علمی و پزشکی

Omicron از رگ گردن به کودکان نزدیکتر است / سه فرزند اعضای آلوده سفارت

سفیر ایران در آفریقای جنوبی با بیان اینکه Omicron کودکان بیشتری را هدف قرار داده است، افزود: تعداد بیماران قلبی در آفریقای جنوبی از روزی 500 به 16000 نفر در روز گذشته افزایش یافته است.

به گزارش patc، مهدی آقا جعفری با اشاره به شیوع اومیکرون، “کرونا جدید” در این کشور آفریقایی در صفحه اینستاگرام خود در این باره نوشت:

حدود 10 روز از کشف یک گونه جدید کرونا در آفریقای جنوبی می گذرد. این پرواز بلافاصله پروازها به آفریقای جنوبی را متوقف کرد و جهان نگران اندازه تاج جدید است.

تعداد بیماران قلبی در آفریقای جنوبی از 500 نفر در روز به 16000 نفر در روز گذشته رسیده است. متاسفانه دیروز تعداد فوتی ها کم بود و 21 نفر بود.

مهمترین چیز در Omicron این است که از اکثر کودکان مراقبت می کند. کودکانی که ممکن است واکسینه نشده باشند یا فقط یک دوز تزریق کرده باشند. در واقع، بزرگسالانی را که دوز واکسن را دریافت کرده اند، تحت تاثیر قرار می دهد. الحمدلله این نوع کرونا علائم کمتری دارد و احتمال بستری نشدن وی را بیشتر می کند، اما در عین حال دیروز اعلام شد که کودکان زیر پنج سال مجددا بستری شوند.

هفته گذشته سه کودک از دفتر سفارت به این ویروس مبتلا شدند. احتمالاً بسیاری به مدرسه برده شده اند. خدا را شکر از نظر تنفس و ریه مشکلی ندارد. Omicron در حال حاضر در بیش از 40 کشور در گردش است و در ایران همسایه مشاهده شده است

سازمان بهداشت جهانی می گوید همه کشورها باید برای دریافت این ویروس آماده باشند. لذا خواهشمند است نهایت دقت را داشته باشید و قوانین بهداشتی خصوصاً مراقبت ویژه از کودکان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان عزیز را رعایت کنید که برخی از آنها نیز اخیراً در ایران مشغول به تحصیل هستند.

در این مرحله، Omicron بیشتر از رگ گردن به کودکان نزدیک است. »

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا