطه دارای فرایندی آسان است اما روش ریسک پذیری نیز هست زیرا خریدار قادر به مقایسه محصولات از لحاظ کیفیت نیست. از این رو ممکن است تجهیزاتی به او عرضه شوند که از قیمت بسیار بالا اما کیفیت پایین برخوردار باشند و او از این موضوع آگاهی نداشته باشد.

این در حالی است که خرید ملزومات تالار از خود تولید کننده از چنین ریسک بزرگی برخوردار نیست. زیرا خریدار می تواند از نزدیک محصول را مورد ارزیابی قرار دهد و از کیفیت بالای آن اطمینان حاصل کند. علاوه بر آن با خرید از تولید کننده، خریدار مجبور به پرداخت هزینه اضافی بابت حق واسطه گری به افراد دیگر نخواهد بود. همچنین می تواند با تولید کننده بر سر قیمت و نحوه پرداخت هزینه تجهیزات خریداری شده چانه بزند و از او تخفیف بگیرد. علاوه بر آن لوازم خریداری شده از تولید کننده دارای ضمانت نامه پس از فروش بوده و در صورت عدم رضایت خریدار از کیفیت کالا، امکان مرجوع شدن آن وجود دارد.

مزیت های خرید تجهیزات تالار

تجهیزات تالار، تهیه و خرید بهترین نوع آن مهم ترین بخش راه اندازی تالار است. زیرا این تجهیزات و امکانات رفاهی و خدماتی تالار هستند که به آن ماهیت، اعتبار و هویت می بخشند. پذیرایی و ارائه خدمات رفاهی به مهمانان اولین موضوعی خواهد بود که می تواند رضایت مشتریان را جلب کند. همچنین در جذب مشتریان بیشتر در آینده نیز تاثیر گذار باشد. از این رو خرید تجهیزات باکیفیت، زیبا و کاربردی جزو اصول بسیار مهم راه اندازی تالار پذیرایی است‌ که مدیران باید توجه خاصی به آن داشته باشند. در واقع تهیه ملزومات تالار می تواند ابزاری بسیار قدرتمند برای موفقیت صاحبان و مدیران تالارها بشمار بیاید.

انواع تجهیزات تالار

تجهیزات تالار شامل طیف گسترده ای از لوازم و ابزارها می باشند که عبارتند از:

 • میز و صندلی
 • لوازم پذیرایی
 • وسایل دکوری و اکسسوری
 • وسایل و تجهیزات جایگاه عروس و داماد
 • تزئینات داخل سالن
 • تزیینات ورودی سالن
 • سفره عقد
 • تزیینات میز مهمان
 • میز شام
 • ابزارها و وسایل نورپردازی
 • تجهیزات و لوازم آشپزخانه جهت پخت غذاها

صندلی تالار

صندلی تالار یکی از مهمترین قسمتهای تجهیزات تالار پذیرایی محسوب میشود . صندلی تالارهای پذیرایی در چیدمان سالن اصلی و طراحی مراسم موثر هستند. گروه تجهیزات تالار کبیر گستر به عنوان تولید کننده صندلی تالار پذیرایی انواع صندلی تالار را در سه گروه به شرح زیر تولید می کند :

 • صندلی پلیمری تالار
 • صندلی استیل تالاری
 • صندلی روستیک

روش های خرید تجهیزات تالار

جهت راه اندازی تالار باید مراحل متعددی را طی کرد که مهم ترین و نهایی ترین این مراحل خرید تجهیزات تالار است. خرید لوازم با کیفیت و مرغوب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو تولید کنندگان راه های متعددی را پیش روی خریداران قرار داده تا به راحتی محصولات خود را به فروش برسانند. از طرفی خریداران نیز از طریق راه های متعدد می توانند نسبت به خرید وسایل تالار پذیرایی خود اقدام کنند.

خرید از تولیدکننده ها

از جمله راه های خرید تجهیزات تالار خرید بدون واسطه و مراجعه به کارخانه ها و مجموعه های تولیدی اینگونه محصولات است. این روش یکی از مطمئن ترین راه های خرید این نوع تجهیزات می باشد. در این روش خریدار می تواند در تولیدی یا کارخانه حضور پیدا کند و سفارشات خود را به ثبت برساند.

خرید از واسطه ها

روش دوم خرید از طریق واسطه ها است. هر چند خرید تجهیزات به این روش ساده تر است اما باید هزینه بیشتری پرداخت نمود. زیرا واسطه گر درصدی را به عنوان دستمزد خود به قیمت اصلی تجهیزات اضافه می کند.

مزیت های خرید تجهیزات تالار از تولید کننده

یکی از دغدغه های اصلی مدیران تالار نحوه خرید تجهیزات تالار است. مدیران باتجربه برای خرید وسایل و ابزارهای مورد نیاز تالار خود سعی در برقراری ارتباط با تولیدکنندگان دارند. زیرا بر فواید خرید مستقیم از تولید کننده کاملا آگاه هستند. برخی از مزیت های خرید به این شیوه شامل موارد ذیل هستند.

 • قیمت مناسب نسبت به سطح بازار
 • امکان خرید جدید ترین و به روز ترین تجهیزات
 • امکان بازدید از انبار تجهیزات تولید شده
 • مشاهده طیف گسترده تجهیزات و مقایسه قیمت ها و خرید مناسب ترین وسایل
 • امکان تعویض تجهیزات تالار بعد از ثبت سفارش و تحویل آن
 • حمل تجهیزات به صورت رایگان تا درب تالار و حمل به شهر های دیگر
 • امکان پرداخت به صورت قسطی
 • صرفه جویی در هزینه ها

قیمت فروش تجهیزات تالار

قیمت تجهیزات تالار به موارد متعددی و مهمی از جمله کیفیت بستگی دارد. در واقع هرچه در تولید وسایل مخصوص تالار از مواد با کیفیت تر و مرغوب تری استفاده شود، قیمت نیز به همان نسبت بالاتر خواهد رفت. نکته حائز اهمیت در خصوص قیمت فروش تجهیزات تالار پذیرایی آن است که در زمان خرید نباید به دنبال وسایل ارزان قیمت بود. زیرا تجهیزات ارزان قیمت فاقد کیفیت و کارایی کافی بوده و بعد از مدتی مستهلک و کهنه می شوند. بنابراین شما به عنوان مدیر یا صاحب تالار باید هزینه بیشتری جهت تعویض و یا تعمیر لوازم تالار صرف نمایید. استفاده مکرر و مداوم از تجهیزات تالار پذیرایی شرایطی را به وجود می آورد که در خرید آن ها کیفیت را به عنوان فاکتور اصلی مد نظر قرار داد.

دکمه بازگشت به بالا