اقتصادی

برگزاری پنجمین میز تعمیق ساخت داخل در  جشنواره ملی فولاد

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، با تاکید بر نقش نهضت بومی‌سازی در کاهش ارزبری و اهمیت بر افزایش عمق داخلی‌سازی، از برگزاری پنجمین میز تعمیق ساخت داخل در جشنواره ملی فولاد در اواخر ماه جاری خبر داد.

طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به patc،  بهرام سبحانی، رئیس انجمن مذکور ضمن اشاره به نقش نهضت بومی‌سازی در کاهش ارزبری در تولید فولاد، یادآور شد: از سال ۱۳۹۷ که نهضت بومی‌سازی و بهره‌برداری حداکثری از توان ساخت داخل در زنجیره فولاد با قوت و همت مضاعفی دنبال شد؛ ارزبری تولید فولاد کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته و با بیش از ۶۰ درصد کاهش به ۶۵ دلار به ازای هر تن رسیده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطرنشان کرد: یکی از بارزترین جلوه‌گاه‌های این دستاورد، جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد است که هر ساله به متولی‌گری انجمن تولیدکنندگان فولاد و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های صمت و علوم و سازمان ایمیدرو برگزار می‌شود و طی آن شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی فرصت‌های ساخت داخل خود را ارائه می‌کنند و شرکت‌های دانش بنیان نیز به ارائه توانمندی‌های خود می پردازند تا با بهم‌رسانی این دو، از توان ساخت داخل بهره بیشتری برده شود.

صرفه‌جویی ارزی ۱.۷ میلیارد دلاری در زنجیره فولاد

وی از برگزاری میز تعمیق ساخت داخل در این رویداد خبر داد و گفت: در جشنواره امسال نیز همچون دوره‌های گذشته میز تعمیق ساخت داخل در زنجیره فولاد با انعقاد قراردادها و تفاهم نامه‌هایی بین شرکت‌های بزرگ این زنجیره و شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌شود که میزان صرفه‌جویی ارزی این قراردادها در طی چهار دوره قبلی جشنواره حدود ۱.۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

گفتنی است که پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا