برترین های کار و کسبعمومی

معنی گل های مناسب تولد

نکات مهم در انتخاب گل مناسب برای تبریک تولد

خرید دسته گل برای تولد، قطعا تصمیم خوبی تلقی مي‌شود. تصمیم‌گیری در مورد چگونه برگزار کردن تولد و خرید هدیه برای یک شخص، می‌تواند سخت باشد. گل‌ها می‌توانند یک راه حل عالی برای اهمیت بخشیدن به یک روز خاص به حساب آیند. روز تولد بهانه خوبی است تا به وسیله آن دوستان و عزیزان خود را خوشحال کنیم و به نحوی به آن‌ها بفهمانیم که حضورشان برای ما مهم است. گل‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند که می‌توانند پیام احساس شما را به بهترین نحو ممکن به گیرنده منتقل کنند. به همین منظور در این نوشته قصد داریم تا نکات و ایده‌های انتخاب گلِ مناسب و نکات مربوط به خرید گل تبریک تولد در اصفهان را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

اصول و نکات مهم در انتخاب گل‌های مناسب تولد

قبل از انتخاب گل تولد باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. گل‌های مختلف بسته به نوع و رنگ، معانی متفاوتی دارند. بنابراین علاوه بر معانی گل‌ها به یکسری از نکات هم باید توجه خاص داشته باشید. در ادامه به این نکات اشاره می‌کنیم.

توجه به زبان گل‌ها

فلوریوگرافی علم زبان گل‌ها است که می‌توانیم با تزیین و چیدمان آن با دیگران صحبت کنیم. زبان گل‌ها جادو به پا می‌کند. با نگاهی به کتاب مقدس عبری به اهمیت معانی و مفاهیم گل‌ها پی می‌بریم. فلوریوگرافی نشان می‌دهد که برای خرید گل برای تبریک تولد از چه گل و با چه رنگ‌هایی استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. گل تبریک اگر با توجه به معانی و مفهوم مناسب خود انتخاب شود، ناخوداگاه زیبایی و شکوه چند برابری خواهد داشت.

معنی گل‌هاي را بشناسیم

یکی از موارد مهم برای تبریک تولد با گل، دانستن معانی و پیام گل‌هایی است که انتخاب می‌کنید. هر گلی نماد و مفهومی دارد. این موضوع می‌تواند در کشورهای مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال انواع گل زنبق، پیام آور تحسین هستند و شاید برای هدیه دادن به افرادی که موفقیت برایشان مهمتر است، مثل یک دانشجو یا یک مرد موفق، هدیه مناسب‌تری باشند. گل داوودی نماد دوستی است و می‌توان آن را به یک دوست صمیمی برای تولدش هدیه داد.

نه تنها هر گل، معنای خاص خود را دارد، بلکه هر کدام از رنگ‌های آن هم، مفهوم خاصی را انتقال می‌دهد. به عنوان مثال هر رنگ رز پیام خاصی دارد. رز سفید، نماد پاکی و جوانی، رز زرد، نماد شادی و دوستی و رز  قرمز، نماد عشق و دوست داشتن نسبت به طرف مقابل است.

بهترین انواع گل برای تبریک تولد بر اساس معنی و مفهوم

به عنوان یک اصل کلی باید گفت بهترین گل‌هاي تولد از نظر معنی و پیام، گل لیلیوم، ارکیده، رز قرمز و ژربرا هستند.

    گل لیلیوم نماد خوشبختی و شادی است.

    گل ارکیده هم نماد عشق و شکوه و بزرگی است.

    برای هدیه دادن به خانم‌ها در هر سنی، گل رز قرمز و ژربرا نماد عشق و پاکی هستند.

    گل میخک قرمز نماد احساسات عمیق است و می‌توان آن را به دوست و یا اعضای خانواده برای تولد هدیه کرد.

    انواع گل لاله نشان دهنده نهایت عشق است و می‌توانید آن را برای تولد به عشق و همسرتان هدیه کنید.

توجه به سلایق گیرنده هدیه از نکات مهم در انتخاب گل برای تبریک تولد

سلایق و ترجیحات شخصی یک فرد نقش بسیار مهمی در تصمیم‌گیری شما برای خرید گل تولد دارد. ممکن است هديه‌ای که برای مادرتان انتخاب می‌کنید، با هدیه تولد یا گل‌هایی که برای پارتنر خود انتخاب می‌نمایید متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر می‌دانید که مادرتان گل‌های رنگارنگ را به گل‌های سفید ترجیح می‌دهد حتماً باید این نکته را مد نظر قرار دهید. همچنین دوست، همکلاسی و یا حتی همکار شما هم سلیقه متفاوتی از دیگر اشخاص دارند. پس  باید به سلیقه افراد در خرید گل تولد حتما توجه داشته باشید.

مفهوم گل های طبیعی به ترتیب حروف الفبا

آفتابگردان

این گل نماد زندگی طولانی و شاد، احترام و افتخار به شخص مقابل و نشان وفاداری نسبت به معشوق است. به همین دلیل آفتابگردان انتخاب مناسبی برای گل مراسم سالگرد ازدواج، جشن تولد و عروسی است و می توانید آن را در کنار گل های دیگر در یک دسته گل استفاده کنید.

آلاله

این گل زیبا در رنگ های زیادی وجود دارد و مهم ترین پیام آن شادی و نیت خیر است. همچنین رنگ زرد آن به معنی گل آلاله شروع دوباره و دوستی است. اگر می خواهید شخص مقابل تان از نیت خوبتان باخبر شود، دسته گلی از آلاله برای او بفرستید.

آلسترومریا

نماد ثروت، خوشبختی، شانس و دوستی است. رنگ صورتی و قرمزآن نشان گرمی و ابراز محبت نسبت به گیرنده ی گل است و رنگ نارنجی آن به معنای سخت کوشی در راه رسیدن به هدف است. ترکیب آلسترومریای زرد و سفید نشان دهنده ی اهمیت و نگرانی شما نسبت به یک بیمار است.

آماریلیس

این گل به طور کلی نماد اعتماد به نفس، قدرت و زیبایی است. رنگ قرمز آن نماد عشق و احساسات قوی و رنگ نارنجی نشان سلامتی و شادی است. ‌آماریلیس سفید هدیه ی مناسبی برای خانم هاست چون مفهوم زنانگی و پاکی را با خودش دارد. همچنین از رنگ صورتی آن می توانید برای نشان دادن محبت به همه ی آدم ها بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت شان استفاده کنید.

آنتوریوم

با گل های قلبی شکلش نماد مهمان نوازی، شادی و فراوانی است. رنگ سفید نشان دهنده ی پاکی و بی گناهی، رنگ قرمز نشان دهنده ی عشق و علاقه و رنگ صورتی نشان دهنده ی عشق مادرانه و اشتیاق است. مفهوم گل های آنتوریم به گونه ای است که می توانید از این گل در میهمانی هایتان و برای تبریک در موقعیت های ارتقای شغلی و فارغ التحصیلی استفاده کنید.

آنمون

مهم ترین پیام آنمون،‌ شکوفایی و پیش بینی مثبت برای آینده است چون این گل در هنگام شب بسته و صبح دوباره باز می شود. پس برای کسی که در شرف ازدواج است یا به تازگی دارای فرزندی شده است، این گل انتخاب خوبی است. همچنین آنمون سفید نماد پاکی و یادبود درگذشتگان و آنمون قرمز و صورتی نماد عشق فراموش شده است.

ادریسی (هورتانسیا)

این گل زیبا با رنگ های متفاوتش، پیام های خاصی با خود دارد. ادریسی بنفش نماد ثروت و فراوانی است، ادریسی صورتی  انتخاب مناسبی برای دسته گل ازدواج و نشان دادن احساسات قلبی به طرف مقابل است و ادریسی آبی برای رد کردن درخواست ازدواج استفاده می شود و همچنین نماد پشیمانی و درخواست بخشش است.

ارکیده

تمام رنگ های ارکیده نماد عشق و زیبایی اند اما هر رنگ آن معنای خاصی هم دارد. ارکیده ی قرمز نماد عشق، ارکیده ی سفید نشان فروتنی، ارکیده ی بنفش نماد تحسین، احترام و وفاداری و ارکیده ی زرد نماد شادی و شروع دوباره است.

پس اگر به دنبال آشتی و از سرگرفتن رابطه تان هستید، می توانید از ترکیب ارکیده ی زرد و قرمز در میان گل هایتان استفاده کنید.

استاتیس (زنبوری)

این گل به طور کلی نماد خاطرات، یادبود و موفقیت است و در کنار گل های دیگر به عنوان مکمل استفاده می شود. پیامی که این گل به همراه دارد، با توجه به مناسبت و دیگر گل های استفاده شده، متقاوت خواهد بود.

می توانید از استاتیس در دسته گل های جشن تولد، میهمانی های دوستانه یا مراسم فارغ التحصیلی استفاده کنید.

استرلیتزیا (پرنده ی بهشتی)

معنی گل های استرلیتزیا شادی و وفاداری است و دو رنگ متضاد این گل پیام اشتیاق و انرژی را به همراه دارد. می توانید از این گل برای ابراز هیجان و داشتن آرزوهای خوب برای شخص مقابل استفاده کنید.

پیونی (صد تومنی)

گل پیونی نماد افتخار، ثروت و عشق رمانتیک است. پیونی صورتی رمانتیک ترین رنگ آن است و برای دسته گل عروس و تزیین میزهای عروسی بسیار مناسب است. پیونی سفید یا صورتی کم رنگ به معنای شرمندگی و پشیمانی است و رنگ قرمز پررنگ پیام آور افتخار، احترام زیاد و ثروت است.

داوودی

این گل نماد مثبت بینی، شادی و زندگی طولانی است. رنگ سفید آن نماد وفاداری به معشوق و نماد غم و اندوه در فرهنگ ایرانی، رنگ قرمز نماد عشق و رنگ زرد آن نماد عشق یک طرفه است.

رز

از این گل از دیرباز برای ابراز عشق  استفاده شده و هر رنگ آن معنای خاص خودش را دارد؛ گل رز قرمز نماد عشق و احساسات زیاد است؛ رز سفید نماد پاکی و شروع تازه، رز سیاه نماد اندوه، رز زرد نماد دوستی و شروع دوباره و رز صورتی نشان قدردانی و شادی است. غنچه رز هم نشان جوانی و زیبایی است.

منبع:

گل گیفت

mariafiorista

دکمه بازگشت به بالا