برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

مدت زمان گرفتن مدرک icdl

گرفتن مدرک icdl چقدر طول می کشد و هزینه آن چقدر است؟

ICDL در واقع مخفف International Computer Driving License است. این مدرک بیانگر هفت مهارت اصلی برای استفاده از کامپیوتر می‌باشد. برای تایید این مهارت‌ها باید در آزمونی شرکت کنید. سپس این آزمون توسط سازمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه به نکات و موارد مهم در زمینه یادگیری و شرکت در دوره آنلاین icdl و آزمون و گرفتن مدرک ICDL می‌پردازیم.

آموزش icdl غیر حضوری |آموزش آنلاین icdl رایگان

آزمون ICDL شامل چه چیز‌هایی می‌شود؟

همانطور که اشاره شد، آزمون ICDL شامل هفت مهارت کلی و جامع می‌شود. این مهارت‌های هفت گانه به شرح زیر می‌باشد:

مهارت‌های اولیه در IT و فناوری اطلاعات

افرادی که تمایل به گذراندن آزمون و دریافت مدرک ICDL دارند باید در مورد کامپیوتر، کار کردن با نرم افزارها و سخت افزارها دانش کافی داشته باشند. در واقع گرفتن این مدرک نیازمند یک دانش کلی دارد. یعنی باید بتوانید با Network های اطلاعاتی و برنامه‌‌‌های کاربردی کار کنید.

مفهوم ویندوز و توانایی منیج و استفاده کردن از فایل‌ها

افرادی که مهارت هفت گانه ICDL را دارند می‌توانند به راحتی پوشه‌ها و فایل‌ها را مدیریت کنند و تنظیماتی روی ویندوز انجام دهند. Copy، Cut، Delete فایل‌ها از جمله کارهای ابتدایی است که افرادی با مهارت ICDL باید آن‌ها را بلد باشند.

آشنایی با نرم افزار Microsoft Office Word و واژه پردازی

نرم افزار Word یکی از کامل‌ترین و جامع‌ترین نرم افزارهای واژه پردازی می‌باشد. افرادی که می‌خواهند در آزمون ICDL شرکت کنند باید در مورد کار با این نرم افزار دانش کافی داشته باشند.

آشنایی با نرم افزار Microsoft Office Excel

آشنایی کامل با نرم افزار اکسل از دیگر لازمه‌های دریافت مدرک ICDL می‌باشد. افراد باید بتوانند یک فایل اکسل را ایجاد و یا حذف، ویرایش و کپی و … کنند. همچنین آشنایی با ایجاد جداول و توابع الزامی و مهم می‌باشد. شما برای اخذ مدرک ICDL باید اطلاعات کافی در مورد ایجاد توابع و استفاده از فرمول‌های ریاضی داشته باشید.

آشنایی با نرم افزار Microsoft Office Access

آشنایی با نرم افزار Microsoft Office Access یکی دیگر از مهارت‌هایی است که برای گذراندن این آزمون به آن احتیاج دارید. ایجاد و ویرایش یک پایگاه داده جزء این مهارت‌ها می‌باشد.

آشنایی با Presentation و نرم افزار Microsoft Office Power Point

افراد دارای مدرک ICDL به راحتی قادر به ایجاد اسلاید‌های مختلف به کمک نرم افزار پاورپوینت می‌باشند. در واقع یکی از لازمه‌های اخذ این مدرک توانایی ایجاد و ارائه مطلب به وسیله نرم افزار پاورپوینت به مخاطبان می‌باشد.

کسب اطلاعات و امکان برقراری ارتباط

افرادی که تمایل به اخذ مدرک ICDL دارند باید توانایی جست و جو برقراری ارتباط با Email را داشته باشند. یعنی باید بتوانند ایمل های جدید را چک کنند و جواب آن‌ها را ارسال کنند. همچنین توانایی محافظت از فایل‌های شخصی از دیگر مواردی است که حتما افراد باید به آن تسلط داشته باشند.

نکاتی در مورد مدرک ICDL

توجه داشته باشید که بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها داشتن مدرک ICDL را جزء ملزومات کارهای اداری و استخدام کارمندان خود می‌‌‌‌دانند. یعنی شرط استخدام در این سازمان‌ها داشتن گواهینامه ICDL می‌باشد. به این ترتیب افرادی که این مدرک را ندارند در مصاحبه‌های شغلی رد می‌شوند. بعضی از سازمان‌ها و ارگان‌هایی که برای استخدام مدرک ICDL می‌خواهند، به شرح زیر می‌باشد:

  • اداره ثبت و اسناد
  • اداره‌های مختلف اعماز برق و گاز و …
  • انواع شرکت‌های خصوصی
  • بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری
  • سازمان آموزش و پرورش
  • شرکت‌های بیمه
  • شهرداری
  • شرکت نفت
  • حکم سر دفتری و دفتر یاری
  • قوه قضاییه و شورای حل اختلاف

آموزش ICDL

امروزه با زیادی شدن آموزشگاه‌های مختلف، پیدا کردن آموزشگاهی خوب و معتبر برای یادگیری مهارت‌های هفت گانه ICDL کمی دشوار می‌باشد. آموزشگاه هرمس یکی از معتبرترین و بهترین آموزشگاه‌ها برای فراگیری مهارت‌های هفت گانه ICDL می‌باشد. این آموزشگاه برای افرادی که از شهر‌‌های دیگر به تهران می‌آیند خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.

یکی از این خدمات، ارائه خوابگاه اختصاصی نزدیک به محل برگزاری کلاس‌ها می‌باشد. اساتید آموزشگاه هرمس حرفه‌ای و کاربلد می‌باشند که می‌توانند مهارت لازم را در شما ایجاد کنند. برای دریافت خدمات آموزشی و کسب اطلاعات در مورد نوع کلاس‌ها و زمان برگزاری می‌توانید به وب سایت رسمی هرمس مراجعه کنید.

مدت زمان مورد نیاز جهت گرفتن مدرک ICDL

یکی از دغدغه‌های افرادی که می‌خواهند در این آزمون شرکت کنند، مدت زمان یادگیری می‌باشد. به صورت کلی مدت زمان یادگیری مهارت هفت گانه ICDL بستگی به خودتان دارد. اگر می‌خواهید زودتر این مدرک را اخذ کنید، توصیه می‌کنیم در کلاس‌های فشرده و نیم فشرده هرمس شرکت کنید. به این صورت می‌توانید سرعت یادگیری را افزایش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن مدرک ICDL را دریافت کنید. افرادی که سرعت یادگیری بالایی دارند با شرکت در کلاس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هرمس می‌توانند هفت مهارت را به صورت یک جا یاد گرفته و امتحان دهند.

دریافت مدرک ICDL به صورت فوری

اگر در مدت زمان محدودی می‌خواهید مدرک ICDL را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم در دوره‌های فشرده حضوری هرمس شرکت کنید. با شرکت در این دوره‌‌‌‌ها می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مدرک خود را دریافت کنید. به صورت کلی آزمون ICDL برای کسانی که تلاش می‌کنند و در دوره‌های مخصوص آن شرکت می‌کنند، کار سختی نیست. در هر کجای کشور که باشید می‌توانید در کلاس‌های هرمس شرکت کنید، چرا که این آموزشگاه دارای خوابگاه اختصاصی برای دانش آموزان خود می‌باشد.

دریافت مدرک ICDL به صورت غیر حضوری

بسیاری از افراد تمایل به گذراندن دوره‌های مجازی برای دریافت مدرک ICDL دارند. لازم به ذکر است که کلاس‌های حضوری در مقایسه با دوره‌های مجازی به مراتب بازخورد بهتری دارند. پس اگر زمان کافی برای حضور در کلاس‌‌‌‌‌‌‌ها دارید، توصیه می‌کنیم در دوره‌های حضوری شرکت کنید. اگر در گذشته مهارت های هفت گانه ICDL را گذرانده‌اید و مطالعات گسترده‌ای در این زمینه انجام داده‌اید، می‌توانید آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید.

هزینه مدرک ICDL

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند گذراندن ICDL نیازمند هزینه زیادی است. در صورتی که هزینه گذراندن این آزمون بسیار ناچیز می‌باشد. یعنی اگر شما توانایی و دانش کافی برای گذراندن این آزمون را دارید، برای پرداخت هزینه آن مشکلی نخواهید داشت. البته اگر بخواهید در کلاس‌های حضوری مهارت‌های ICDL شرکت کنید، هزینه آن‌ها بسته به آموزشگاه متفاوت می‌باشد. آموزشگاه هرمس با وجود همکاری با اساتید حرفه‌ای، برای رفاه حال دانش آموزان کلاس‌های خود را با هزینه مناسبی برگزار می‌کنید.

آیا هزینه مدرک ICDL آموزشگاه‌ها با مدرک ICDL فنی حرفه‌ای متفاوت می‌باشد؟!

توجه داشته باشید که مدرک ICDL که از آموزشگاه‌ها و مراکز معتبر دریافت می‌کنید برای استخدام در ادارات و مراکز داخلی کاربردی است. اما اگر تمایل به اخذ مدرک بین المللی دارید، باید مدرک فنی حرفه ای ICDL را دریافت کنید. مدرک ICDL فنی حرفه‌ای قابل ترجمه می‌باشد و در خارج از کشور هم اعتبار دارد. برای ثبت نام در آزمون و دریافت مدرک ICDL فنی و حرفه ای می‌توانید با کارشناسان آموزشگاه هرمس در ارتباط باشید.

آیا می‌توان مدرک ICDL را به صورت رایگان دریافت کرد؟!

معمولا آزمون‌های آنلاینی که در برخی از آموزشگاه‌ها گرفته می‌شوند، نیازی به پرداخت هزینه ندارند. با گذراندن این آزمون‌ها می‌توانید به صورت رایگان مدرک ICDL را دریافت کنید. البته در نظر داشته باشید که اعتبار این مدرک از مدرک فنی حرفه‌‌‌‌‌ای پایین‌تر بوده و امکان ترجمه آن وجود ندارد. پس اگر می‌خواهید برای کار به خارج از کشور مهاجرت کنید، توصیه می‌کنیم مدرک ICDL فنی حرفه‌ای را دریافت کنید. برای اخذ مدرک ICDL فنی حرفه‌ای باید هزینه ناچیزی را برای ثبت نام و شرکت در آزمون را پرداخت کنید.

خرید مدرک ICDL!

متاسفانه امروزه سودجویان زیادی وجود دارند که افراد را ترغیب به خرید مدرک ICDL می‌کنند. توجه داشته باشید که این سودجویان مدرک فنی حرفه‌ای جعلی به شما می‌دهند که با گرفتن یک استعلام ساده از مدرک می‌توان به جعلی بودن آن پی برد. این را هم در نظر داشته باشید که با خرید این مدرک نمی‌توانید در جایی مشغول به کار شوید، چرا که دانش و توانایی کافی را ندارید. به این ترتیب در طی زمان به مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد. ضمنا باید بگوییم که جعل مدرک برای استخدام در یک سازمان یا شرکت از نظر قانونی شرعی و عرفی مشکل دارد. پس وقت خود را تلف نکنید و از راه درست اقدام به اخذ مدرک ICDL کنید.

هرمس دوره‌های متنوعی نظیر آموزش SEO نیز ارائه می‌دهد!

لازم به ذکر است که مجتمع فنی و حرفه ای هرمس، تنها به برگذاری آموزش‌های روتین بسنده نکرده و جدیدترین دوره‌های آموزشی را نیز به هنرجویان خود پیشنهاد می‌دهد. برای مثال یکی از جدید ترین دوره های این مجموعه، در زمینه بازاریابی و خدمات مرتبط با کامپیوتر و وب که طرفداران بسیاری داشته و بازار کار مناسبی نیز دارد. دوره آموزش SEO نام داشته و توسط مدرسین ماهر تدریس می‌شود. لازم به ذکر است که در این دوره، مختص علاقه‌مندان به بهینه سازی وب است و با هدف بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل برگذار می‌گردد.

جمع بندی: دوره‌های حضوری دارای مدرک معتبر ارزش هزینه کردن را دارند!

همانطور که اشاره شد، با حضور در دوره مهارت‌های هفت گانه ICDL آموزشگاه هرمس می‌توانید به راحتی در آزمون شرکت و مدرک بین المللی دریافت کنید. آموزشگاه هرمس مدرک ICDL فنی حرفه‌ای ارائه می‌دهد که اعتبار آن در خارج و داخل ایران از سایر مدرک‌های آموزشگاه‌های معمولی بالاتر می‌باشد.

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا