برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

چه زمان به پرستار سالمند در منزل نیاز داریم؟

پرستار سالمند

اگر دنبال فردی متخصص و با تجربه برای مراقبت از عزیزان سالمند خود هستید، پرستار سالمند در منزل بهترین انتخاب برای شماست! با یک پرستار سالمند حرفه‌ای، مهربان و مجرب، عزیزان شما در محیطی صمیمی و امن قرار خواهند گرفت. امروزه مراقبت از افراد مسن خانواده موضوعی بسیار چالش برانگیز است در چنین شرایطی که زمان، تجربه و توانایی کافی برای مراقبت از عزیز سالمندتان ندارید بدون شک استخدام پرستار سالمند بهترین راه حل است.

پرستاری از سالمند در منزل تهران |حقوق نگهداری سالمند در منزل

پرستاری از سالمندان

اکثر خانواده ها به این موضوع که پرستاری از سالمندان باید در خانه خودش انجام شود توجهی ندارند تا اینکه یک اتفاق ناگوار مانند زمین خوردن، سکته مغزی یا برخی از آسیب های جدی دیگری رخ می دهد.  اگر والدین سالمندتان به دلیل کهولت سن نیاز به نگهداری و مواظبت دارند ولی مشغله های فراوان فرصت حفظ سلامتی سالمندان را از شما گرفته است و نمیتوانید به پرستاری از عزیز سالمند خود بپردازید می توانید از سرویس پرستاری از سالمند استفاده کنید زیرا پرستار سالمند شخصی است که مسئولیت مراقبت از سالمندان در خانه را برعهده دارد و از این اتفاقات جلوگیری می کند.

چه زمان به پرستار سالمند نیاز داریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که اعضای خانواده تصمیم می گیرند برای والدین سالمند سالم خود پرستار استخدام کنند. اگر سالمند برخی از علائم زیر می‌توانند نشانه نیاز سالمند به یک پرستار دلسوز و متعهد باشد.

 • تغییرات جسمانی سالمند
 • زمین خوردن‌های مداوم
 • مشکل در راه رفتن و فعالیت روزانه
 • فراموشی
 • ناتوانی در مدیریت مصرف داروها

دلیل دیگری که می‌توان به آن اشاره داشت مشغله کاری بالای شما است که باعث می‌شود که وقتی برای مراقبت از سالمند نداشته باشید. برخی از سالمندان به دلیل وضعیت پزشکی خود نیازمند تزریقات و خدمات بهداشتی مکرر هستند. اگر شما مهارت کافی برای انجام این فعالیت‌ها را ندارید، باید سالمندتان را به مراکز درمانی مراجعه کرده تا این خدمات را دریافت کنند. با استخدام پرستار سالمند، می‎توانید تزریقات در منزل را انجام دهید تا عزیزانتان در راحتی خانه خود، بهترین درمان را دریافت کنند.

راحتی و آرامشی که سالمندان در خانه خود دارند، در هیچ یک از مراکز درمانی فراهم نمی شود پس چرا این نیاز آنان را نادیده بگیریم و اضطراب بیشتری به آنها وارد کنیم در صورتی که میتوانیم با استخدام پرستار سالمند آموزش دیده و مجرب به راحتی نیاز های آن ها را در خانه بر طرف کنیم.

استخدام پرستار سالمند

اگر تصمیم گرفته اید با استخدام پرستار سالمند در منزل آرامش، امنیت و استقلال عزیز سالمندتان را در خانه حفظ کنید بهتر است در هنگام استخدام پرستار سالمند به چند نکته مهم توجه کنید. چرا که پرستار سالمند فردی است که ساعات زیادی از روز و حتی شب را در کنار سالمندتان میگذراند و مسئولیت رسیدگی به امور او را بر عهده دارد بنابراین باید از فیلترهای بسیاری گذرانده شده و ارزیابی شود تا بتوانید عزیز سالمندتان را با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی به او بسپارید.

برای استخدام بهترین پرستار سالمند در منزل به نکات زیر توجه کنید:

 • وظایف پرستار سالمند سالم را تعیین کنید. پیشنهاد می کنیم در هنگام استخدام پرستار شخصی در منزل وظایف او را مشخص کنید زیرا برخی از افراد ممکن است تمایلی به انجام کار هایی غیر از مراقبت های بهداشتی نداشته باشند.
 • در هنگام استخدام پرستار سالمند مدارک و سابقه پرستار را بررسی کنید زیرا ممکن است مهارت و تجربه لازم در نگهداری از سالمند شما را نداشته باشد حتی اگر شخصی را از شرکت های پرستاری استخدام می کنید باز هم سوابق کاری او را بررسی کنید شما می توانید برای آگاهی از کیفیت کار پرستار سالمند خود با کارفرماهای قبلی او تماس بگیرید.
 • ساعات کاری پرستار سالمند را مشخص کنید. اگر نیاز به پرستار شبانه روزی سالمند دارید این نکته را در همان مرحله استخدام پرستار با او در میان بگذارید.
 • به پرستار سالمند جایگزین فکر کنید. ممکن است مراقبی که استخدام کرده اید مریض شود و یا مشکلی برای او پیش بیاید که نتواند برای مدتی از عزیز سالمندتان مراقبت کند.

نادیده گرفتن هر یک از این نکات میتواند در آینده شما و پرستاری سالمندتان با یکسری چالش ها و مشکلات روبه رو کند.

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند بر اساس نیاز و شرایط سالمند تغییر میکند؛ ممکن است که افراد سالخورده توانایی انجام امور روزمره خود را داشته باشد و فقط نیاز به پرستار شخصی برای هم صحبتی داشته باشند و در برخی دیگر برای انجام امور نیاز به پرستار سالمند دارند.

مهمترین وظایف پرستار سالمند

پرستاران سالمند در منزل موسسه پلتفرم خدمات مراقبتی و پرستاری همپای سلامت دارای مهارت بسیار بالایی هستند. برای نمونه می‌توان مهمترین وظایفی که توسط آنان انجام میشود را به شرح زیر نام برد:

 • مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار
 • رسیدگی به وضعیت و برنامه‌ریزی درمانی و دادن دارو به بیمار و سالمند
 • تهیه غذای مناسب و دادن آن به سالمند
 • توجه به امورات رفاهی و گردشگری سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 • انجام کارهای مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت (نظیر مرور خاطرات، خواندن کتاب، حل جدول و …)
 • همراهی نگهداری از سالمند در خارج از منزل
 • انجام امور اداری و مالی سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 • رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل
 • تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
 • نظارت بر فشار خون یا قند خون سالمند
 • انجام امور منزل برای سالمند

مراقبت از سالمند در منزل

استفاده از مراقبت از سالمندان در منزل مزایای زیادی برای شما و سالمند سالم تان دارد که در این بخش برخی از این مزایا را معرفی میکنیم:

بهترین مزیت استخدام پرستار سالمند در خانه این است که به شما و سالمندتان آرامش می بخشد. چرا که میدانید شخصی در در خانه حضور دارد و از سالمندتان مراقبت می کند. حضور مراقب در منزل به عزیز سالمندتان نیز آرامش می بخشد زیرا می داند کسی هست که به او در انجام کارهای شخصی کمک کند.

استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل باعث می شود سالمندتان در خانه تنها نماند و مانند عضوی از خانواده محسوب میشود تا سالمند در طول شبانه روز یک همدم و هم صحبت و یک مراقب داشته باشد.

سالمندان دوست ندارند خانه خود را که یک عمر در آن زندگی کرده اند به مقصد خانه سالمندان یا خانه فرزندانشان ترک کنند. استفاده از خدمات مراقبت از سالمندان در منزل باعث می شود آن ها مانند گذاشته مستقل و در آرامش خانه خود زندگی کنند.

دور شدن سالمندان از خانه شان موجب پریشانیشان می شود و تاثیر منفی در روحیه آن ها میگذارد.

مزیت دیگری که می توان به آن اشاره داشت دریافت خدمات شخصی سازی شده و متمرکز است زیرا نسبت به آسایشگاه ها و خانه سالمندان که پرستار به چند سالمند رسیدگی می کند در خانه فقط به سالمند شما خدمات ارائه می دهد.

پرستار سالمند: نیازمندی‌ها و اهمیت مراقبت

سالمندان در این سن به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی و اجتماعی، نیازهای ویژه‌ای دارند. کاهش قدرت جسمانی، مشکلات حافظه، تغییرات روانشناختی و احساس تنهایی و اضطراب از جمله نیازهای سالمندان در این سن هستند. در این موقعیت، پرستار سالمند با شعور حرفه‌ای و تجربه خود، برای پاسخگویی به نیازهای سالمندان و ارائه خدمات مراقبتی و حمایتی با دقت و احترام فعالیت می‌کنند.

خانه سالمندان بهتر است یا پرستار منزل ؟

تغییر در رفتار و شرایط سلامتی سالمندان دلیلی برای بستری کردن آن‌ها در خانه سالمندان نیست. یکی از مزیت‌های خدمات پرستاری از سالمند در مقایسه با خانه سالمندان، آسانی در دسترسی به خدمات است. با استفاده از خدمات پرستار سالمند همپای سلامت، سالمندان می‌توانند در محیطی آشنا و کنار خانواده خود به مراقبت بپردازند و همین دلیل باعث می شود که سالمند از همه لحاظ احساس خوبی داشته باشد.

بسیاری از خانواده‌ها با افزایش سن والدینشان، تصور می‌کنند که بهترین راه حل برای مراقبت از آنها، انتقال آنها به خانه سالمندان است. اما در حقیقت، با استخدام یک پرستار سالمند در خانه، می‌توانید همان سطح مراقبتی که در خانه سالمندان ارائه می‌دهد را داشته باشید.

با پرستار سالمند در منزل می‌توانید به صورت شخصی از عزیزان خود نگهداری کنید تا بهترین کیفیت مراقبتی را به آنها فراهم کنید. با این روش، خیال راحت تری نسبت به مراقبت از والدینتان خواهید داشت. از طرفی انتقال آنها به خانه سالمندان تاثیر منفی در روحیه و سلامتی شان میگذارد، زیرا بیشتر آن ها دوست دارند باقی عمرشان را نیز در خانه خود سپری کنند و با اعضای خانواده و دوستانشان معاشرت داشته باشند. بعلاوه زمانی که مراقبت در منزل انجام شود عزیز سالمندتان از بیماری های مسری که در خانه سالمندان ممکن است وجود داشته باشد دور می ماند در نتیجه میتواند دوران پیری سالم تری را تجربه کند.

برخلاف نظر عموم نگهداری سالمند در منزل بسیار مقرون به صرفه است. هزینه خدمات پرستاری در منزل معمولا ارزان تر از بیمارستان ها و خانه های سالمندان است در حالی که به اندازه مراقبت های پزشکی ارائه شده در بیمارستان یا خانه سالمندان موثر است.

دکمه بازگشت به بالا