برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

کاربرد و ضرورت استفاده از جا مسواکی آنتی باکتریال

شاید فکر کنید اگر مسواک می‌زنید، چرا باید از دهانشویه هم استفاده کنید؟ اما بدانید که مسواک زدن به تنهایی و استفاده از هر دوی آنها با هم، تفاوت زیادی دارد. مسواک زدن برای تمیز کردن دندان‌ها، حتی زیر سیم و براکت‌های دندانپزشکی، ضروری است. علاوه بر این، دهانشویه برای محافظت از دهان و دندان در برابر عفونت و التهاب اهمیت دارد. در این مقاله به اهمیت استفاده از دهانشویه آنتی باکتریال و جا مسواکی آنتی باکتریال می‌پردازیم.

ویژگی های جا مسواکی آنتی باکتریال :

با استفاده مداوم از جا مسواکی آنتی باکتریال باعث سفید شدن دندان ها و ازبین رفتن بوی بد دهان می شود .

اگر در هنگام ضدعفونی مسواک ها درب جامسواکی آنتی باکتریال C5 باز شود سیستم uv قطع شده و پس از بسته شدن درب دستگاه مجدد فعال می شود.

جا مسواکی آنتی باکتریال دارای سیستم خشک کن حرارتی می باشد.

دارای سیستم ضدعفونی کننده با اشعه uv می باشد که مسواک ها را فورا پس از استفاده خشک و ضدعفونی می کند.

جا مسواکی آنتی باکتریال C5 به گونه ای طراحی شده که با محیط بیرون در تماس نیست و مانع از جذب ویروس ها و باکتری ها می شود.

قطع کن uv که هنگام باز شدن درب دستگاه خاموش می شود و پس از بسته شدن مجدد فعال می شود.

جا مسواکی آنتی باکتریال C5 دارای طراحی زیبا و شیک می باشد که سبب زیبایی در دکوراسیون سرویس بهداشتی می باشد.

دارای صفحه نمایشگر دیجینال

نشانگر شارژ باتری دستگاه

قابلیت تنظیم ساعت برروی تمایشگر صفحه

شروع اتوماتیک UV بصورت 8 بار در طول روز در هر 2 ساعت 1 بار بمدت 2 دقیقه .

کاربردهای رایج دهانشویه ضدعفونی کننده

استفاده از دهانشویه ضد باکتری برای سلامت دهان شما مهم است. دهانشویه ضدعفونی کننده، جدا از اینکه باعث ایجاد بوی خوش نعناع در دهان شما می‌شود، به جلوگیری از عفونت با مهار تشکیل پلاک در اطراف دندان‌ها کمک می‌کند. دهانشویه همچنین هرگونه ذرات غذای پنهان را شل می‌کند تا مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را آسان تر کند. حتی این ضدعفونی کننده احتمال پوسیدگی دندان را کاهش می‌دهد!

علاوه بر این می‌توان از دهانشویه ضد باکتری برای تسکین درد و عفونت در دهان استفاده کرد. این دهانشویه می‌تواند برای کاهش التهاب لثه و گونه‌های شما و همچنین کمک به جلوگیری از عفونت و تحریک ناشی از براکت‌ها استفاده شود. همچنین مشکلاتی مانند آفت دهان، التهاب اطراف تاج دندان و همچنین درد و آسیب ناشی از براکت‌ها را برطرف می‌کند. مشابه استفاده از پراکسید برای خراشیدگی روی پوست، به بهبود داخل دهان از تحریکات کلی ناشی از براکت‌ها، زخم‌های دهانی، گاز گرفتن گونه و سایر تحریکات جزئی لثه کمک می‌کند.

طرز استفاده از دهانشویه

هنگام استفاده از دهانشویه آنتی باکتریال، رعایت نکات زیر بسیار توصیه می‌شود:

  • دو قاشق چایخوری دهانشویه(معادل یک درب بطری) را به مدت یک دقیقه در دهان خود بچرخانید و سپس بیرون بریزید.
  • می توانید حتی بعد از مسواک زدن، تا چهار بار در روز از آن استفاده کنید.
  • باید بعد از غذا (یا بعد از مدرسه و کار) و قبل از خواب استفاده شود.

هدف دهانشویه آنتی باکتریال چیست؟

دهانشویه فراتر از ایجاد نفس تازه با طعم نعناع است. امروزه ده‌ها یا حتی صدها محصول دهانشویه وجود دارد که همگی مزایای مختلفی را ارائه می‌دهند. رایج ترین دلایلی که مردم از دهانشویه استفاده می‌کنند عبارتند از:

  • تازگی نفس
  • کاهش پوسیدگی دندان با استفاده از فلوراید سدیم
  • کاهش التهاب لثه با از بین بردن باکتری‌ها
  • سفید کردن دندان با استفاده از عامل سفید کننده
  • جلوگیری از بیماری لثه با استفاده از یک ماده ضدعفونی کننده یا ضد پلاک

انواع مختلف دهانشویه

در داروخانه‌ها تنوع مختلفی از دهانشویه‌ها وجود دارد.

دهانشویه حاوی فلوراید

دهانشویه‌های حاوی فلوراید سدیم به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کنند. با این حال، از آنجایی که به طور امیدوار کننده از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده می‌کنید، استفاده از دهانشویه حاوی فلوراید نیز می‌تواند بیش از مقدار توصیه شده روزانه فلوراید به شما بدهد.

دهانشویه حاوی آنتی باکتریال

این نوع دهانشویه حاوی الکل است و برای متوقف کردن رشد باکتری استفاده می‌شود. این ماده برای افرادی که عفونت دهان دارند ایده آل است. همچنین می‌تواند در مبارزه با‌هالیتوزیس (بوی بد دهان) کمک کند. اگرچه می‌تواند در کشتن باکتری‌ها و ایجاد نفس تازه موثر باشد، اما در صورت استفاده بیش از حد می‌تواند باعث تغییر رنگ دندان شود.

دهانشویه برای رفع بوی بد دهان

همانطور که ممکن است از آرایش برای پوشاندن نواقص استفاده کنید، از دهانشویه موضعی برای پوشاندن بوی بد دهان استفاده می‌شود. این کار خیلی بیشتر از آن دوام ندارد و تاثیر چندانی ندارد.دهانشویه حاوی مواد طبیعی: این یک رویکرد کلی به دهانشویه است. این محصولات بدون الکل هستند و حاوی مواد ایمن تری نسبت به سایر دهانشویه‌ها هستند.

دهانشویه برای رفع خشکی دهان

از آنجایی که خشکی دهان برای سلامت دهان شما مضر است، اگر از خشکی دهان رنج می‌برید، می‌توانید دهانشویه‌های خاصی را پیدا کنید که دهان شما را مرطوب نگه می‌دارد و از پوسیدگی دندان محافظت می‌کند.

دهانشویه‌های اسپری دهان

این اسپری‌های دستی کوچک را می‌توان در کیف یا جیبتان حمل کرد تا نفس شما را تازه کند. با این حال، در اکثر موارد آنها فقط بوی بد دهان را می‌پوشانند. در واقع، اکثر آنها حاوی مواد مضر برای دندان‌های شما هستند.

مزایای استفاده از دهانشویه

استفاده از دهانشویه به عنوان بخشی از برنامه روزانه بهداشت دهان و دندان شما مزایای زیادی دارد، از جمله:

تمیزکاری بیشتر

دهانشویه می‌تواند به از بین بردن باقی مانده مواد بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن کمک کند. مایع در اطراف و بین دندان‌های شما جریان می‌یابد و به شستشوی کامل دهان کمک می‌کند.

لثه‌های سالم

باکتری‌های موجود در دهان می‌توانند باعث آسیب شوند. مسواک زدن باکتری‌ها را از بین نمی برد و در نهایت می‌تواند باعث تحریک و التهاب لثه شود. این می‌تواند به بیماری جدی پریودنتال تبدیل شود. دهانشویه می‌تواند به کشتن باکتری‌های مضر برای داشتن لثه‌های سالم تر کمک کند.

دندان‌های سالم تر

باکتری‌های دهان دندان‌های شما را در معرض پوسیدگی قرار می‌دهند. دهانشویه ضد باکتری می‌تواند باکتری‌های مضر را از بین ببرد. دهانشویه همچنین می‌تواند به طور موقت برای کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندان برای افرادی که از بریس استفاده می‌کنند یا به تازگی جراحی لثه انجام داده اند و در مسواک زدن دندان‌های خود مشکل دارند، مفید باشد.نکته مهم: این نکته مهم است که قبل از بروز مشکلات از دهانشویه استفاده کنید. هنگامی که به بیماری لثه یا از دست دادن استخوان فک دچار شدید یا زمانی که باکتری‌ها رسوب کردند (جرم)، دهانشویه دیگر کمکی نمی کند.

معایب استفاده از دهانشویه

با وجود مزایای دهانشویه، معایبی نیز برای آن وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله:

سرطان دهان

برخی مطالعات نشان داده اند که دهانشویه‌های حاوی الکل می‌توانند اثر منفی روی بافت نرم دهان داشته باشند. این موضوع با سرطان دهان مرتبط شناخته شده است.

تحریک

برای برخی افراد، الکل باعث احساس سوزش ناخوشایندی می‌شود که می‌تواند روند بهبود زخم‌ها و آفت دهان را کند کند.

راه حل موضعی برای بوی بد دهان

دهانشویه بوی بد دهان را می‌پوشاند و به مبارزه با علت آن کمک نمی کند. اگر از‌هالیتوزیس (نوعی بیماری که باعث بوی شدید دهان می‌شود) رنج می‌برید، بهتر است برای یافتن راه حل دائمی تر با دندانپزشک صحبت کنید.

لک شدن دندان

برخی از دهانشویه‌ها حاوی رنگ‌های سنگینی هستند که می‌توانند باعث لکه شدن دندان شوند.

دکمه بازگشت به بالا