برترین های کار و کسبعمومی

چرا در تلگرام شماره مشخص میشود؟

چه افرادی شماره شما را در تلگرام گوشی خود دارند؟

همیشه این بحث وجود دارد که چگونه متوجه شویم چع افرادی شماره ما را در تلگرام دارند، با یک چک کردن ساده به این مساله پی خواهید برد. از آنجایی که در شبکه های اجتماعی امکان دسترسی افراد مختلف به اطلاعات شخصی تان بسیار بالاست و هکرها و نفوذی ها اگر بخواهند برای شما دردسر ایجاد کنند به راحتی این کار را خواهند کرد پس می توان نتیجه گرفت حفظ حریم شخصی افراد و حفاظت از اطلاعات آن در مرحله اول نخستین موضوع مهمی است که شبکه های اجتماعی تلاش دارند برای آن برنامه ریزی دقیقی کنند.

هرچند دسترسی به اطلاعات شما از قبیل لیست مخاطبان، تصاویر و فیلم های موجود در گالری، موقعیت مکانی، شنود مکالمات، فیلمبرداری و عکسبرداری بدون اجازه شما در هنگام نصب انجام می پذیرد، اما اجازه این دسترسی ها جزئی از خاصیت برنامه های تعاملی و دیگر نرم افزارها برای ارائه خدمات به شما است.

حال این سوال پیش می آید که چگونه متوجه شویم چه کسانی شماره ما را در تلگرام، واتس آپ، لاین و دیگر شبکه های اجتماعی بر روی گوشی خود ذخیره کرده اند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در ابتدا برنامه ای که نصب می کنید به دلیل اینکه از شما برای ورود شماره تلفن می خواهد تا برای تکمیل درخواست شما برایتان رمز ورود بفرستد، به تمامی لیست مخاطبان شما دسترسی دارد تا شما متوجه شوید چه کسانی برنامه مدنظر شما را نیز نصب کرده اند.

سوالی که پرسیده می شود نشان از دغدغه مندی برای حفظ حریم شخصی دارد و باید بدانید که هیچ یک از شبکه های اجتماعی اجازه دسترسی دیگران را به شماره تلفن شما نخواهند داد، زیرا این امر نقض حریم خصوصی افراد به شمار می رود، در مرحله اول برنامه نویسان اجازه این کار را نخواهند داد اما به طور کلی روش درستی برای اینکه متوجه شوید چه کسانی شماره شما را ذخیره کرده اند وجود ندارد.

در تلگرام و برنامه های مشابه آن مانند موبوگرام و … می توانید با یک روش ساده به پاسخ سوال خود دست پیدا کنید. اگر از فرد ناشناسی در این برنامه ها پیامی دریافت کردید فورا به اطلاعات پروفایل آن فرد بروید، اگر شماره وی را مشاهده کردید شخص مقابل نیز شماره شما را در گوشی خود دارد و اگر اکانت وی بدون شماره موبایل بود و شخص مقابل را تنها با آی دی می دیدید وی شماره شما را ذخیره ندارد.

پیام جوین تلگرام برای چه کسانی میرود |چرا شماره بعضی ها تو تلگرام نمیاد

چگونه شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنید

هنگام ثبت نام در تلگرام، باید به برنامه اجازه برقراری و دریافت تماس از طریق تلفن خود را بدهید و شماره تلفن خود را به برنامه بدهید. این البته یک مسئله بزرگ حریم خصوصی است؛ اگر شخصی به سرور Telegram دسترسی پیدا کند ، هویت شما به خطر می افتد. متأسفانه ، اگر می خواهید در تلفن خود در تلگرام ثبت نام کنید ، باید این اطلاعات را وارد کنید. با این وجود ، تلگرام از این شماره برای برقراری ارتباط با شما استفاده نمی کند و این شماره را با سایر کاربران به اشتراک نمی گذارد. نام کاربری در حساب شما به عنوان شناسه خدمات شما تبدیل می شود.

سایر کاربران Telegram تنها در صورتی قادر خواهند بود که شماره تلفن شما را در صورت ذخیره بودن در تلفن خود مشاهده کنند و مخاطبین خود را با تلگرام همگام سازی کنند. این شامل دوستان ، هرکسی که در مخاطبین تلفنی شماست و هرکسی که بخواهید شماره تلفنتان را با آنها به اشتراک بگذارید ، است. به عنوان مثال ، اگر شما یک دوست جدید در تلگرام بسازید یا نام کاربری خود را به دوستتان بدهید ، تا زمانی که شماره شما را نداشته باشد، شماره تلفن شما را نمی بینند. فقط هنگامی که اطلاعات تماس آنها را به مخاطبین موجود در تلفن خود اضافه کرده اید ، آنها می توانند شماره شما را ببینند.

با این حال راهی وجود دارد که به شما امکان می دهد افراد را بدون نمایش شماره شما برای آنها به مخاطبین خود اضافه کنید. برای مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام، این مراحل را دنبال کند:

Telegram را باز کنید و روی  “Settings ” ضربه بزنید.

روی “Privacy and Security ” ضربه بزنید و به  “Data Settings” ضربه بزنید.

 “Sync Contacts.” را تغییر دهید.

مخاطبین شما دیگر همگام سازی نخواهند کرد و مانع از مشاهده شماره شخصی هر کسی می شوند.

قابلیت جدید تلگرام : عدم نمایش شماره تلفن

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده تلگرام پرکاربردترین شبکه ی اجتماعی و پیام رسان در کشور ما به شمار برود.یکی از این دلایل به روزرسانی های متعدد و کاربردی ، توسط سازنده ی تلگرام است که باعث می شود امنیت کاربران افزایش پیدا کند. در مقاله ی امروز جدیدترین قابلیت تلگرام را با هم بررسی خواهیم کرد.با من همراه باشید.

مهمترین ویژگی تلگرام که باعث شده کاربران بسیاری از آن استفاده کنند، امنیت بالای آن است که با امکانات بسیار خود به کاربران کمک می کنند حریم خصوصی خود را حفظ کنند.

مواردی نظیر: عدم نمایش پروفایل برای افراد غریبه، عدم نمایش زمان آنلاین بودن ، نمایش دستگاه های متصل به اکانت تلگرام و پین کردن پیام ها در تلگرام ، جلوگیری از عضویت و دعوت ناخواسته به گروه های تلگرامی و …

به کمک جدیدترین بروزرسانی تلگرام ، شما می توانید شماره ی تماس خود را نیز از دیگران مخفی کنید.

تا قبل از این بروزرسانی ، هنگامی که شما ، شماره ی تماس فرد دیگری را ذخیره کرده و به او پیام می دادید ،شخص مقابل می توانست در قسمت مشخصات کاربری، شماره ی تماس شما را مشاهده کند که این مورد در برخی مواقع باعث پایین آمدن امنیت کاربران می شد و حریم خصوصی افراد را با خطر مواجه می کرد.

حال به کمک آخرین بروزرسانی می توانید نمایش شماره تلفن خود برای دیگر کاربران را غیرفعال کنید.

ابتدا باید تلگرام خود را به آخرین نسخه ، که در حال حاضر نسخه ی 5.7 می باشد بروزرسانی کنید.

این کار را می توانید از طریق لینک های مستقیم و یا مارکت های معتبر نظیر گوگل پلی انجام دهید.

منبع:

best telegram smm panel

fastest smm panel

دکمه بازگشت به بالا