عمومیبرترین های کار و کسب

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ؛ مناسب برای حکاکی و برش انواع متریال

صنایع مختلف همواره به دنبال این هستند که با به‌کارگیری به‌روزترین فناوری‌ها، به کسب‌وکار خود رونق ببخشند. دستگاه لیزر فایبر مارکینگ، از جدیدترین دستگاه‌های ‌حکاکی و برش انواع متریال فلزی و غیرفلزی به شمار می‌‌‌آید که در آن از فناوری‌های ‌پیشرفته‌ای استفاده شده است. امروزه، این دستگاه کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد. دستگاه لیزر فایبر مارکینگ با اشعه قوی لیزر، سطوح مختلف را حکاکی می‌‌‌کند و کاربران می‌‌‌توانند قدرت اشعه لیزر را متناسب با نوع متریال تنظیم کنند. در این مطلب با کاربردها و مزایای دستگاه لیزر فایبر آشنا می‌‌‌شویم.

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ چیست؟

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ، یک نوع دستگاه پیشرفته حکاکی لیزر است که کاربرد فراوانی در صنایع گوناگون دارد. در این دستگاه از فیبر نوری در حکاکی انواع متریال غیرفلزی مانند پلیمرها و همچنین متریال‌های ‌فلزی مانند فولاد ضدزنگ استفاده می‌‌‌شود. دستگاه لیزر فایبر مارکینگ با به‌کارگیری انرژی اشعه لیزر، عملیات حکاکی را انجام می‌‌‌دهد. صنعتگران با استفاده از این دستگاه، می‌‌‌توانند به‌راحتی روی انواع محصولات لوله یا ورق‌ها، حکاکی یا برش انجام دهند. حتی می‌‌‌توان از دستگاه لیزر فایبر مارکینگ در حکاکی روی سنگ‌های ‌قیمتی و جواهرآلات استفاده کرد.

مکانیزم عملکرد دستگاه فایبر مارکینگ

پس از اینکه دستگاه فایبر مارکینگ را روشن می‌‌‌کنید، نور لیزر در آن فعال می‌‌‌شود. این دستگاه از دو بخش مکانیکی و دیجیتالی تشکیل شده است. برای حکاکی، از بخش دیجیتالی دستگاه استفاده می‌‌‌شود؛ آنگاه برای اجرایی شدن عملیات، دستور حکاکی به بخش مکانیکی ارسال می‌‌‌شود. با ارسال دستور، دستگاه با چرخش در جهت‌های ‌مختلف محور مختصات، حکاکی را به انجام می‌‌‌رساند.

ویژگی‌های ‌دستگاه لیزر فایبر مارکینگ چیست؟

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ یک دستگاه حکاکی پیشرفته است. از جمله ویژگی‌های ‌این دستگاه می‌‌‌توان به کیفیت بالای اشعه لیزر، سرعت بالای اجرا و عمر زیاد آن اشاره کرد که نیازی به تعمیر و نگهداری آن‌چنانی هم ندارد. این دستگاه به میزان کمی از انرژی برق استفاده می‌‌‌شود و سیستم خنک‌کننده آن از نوع آبی است. دستگاه‌های ‌لیزر فایبر مارکینگ، به‌طورکلی دو نوع دارد؛ دستگاه فایبر لیزر پیوسته و دستگاه فایبر لیزر پالسی. از جمله امکانات دستگاه فایبر مارکینگ عبارت‌اند از:

 • این دستگاه‌ها این قابلیت را دارند که حکاکی روی انواع متریال فلزی و غیرفلزی را انجام دهند.
 • قابلیت حکاکی روی متریال‌های ‌شکننده و در نقطه ذوب بالا
 • دستگاه‌های ‌فایبر مارکینگ بدون اینکه با سطوح تماس داشته باشند، حکاکی را انجام می‌‌‌دهند و هیچ آسیبی به محصول وارد نمی‌کنند و با آن سایشی ندارند.
 • پرتوهای لیزر نازک هستند و می‌‌‌توانند ناحیه‌های ‌کوچک را با وارد کردن گرما حکاکی کنند.

برای آشنایی با جزییات ویژگی‌ها، مزایا و مشخصات فنی این دستگاه روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rotecgroup.com/product/laser-machine/metal/engraving/rt30d-rt50d/

استفاده از دستگاه لیزر فایبر مارکینگ چه مزایایی دارد؟

عملیات حکاکی در دستگاه لیزر فایبر مارکینگ از طریق پردازش کامپیوتری انجام می‌‌‌شود و کل فرایند تولید به‌صورت خودکار و با کم‌ترین خطا، پیش می‌‌‌رود که نقش بسزایی در افزایش بهره‌وری کار دارد. از جمله مزایای استفاده از دستگاه لیزر فایبر مارکینگ عبارت‌اند از:

 • طول عمر بالای دستگاه: از آنجا که دستگاه‌های ‌فایبر مارکینگ از بخش مکانیکی خود چندان استفاده نمی‌کنند؛ بنابراین، دستگاه سایش کمی دارد و در نتیجه طول عمر آن نیز بیشتر است
 • دقت بالا: دستگاه‌های ‌فایبر مارکینگ از فیبر نوری برای حکاکی و برش استفاده می‌‌‌کنند. این نوع پرتوها نازک هستند و در نتیجه حکاکی و برش را با کم‌ترین خطا انجام می‌‌‌دهند
 • سرعت بالا: این دستگاه‌ها این توانایی را دارند هر نوع سطحی را در کوتاه‌ترین زمان پردازش کنند
 • مصرف پایین انرژی: دستگاه لیزر فایبر مارکینگ، از آنجا که داغ نمی‌شود، بنابراین به خنک‌کننده هم نیاز ندارد. در نتیجه، مصرف انرژی آن پایین است

دستگاه فایبر مارکینگ چه کاربردهایی دارد؟

از دستگاه فایبر مارکینگ، به‌منظور حکاکی روی انواع متریال‌های ‌غیرفلزی و فلزی در انواع سبک و سنگین استفاده می‌‌‌شود. کاربردهای مهم این دستگاه عبارت‌اند از: حکاکی روی قطعات کامپیوتر، صنایع هوافضا، خدمات تبلیغاتی و ساخت تجهیزات پزشکی.

مدل‌های ‌مناسب دستگاه لیزر فایبر مارکینگ کدام‌اند؟

امروزه استفاده از دستگاه لیزر فایبر مارکینگ، به‌عنوان یک روش نوین برای برش و حکاکی روی انواع متریال به شمار می‌‌‌آید. این روش، به دلیل مزایای فراوانی که دارد، با استقبال صنعتگران روبرو شده است. در ادامه مدل‌های ‌مناسب دستگاه لیزر فایبر مارکینگ را معرفی می‌‌‌کنیم.

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ 30w/50w

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ 30w/50w یکی از دستگاه‌های ‌حکاکی فلزات است که برای حکاکی با سرعت بالا در انواع متریال فلزی و غیرفلزی کاربرد دارد. این دستگاه جزو قدرتمندترین مدل‌های ‌دستگاه حکاکی لیزر به شمار می‌‌‌آید که ابعاد کوچکی دارد و قابل استفاده در هر فضایی است. این دستگاه در صنعت جواهرات نیز کاربرد دارد. در این صنعت، از آنجا کار روی متریال‌هایی گران‌بها انجام می‌‌‌شود، نمی‌توان از دستگاه‌های ‌لیزر صنعتی جهت برش استفاده کرد؛ بنابراین، در این مورد، دستگاه لیزر فایبر 30w/50w بهترین گزینه به شمار می‌‌‌رود.

دستگاه لیزر مارکینگ CO2 غیر فلزات

دستگاه لیزر مارکینگ CO2 یکی دیگر از مدل‌های ‌مناسب دستگاه‌های ‌حکاکی لیزر است که برای حکاکی روی انواع متریال‌های ‌غیرفلزی مانند چرم، فوم، پارچه، نمد، شیشه و چوب (بدون روکش) کاربرد دارد. از جمله کاربردهای این دستگاه می‌‌‌توان به حکاکی روی کیف، کفش، پاکت‌های ‌کاغذی و شلوار جین اشاره کرد. از جمله مزایای این دستگاه عبارت‌اند از:

 • شما می‌‌‌توانید به کمک نرم‌افزارهای حرفه‌ای کامپیوتری، پیچیده‌ترین طرح‌ها را با استفاده از دستگاه لیزر مارکینگ CO2 ایجاد کنید.
 • با نصب انواع تیوب با توان‌های ‌مختلف، می‌‌‌توانید از این دستگاه پیشرفته در موقعیت‌های ‌گوناگون استفاده کنید
 • به کمک اشعه Dot Pointer شما می‌‌‌توانید محل دقیق برش یا حکاکی را مشاهده کنید و در نتیجه ضایعات کار نیز به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت

بهترین مدل‌های ‌دستگاه لیزر فایبر مارکینگ را از روتک خریداری کنید

استفاده از دستگاه لیزر فایبر مارکینگ بهترین روش برای حکاکی روی انواع متریال است. در این نوع دستگاه از قدرت پرتوی لیزر برای حکاکی یا برش استفاده می‌‌‌شود. این دستگاه به دلیل دقت و سرعت بالایی که دارد، همواره به‌عنوان گزینه‌ای مناسب، مورد توجه صنعتگران بوده است. شما می‌‌‌توانید بدون فرزکاری، پیچیده‌ترین طرح‌ها را به کمک دستگاه لیزر فایبر مارکینگ ایجاد کنید؛ بنابراین، اگر به دنبال این هستید که با خرید دستگاه لیزر فایبر مارکینگ، بهره‌وری کسب‌وکار خود را بالا ببرید، به وب‌سایت روتک مراجعه کنید. در روتک شما می‌‌‌توانید جدیدترین مدل‌های ‌دستگاه حکاکی و برش لیزر را خریداری نمایید.

دکمه بازگشت به بالا