برترین های کار و کسبعمومی

چند نکته مهم که باید قبل از خرید باتری لیفتراک بدانید

10 نکته مهم خرید باطری لیفتراک

عنوان اصلی این مقاله  که نکات مهمی که قبل از خرید باتری لیفتراک است می توانست. به این صورت هم باشد: چگونه از پرداخت هزینه مجدد برای خرید باطری لیفتراک خود جلوگیری کنیم ؟ زمانی که مشتری بدون هیچ آگاهی و مشاوره تخصصی اقدام به خرید یک باطری لیفتراک ارزان قیمت و بی کیفیت می نماید، بی شک خرید یک باطری دیگر گریبان این مشتری خواهد شد.

تماس با شرکت گذرگاه
ادرس: تهران ضلع شمالی میدان هفتم تیر ساختمان تجاری ادری نگین ابی طبقه اول واحد ۱۰۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۰۰۸۹
همراه1: 09353234729
همراه2: 09122039983
همراه3: 09123505979

یکی از اصلی ترین و مهمترین گزینه ها برای انتخاب و خرید باطری لیفتراک برقی مناسب و با کیفیت ،مشاوره تخصصی و صحیح در این امر مهم می باشد.که در همین راستا شرکت گذرگاه صنعت و تجارت ایرانیان با اتکاء کارشناسان فنی خود در خصوص مشاوره خرید باطری لیفتراک.در خدمت شما مشتریان محترم می باشد. لذا خواهشمند است قبل از پرداخت هزینه های بالا جهت خرید باطری لیفتراک، چند نکته مهم از نحوه انتخاب باطری مناسب برای لیفتراک برقی خود از کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

آمپراژ لیفتراک برقی |باتری 2 ولت 560 آمپر

راهنمای خرید باطری لیفتراک

در مرحله اول مشخصات فنی لیفتراک خود را جمع آوری کنید.(مارک،مدل،و تناژ دستگاه )برای مثال آیا باطری مورد نظر می تواند.ولتاژ و آمپر دستگاه شما را تامین کند ؟ شما می توانید این اطلاعات دقیق را از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک خود سوال کنید.

امپر ساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کننده ،مطمئن شوید. که باطری لیفتراک برقی شما چند ولت و چند آمپر ساعت است. چرا که انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به لیفتراک شما وارد کند .

ابعاد باکس فلزی خود را حتما بدانید.(طول و عرض و ارتفاع/ داخل به داخل و بیرون به بیرون )

ظرفیت باطری و یا آمپر ساعت پاطری لیفتراک برقی چیست ؟

میزان ظرفیت آمپر ساعت در باطری فعلی خود را بررسی کنید .برای قدرت و ساعت کارکرد دستگاه ،باطری خود را فول شارژ نمائید.و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریک دستگاه خود انجام دهید. حداقل وزن باطری لیفتراک را مشخص کنید! برای پیدا کردن حداقل وزن باطری لیفتراک برقی خود می توانید.به کاتالوگ و یا رهنمای لیفتراک مراجعه و یا از فروشنده لیفتراک دریافت کنید .چرا که نصب باطری با وزن کم و یا زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای لیفتراک برقی می شود .

نوع اتصال (پیچی/سربی)و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها را بررسی کنید.

باطری درون چه باکسی قرار می گیرد ؟کابل باطری تا چه حد باید باشد ؟

    زمانی که شک دارید،کابل های بلند تر را انتخاب نمائیید.

    نام تجاری باطری و محل تولید آن را بررسی کنید .

    حتما از فروشنده مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی خود را بخواهید .

    حتما باطری لیفتراک برقی را با یک ضمانت نامه یا گارانتی معتبر خریداری کنید و شرح گارانتی را مطالعه کنید .

چه شرایطی شامل گارانتی می شود ؟

هر چه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است .اطمینان حاصل کنید که نحوه رسیدگی به گارانتی چگونه است ؟ آیا می بایست باطری برای سرویس به محل فروشنده ارسال کنید و یا فروشنده می تواند در زمان خرابی باطری لیفتراک برقی یک کارشناس فنی به سایت شما ارسال نمائید.

نکات آموزشی :

آیا باطری نیاز به آب مقطر دارد ؟

باطری لیفتراک برقی نیاز به آب دیونیزه یا همان آب مقطر خالص به طور منظم را دارند.آب مقطر خالص از مواد فعال باطری لیفتراک محافظت می کند .اگر مقدار آب مقطر کم شود ،ماده فعال خشک و شکننده می شود .که این کار سبب می شود تا عمر مفید باطری لیفتراک کاهش پیدا کند .و در نتیجه باعث خرابی سلول های باطری شود .

باطری های تعمیر شده یا همان استوک (باطری لیفتراک دست دوم ) بسیار ارزان تر است از باطری های نو هستند اما برای ساعت کاری بالا مناسب نیستند .چرا که باطری لیفتراک نو و فول شارژ شده می تواند یک شیفت کاری را پشتیبانی کند و به همین دلیل ،باطری های بازسازی شده فقط برای عملیاتی با حجم و ساعت کارکرد پایین مورد استفاده قرار دارد.

آیا از سالم بودن شارژر باطری لیفتراک برقی خود اطمینان دارید ؟

متاسفانه یک شارژر باطری لیفتراک 48 ولت با هر نوع باطری 48 ولت سازگار نیست .به طور مشابه ،اکثر شارژر ها را نمی توان از یک ولتاژ به دیگری تبدیل کرد .اگر درحال حاضر شارژر باطری لیفتراک برقی دارید،اطلاعات دقیق آن را بررسی کنید و با تامین کننده باطری خود صحبت کنید که ایا این شارژر برای این نوع باطری مناسب است یا خیر ؟

دستورالعمل های عمومی استفاده از باطری لیفتراک

 • هرگز از باطری لیفتراک زمانی که دیگر عمر مفیدش تمام شده استفاده نکنید .
 • از اتصالات کوتاه و ایجاد جرقه اجتناب کنید:
 • از تماس فلز با ترمینال ها خودداری کنید
 • وقتی که روی باطری کار می کنید از ابزاری استفاده کنید که دسته های عایق شده داشته باشد .
 • هرگز از انگشتر،زنجیر مچی ،ساعت یا زنجیر فلزی در هنگام کا ربا باطری استفاده نکنید .
 • باطری ها را حداقل یکبار در هفته بازرسی کنید و مطمئن شوید :
 • سطح الکترولیت در هر سل بالای صفحات و جدا کننده است .
 • کلیه اتصالات برقی روی باطری ،بین سل ها ،انتهای کابل ها و سوکت اتصالات سالم هستند .عایق کابل باطری ،پین اتصال سوکت های اتصالات به کابل های باطری وصل شده باشد .و کابل های شارژر فرسوده ،خراب یا اکسیده نباشند .
 • کلیه اتصالات مناسب ،سفت و تمیز در سر جای خود هستند و اتصال موثر برقرار خواهند کرد .عایق های بین اتصالات و ترمینال های سل ها در موقعیت خود هستند .زمانی که باطری لیفتراک را تمیز می کنید از پارچه کتان مرطوب استفاده کنید .برای فهم ساده تر باید از دستورالعمل های پیشگیرانه نمادین که روی باطری نصب می شود و یا به شکل یک دستور العمل محل شارژ باطری استفاده کرد .

جمع بندی نکات مهم قبل از خرید باطری لیفتراک

بهتر است قبل از پرداخت هزینه های بالا برای خرید باطری لیفتراک برقی، چند نکته مهم را در نظر گرفت:

 • در مرحله اول مشخصات فنی لیفتراک باید جمع آوری شود؛ مانند، مارک/مدل و تناژ دستگاه. برای مثال آیا باطری مورد نظر، مقدار ولتاژ و آمپر دستگاه را تامین می کند؟ باید این اطلاعات به صورت دقیق از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک تهیه شود.
 • چه ولتاژی در لیفتراک استفاده می شود؟ لیفتراک ها می توانند از باطری های 24 و 36 و 48 و 72 و 80 ولت در آمپر ساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کنند. باید مطمئن شد که باتری لیفتراک چند ولت و چند آمپر است زیرا یک انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به همراه داشته باشد.
 • دانستن ابعاد باکس فلزی باطری مهم است؛ یعنی، طول و عرض ارتفاع/داخل به داخل و بیرون به بیرون.
 • ظرفیت باطری و یا آمپرساعت باطری چیست؟ میزان ظرفیت آمپرساعت در باطری فعلی باید بررسی شود. برای دریافت حداکثر قدرت و ساعت کارکرد دستگاه، باطری را باید فول شارژ کرد و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریک دستگاه انجام داد.
 • حداقل وزن باطری لیفتراک باید مشخص شود! برای پیدا کردن حداقل وزن باطری لیفتراک برقی می توان به کتابچه راهنمای لیفتراک مراجعه و یا از فروشنده این اطلاعات را دریافت کرد. نصب باتری با وزن کم یا زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای لیفتراک خواهد شد.
 • نوع اتصال (پیچی/ سربی) و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها باید بررسی شود.
 • اینکه باطری درون چه باکسی قرار می گیرد، بررسی شود. کابل باطری چه حد باید باشد؛ اگر در این زمینه شک وجود دارد باید کابل بلندتر انتخاب شود.
 • نام تجاری باطری و محل تولید آن بررسی شود. حتما از فروشنده مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی دریافت شود.
 • باطری باید با یک ضمانتنامه یا همان گارانتی معتبر خریداری شود. همچنین شرح گارانتی باید مطالعه شود. هرچه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است. همچنین بهتر است در مورد اینکه نحوه رسیدگی به گارانتی چگونه است، اطلاعاتی به دست آورد؛ آیا باطری برای سرویس به محل فروشنده ارسال شود و یا فروشنده در زمان خرابی باطری کارشناس فنی ارسال می کند.
 • در بعضی موارد ممکن است باطری لیفتراک برقی نیاز یه تست و احیاء داشته باشد و نیازی به خرید مجدد آن نباشد.
دکمه بازگشت به بالا