اقتصادی

توضیحات مدیر صدور مجوز حرفه‌ای درباره حضور نمایندگان ایران در آسیا/ مدارک باشگاه‌ها به AFC ارسال شد

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای توضیحاتی را درباره ارسال نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور باشگاه‌های حاضر در فصل آینده لیگ قهرمانان ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مصطفی زارعی، مدیر مجوز باشگاهی گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا طی چند نامه از فدراسیون فوتبال ایران خواسته بود که نحوه انتخاب نمایندگان را برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده معرفی کند.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال در مرحله اول در اواخر فروردین‌ماه نحوه انتخاب نمایندگان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داده است که نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان سال آتی تلفیقی از قهرمان سال گذشته لیگ برتر، (جام خلیج فارس)، قهرمان جام حذفی سال گذشته، قهرمان جام حذفی امسال و قهرمان لیگ سال جاری است و همان زمان اعلام کرد که مسابقات لیگ‌های ایران در اواسط خرداد به اتمام خواهد رسید.

مدیر مجوز باشگاهی ادامه داد: نامه دومی که به فدراسیون در رابطه با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان برای سال آینده ارسال کرده نامه‌ای است که فدراسیون می‌بایست باشگاه‌های که موفق به اخذ مجوز باشگاهی شدند را معرفی می‌کرد که این نامه بر اساس تصمیمات هیئت بدوی و استیناف مجوز در دهم خرداد بعد از مشخص شدن نتیجه بازی فینال جام حذفی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده است.

وی گفت: بر اساس روال سالیان گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌بایستی نسبت به بررسی تصمیمات هیئت بدوی و استیناف صدور مجوز اقدام می‌کرد و لیست نهایی باشگاه‌هایی که مجوز دریافت می‌کردند را اعلام می‌کرد و فدراسیون فوتبال هم بر اساس این لیست نهایی اعلام شده از طرف AFC باشگاه‌ها را برای ثبت نام در لیگ قهرمانان معرفی می‌کرد.

مدیر صدر مجوز حرفه ای ادامه داد: روز گذشته این موضوع استعلام شد و کارشناسان این کنفدراسیون اعلام کردند با توجه به تغییر در زمان‌بندی اجرای لیگ قهرمانان از زمستان- پاییز به تابستان- بهار که امسال اتفاق افتاده است این لیست اواسط تیر اعلام خواهد شد و باشگاه‌ها فعلاً می‌توانند بر اساس نتایج مجوز باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان ثبت نام کنند و اگر نیاز باشد تغییرات بعدی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد کرد.

زارعی در پایان گفت: بر همین اساس مدارک کلیه باشگاه‌های ایرانی ظرف امروز و فردا از طریق سازمان لیگ و روابط بین‌الملل فدراسیون ارسال شد.

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا