عمومیبرترین های کار و کسب

قرص ماشین ظرفشویی فینیش یا فیری بهتره؟

بررسی ویژگی‌های بهترین قرص ماشین ظرفشویی + معرفی برندهای مختلف

برای بسیاری از افراد شستن ظرف‌های کثیف و چرب کار چندان خوشایندی نیست. به همین دلیل به فکر خرید یک ماشین ظرفشویی هستند که این کار را برای آن‌ها انجام دهد. علاوه بر این بسیاری از افراد هستند که به مصرف آب اهمیت زیادی می‌دهند و می‌دانند که در زمان شستن ظرف‌ها با دست چقدر آب هدر می‌رود.

به همین دلیل این افراد نیز ازجمله خریداران اصلی ماشین‌های ظرفشویی هستند که شستن ظروف را راحت‌تر کرده و آب کمتری هم مصرف می‌کند. نکته مهم برای عملکرد مناسب این ماشین‌ها، استفاده از بهترین قرص ماشین ظرفشویی است. چراکه انتخاب قرص مناسب در تمیزی ظروف و درخشندگی آن‌ها تاثیر زیادی دارد.

همان‌طور که می‌دانید ماشین‌های ظرفشویی برای شستن ظرف‌ها از مایع ظرفشویی عادی استفاده نمی‌کنند. این ماشین‌ها معمولا به ، ژل یا مایع مخصوص خود نیاز دارند. در میان همه این‌ها قرص‌های ماشین ظرفشویی طرفداران بیشتری داشته و قدرت تمیزکاری بیشتری نیز دارند.

اما بسیاری از خریداران زمانی که در فروشگاه‌ها به دنبال این قرص‌ها می‌گردند، در میان برندهای مختلف آن گیج می‌شوند و نمی‌دانند کدام محصول را خریداری کنند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم ویژگی‌های بهترین قرص ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کرده و شما را با برندهای مختلف این قرص آشنا کنیم. پس اگر شما هم لابه‌لای قفسه‌های خرید گیج شده‌اید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

ویژگی‌های بهترین قرص ماشین ظرفشویی

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که یک خوب چه ویژگی‌هایی دارد. مجموعه این ویژگی‌ها است که یک قرص از یک برند را به بهترین قرص ماشین ظرفشویی تبدیل می‌کند. دانستن این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند که با چشم بازتری اقدام به انتخاب کنید و زمان کوتاه‌تری را لابه‌لای قفسه‌های قرص ماشین ظرفشویی بگذرانید. در ادامه این بخش تعدادی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها را بیان می‌کنیم. توصیه ما این است که پیش از خرید چک‌لیستی از این ویژگی‌ها تهیه کنید تا بتوانید به بهترین گزینه موجود برسید.

·         کیفیت شست‌وشو

قطعا این ویژگی‌ای نیست که از روی بسته‌بندی قرص متوجه شوید و نیاز به تجربه دارد. ازآنجایی‌که قیمت این قرص‌ها کمی بالا است، بهتر است در این رابطه با دوستان و آشنایان خود مشورت کرده یا از تجربه‌های قبلی خود استفاده کنید. یک قرص ظرفشویی قادر است چربی‌ها و لکه‌های روی ظروف را از بین ببرد و درنهایت آن را تمیز و درخشان به شما تحویل دهد. اما این همه ماجرا نیست. چراکه این کاری است که یک شوینده معمولی هم انجام می‌دهد.

بهترین قرص ظرفشویی می‌تواند همه انواع لک و چربی را حتی بعد از گذشت ساعت‌ها و خشک شدن آن‌ها بر روی ظروف از بین ببرد. این چیزی است که هر برندی به شما هدیه نمی‌دهد. ممکن است بعد از شست‌وشوی ظروف با یک قرص معمولی، با دست کشیدن روی ظروف متوجه آثار چربی و لک بر روی آن بشوید و حتی مجبور شوید که خودتان دوباره آن را بشویید. اما یک قرص ظرفشویی عالی نه‌تنها همه این اثرات را از بین می‌برد، بلکه بوی نامطبوع مواد غذایی باقیمانده بر روی ظروف را نیز ریشه‌کن می‌کند.

قرص ماشین ظرفشویی خوب، به سلامت و طول عمر ماشین ظرفشویی شما کمک خواهد کرد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان شست‌وشوی ظروف با قرص ایجاد شود، باقی ماندن لک‌ها و ترکیبات خود قرص بر روی ظروف است. تولیدکنندگان پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی به این ویژگی توجه ویژه‌ای دارند و تلاش می‌کنند که هم‌زمان با تکنولوژی ساخت ماشین‌های ظرفشویی، قرص‌های خود را نیز ارتقا دهند. همین ویژگی آن‌ها را به بهترین تبدیل می‌کند. قرص‌های باکیفیت به‌طور کامل در آب حل می‌شوند و به همین دلیل در ماشین باقی نمی‌مانند و آسیبی هم به فیلتر ماشین یا دیگر بخش‌های آن وارد نمی‌کنند.

·         شست‌وشوی انواع ظروف

معمولا شستن ظروف ملامین، آرکوپال، چینی یا دیگر ظروف مشابه برای یک ماشین ظرفشویی کار چندان سختی نیست. چراکه لک آب یا مایع شوینده بر روی آن‌ها باقی نمی‌ماند و اگر خط یا خشی روی آن‌ها وجود داشته باشد، چندان مشخص نیست. اما ظروف شیشه‌ای و کریستال چنین ویژگی ندارند. این ظروف لکه‌های آب را به خود می‌گیرند و بعد از مدتی کدر و مات می‌شوند. همچنین خط و خش‌هایی روی آن‌ها می‌افتد که شکل ظرف را خراب می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که ظرف همیشه کثیف به نظر برسد.

انتخاب بهترین قرص ظرفشویی ظرف‌های کریستال و شیشه‌ای محبوب شما را از این بلا محافظت می‌کند. این قرص دارای ترکیبات جلا دهنده و شفاف کننده است. وجود این ترکیبات باعث می‌شود که ظروف کریستالی شما همواره مثل روز اول زیبا و درخشان باقی بمانند. این قرص‌ها همچنین دارای فرمولاسیونی هستند که سختی آب را کاهش می‌دهد. کاهش سختی آب و شکستن ناخالصی‌های آن باعث می‌شود که لکه آب بر روی ظروف باقی نمانده و شکل آن‌ها را تغییر ندهد.

قرص ماشین ظرفشویی فیری، یکی از بهترین قرص‌های موجود است.

·         حفظ سلامت ماشین ظرفشویی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمان باید در نظر داشته باشید، توجه به سلامت قرص ماشین ظرفشویی است. بهترین قرص ماشین ظرفشویی تنها از ظرف‌های شما محافظت نمی‌کند. شما می‌توانید به این قرص به‌عنوان یک نگهبان دلسوز برای ماشین ظرفشویی خود نیز نگاه کنید. اما چگونه یک قرص کوچک می‌تواند دستگاه به این بزرگی را در مقابل خطرات و آسیب‌ها ایمن نگه دارد؟

در درجه اول این قرص کوچک از جمع شدن چربی‌ها و آلودگی‌های ظروف در ماشین جلوگیری می‌کند. باقیمانده‌های غذا، چربی‌ها و کثیفی‌های ظروف بعد از جدا شدن از ظروف در دستگاه رسوب می‌کنند و باعث خرابی آن می‌شوند. اما یک قرص ماشین ظرفشویی پرقدرت از این مورد جلوگیری می‌کند. ترکیبات این قرص به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که چربی‌ها و آلودگی‌ها را در آب حل کرده و آن‌ها را به همراه آب کثیف ظروف به خارج از دستگاه هدایت می‌کنند.

نکته دیگر آلودگی‌ها و ناخالصی‌های مربوط به خود آب است. آب همه شهرهای کشور ما ناخالصی‌هایی دارد که در لوله‌های ماشین ظرفشویی یا هر دستگاه دیگری که با آب سروکار دارد، رسوب می‌کنند و می‌توانند آسیب‌هایی جدی به دستگاه وارد کنند. یک قرص ماشین ظرفشویی خوب این ناخالصی‌ها را نیز از بین می‌برد و از رسوب و تجمع آن‌ها در لوله‌های ماشین جلوگیری می‌کند. البته فراموش نکنید که قرص نمی‌تواند همه این رسوبات را از بین ببرد و شما باید هر چند وقت یک‌بار با استفاده از جرم‌گیرهای مخصوص ماشین ظرفشویی آن‌ها را ریشه‌کن کنید.

یک قرص ماشین ظرفشویی خوب، هم روی سلامت ماشین ظرفشویی تاثیرگذار است و هم روی سلامت ظروف.

·         حفظ زیبایی و سلامت ظروف

ترکیبات قرص ماشین ظرفشویی باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که به خود ظرف‌ها آسیب نرسانند. در زمان فروشنده به شما می‌گوید که نمی‌توانید ظروفی که ترکیباتی از طلای سفید، نقره، فیبر، چدن و برنج را در خود دارند، با این قرص‌ها و به‌طورکلی شوینده‌های معمولی بشویید. چراکه این جنس‌ها به شوینده‌های مخصوص خود نیاز دارند و ترکیبات قرص‌های معمولی ممکن است آن‌ها را از بین ببرد یا حتی باعث اکسیده شدن یا تجزیه آن‌ها شود.

اما درباره شست‌وشوی دیگر ظروف نیز، حفظ سلامت ظرف نکته بسیار مهمی است. ظروف شما بعد از شست‌وشو نباید لک یا خش بیفتند یا کدر شده و تغییر رنگ دهند. این‌ها اثراتی است که یک قرص بی‌کیفیت بر روی ظرف‌های شما خواهد گذاشت. اما ترکیبات قرص‌های باکیفیت به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که ضمن پاک‌سازی عمیق ظروف، به خود آن‌ها آسیبی نرساند و آن‌ها را برای همیشه نو و پاکیزه نگه دارد.

·         سازگاری با انواع برندهای ماشین ظرفشویی

نکته مهم در زمان خرید قرص ماشین، توجه به برند دستگاه شما است. معمولا بهترین قرص‌های موجود در بازار با انواع برندهای مطرح ماشین ظرفشویی سازگاری دارند و به همین دلیل خیال شما از بابت این موضوع کاملا راحت است. اگر از برندهایی که در ادامه این مقاله معرفی می‌کنیم خرید کنید، نگران خراب شدن ماشین ظرفشویی یا سازگار نبودن قرص با برند دستگاه خود نخواهید بود.

·         سرعت در شست‌وشوی ظروف

طولانی شدن زمان شست‌وشوی ظروف می‌تواند شما را خسته و ناراحت کند. با استفاده از پرفروش ترین قرص‌های ماشین ظرفشویی، می‌توانید این زمان را به حداقل برسانید. به‌جز برنامه شست‌وشوی خود ماشین که نیاز به زمان مشخصی دارد، مدت‌زمان حل شدن قرص در آب و تولید کف نیز در زمان شست‌وشو تاثیر خواهد گذاشت. معمولا قرص‌هایی که در دمای پایین‌تر حل می‌شوند، سرعت شست‌وشو را بالا می‌برند. استفاده از این قرص‌ها باعث صرف جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. چراکه ماشین انرژی کمتری برای بالا بردن دمای آب و تجزیه قرص مصرف می‌کند.

·         مصرف بهینه آب

اگرچه استفاده از ماشین‌های ظرفشویی به‌خودی‌خود باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود، اما نوع ماده شوینده مورداستفاده نیز تاثیر زیادی در میزان مصرف آب دارد. قرص ماشین خوب در حداقل مقدار آب به‌طور کامل حل می‌شود و بنابراین در ابتدای کار نیازی به آب فراوان برای حل شدن و تجزیه قرص نیست. علاوه بر این مقدار کف یک قرص باکیفیت کاملا کنترل‌شده و متناسب با کثیفی ظروف است و به همین دلیل برای آبکشی ظروف نیز آب فراوانی مصرف نمی‌شود.

·         رایحه مطبوع و دلپذیر

اگر تاکنون از این قرص‌ها استفاده کرده باشید، متوجه شده‌اید که بعد از مدتی ظرف‌ها بوی بدی می‌گیرند و استفاده از آن‌ها ممکن نیست. این موضوع نشان از نامرغوب بودن قرص دارد. برندهای مطرح قرص ماشین ظرفشویی، از رایحه‌های مطبوع و ملایم نظیر لیمو استفاده می‌کنند تا بوی بد ظروف را از بین ببرند. البته نگران نباشید! این بو بر روی مزه یا بوی غذا تاثیری نمی‌گذارد. بنابراین می‌توانید با خیال راحت در ظرف‌هایی که به بهترین نحو ممکن تمیز شده‌اند و بوی خوبی می‌دهند، غذا بکشید.

کدام برندها بهترین قرص ماشین ظرفشویی را تولید می‌کنند؟

در این قسمت به معرفی پرفروش‌ترین برندهای قرص ظرفشویی اشاره می‌کنیم؛ همچنان با ما همراه باشید:

قرص ظرفشویی فینیش (finish)

شرکت فینیش یکی از مطرح‌ترین برندهای تولیدکننده قرص ماشین ظرفشویی در دنیا است. این برند بیشتر از 60 سال است که قرص‌های خود را در بیش از 40 کشور دنیا عرضه می‌کند. انواع را می‌توان پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی در دنیا دانست. چراکه این برند به‌صورت تخصصی بر روی این موضوع کار می‌کند و با استفاده از بهترین ترکیبات و تکنولوژی‌های روز دنیا، باکیفیت‌ترین قرص‌های ماشین را تولید می‌کند.

اگر نگاهی به انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی بیندازید، متوجه خواهید شد که این قرص‌ها در سه دسته معمولی، همه‌کاره و کوانتوم تولید می‌شوند. در میان این سه نوع قرص‌های کوانتوم با داشتن ترکیبات منحصربه‌فرد و جلا دهنده نه‌تنها ظرف‌های شما را به‌طور کامل تمیز می‌کنند، بلکه باعث درخشندگی و زیبایی آن‌ها نیز خواهند شد. در این میان قرص‌های کوانتوم برند فینیش یکی از بهترین‌ها هستند. این قرص‌ها می‌توانند لکه‌های سخت را از بین ببرند و بدون نیاز به جلا دهنده یا نمک، ظرف‌هایی تمیز و براق را به شما تحویل دهند.

اگر نگاهی به نظرات خریداران محصولات برند فینیش بیندازید، کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از عملکرد قرص‌های این برند ناراضی باشد. کاربران معتقدند که فینیش واقعا لیاقت بودن در لیست پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی را دارد. چراکه این قرص همه ویژگی‌های یک قرص باکیفیت را ارائه می‌کند.

خاصیت پاک‌کنندگی، چربی زدایی، جلا دهندگی، جلوگیری از رسوب و… از خواصی هستند که همگی در قرص‌های تولید این برند جمع شده‌اند. تنوع محصولات فینیش بسیار بالا است و همین ویژگی باعث می‌شود که شما بتوانید متناسب با نیاز و بودجه خود یک محصول عالی را خریداری کنید.

تنها گلایه‌ای که مصرف‌کنندگان این محصولات بیان کرده‌اند، بالا رفتن است. البته قبلا نیز این قرص‌ها نسبت به دیگر برندها قیمت بالایی داشتند. اما نکته مثبت دراین‌باره، تنوع بالای محصولات این برند است. بنابراین هنوز هم می‌توان گزینه‌هایی را پیدا کرد که به بودجه شما بخورند و البته کارایی خوبی داشته باشند. قرص‌های برند فینیش می‌توانند لکه‌های خشک‌شده بر روی ظروف را از بین ببرند.

این قرص‌ها دشمن لک‌های چای و قهوه بر روی ظروف هستند و به‌راحتی آن‌ها را نابود می‌کنند. نکته عالی اینکه برای استفاده از این قرص‌ها دیگر نیازی به خیس کردن ظروف ندارید و ظرف‌هایتان در زمانی کوتاه شسته خواهند شد. همین ویژگی‌ها است که قرص‌های برند فینیش را به بهترین قرص ماشین ظرفشویی تبدیل کرده است.

قرص ظرفشویی فیری (fairy)

این قرص که محصولی از شرکت P & G است، یکی از قرص‌های پرفروش در دنیا است. این شرکت چندملیتی آمریکایی که بیشتر از 150 سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد، یکی از متخصصان این حوزه است. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت انواع قرص‌های تولید این برند را در دستگاه خود قرار دهید و نگران خراب شدن ظروف یا دستگاه نباشید. از میان انواع ، نام قرص پلاتینیوم این برند را می‌توان در لیست بهترین قرص‌های ماشین ظرفشویی پیدا کرد. این نوع قرص دارای ترکیباتی عالی است که به‌خوبی در انواع چربی‌ها و آلودگی‌ها نفوذ کرده و آن‌ها را از بین می‌برد. ترکیبات این قرص می‌توانند به داخل ظروفی مثل لیوان‌ها نیز نفوذ کرده و همه آلودگی‌های داخل آن‌ها را ریشه‌کن کنند.

ترکیبات انواع قرص‌های این برند به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که نیاز به استفاده از محصول دیگری را از بین می‌برند. این قرص‌ها علاوه بر شست‌وشوی کامل و مناسب دارای خاصیت جلا دهندگی و ضد رسوب نیز هستند. بنابراین ضمن حفظ سلامت و زیبایی ظرف‌ها، به ماشین ظرفشویی نیز آسیبی نمی‌رسانند.

یکی از نکات قابل‌توجه درباره محصولات شرکت فیری این است که این قرص‌ها حاوی ترکیباتی هستند که جرم‌ها و رسوب‌های موجود در ماشین ظرفشویی را از بین می‌برد و باعث تمیز شدن فیلتر ماشین نیز می‌شود. بنابراین خیال شما از بابت سلامت دستگاه کاملا راحت خواهد بود.

قرص‌های فیری موجود در بازار ایران از کشور ترکیه وارد می‌شوند و کیفیت بسیار خوبی به‌خصوص برای شست‌وشوی ظرف‌های باقیمانده از روز قبل دارند. این قرص‌ها برای شست‌وشوی بهداشتی قاشق‌ها و چنگال‌ها بسیار مناسب هستند و از آن‌ها در برابر زنگ‌زدگی محافظت می‌کنند. با استفاده از قرص پلاتینیوم فیری که بهترین محصول تولیدی این برند است، می‌توانید ظروف تفلون را به‌طور کامل تمیز کنید و بدون ایجاد هیچ خط و خشی ظرف‌های استیل، نقره و شیشه‌ای را بشویید.

گزارش‌های زیادی از رضایت مصرف‌کنندگان این قرص‌ها وجود دارد. مصرف‌کنندگان از شست‌وشوی ظروف شیشه‌ای و بلوری با قرص‌های فیری بسیار رضایت دارند و معتقدند این قرص‌ها یکی از بهترین رایحه‌ها را به ماشین می‌دهند. در گزارش‌های مصرف‌کنندگان تقریبا هیچ‌گونه نارضایتی یا گزارش منفی دیده نمی‌شود.

اما خشک شدن ظروف در زمان استفاده از بعضی از انواع قرص‌های فیری یکی از مشکلات این قرص‌ها است. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که در زمان استفاده از این محصول از قرص‌های جلا دهنده نیز استفاده کنید تا ظرف‌ها به‌طور کامل خشک‌شده و تمیز شوند.

قرص ماشین ظرفشویی پریل (prill)

پریل محصولی از کشور آلمان است که محصولات شوینده آن به‌خوبی جای خود را در بین خریداران ایرانی باز کرده است. این شرکت با عرضه طلایی، واقعا یک هدیه طلایی را به شما تقدیم کرده است. این محصول، علی‌رغم داشتن قیمت مناسب، تقریبا چیزی از غول‌های بزرگ دنیا یعنی فینیش و فیری کم ندارد. مصرف‌کنندگان این محصول از نحوه و زمان شست‌وشوی آن کاملا رضایت دارند و معتقدند که می‌توان با اطمینان خاطر محصولات این برند را جایگزین برندهای فینیش و فیری کرد.

یکی از نکاتی که باید در زمان استفاده از قرص‌های ماشین ظرفشویی پریل در نظر داشته باشید، این است که این قرص‌ها نمی‌توانند خاصیت سختی آب را از بین ببرند. بنابراین ممکن است باعث ایجاد خط و خش در ظروف به‌خصوص ظروف شیشه‌ای، بلوری و کریستالی شوند. این موضوع در نظرات خریداران این قرص‌ها نیز دیده می‌شود. اما برای حل آن می‌توانید کمی نمک در ماشین ظرفشویی بریزید. نمک دارای ترکیباتی است که سختی آب را کمتر می‌کند و ظروف شما را سلامت نگه می‌دارد.

اگر یکی از مشکلات شما در زمان استفاده از قرص ماشین ظرفشویی، خشک شدن ظروف است، ما به شما استفاده از محصولات پریل را توصیه می‌کنیم. خاصیت جلا دهندگی محصولات این برند بسیار بالا است و به همین دلیل از باقی ماندن لکه‌های آب بر روی ظرف‌های شیشه‌ای یا فلزی جلوگیری می‌کند و آن‌ها را خشک، تمیز و شفاف تحویل شما می‌دهد. همین ویژگی باعث شده است که پریل طلایی بهترین قرص ماشین ظرفشویی بعد از برندهای مطرح فیری و فینیش باشد.

قرص ماشین کالیون (kalyon)

برند کالیون یکی از برندهای ترکیه ای است که تجربه چندانی در تولید قرص‌های ماشین ظرفشویی ندارد. اما کیفیت بالای محصولات آن باعث شده است که در همین مدت کوتاه نیز در لیست تولیدکنندگان قرص ماشین ظرفشویی قرار بگیرد. این قرص دارای انواع ویژگی‌های موردنیاز برای یک قرص ماشین ظرفشویی هست. شما می‌توانید با استفاده از آن چربی‌های باقی‌مانده بر روی ظروف را به‌طور کامل از بین ببرید. به‌علاوه وجود نمک و جلا دهنده در ترکیبات این قرص به حفظ سلامت ماشین ظرفشویی و ظروف شما کمک زیادی می‌کند.

در نظرات مصرف‌کنندگان قرص ماشین ظرفشویی کالیون هم نارضایتی و هم رضایتمندی وجود دارد. این موضوع بیشتر به دلیل سابقه کم این برند است. در واقع این سابقه کم باعث شده است که این قرص با برخی از برندها سازگار نباشد و باعث عدم رضایت مصرف‌کنندگان شود. اما خوشبختانه محصولات جدیدتر این برند توانسته‌اند نظر مصرف‌کنندگان را به خود جلب کنند. به‌خصوص که قیمت آن از بسیاری از برندهای مطرح دیگر پایین‌تر است. البته تنوع پایین محصولات و تعداد کم قرص‌ها در هر بسته ممکن است به مذاق مصرف‌کنندگان خوش نیاید.

قرص ظرفشویی هوم پلاس (home plus)

هوم پلاس یکی از برندهای ارزان و محبوب در بازار ایران است. محصول این برند را نمی‌توان بهترین قرص ماشین ظرفشویی دانست. اما اگر کیفیت قابل‌قبول در کنار مبلغ مناسب از اولویت‌های شما در انتخاب است، می‌توانید محصولات این برند را به‌عنوان یکی از گزینه‌ها در نظر داشته باشید.

توجه کنید که منظور ما از بهترین نبودن این برند، بی‌کیفیت بودن آن نیست. سازندگان قرص ظرفشویی هوم پلاس به‌خوبی از نیاز مصرف‌کنندگان مطلع هستند و ترکیبات آن را به‌گونه‌ای انتخاب کرده‌اند که به‌خوبی از پس تمیز کردن لکه‌ها و چربی‌ها برمی‌آید و به ماشین نیز آسیبی وارد نمی‌کند.

نگاهی به نظرات مصرف‌کنندگان درباره این قرص ماشین ظرفشویی نشان می‌دهد که این محصول کیفیت مناسبی دارد و شما می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. کیفیت و سرعت مناسب شست‌وشو در کنار جلوگیری از رسوب‌گیری ماشین ظرفشویی و ایجاد لکه در ظروف از ویژگی‌هایی است که مصرف‌کنندگان قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس به آن اشاره کرده‌اند. هوم پلاس یک محصول ایرانی باکیفیت است. بنابراین با خرید این محصول از تولیدکنندگان خوب ایرانی نیز حمایت خواهید کرد.

بسیاری از افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند، با مشکل انتخاب و خرید قرص ظرفشویی مواجه هستند. به‌طورکلی تعداد برندهای قرص ظرفشویی در ایران محدود است، بااین‌حال باز هم از بین همین تعداد کم، انتخاب محصول مناسب دشوار به نظر می‌رسد.

۵ برند قرص ظرفشویی که در بازار ایران حرف اول را می‌زنند

در این مطلب، با ۵ برند قرص ظرفشویی که در بازار ایران حرف اول را می‌زنند آشنا می‌شویم و به بررسی مزایا و معایب آنها می‌پردازیم. جامعه آماری این بررسی، متشکل از کاربران وب‌سایت‌های مطرح ایرانی از جمله دیجی کالاست. با درجه همراه باشید.

فینیش کوانتوم با رایحه لیمو: بهترین از هر لحاظ

برند فینیش از محبوب‌ترین برندهای قرص ظرفشویی است. فینیش طیف وسیعی از پاک‌کننده‌های ظروف را تولید می‌کند. حتی قرص‌های فینیش هم در مدل‌های متنوعی موجودند. فینیش کلاسیک یا معمولی، فینیش All in 1، فینیش کوانتوم لیمویی و فینیش کوانتوم ماکس لیمو فقط چهار مدل از آنها هستند.

هر یک از این مدل‌ها ویژگی‌های خاصی دارند، اما بهترین آنها که از هر لحاظ کامل است فینیش کوانتوم با رایحه لیمو است.

مزایا

این قرص به‌شکل پاوربال طراحی شده است و توپ کوچک قرمزرنگ آن مایع جلادهنده ظروف است. بنابراین با استفاده از آن نیازی به جلادهنده ندارید.

این قرص‌ها پوسته‌ای ژله‌مانند روی خودشان دارند که در آب حل می‌شود. این پوسته سبب می‌شود دست‌تان مستقیم با قرص تماس نداشته باشد و حل‌شدن قرص در آب در مدت طولانی‌تری انجام شود. به این ترتیب قرص تا پایان چرخه شستشو دوام می‌آورد.

قرص کوانتوم قابلیت حل شدن در سخت‌ترین آب‌ها را دارد و بنابراین با استفاده از آن به کمترین مقدار نمک نیاز خواهید داشت. قدرت تمیزکنندگی آن بسیار بالاست و می‌تواند مقاوم‌ترین لکه‌ها را از بین ببرد. این قرص حتی ردی را که از تخم‌مرغ روی قاشق‌ها و بشقاب‌ها می‌ماند به راحتی پاک می‌کند و اثری از لکه باقی نمی‌گذارد.

معایب

از معایب قرص کوانتوم یکی این است که قابلیت نصف‌شدن ندارد. بنابراین استفاده از آن برای ظروف در تعداد کم مناسب نیست. در چنین شرایطی می‌توانید ژل ظرفشویی خریداری کنید و در مواقعی که تعداد ظرف‌ها کم است از ژل استفاده کنید. عیب دیگر آن این است که بعد از مدت‌های طولانی استفاده از آن، ممکن است روی لیوان‌های شیشه‌ای لکه‌های سفید پدیدار شود. برخی کاربران هم عطر آن را کمی تند می‌دانند.

بسته‌بندی

از نظر کاربران بسته‌بندی فینیش بسیار مناسب و باکیفیت است. تعداد بسته‌بندی‌ها متنوع است و از ۲۰ عددی گرفته تا ۱۰۰ عددی، در هر تعدادی که بخواهید، موجود است. نکته مهم اینکه قرص‌های فینیش تقلبی زیادی در بازار موجود است و بسته‌بندی همه آنها مشابه اصل است. بنابراین سعی کنید حتما از فروشگاه‌های معتبر آن را خریداری کنید.

قیمت

قیمت بسته‌های قرص فینیش کوانتوم با رایحه لیمو با توجه به تعداد آن متفاوت است.

جمع‌بندی

به‌طورکلی، بازخوردهای کاربران درباره فینیش کوانتوم با رایحه لیمو کاملا مثبت است و تنها نقطه‌ضعفی که از آن ذکر شده قیمت بالای آن نسبت به سایر برندهاست. البته با توجه به کیفیتش، کاملا ارزش خریدن را دارد. حتی در بسته‌های با تعداد بالاتر، قیمت هر عدد قرص واقعا به‌صرفه‌تر از برندهای دیگر می‌شود. فقط دقت کنید که فینیش‌ها با هم متفاوت‌اند و برخی از انواع آن کیفیت متوسط و مسلما قیمت پایین‌تری دارند.

بنابراین حتما به نام مدل قرص روی بسته‌بندی فینیش دقت کنید. به عنوان مثال فینیش کلاسیک مسلما کارایی خوبی دارد، اما هرگز نمی‌تواند جای فناوری کوانتوم را در فینیش کوانتومی بگیرد. بنابراین اگر به دنبال فینیشی هستید که بهترین کیفیت را داشته باشد، فینیش کوانتوم با رایحه لیمو را خریداری کنید. این قرص‌ها برای همه برندهای از جمله بوش، بکو، سامسونگ و نظایر آنها مناسب هستند.

فیری پلاتینیوم لیمویی All – in – one: بهترین برای لیوان‌ها و ظروف شیشه‌ای

برند فیری یکی دیگر از برندهای محبوب قرص ظرفشویی است. این برند هم انواع مختلفی از قرص‌ها را تولید می‌کند. از بین محصولات فیری می‌توان به قرص معمولی، لیمویی، پلاتینیوم و چندکاره آن اشاره کرد. محصولی که در اینجا بررسی کرده‌ایم، مدل چندکاره آن است.

مزایا

این محصول می‌تواند مقاوم‌ترین لکه‌ها از جمله لکه چای و قهوه را کاملا پاک کند. ترکیبات موجود در قرص پلاتینیوم فیری سبب می‌شود چربی‌ها کاملا از بین بروند و ظروف درخشان و براق شوند. قرص فیری پلاتینیوم در خودش نمک و جلادهنده دارد، بنابراین به جلادهنده نیاز نخواهید داشت اما همچنان باید از نمک استفاده کنید. البته میزان نمکی که با این قرص‌ها مصرف می‌کنید بسیار کمتر خواهد بود. این برند برای ظروف شیشه‌ای و لیوان‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و روی آنها رسوب، لکه‌های سفید و لک آب باقی نمی‌گذارد. علاوه‌براین حالت کریستالی و شفاف آنها را حفظ می‌کند و ظروفی براق تحویل می‌دهد.

رایحه لیمویی این برند کاملا ملایم است و بوی بد ظروف را از بین می‌برد. خاصیت لکه‌بری آن برای ظروف استیل هم فوق‌العاده است.

قرص پلاتینیوم فیری جرم‌گیر بسیار مناسبی است و رسوبات آهکی را از ماشین و ظروف برطرف می‌کند. علاوه‌برآن می‌تواند جرم‌های فیلترهای دستگاه را از بین ببرد.

معایب

از معایب برند فیری می‌توان به باقی‌گذاشتن رد غذاهای چسبناکی مانند تخم‌مرغ روی قاشق و چنگال‌ها و نیز روی بشقاب‌ها اشاره کرد.

بسته‌بندی

فیری در بسته‌بندی‌های متنوعی تولید می‌شود و بسته به نیازتان می‌توانید تعداد مختلف آن را خریداری کنید.

قیمت

با توجه به نوسانات متعدد قیمت کالاها، بهتر است قیمت روز اجناس را در فروشگاه‌های آنلاین مشاهده کنید.

جمع‌بندی

به‌طورکلی تنها نقطه‌ضعف اشاره شده از سوی کاربران قیمت نسبتا بالای این قرص است، اما با وجود قیمت بالا، با توجه به عملکرد بسیار خوب و کارایی فوق‌العاده‌اش ارزش خرید دارد.

پریل گلد: انتخابی مقرون‌به‌صرفه

پریل یک برند آلمانی واقعا محبوب در بین ایرانی‌هاست. قرص ظرفشویی پریل گلد (طلایی) به خوبی حسابش را به کاربران پس داده است. این برند از نظر قیمتی بسیار به‌صرفه‌تر از برندهای دیگر است اما کارایی و کیفیت آن با آنها تا حد زیادی برابری می‌کند.

مزایا

پریل قادر است چربی‌های بسیار سخت را از بین ببرد. این قرص ظرفشویی کارایی خاصی دارد که علاوه بر ظروف، قطعات استیل داخل ماشین را هم به‌خوبی تمیز می‌کند.

ظروف و لیوان‌های شیشه‌ای با استفاده از قرص پریل طلایی کاملا درخشان و براق می‌شوند و اثری از مات یا کدر شدن در آنها نمی‌بینید. روی ظروف و قاشق و چنگال‌های استیل رسوب و لکه‌های سفیدرنگ باقی نمی‌گذارد. همچنین در آن از نمک و جلادهنده استفاده شده است. بنابراین نیاز به جلادهنده نخواهید داشت و میزان نمکی که باید همراه با آن استفاده کنید، بسیار کم است.

معایب

درباره معایب قرص ظرفشویی پریل طلایی، یکی از آنها بسته‌بندی نامناسب آن است. نوع بسته‌بندی این محصول کیفیت لازم را ندارد. از معایب دیگر این قرص این است که نمی‌توان آن را نصف کرد. بنابراین اگر برای تعداد کم ظروف از آن استفاده کنید، ممکن است ظروف لیز باقی بمانند. دلیلش این است که برای حجم کم از برنامه نیم‌شستشوی ماشین استفاده می‌کنید و برای این چرخه زمانی کوتاه، یک قرص کامل زیاد است.

بسته‌بندی

این برند هم قرص‌های ظرفشویی را در بسته‌بندی‌هایی با تعداد متفاوت عرضه می‌کند که برای نمونه می‌توان به ۲۲ تایی و ۳۲ تایی اشاره کرد.

قیمت

قیمت قرص پریل طلایی بسیار کمتر از دو برند قبلی است. با یک بررسی اجمالی می‌توان دید که این برند مقرون‌به‌صرفه‌تر از برندهای همتایش است و با توجه به کیفیتی که دارد قیمت آن واقعا خوب است.

جمع‌بندی

در کل بازخوردهای کاربران نسبت به پریل مثبت بوده است و با توجه به قیمتی که دارد بسیار مقرون‌به‌صرفه است. به‌همین‌دلیل بسیاری از کاربرانی که آن را مصرف می‌کنند خریدش را هم توصیه می‌کنند.

کلارو مدل 11in1: دوست ماشین ظرفشویی شما

این برند اتریشی هم یکی از بهترین برندهای قرص ظرفشویی در بازار ایران است. قیمت نسبتا بالایی دارد، اما با توجه به کیفیت فوق‌العاده‌اش ارزش خریدن را دارد.

مزایا

اجزای تشکیل‌دهنده قرص کلارو از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد انتخاب می‌شوند. به‌همین‌دلیل به ماشین ظرفشویی آسیب نمی‌رسانند و بنابراین عمر دستگاه طولانی‌تر می‌شود. علاوه‌برآن، در ترکیبات این برند، فسفات، کلر و سایر مواد خطرناک استفاده نمی‌کنند و به‌همین‌دلیل می‌توانید مطمئن باشید که دوست‌دار محیط زیست هم هستند.

کلارو با رعایت ترتیب در آزادسازی آنزیم‌های ضروری و سایر ترکیباتش، حتی سخت‌ترین لکه‌ها را از بین می‌برد. ظروف را بسیار تمیز و براق می‌شوید و رسوبات سفیدرنگ روی آنها باقی نمی‌گذارد. از مزایای دیگر آن این است که لایه‌ای روی آن را پوشانده که خودبه‌خود حل می‌شود. بنابراین فقط کافی است قرص را از بسته‌بندی دربیاورید و مستقیم در محفظه ماشین قرار دهید.

با استفاده از کلارو به جلادهنده نیازی ندارید و فقط کمی نمک همراه آن استفاده کنید کافی است.

معایب

برخی از کاربران قیمت آن را نسبتا بالا می‌دانند. البته این را هم ذکر کرده‌اند که با وجود قیمت بالا، عملکرد آن آن‌قدر خوب هست که ارزش خریدن را دارد.

بسته‌بندی

این محصول در بسته‌بندی‌های ۲۰، ۶۰ و ۳۲ عددی موجود است.

قیمت

همان‌طور که گفتیم، قیمت این محصول بالاست. برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت آن، بهتر است سری به فروشگاه‌های آنلاین بزنید.

سخن پایانی

با توجه به بالا رفتن ، یک انتخاب مناسب برای طولانی کردن عمر ظرفشویی شما بسیار مهم است. قرصی که علاوه بر حفظ سلامت ماشین ظرفشویی، ظرف‌ها را کاملا تمیز بشوید و بدون ایجاد آسیب در آن‌ها بهترین نتیجه شست‌وشو را به شما ارائه دهد. با در نظر داشتن ویژگی‌های معرفی‌شده در این مقاله می‌توانید بهترین قرص ماشین ظرفشویی را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. به‌علاوه در این مقاله برندهای پرفروش قرص ماشین ظرفشویی را نیز به شما معرفی کرده‌ایم تا خرید بهتری داشته باشید.

https://zarfplus.ir/dishwasher-tablet/

دکمه بازگشت به بالا