عمومیبرترین های کار و کسب

بهترین برند لپ تاپ برای برنامه نویسی

چه یک برنامه نویس حرفه ای باشید، چه یک آماتور که به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده است. حتما می‌خواهید بدانید که بهترین برند لپ تاپ برای برنامه نویسی کدام است؟ در این مقاله دقیقا به همین موضوع می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پاسخ ثابتی وجود ندارد اما توصیه ما این است.

یک لپ تاپ انتخاب کنید که 2 سیستم عامل داشته باشد

یک ThinkPad و ویندوز بوت دوگانه / لینوکس دریافت کنید. کدام توزیع لینوکس مهم نیست، بسیاری می گویند حتی لینوکس هم ضروری نیست، که می توانید در خود ویندوز کدنویسی کنید. اما مگر اینکه برای مایکروسافت برنامه نویسی کنید، لینوکس خیلی بهتر است. کدام توزیع به شما بستگی دارد. یک نسخه توضیع شده لینوکس همانند Arch Linux یا Clear Linux by Intel می‌تواند در کنار ویندوز به شما در برنامه نویسی کمک کند.

حال برند لپ تاپ چه ربطی به برنامه نویسی و سیستم عامل دارد؟

بر روی مک بهتر است ویندوز نصب نکنید چه برسد به لینوکس! بنابراین اگر برای شما 2 سیستم عامل یا حتی سیستم عامل ویندوز ضروری است به سوی مک بوک ها یا حتی کروم بوک ها نروید. یک لپ تاپ عادی همانند HP Omen 16 یا Lenovo Legion تهیه کنید.

اگر شما عبارت خرید HP Omen 16 را در گوگل سرچ کنید با وبسایت هایی همانند روژسا و دیجی 63 و… رو به رو می‌شوید که با قیمت معقولی این لپ تاپ گیمینگ را به فروش می‌رسانند.

چرا بهتر است مک بوک نخریم؟

همچنین، بسیاری می گویند یک مک بوک بگیرید زیرا macOS نیز مبتنی بر یونیکس است. اما من مخالف خواهم بود. من هم برای مدت طولانی این طور فکر می کردم، اما اکنون یک محیط لینوکس خالص را به یک نسخه یونیکس مانند در macOS ترجیح می دهم و در لینوکس بسیار سریعتر است.

من به هر حال لینوکس را روی مک بوک اجرا می کنم، بنابراین شخصاً فایده ای برای گرفتن مک نمی بینم. مخصوصاً وقتی ویندوز برای چیزهایی که واقعاً نمی‌توانم از لینوکس استفاده کنم، مانند MSoffice، بهتر از مک است.

آیا خرید مک بوک ها به هیچ وجه به صرفه نیست؟

البته که اپل در حوزه لپ تاپ ها با مک بوک ها جایگاه خاصی دارد.

اگر شما به یک فروشگاه معروف بروید و به بررسی ها توجه کنید مدام متوجه می‌شوید که مک بوک ها تجربه کاربری بسیار خوبی به کاربران می‌دهند و امتیاز 4.5 به بالا را توسط کاربران دریافت می‌کنند. دیگر برند ها نزدیک این امتیاز هم نمی‌شوند!

دلیل آن به طور خلاصه عبارت است از:

  • مک بوک ها احساس شگفت انگیزی دارند، شگفت انگیز کار می کنند، شگفت انگیز به نظر می رسند. آنها بیشتر آثار هنری هستند تا لپ تاپ!
  • مک بوک ها بیشترین طول عمر را در بین لپ تاپ ها دارند. در حالی که مک بوک معمولی شما بیش از 5 سال دوام می آورد، سایرین برای دوام 2 سال مشکل دارند.
  • مک‌بوک‌ها در تمام طول روز عمر باتری واقعی دارند و سال‌ها به همین شکل باقی می‌مانند. بعضی از سایر لپ تاپ ها بعد از 6 تا 12 ماه نیاز به تعویض باتری دارند.
  • کیبورد های مکانیزم پروانه ای اپل باورنکردنی هستند (وقتی به آنها عادت کردید)
  • خدمات پس از فروش اپل در کشور های خارجی بسیار قابل قبول است.

صادقانه بگوییم برند آنچنان هم مهم نیست!

اما صادقانه به شما بگوییم، برند لپ تاپ برای برنامه نویسی آنچنان مهم نیست. حتی روی یک دفترچه یادداشت می‌توانید کدنویسی کنید، پس با هر چیزی که در دستتان است بازی را شروع کنید. و اگر می خواهید به مسیر لینوکس برسید، به هر حال رایگان است. تنها چیزی که نیاز دارد زمان و توجه شماست.

به حافظه SSD، صفحه کلید و نمایشگر بیشتر بپردازید

چطور است در مورد بهترین صفحه کلید برای برنامه نویسی و توسعه صحبت کنیم تا برند لپ تاپ! برند مهم نیست که دستگاه هایی که می سازند آزاردهنده باشند یا گران باشند. و منظور من از گران بودن همیشه هزینه نیست. هزینه های مرتبط با خرابی به دلیل خرابی وجود دارد.

در مقاله خرید لپ تاپ برنامه نویسی به این مورد اشاره کردیم.

سخنان یک متخصص را هم بشنوید:

آقای مونتانگ یکی از تعمیرکاران انگلیسی لپ تاپ با ارائه آمار های زیر نظر خود را اینگونه در سایت quora.com بیان کردند:

واقعیت این است که HP به عنوان یک برند، کمترین لپ تاپ قابل اعتماد را می سازد. به عنوان کسی که بیش از 20 سال از تعمیر رایانه ها امرار معاش کرده است، می توانم به صراحت به شما بگویم که این امر بسیار بدتر از آن چیزی است که حتی این آمار نشان می دهد. این نمودار میله ای ساده انواع خرابی ها را نشان نمی دهد.

 با HP تا حد زیادی خرابی مادربرد است. این در مورد بدترین اتفاقی است که برای لپ‌تاپ شما رخ داده است، زیرا تقریباً هرگز ارزش آن را ندارد که هزینه تعویض مادربرد را بپردازید، و حتی اگر این کار را انجام دهد، هنوز هم همان مدل مادربرد مستعد خرابی خواهد بود.

به عنوان مثال، ایسر تقریباً به همان اندازه بد به نظر می رسد، اما خرابی های آنها عمدتاً مربوط به مواردی مانند شکسته شدن پوشش های لولای پلاستیکی و جدا شدن کلاه های کلید است، خنک نیست، اما رایانه همچنان قابل استفاده است. اگرچه به نظر می رسد که آنها همچنین دارای خرابی های مادربرد زیادی هستند.

نتیجه گیری نهایی | به برند آنچنان توجه نکنید

احتمالا اگر شما هم تا انتهای مقاله را مطالعه کرده باشید کمی سر درگم و گیج شده اید. باید به شما بگوییم که ما به شما حق می‌دهیم. به معنی واقعی هیچ لپ تاپی از هیچ برندی برای شما مناسب نیست! مگر اینکه خودتان بر اساس نیاز خودتان قضاوت کنید.

خرید یک لپ تاپ گیمینگ از یک برند می‌تواند تجربه خوبی به شما بدهد، خرید یک لپ تاپ ارزان قیمت خانگی به درد نخور هم می‌تواند به شما یک تجربه مناسب بدهد. اگر که شما دقیقا بدانید که نیاز شما چیست.

ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

دکمه بازگشت به بالا