برترین های کار و کسبعمومی

چگونه لپ تاپ لنوو را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

آموزش ریست فکتوری تبلت اندرویدی

بسیاری از افراد پس از خرید دستگاه ها ، سیستم عامل همراه را مجدداً نصب می کنند و همزمان آنها را از سیستم جدا می کنند هارد دیسک پرونده های مورد نیاز برای بازیابی. اگر پارتیشن مخفی بازیابی حذف شود، دیگر نمی توانید لپ تاپ را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

نصب مجدد سیستم عامل بر روی لپ تاپ اولین دلیلی است که از بازنشانی تنظیمات کاربر جلوگیری می کند. هر شخص دوم پس از خرید لپ تاپ، نرم افزارهای مختلفی را نصب می کند – اغلب ویندوز 7. مسئله این است که چه زمانی نصب مجدد ویندوز 7 یا 10 ، پارتیشن روی دیسک سخت حذف می شود که وظیفه بازنشانی تنظیمات را دارد.

چگونه کلید فعال سازی ویندوز 10 را خودتان بازیابی کنید

به راحتی می توان آن را در موتور جستجو پیدا کرد و نصب کرد. پس از تکمیل فرآیند، نمایش فایل‌ها و پوشه‌های مخفی را با علامت زدن کادر کنار آیتم مربوطه در تب «View» در «گزینه‌های کاوشگر» فعال کنید. برای راه اندازی تنظیمات و مشاهده این عملکرد، از جستجوی استاندارد ویندوز 10 استفاده کنید و در قسمت “File history” مشخص کنید. آنها خیلی سریع ظاهر می شوند، بنابراین فورا توسل به اقدامات شدید مانند بازگشت سیستم ارزش آن را ندارد (به جز در موارد نادری که ممکن است امنیت رایانه شخصی آسیب ببیند).

ابزارهای بازیابی داخلی ویندوز

به صورت پیش فرض لپ تاپ دارای ویندوز پس از فشار دادن دکمه پاور، هارد دیسک و … پس از انجام مراحل بالا جهت ذخیره تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو Lenovo به منوی Save … ظاهر می شود که در آن گزینه ای برای بازنشانی تنظیمات به تنظیمات کارخانه وجود دارد (در نسخه انگلیسی ، Factory reset). هر کامپیوتری گاهی اوقات دچار مشکلاتی در سیستم عامل یا گرفتار ویروس‌های کامپیوتری می‌شود و راهی جز بازگردانی به تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری کردن برای شما باقی نمی‌گذارد.

روند بازیابی تمام داده های کاربر را حذف می کند ، ویندوز را دوباره نصب می کند و تمام برنامه های لازم سیستم را نصب می کند. سپس با نصب همه چیز رانندگان مورد نیاز و برنامه ها ، می توانید یک نقطه بازیابی ایجاد کنید و دفعه دیگر سیستم را به آن بازگردانید. به اصطلاح دکمه Novo یک دکمه گرد کاملاً متمایز است که نماد فلش گرد آن به سمت چپ چرخانده شده است.

معمولاً در کنار دکمه پاور قرار دارد ، اما می تواند در نزدیکی ورودی برق باشد و در خانواده لپ تاپ های یوگا در سمت چپ ، بین جک هدفون و کنترل صدا قرار دارد. پس از راه اندازی مجدد ، آماده سازی برای اولین راه اندازی سیستم عامل آغاز می شود. آموزش بازیابی اطلاعات لپ تاپ ضربه خوردهلپ‌تاپ شما دچار صدمه شدیدی شده و نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

در مرحله بعدی از شما درخواست خواهد شد تا یکی از کلید‌های کیبورد را فشار دهید تا “ThinkPad” ریستارت شود. آداپتور را به پریز برق متصل کرده و از سوی دیگر به لپ تاپ وصل کنید. بعد از طی مراحلی از فرآیند بازگردانی، از شما درخواست می‌شود تا دیسک شماره 3 را داخل دستگاه قرار دهید.

تعمیرات تبلت

روی گزینه Enter Setup رفته و کلید Enter … اگر شما می‌توانید دستگاه را روشن کنید و از طریق بخش تنظیمات اقدام به ریست فکتوری تبلت لنوو کنید، کار بسیار ساده‌تر است. در پاره ای از موارد بازیابی کامپیوتر یا تبلت به وضعیت اولیه یا همان تنظیمات کارخانه حلال بسیاری از مشکلات است.

به جای دکمه «بازیابی»، باید روی «ایجاد» کلیک کنیم. پس از کلیک کردن، دستورات روی صفحه را دنبال کنید. برای اجرای عملکرد داخلی، فقط باید دکمه مربوطه را در زمان بوت فشار دهید. برخی از مدل ها دارای یک کلید اختصاصی هستند، برخی دیگر ممکن است F9 یا هر کلید دیگری روی صفحه کلید باشد. می توانید در دفترچه راهنمای کاربر متوجه شوید.

ریست فکتوری کردن لپ تاپ در سیستم عامل Ios

دومین پارتیشن مخفی بدون حرف حجم 100 مگابایت باپارتیشن سیستم EFI (شامل Boot Configuration Store و فایل های بوت سیستم عامل است). همانطور که از موارد بالا می بینید، ویندوز 10 انتخاب بسیار زیادی در رفع خطاهای سیستم ارائه می دهد. حتی یک کاربر بی تجربه نیز می تواند بر آنها مسلط شود. آنها ساده ترین و راحت ترین مکانیسم را برای تعامل با یک فرد دارند.

نحوه برگرداندن آن به حالت کار یا رفع خطاها در این مقاله توضیح داده شده است. هنگام کار با ویندوز 10 نیازی به این کار نیست. سیستم از فایل های ذخیره شده روی هارد دیسک استفاده می کند. فایل های اجراییبرای نصب در این حالت، خود فرآیند بازنشانی 20 دقیقه یا بیشتر طول خواهد کشید (مستقیماً به پیکربندی دستگاه بستگی دارد). هنگامی‌که آماده بازنشانی تنظیمات کارخانه ویندوز 10 شدید، باید در منوی استارت بر روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کرده تا بدین شیوه وارد بخش تنظیمات ویندوز 10 شوید.

صفحه نمایش اطلاعات مربوط به اقدامات انجام شده را نشان می دهد. امروز در مورد نحوه بازگرداندن لپ تاپ های Hewlett-Packard (معروف به HP) به شرایط کارخانه صحبت خواهم کرد. این شامل لپ‌تاپ‌های Compaq نیز می‌شود، زیرا این دو شرکت در سال 2002 ادغام شدند.

تعمیرات کامپیوتر

ممکن است سازنده لپ تاپ از شما بخواهد شناسه خود را بسازید و سیستم را ثبت کنید. با چنین وسیله ای کاربر می تواند در بسیاری از زمینه ها از خود محافظت کند. مزیت را می توان نصب سریع ویندوز 10 با درایورهای موجود در هیئت مدیره در نظر گرفت. اگر Acer دارید، “Alt + F10” را همزمان فشار دهید و اگر Asus – “F9” را فشار دهید. یک کاربر را انتخاب کنید و در صورت درخواست، رمز عبور را وارد کنید. رمز عبور همان رمز عبوری است که برای ورود به سیستم استفاده می کنید.

مربوطه یا کلیدهای ترکیبی مناسبی که برای هر کدام از برندها در اختیار شما گذاشته ایم را فشار دهید. در برگه ای که باز می شود ، روی Complete Restore کلیک کنید و سپس موردی به نام Computer Initial Status را انتخاب کنید. 4- بعد ، شما باید دستورالعمل ها را به طور خاص دنبال کنید برنامه در حال اجرا بهبود.

بازنشانی به تنظیمات کارخانه فرآیندی است که به شما امکان می‌دهد تمامی تنظیمات و فایل‌های سیستم را به حالت اولیه خود برگردانید و در عین حال فایل‌های کاربر را حفظ کنید. هنگامی که یک ویندوز تمیز دریافت می کنید، مانند نصب یک سیستم عامل جدید است، زیرا تنظیمات انجام شده توسط شما و برنامه های در حال اجرا به مقادیر کارخانه بازنشانی می شوند.

فایل‌های شما (موسیقی، تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و موارد دیگر) دست نخورده باقی می‌مانند، اگرچه همه برنامه‌ها حذف خواهند شد. مثلا ممکن استتبلت هنگ کندیا برنامه ها به کندی اجرا شوند. به عنوان یک آنالوگ، می توانید از ویژگی جدیدی که در ویندوز 10 ظاهر شده است، به نام «شروع دوباره» استفاده کنید.

این فرآیند عملاً با گزینه ای که در بالا توضیح داده شد تفاوتی ندارد، به جز اینکه نصب تمیز سیستم عامل انجام خواهد شد. با چند کلیک شروع می شود و بسته به رایانه می تواند حدود 20 دقیقه طول بکشد. شایان ذکر است که روش اول به شما امکان می دهد حتی اگر ویندوز 8 بوت نمی شود، بازیابی را انجام دهید.

معرفی جدیدترین لپ تاپ سونی سری Vaio S

همه اینها را می توان با تنظیم مجدد کارخانه به دست آورد. نرم افزار مدافع یک نقطه بازیابی ایجاد می کند که می توانید بعداً با استفاده از دکمه System Restore به آن بازگردید. کار با ویزارد ویندوز را به حالت قبلی برمی گرداند. ممکن است لازم باشد چند دقیقه وقت بگذارید و بررسی کنید که چه چیزی تحت تأثیر قرار می گیرد.

این به شما امکان می دهد برنامه ها را دوباره نصب کنید. امیدواریم بتوانید آن برنامه های مشکلی را که باعث شده از System Restore استفاده کنید، برطرف کنید. و فقط یک ماه پس از آپدیت امکان پذیر است. برای این کار کافی است خود دایرکتوری را حذف کرده و سپس از نقطه بازیابی استفاده کنید. نحوه ایجاد و استفاده از آن در بالا توضیح داده شد.

اما همان عواقب نصب مجدد را دارد، اما چندین برابر سریعتر است و نیازی به دیسک بوت ندارد. علاوه بر این، کاربران از نیاز به جستجو و نصب درایورها راحت می شوند – پس از بازگشت به حالت اولیه، فقط باید آنها را دوباره نصب کنند. اگر بارگیری سیستم متوقف شود، خطاها خراب می شوند و بازیابی می شوند به صورت استانداردخراب می شود، می توانید از طریق بایوس.

ویژگی File History برای اولین بار در ویندوز 8 معرفی شد که می تواند بسیار مفید باشد، به خصوص برای کاربران غیر حرفه ای. اگر به طور تصادفی یک فایل یا دایرکتوری مهم را حذف کنید، تغییرات نادرستی ایجاد کرده باشید یا داده های یک برنامه توسط نرم افزارهای مخرب آلوده شده باشد، این ویژگی مفید خواهد بود.

همچنین می توانید به ابزارهای اضافی در قالب برنامه های ویژه ایجاد شده توسط توسعه دهندگان شخص ثالث متوسل شوید، اما بهتر است از مجموعه ابزارهای استاندارد در خود سیستم استفاده کنید. دلیل رایج‌تر اینکه چرا باید بازیابی سیستم عامل را انجام دهید این است که نرم‌افزار به درستی کار نمی‌کند.

به عنوان مثال، اگر کاربر هر درایوری را نصب کرده باشد، پس از آن برنامه ها به درستی کار نکنند، بهترین راه حل برای مشکل، بازیابی خواهد بود. سیستم عامل بدون حذف قسمت بالا دوباره نصب می شود، اما با قالب بندی کامل و ایجاد مجدد پارتیشن های هارد دیسک. پنجره دیگری “گزینه های بازیابی سیستم” ظاهر می شود که در آن باید کاربری را انتخاب کنید که از طرف او وارد سیستم می شوید و در صورت تنظیم رمز عبور را وارد کنید.

مرحله چهار بلافاصله پس از این ، مراحل بازنشانی سخت و نصب مجدد نرم افزار آغاز می شود. مرحله دوم بازیابی لپ تاپ توسط ASUSTeK Computer Inc. با فشار دادن دکمه “F9” انجام می شود ، پس از آن بوت لپ تاپ را مشاهده می کنید. پس از شروع لپ تاپ ، باید F10 را فشار دهید، وارد مدیر شوید بوت ویندوز و “Launch VAIO Recovery Center” را انتخاب کنید. در مورد من ، فقط یک تصویر در هنگام شروع سیستم ایجاد شده است. اما اگر قبلاً از ویژگی پشتیبان گیری استفاده کرده اید ، چندین گزینه وجود دارد. برای خارج کردن نوت بوک از حالت خواب از این دکمه استفاده کنید.

آموزش ریست تنظیمات بایوس (ریست بایوس لپ تاپ Asus ، ایسوس ، لنوو ، دل و…) … اگر از باتری استفاده می کنید، برای ریست فکتوری BIOS کامپیوتر … آموزش ریست فکتوری لپ تاپ | برگرداندن تنظیمات کارخانه لپ …

فرآیند را شروع کنید، صبر کنید تا تمام شود و یک سیستم تمیز دریافت کنید. تنظیمات ویندوز را باز کنید (پشت نماد چرخ دنده در منوی Start پنهان شده است)، گزینه Update & Security و سپس Restore را انتخاب کنید. به به تنظیمات کارخانه بازگردانید، در قسمت بازگشت روی Get Started کلیک کنید کامپیوتر به حالت اولیه خود “.

در این آموزش میخواهیم به شما بگوییم چگونه کامپیوتر خود را به حالت اولیه یا همان تنظیمات کارخانه در آورید. حالا بیایید بفهمیم چگونه یک لپ تاپ توشیبا را به تنظیمات کارخانه برگردانیم. در جدیدترین مدلها ، راه اندازی ابزار بازیابی بسیار ساده است.

دکمه بازگشت به بالا