برترین های کار و کسبعمومی

5 تا از برترین المان های اجرایی در بام سبز

امروزه و در زندگی سرد و بی روح و خشک شهری، روزنه ای گرم وسرسبز می تواند تاثیر فوق العاده زیادی در زندگی افرد بگذارد. طراحی فضای سبز و اجرای محوطه سازی یکی از راه های موثر و درجه یک برای ایجاد این روزنه سرسبز است. استفاده از هر یک از عناصر طبیعت داخل ساختمان ها و محوطه ها می تواند تاثیر فوق العاده زیادی در روح و روان و سلامت افراد بگذارد. شما می توانید از این المان ها در مکان ها و فضا های متفاوتی استفاده کنید و محوطه و فضای خاکستری شهری خود را با عناصر طبیعت پیوند بزنید. بام سبز، یکی از فضاهای محبوب و پرطرفدار در محوطه سازی است که می تواند تجربه ای فوق العاده برای افراد ایجاد کنند.

اجرای بام سبز |انواع بام سبز

بام سبز یا روف گاردن یک باغ کوچک و سرسبز است که بر روی پشت بام ساختمان ها طراحی و اجرا می شوند. بام سبز می تواند فضایی بسیار گرم و جذاب و دور از شرایط و وضعیت شهری را برای افراد ایجاد کنند. طراحی و اجرای بام سبز می تواند تجربه ای بسیار بی نظیر برای افراد در برگذاری دورهمی ها و مهمانی ها و جشن ها ایجاد کنند. از المان های بسیار زیادی می توان در طراحی و اجرای بام سبز استفاده کرد که در ادامه مقاله به معرفی و بررسی معروف ترین و برترین المان ها در زیبا سازی پشت بام می پردازیم.

آلاچیق در بام سبز

آلاچیق، یکی از المان های زیبا و جذاب در محوطه سازی و فضای سبز است که در بام سبز هم امکان استفاده از این عنصر جذاب است. به صورت کلی آلاچیق ها سازه ای هستند که تشکیل شده از ستون ها و سقف ها هستند که یک سایبان مناسب به همراه فضایی برای نشستن و برگذاری دورهمی ها است. آلاچیق ها انواع متفاوتی دارند که محبوب ترین این مدل ها را می توان به آلاچیق فلزی، آلاچیق چوبی، آلاچیق مدرن و آلاچیق سیمانی اشاره کرد.

آبنما در بام سبز

آبنما دیگر المان جذاب در محوطه سازی است که از مزایای بی شمار و متعددی بهره می برد. این المان جذاب یکی از برترین و طبیعی ترین عناصر فضای سبز و بام سبز است و می توانید با استفاده از آبنما، پشت بام خود را به فضای طبیعی و سرسبز بسیار نزدیک کنید. همانطور که گفته شد آبنما از مزایای بسیار زیادی بهره می برد که از مزایای آن می توان به افزایش آرامش، ایجاد صدایی دلنشین در فضا، کاهش استرس، افزایش تمرکز، کاهش خستگی و خشم و ایجاد نمایی جذاب در فضا اشاره کرد.

علاوه بر ایجاد نمای جذاب در فضا، آبنما ها به دلیل ایجاد صدایی فوق العاده از جریان آب، طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. آبنما هم از انواع متنوعی بهره می برند و در چند سال اخیر با پیشرفت معماری و هنر و ایجاد مدل های متنوع آبنما، دیگر مشکل کمبود جا برای اجرای این المان جذاب معنی ندارد و شما می توانید در تمام فضا های ممکن در ساختمان و محوطه خود از این عنصر جذاب استفاده کنید.

دیوار سبز در بام سبز

دیوار سبز، محبوب ترین المان محوطه سازی در چند سال اخیر بوده است. دیوار سبز یا گرین وال یک باغ عمود بر روی دیوار است که در 2 نوع مصنوعی و طبیعی قابل اجرا هستند. در چند سال اخیر دیوار سبز به عنوان یکی از برترین و جذاب ترین المان های محوطه سازی و فضای سبز بوده و افراد زیادی برای زیبا سازی و طراوت فضای خود از دیوار سبز استفاده کرده اند.

اگر ساختمان شما از شرایط آب و هوایی مناسبی بهره نمی برد و نمی توانید به هر دلیلی در آن دیوار سبز طبیعی اجرا کنید، بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما دیوار سبز مصنوعی است. دیوار سبز طبیعی سبب ایجاد هوای خنک و پاک در فضا می شود و علاوه بر مزایای فردی و ساختمانی، یکی از گزینه های مناسب سرمایه گذاری است. همچنین اجرای دیوار سبز باعث افزایش استحکام و مقاومت دیوار می شود.

فلاور باکس در بام سبز

یکی از عناصر سرسبزی و افزایش جذابیت نما در بام سبز، فلاور باکس است. فلاور باکس، باکس های چوبی، فلزی، پلاستیکی، بتنی، فایبر گلاس هستند که در آنها گیاهان کاشته می شود و مناسب افرادی است که به دنبال یک باغچه بسیار کوچک در فضا هستند. فلاور باکس ها یکی از متریال اصلی و اساسی در اجرای دیوار سبز طبیعی است و به صورت کلی این عنصر یکی از اصلی ترین و مهم ترین المان ها و متریال های طراحی و اجرای محوطه سازی است.

اجرای فلاور باکس در بام سبز یکی پر اهمیت ترین فعالیت ها است و بدون هیچ کثیف کاری و آلوده شدن، می توانید از یک باغچه بسیار جذاب در بام سبز خود بهره ببرید. در فلاور باکس می توانید از تمام گونه های گیاهی استفاده کنید، فقط در انتخاب گیاهان باید این نکته را در نظر داشته باشید که گیاهانی که انتخاب می کنید با شرایط اقلیمی و آب و هوایی بام سبزتان هماهنگ باشد تا دچار مریضی با پژمردگی نشوند.

نورپردازی در بام سبز

یکی از مهم ترین و اساسی ترین فعالیت هایی که باید در بام سبزتان حتما اجرا کنید، نور پردازی است. اجرای نور پردازی در فضا سبب زیبایی بیشتر المان های استفاده شده می شود و علاوه بر آن می توانید در شب از فضای جذاب بام سبزتان استفاده کنید. این المان جذاب می تواند موجب شود تا المان هایی ماننده آبنما و دیوار سبز جلوه خاصی بگیرند و جذابیت بی نظیری را به فضا ارائه دهند و همچنین اجرای آن در آلاچیق و فضا های نشیمن سبب می شود تا بتوانید در هنگام تاریکی شب از بام سبز تان استفاده کنید و در آن دورهمی ها و مهمانی های خود را برگذار کنید.

نتیجه گیری

به صورت کلی اجرای بام سبز در ساختمان شما، موجب می شود تا علاوه بر مزایای زیبایی و جذابیت در برگذاری مهمانی ها و مزایای فردی، سبب مزایای اقتصادی و سرمایه گذاری و مستحکم شدن ساختمان می شود. اجرای بام سبز باید توسط مهندسین و طراحان با تجربه طراحی و اجرا شود تا هرگز دچار مشکلاتی ماننده نفوذ ریشه گیاهان در سقف خانه پایین، نم دادن سقف خانه پایین، نشست سقف و… نشوید. استفاده هر یک از المان های بالا می تواند بر زیبایی و جذابیت بام سبز شما تاثیر گذار باشند و اگر به دنبال تجربه بهتری در برگذاری جشن ها و مراسمات و دورهمی های خود هستید، استفاده از المان های بالا می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

شرکت سورن بام

شرکت سورن بام که فعالیت خود را از سال 1389 به صورت کاملا حرفه ای و فعال در حوزه محوطه سازی و فضای سبز آغاز کرده که در سالهای اخیر به یکی از برترین و معتبر ترین شرکت های محوطه سازی تبدیل شده است. این شرکت همواره می کوشد تا با استفاده از متريال درجه یک با کمترین هزینه بهترین تجربه را از المان ها و فضای سبز خود داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اجرای بام سبز و دریافت استعلام قیمت ها می توانید با شماره 02144277178 تماس بگیرید و با کارشناسان سورن بام به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

دکمه بازگشت به بالا