برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

مهمترین نکاتی که درباره انتخاب بهترین برند ایمپلنت باید بدانیم

کدام برند ایمپلنت مناسب است؟ | راهنمای انتخاب بهترین برند

کدام برند ایمپلنت بهتر است؟ آمریکایی،سوئیسی ، آلمانی و یا …

در حال حاضر در کل دنیا انواع برندهای ایمپلنت دندانی در حال تولید هستند. از برزیل و آرژانتین گرفته تا اسپانیا و ژاپن و چین.

اما کدام یک از این برندها کیفیت بهتری دارند ؟

واقعیت این است که در حال حاضر کیفیت ایمپلنت ربطی به کشور سازنده ندارد! به عنوان مثال در کشور سوئیس شرکت اشترامن جزء اولین تولیدکننده‌های ایمپلنت در جهان است و سال‌هاست یکی از سه برند پرفروش جهان را تولید میکند(ITI) اما همین شرکت امتیاز پخش یک ایمپلنت برزیلی را هم دارد که سابقه چندانی ندارد.به عبارت دیگر یک شرکت معتبر ممکن است دو نوع ایمپلنت متفاوت تولید کند.

در همین کشور سوئیس،ایمپلنت‌هایی تولید می‌شوند که با کیفیت بسیار نازل در بازار وجود دارند و اعتبار چندانی هم ندارند و در کشور خود ما هم به اسم ایمپلنت سوئیسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.حال بماند که برخی از این برندهای سوئیسی اصلا جای دیگری تولید می‌شوندو به نام ایمپلنت سوییسی وارد کشور می شوند!!!!

در عین حال ایمپلنت‌هایی مثلا در کره جنوبی تولید می‌شوند که دارای اعتبار جهانی هستند و از بسیاری از ایمپلنت‌های به اصطلاح سوئیسی و آلمانی و آمریکایی معتبر تر هستند.البته ایمپلنت های با کیفیت پایین نیز در کره جنوبی تولید میشوند که با قیمت های پایین وارد ایران می شوند.

بهترین قیمت ایمپلنت در رشت را از سایت دکتر آرش غفوری جویا شوید.

انواع ایمپلنت |انواع ایمپلنت کره ای

معیارهای مهم انتخاب ایمپلنت

موضوعی را که بسیار مهم است و می‌خواهم شما بدانید این است که کیفیت ایمپلنت به کشور سازنده هیچ ارتباطی ندارد!!!پس چه معیاری در انتخاب ایمپلنت مهم است؟ و چگونه می توانید مطمئن شوید که درمان علمی و اصولی برای شما انجام می شود؟

در این جا سعی می‌کنم توضیح بیشتری بدهم:

کیفیت بالای ایمپلنت به کار رفته در حصول نتیجه درمان مناسب, بسیار مهم است اما شرط لازم است نه کافی! به این معنی که انتخاب ایمپلنت مناسب پایان ماجرا نیست بلکه تازه شروع آن است.واقعیت این است که ایمپلنت مناسب حداکثر بیست تا سی درصد در نتیجه درمان تاثیر دارد یعنی درمان صحیح و کامل و ماندگارفقط بیست تا سی درصد با انتخاب برند مناسب ایمپلنت مرتبط است. قسمت مهم درمان به درمان‌گر شما بستگی دارد! به این معنی که مهمترین قسمت درمان ایمپلنت انجام جراحی صحیح و پس از آن مراحل دقیق ساخت روکش ایمپلنت است. به عبارت دیگر انتخاب جراح و پروتزیست متبحر و متخصص مهم تر از هر مساله دیگه در نتیجه درمان ایمپلنت می‌باشد.

به عنوان مثال در صورتیکه کاشت ایمپلنت در نواحی دارای تحلیل لثه  و یاتحلیل استخوان نیاز باشد، جراحی پیوند استخوان لازم خواهد بود که این مراحل بهتر است توسط متخصص جراح لثه و یا متخصص جراح فک و صورت انجام گیرد. در غیر اینصورت بهترین برند ایمپلنت هم با شکست مواجه خواهد شد.

نکته بعدی استفاده از قطعات اصلی ایمپلنت است! همانطور که در اینجا توضیح داده‌ام ( ودر شکل بالا مشاهده می کنید)،ایمپلنت از بخش های مختلفی تشکیل شده است.متاسفانه در سالیان اخیر در کشور ما قطعات تقلبی ایمپلنت (که بیشتر  شامل اباتمنت ها هستند) توسط کارگاه های صنعتی غیرمجاز با کیفیت های بسیار پایین ,آلیاژ تقلبی و قیمت های نازل (گاهی تا یک دهم قیمت اباتمنت های اصلی) تولید می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌‍گیرند.

هدف از استفاده از این قطعات تقلبی هم چیزی نیست جز پایین آوردن قیمت تمام شده که متاسفانه بسیاری از درمان های ارزان که روی آن تبلیغ فراوانی هم انجام میشود از این دسته هستند. و پر واضح است که پس از یکی دوسال این قطعات دچار شکستگی و تخریب شده و مشکلات پیچیده ای ایجاد میکنند.

مسئله بعدی جنس روکش نهایی است: روکش‌های معمولی که به آنها PFM گفته می‌شود دارای یک لایه نازک فلزی هستند و می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند.هر چند این روکش ها در صورتی که با دقت کار شوند می‌توانند به خوبی عمل کنند و سالهاست که ما از آنها استفاده می‌کنیم.

اما روکش های نسل جدیدتر،بدون فلز هستند و با روش‌های دیجیتال(اینجا) به نحو مناسب تری ساخته می‌شوند.این نوع روکش‌ها زیبایی بسیار بهتر دارند و از دقت بالایی نیز برخوردار هستند.

تمام این مسائل در هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.در کل درمان ایمپلنت، در صورتیکه تمام نکات دقیق و کامل انجام شود، جزو درمان‌های پرهزینه خواهد بود.

در نهایت این نکته را باید موکدا اظهار کنم برای درمان ایمپلنت ماندگار،باید به پزشک خود اطمینان کنید چرا که تشخیص مراحل درمان و تشخیص استفاده از متریال و مواد صحیح از عهده شما بر نمی‌آید. پس بهتر است به جای تحقیق در مورد برند ایمپلنت و سایر مراحل درمانی، در مورد پزشک خود تحقیق کنید و در این تحقیق نکات زیر را درنظر بگیرید.

۱-در درمان‌های وسیع یعنی درمان‌هایی که نیاز به پیوند استخوان ولثه  دارند و یا درمان‌هایی که چندین ایمپلنت مورد نیاز است، بهتر است به متخصص جراحی لثه(پریودونتیست) و یا متخصص جراح فک و صورت مراجعه کنید.باز هم تاکید می‌کنم در هیچ جای دنیا عنوانی به نام متخصص ایمپلنت وجود ندارد و این یک عنوان جعلی است که بسیاری از دندانپزشکان عمومی به خود اختصاص داده‌اند.

۲- مراحل ساخت روکش بهتر است با رو‌ش های مدرن (اسکنرهای داخل دهانی و روشهای دیجیتال ـ اینجاـ)انجام میگیرد.

علت استفاده از مارک با کیفیت ایمپلنت دندان:

استفاده از ایمپلنت با کیفیت و برند شناخته شده در نتیجه درمان و کارگزاری درمان بسیار موثر است. چرا که باعث افزایش چشم گیر موفقیت در کاشت ایمپلنت و کاهش عوارض و مشکلات پس از کاشت آن می‌شود. به همین دلیل اکثر بیماران با کسب آگاهی از انواع مارک‌های ایمپلنت دندان از پزشک خود درخواست استفاده از برندهای معتبر ایمپلنت را دارند.

کدام کشور بهترین برند ایمپلنت دندان را تولید‌‌‌‌‌ می‌کند؟

کشورهای مختلفی در زمینه تولید ایمپلنت‌های دندانی فعالیت داشته و رشد‌‌ کرده‌اند. در این میان کشورهای آمریکا، سوئیس و حتی کره جنوبی نسبت به باقی رقبا توانسته‌اند پیشرفت چشمگیرتری داشته و در سطح بالاتری قرار گیرند. اما کشورهایی همچون تایلند،هند وکاستاریکا نیز نباید غافل شد چرا که ایمپلنت‌های دندان با قیمت و کیفیت مناسبی در بازار عرضه کرده‌اند.

کدام مارک ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

انتخاب برند ایمپلنت، ارکان و اصولی دارد که بهتر است توسط متخصص ایمپلنت انتخاب شود. تا اینکه توسط یک دندانپزشک معمولی انتخاب شود. چرا که متخصص با توجه به شرایط بیمار و آموزش‌های لازم در این زمینه به انتخاب شما در نوع برند ایمپلنت کمک زیادی می‌کند. یکی دیگر از موارد مهم انتخاب مارک ایمپلنت داشتن کیفیت قابل قبول بر اساس الزامات(FDA) اف دی ای است.

عوارض استفاده از برند نامعتبر ایمپلنت دندان:

در صورتی که در انتخاب برند ایمپلنت  دقت نکنید و یا انتخاب آنرا به افراد غیر متخصص بسپارید احتمال دارد درگیر عوارض جانبی زیادی شوید. عوارض استفاده از برند نامعتبر ایمپلنت دندان عبارتند از:

  1. ایجاد عفونت
  2. پس زدن ایمپلنت توسط لثه و استخوان فک
  3. ناراحتی در دهان و دندان
  4. آسیب به اعصاب دندان
  5. عمر کم و شکسته شدن آن در اثر کوچکترین ضربه و فشار.

ساخت بهترین ایمپلنت با برند خوب را به چه کسی بسپاریم؟

یک متخصص ایمپلنت دندان، نقش بسیار مهم و حیاتی در این زمینه دارد. می توان گفت بزرگترین نقش در انجام این روش بر عهده متخصص این کار می باشد. انجام ایمپلنت دندان برای افرادی که دندان خود را از دست داده اند کاری ضروری می باشد، زیرا از به وجود آمدن مشکلات ناشی از نداشتن دندان در آینده جلوگیری می نماید.

انواع مارک باکیفیت ایمپلنت دندان :

ایمپلنت های دندان در سراسر دنیا تولید و دارای برند های مختلفی می‌باشند که در کشور ما نیز برندهای مختلفی از ایمپلنت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه می‌توانید نام ۵ برند مشهور بهترین مارک ایمپلنت را ببینید و سپس به مختصر توضیحی در مورد برترین مارک‌های ایمپلت دندان می‌پردازیم. و در پایان به نیز به انواع برند‌های موجود ایمپلنت دندان اشاره شده است.

ایمپلنت اشترومن سوئیس (STRAUMANN):

شرکت اشترومن در سال ۱۹۵۴ در سوئیس شروع به کار کرد این شرکت ایمپلنت‌های دندان و تجهیزات جانبی آن را تولید می‌کند. محصولات تولیدی این شرکت از کیفیت بسیار خوب و بالایی برخوردار هستند که جزو بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. جنس ایمپلنت‌های تولیدی برند اشترومن از جنس تیتانیوم است. این پایه در داخل استخوان فک قرار گرفته و مانند ریشه دندان می‌باشد و به دلیل سازگاری بالای تیتانیوم با بدن و بافت استخوان پایه آن با استخوان فک پیوند خورده و باعث آسیب به بیمار نمی‌گردد.

البته ایمپلنت‌های تولیدی این برند ایمپلنت از جنس‌های مختلف دیگر نیز هست که بسته به نوع بیمار کاربرد خود را دارند از انواع دیگر آن می‌توان به ایمپلنت اشترومن‌اکتیو و ایمپلنت اشترومن روکسالید اشاره کرد. از این برند در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا استفاده می‌شود و جزو محبوب ترین برندها می‌باشد.

ایمپلنت آمریکایی زیمر بیومت (Zimmer Biomet):

این برند ایمپلت آمریکایی در بین حداقل ۵ برند برتر ایمپلنت دندان در دنیا به حساب می‌آید. استفاده از این مارک در بین بیماران درصد موفقیت بالایی داشته ورضایت تعداد بسیاری از افرادی را که از آن استفاده نموده‌اند بدست آورده است. ایمپلنت زیمر آمریکا در دسته گرید A  کیفیت قرار گرفته است اما با توجه به کیفیت بالای آن از لحاظ قیمتی نیز گران‌تر از برندهای دیگر می‌باشد. از طرفی با توجه به کیفیت آن مشتریان خاص خود را دارا می‌باشد.

ایمپلنت سوئیسی اس ای سی در اصفهان (SIC):

این شرکت سوئیسی جزو اولین سازندگان پیچ‌های استئوسنتز می‌باشد که در ایمپلنت‌های دندانی استفاده فراوانی دارند. این برند ایمپلنت به علت قیمت و کیفیت مناسبی که دارد از استقبال خوبی در کشور ما برخوردار می‌باشد. نمایندگی این برند خوب ایمپلنت دندان در ایران شرکت بن تاژپارس است. کیفیت ایمپلنت های تولیدی این شرکت شبیه به ایمپلنت های کره‌ای موجود می‌باشد. محصولات SIC از گرید ۴ تیتانیوم ساخته شده‌اند و همگی دارای پوشش سطح فیکسچر SIC MATRIX  هستند.

ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزنز(Biohorizons):

این برند را می توان از برندهای برتر و شناخته شده آمریکایی دانست و از مزایای این برند افزایش سرعت استخوان سازی و کم شدن تحلیل استخوان نام برد. این برند با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه دارد. در بایوهورایزنز می‌شود برخی میکروکانال‌ها را روی سطح فیکسچر و اباتمنت فیکس کرد که در حال حاضر بایوهورایزنز تنها شرکتی است که از این تکنولوژی استفاده می‌کند و به همین دلیل نیز معروف است.

ایمپلنت کره ای نئوبایوتک(neo biotech) :

شرکت نئو‌بایوتک در سال ۲۰۰۰ شروع به فعالیت نموده است. ایمپلنت های تولیدی این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا توانسته موفقیت‌های زیادی کسب کند و یکی از برترین مارکهای ایمپلنت شناخته شده نام بگیرد. محصولات این شرکت در مقایسه با قیمت آن از کیفیت مناسبی برخوردارند و تنها از معایب این برند شاید به این مسئله میتوان اشاره کرد که به مرور امکان شل شدن پیچ ایمپلنت وجود دارد.

هزینه ایمپلنت چقدر است؟

به نوع برندی که استفاده می‌شود ارتباط دارد. دندانپزشکان ایرانی معمولا از انواع ایمپلنت‌های کره‌ای، اروپایی و آمریکایی استفاده می‌شود. اما کشور سازنده ایمپلنت تنها فاکتور مداخله کننده در کیفیت آن محسوب نمی‌شود. ایمپلنت‌های کره‌ای خود به چندین گروه تقسیم می‌شوند. همین طور بسیاری از ایمپلنت‌های اروپایی هم در بازار وجود دارند که قیمت و کیفیت آن‌ها حتی کمتر از محصولات کره‌ای می‌باشد. تشخیص ایمپلنت مناسب و آگاهی از کیفیت برندهای مختلف برای مریض امری دشوار است و لازم است حتما از نوع برند و معتبر بودن آن آگاهی حاصل گردد.

برای انجام ایمپلنت دندان بیشتر روی انتخاب دندانپزشک وسواس بخرج دهید و سپس این دندانپزشک است که با توجه به میزان تجربه خود و همچنین بودجه شما ایمپلنت مناسب را با رعایت انصاف به شما معرفی خواهد کرد. اگر ایمپلنت گذاشته شده ضمانت گردد و در صورت Fail شدن یک ایمپلنت دیگر بدون هزینه برای شما گذاشته شود و هزینه‌های جانبی ایمپلنت مانند پودر استخوان و … نیز برای بار دوم از شما دریافت نگردد بر قیمت ایمپلنت موثر است. در صورتی که بهترین برند ایمپلنت هم توسط فردی غیر متخصص برای شما مورد استفاده قرار گیرد ممکن است عواقب ناخوشایندی را برای شما به همراه داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا