بین المللبرترین های کار و کسب

شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان – آیا شما واجد شرایط هستید؟

بایدها و نبایدهای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی یکی از میباشد. کشور انگلستان دارای سیستم آموزشی پیشرفته و قدرتمندی است و جزو یکی از کشورهای پیشرفته در قاره اروپا میباشد. همچنین در این کشور دانشگاه های برتر و با کیفیتی بنا شده است که در جهان دارای رتبه خوبی میباشد.

تحصیل در مراکز آموزشی انگلستان بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است و سالانه افراد زیادی از طریق ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت میکنند. بهتر است بدانید پاسپورت انگلیس جزو یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا میباشد. یکی از شرایط تحصیل در انگلستان این است که از سوی یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی یک دعوتنامه یا پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

یک مسئله مهم دیگر در تمکن مالی میباشد. البته لازم به ذکر است که مسائل دیگری در اخذ ویزای تحصیلی انگلستان دخیل است. نام دیگر ویزای تحصیلی انگلستان، ویزای Tier 4 است که اخذ این ویزا یکی از بهترین روشهای مهاجرت به انگلیس است. ویزای تحصیلی انگلیس به دو عنوان ویزای Tier 4 child و ویزای Tier 4 general شناخته شده است. در ادامه میخواهیم به بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی، هزینه تحصیل، معرفی دانشگاه های برتر، مزایای اخذ ویزا، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و … بپردازیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

دریافت پذیرش تحصیلی (دعوتنامه) از سوی یکی از مراکز آموزشی انگلیس یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی به حساب می آید. اخذ ویزای تحصیلی از سیستم امتیاز بندی پیروی میکند. شما برای اخذ ویزای تحصیلی باید حداقل 40 امتیاز کسب کنید. جالب است بدانید از این 40 امتیاز، 30 امتیاز مربوط به نامه ی پذیرش تحصیلی شما میباشد که از سوی چه دانشگاه یا مدارسی دریافت کردید.

زمانی از سوی یکی از مراکز آموزشی انگلستان نامه ی پذیرش تحصیلی را دریافت کردید فقط به مدت 6 ماه زمان دارید که برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.علاوه بر نامه پذیرش تحصیلی، شرایط تمکن مالی و مدرک زبان شما در اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم میباشد.

در کشور انگلیس تمامی دانشجویان بین المللی میتوانند به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس 3 سال است و مدت تحصیل در مقطع فوق لیسانس 1 سال میباشد. در صورتی که سن شما کمتر از 18 سال است و قصد تحصیل در مدارس انگلیس را دارید باید برای اخذ ویزای تحصیلی رضایت اعضای خانوادتان باشد. شما برای تحصیل در هر مقطع دانشگاه نیازمند مدرک دوره قبل میباشید.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی

 اخذ ویزای تحصیلی انگلیس دارای مزیت های فراوانی میباشد به همین دلیل است که سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند. شما با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس از امکانات تحصیلی عالی و کیفیت زندگی بسیار بالا برخوردار می شوید. از سوی دیگر برترین دانشگاه های جهان که دارای سیستم آموزشی با کیفیت هستند در این کشور بنا شده است.

شما میتوانید بورسیه تحصیلی از مراکز آموزشی این کشور دریافت کنید. از سوی دیگر با اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در این کشور میتوانید به مدت 20 الی 30 ساعت مشغول به کار شوید. همچنین میتوانید از برخی دانشگاه ها وام دانشجویی دریافت کنید. بهتر است بدانید هزینه ی زندگی در این کشور نسبت به کشور آمریکا به صرفه تر است. شما با اخذ ویزای تحصیلی می توانید اقامت دائم انگلیس را دریافت کنید. از سوی دیگر با تحصیل در دانشگاه های این کشور از موقعیت شغلی بیشتری برخوردار میشوید.

هزینه تحصیل و زندگی

همانطور که میدانید انگلیس جزو یکی از گرانترین کشورهای جهان در زمینه تحصیل به حساب می آید. هزینه شهریه به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. برای مثال هزینه تحصیل در مدارس خصوصی انگلیس تقریبا 7/000 پوند است. به طور میانگین شهریه سالانه دانشگاه ها در مقطع لیسانس بین 10/000 تا 25/000 پوند است.

البته لازم به ذکر است شهریه تحصیل در رشته های پزشکی بیشتر میباشد و تقریبا شهریه سالیانه این رشته نزدیک به 58/000 پوند است. علاوه بر هزینه تحصیل باید مبلغی بین 1/700 تا 2/500 پوند بابت هزینه های زندگی خود بپردازید. البته بهتر است بدانید که هزینه زندگی با توجه به شهر و کیفیت زندگیتان متفاوت میباشد. یک خانواده دو نفره ممکن است در ماهه مبلغی بین 235 تا 265 پوند بابت هزینه پرداخت کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

 شما جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان باید یکسری مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. لازم به ذکر است شما باید این مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. سپس باید این مدارک را به تحویل دهید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • عکس پرسنلی
 • فرم درخواست ویزا
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی بیمه درمانی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • مدرک زبان آیلتس یا حداقل نمره 6 یا 7
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی و اصل تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج( در صورت تاهل)
 • رضایت خانواده جهت تحصیل(در صورت سن کمتر از 18 سال)
 • رسید پرداخت تمامی هزینه های تحصیل و ویزا

اسامی دانشگاه های برتر

کشور انگلیس دارای دانشگاه های برتر و با کیفیتی میباشد. افرادی که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس هستند علاقه دارند در دانشگاه های برتر انگلستان تحصیل کنند. پس بهتر است در مورد دانشگاه های برتر و معروف انگلستان اطلاعات کافی کسب کنید و با آنها آشنا شوید. در اینجا میخواهیم 10 دانشگاه برتر انگلیس را معرفی کنیم.

University of Oxford

University of Cambridge

Imperial College London

UCL

University of Edinburgh

University of Manchester

King’s College London

Imperial College London

London School of Economics and Political Science

University of Bristol

University of Warwick

Durham University

University of Glasgow

بهتر است بدانید بورسیه تحصیلی در صورت شرایط خاص دانشجویان ارائه می گردد. برخی از مراکز آموزشی و دانشگاه های انگلستان کمک هزینه هایی به دانشجویان بین المللی میدهند. این دانشجویان توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی را ندارند.

اسامی برخی از دانشگاه هایی که به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه میدهند

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی را دارند باید دارای یک رزومه قوی، معدل بالا، مقالات ISI و مدرک زبان با نمره خوب باشند. بورسیه تحصیلی انگلیس به دو گروه دولتی و غیر دولتی تقسیم شده اند. در اینجا اسامی برخی از دانشگاه هایی که به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه میدهند را بیان میکنیم.

 • بورسیه تحصیلی از گتیز کمبریج
 • بورسیه تحصیلی از رودز
 • بورسیه تحصیلی از دانشگاه بین المللی ادینبورگ
 • کمک هزینه برای تحصیل از شورای بریتانیا
 • بورسیه تحصیلی از دنیس هلند
 • بورسیه تحصیلی از دانشگاه بریستول
 • بورس‌های تحصیلی اسکاتلند
 • بورسیه‌های چونینگ ( Chevening)
 • بورس تحصیلی رودز (Rhodes) انگلیس در دانشگاه آکسفورد
 • بورسیه تحصیلی CHEVENING

موقعیت شغلی بعد از فارغ التحصیلی

دانشجویان بین المللی انگلستان میتوانند به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. البته دانشگاه ها باید با کار کردن دانشجویان موافقت کنند و مجوز برای کار آنها صادر کنند. دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری میتوانند از دو طریق از موقعیت شغلی در انگلیس با خبر شوند.

شما هم از طریق واحد کاریابی دانشجویی و هم از طریق سایت های کاریابی از فرصت های شغلی انگلیس مطلع شوید. شما با کار دانشجویی تقریبا مبلغ 600 پوند دریافت میکنید. بهتر است قبل از اتمام تحصیلتان، یک شغل مناسب برای خود پیدا کنید.

در صورت عدم پیدا کردن شغل مناسب بعد از فارغ التحصیلتان باید درخواست تمدید ویزا دهید در این صورت به مدت 1 سال فرصت دارید تا شغل مناسب با شرایط خودتان را پیدا کنید. جالب است بدانید که افرادی که فارغ التحصیل دکتری هستند میتوانند به مدت 39 ماه در کشور اقامت داشته باشند تا شغل متناسب برای خود بیایند.

ویزای همراه

افراد که قصد تحصیل در انگلستان را دارند خیلی علاقه دارند که اعضای خانواده خود، همسر یا فرزندان را به همراه خود ببرند که در هنگام تحصیل، این افراد در کنارشان باشند. شما زمانی که قصد درخواست ویزا برای اعضای خانواده خود دارید میتوانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنید.

البته لازم به ذکر است اگر قصد تحصیل در مدارس انگلیس را دارید و دانش آموز هستید میتوانید برای پدر و مادر خود ویزای همراه دریافت کنید ولی اخذ این ویزا به صورت توریستی میباشد و والدین شما نمیتوانند اقامت دائم انگلیس را اخذ کنند.

در صورتی که دانشجو هستید و سنتان بالای 18 سال هستید میتوانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه اخذ کنید. شما باید دارای شرایط مالی خوبی باشید تا بتوانید هزینه های زندگی را بپردازید. افرادی که از طریق ویزای همراه به انگلستان مهاجرت میکنند میتوانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

ویزای تحصیل در مدارس

همانطور که میدانید سیستم آموزشی انگلیس بسیار پیشرفته و با کیفیت میباشد. این مقطع دارای 5 گروه است که عبارتند از: پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، تحصیلات تکمیلی(FE) و آموزش عالی(HE). کودکان انگلیس از 3 سالگی شروع به تحصیل می کنند.

از سن 5 سالگی تا 16 سالگی تحصیلات در انگلیس اجباری میباشد. مرحله اول تحصیل از سن 5 تا 7 سالگی است. در مرحله دوم تحصیل اجباری بوده و بین 7 تا 11 سال میباشد. مرحله سوم آموزش اجباری بین 11 تا 14 سال است. از سن 14 تا 16 سالگی مرحله آخر تحصیل اجباری در انگلستان میباشد.

دانش آموزان در این دوره میتوانند در آزمون های ملی شرکت کنند و مدرک GCSE را اخذ کنند. شما بعد از به پایان رساندن مقطع دبیرستان باید در آزمون استاندارد شرکت کنید تا سطح علمی شما مشخص شود که آیا شما واجد شرایط برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستید یا نه؟ در انتها شما مدرک دیپلم A Level دریافت میکنید.

هزینه تحصیل در این مقطع مدارس با توجه به نوع مدرسه و کیفیت تدریس در این مقطع متفاوت میباشد. تحصیل در مدارس انگلستان رایگان نمیباشد و هزینه تحصیل سالانه در این دوره بین 27/000 تا 50/000 پوند میباشد. شما باید مدرک زبان معتبر جهت تحصیل در انگلیس داشته باشید.

ویزای تحصیل در لیسانس

تحصیل در دوره کارشناسی  به مدت 3 الی 4 سال زمان میبرد. مدت تحصیل شما به رشته تحصلیتان بستگی دارد. جهت تحصیل در این مقطع به مدرک دیپلم نیاز دارید. شما باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 باشید. اگر نمره مدرک زبان شما کمتر از 5/5 باشد میتوانید در دوره های Pre-sessional Course شرکت کنید.

هزینه شهریه سالانه مقطع کارشناسی نزدیک به 10/000 تا 15/000 میباشد. شما در حین تحصیل در این مقطع میتوانید به مدت 10 ساعت در هفته میتوانید کار کنید.  لیسانس علوم پایه به نام BSc و لیسانس هنر با نام BA در انگلستان می شناسند. همچنین دوره های مهندسی BEng، قانون LLB و پزشکی MBBS نیز وجود دارد.

ویزای تحصیل در فوق لیسانس

مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1 سال میباشد. شما برای تحصیل در این دوره به مدرک زبان آیلتس با مدرک با حداقل نمره 6 یا 6/5 نیاز دارید. در صورتی که دارای مدرک دیپلم هستید و نمره مدرک زبان شما کمتر از 6/5 باشد میتوانید در دوره های pre-master شرکت کنید.

بهتر است بدانید فرصت شغلی فراوانی برای فارغ التحصیلان انگلستان وجود دارد. هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت میباشد ولی این هزینه بین 9/000 تا 15/000 پوند میباشد. جهت تحصیل در این مقطع به مدارک دوره قبل مانند دوره کارشناسی، دیپلم نیاز دارید. د انتها علاوه آزمون های پایانی این دوره باید پایان نامه ارائه دهید.

ویزای تحصیل در دکتری

شما برای تحصیل در مقطع دکتری باید دارای رزومه ی بسیار قوی و علمی باشید. علاوه بر رزومه قوی باید مدارک مقاطع قبلتان مانند مدرک مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارید. برای تحصیل در دکتری باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 را داشته باشید.مدت تحصیل در این دوره 3 سال میباشد.

شهریه سالانه این مقطع نزدیک به 4/000 پوند میباشد. از آنجایی که انگلستان جزو کشورهای گران در دنیا به حساب می آید شاید بدون بورسیه تحصیلی یا حمایت مالی، تحصیل در این مقطع پر هزینه باشد. شما در مقطع دکتری میتوانید به مدت 20 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

با جزئیات زندگی در کشور انگلستان بیشتر آشنا شوید

خدمات درمانی و رفاهی

خدمات درمانی نیز همچون آموزش در کشور انگلستان امری قدرت‌سپاری شده است، یعنی هرکشور اختیارات خود را در زمینه قانون‌گذاری و اجرای آن دارد. طرح پوشش درمانی دولتی برای تمامی شهروندان بریتانیا و دارندگان اقامت دائم آن رایگان بوده و از محل مالیات‌های عمومی تامین می‌شود.

این کشور در رتبه‌بندی بهترین سیستم‌های درمانی در جهان، رتبه 6 ام را کسب کرده که این موضوع یکی از دلایل افراد برای مهاجرت به انگلستان است. علاوه بر بیمه دولتی، هر کشور شامل شرکت‌ها و موسسات ارائه دهنده پوشش درمانی خصوصی نیز شده که افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وضعیت سیاسی و اجتماعی

کشور بریتانیا بر اساس مشروطه سلطنتی اداره می‌شود. خاندان سلطنتی در راس امور بوده و دو مجلس عوام و لردها نیز دو بازوی اصلی قانونگذاری در کشور به شمار می‌آیند. نخست‌وزیر و کابینه او از داخل مجلس عوام و بر اساس رای اکثریت انتخاب می‌شود. همچنین دادگاه عالی نیز به عنوان قوه‌ای مستقل وظیفه رسیدگی به قوانین و اجرای آن‌ها را برعهده دارد.

چهار کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی در امور داخلی خودمختار بوده، اما برخلاف فدراسیون از اختیارات کمتری که حالت موقتی نیز دارد، برخوردار هستند. همچنین این کشور 14 منطقه و کشور وابسته در سراسر دنیا داشته و خاندان سلطنتی انگلستان نیز به عنوان خاندان سلطنتی استرالیا، کانادا و نیوزلند نیز شناخته می‌شود.

ادبیات، موسیقی، تئاتر و به طور کلی هنر یکی از مهم‌ترین صادرات انگلستان به کشورهای جهان است که موجبات تاثیرگذاری فرهنگی در آن‌ها را فراهم می‌آورد. این کشور از تاریخ و فرهنگی بسیار غنی برخوردار بوده که در سال‌های اخیر با افزایش موج مهاجرت به انگلستان تحت تاثیر فرهنگ‌های جدید مهاجران قرار گرفته است. با این‌حال حدود 80% از جمعیت این کشور را سفیدپوستان بریتانیایی تشکیل داده و پس از آن آسیایی‌ها، سیاه‌پوستان و چینی‌ها مهم‌ترین گروه‌های قومی ساکن در بریتانیا هستند. مذهب اسلام و هندو نیز پس از اکثریت مسیحی، پیروان بیشتری نسبت به دیگر ادیان دارند.

آب و هوا و وضعیت جغرافیایی بریتانیا

بیشتر نواحی بریتانیا آب و هوایی معتدل داشته و بارش باران در سراسر سال در جریان است. در زمستان‌ها دمای هوا ممکن است تا 20- درجه کاهش و در تابستان‌ها تا 35 درجه افزایش یابد. قسمت‌های شرقی آب و هوایی خشک‌تر و قسمت‌های غربی آب و هوایی خنک‌تر و مرطوب‌تر دارند. جریان‌های اقیانوس اطلس موجب زمستان‌های معتدل‌تر در غرب شده و تابستان‌ها نیز در نواحی شمالی خنک‌تر از نواحی جنوبی هستند.

مزیت‌های مهاجرت به انگلستان در یک نگاه

 • کار و زندگی در یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان
 • تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا
 • برخورداری از امنیت اجتماعی و شغلی
 • برخورداری از پوشش درمانی سراسری و پیشرفته
 • آب و هوای معتدل و مرطوب
 • کیفیت بالای زندگی

روش‌های مهاجرت به انگلستان

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به انگلستان از طریق تولد
 • پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل

مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. ویزای تحصیلی این کشور که با نام Tier 4 نیز شناخته می‌شود، برای دانش‌آموزان، دانشجویان و تحصیل در دوره‌های کوتاه‌مدت در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل در این کشور با توجه به رشته و مقطع تحصیلی انتخابی متفاوت است، اما به طور متوسط دانشجویان باید حدود 10-15 هزار پوند در سال شهریه بپردازند. اگرچه این کشور یکی از گران‌ترین کشورها در جهان برای تحصیل به شمار می‌آید، اما بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متعددی وجود دارند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای آن اقدام کنند.

شهر لندن در سال 2020 به عنوان بهترین شهر دانشجویی جهان انتخاب شد که بیش از 125 هزار دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است. دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود به مدت 4 ماه مهلت دارند تا کار پیدا کرده و اقامت خود را از طریق دریافت ویزای کاری تمدید کنند.

مهاجرت کاری به انگلستان

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به انگلستان از طریق دریافت ویزای کاری است. کشور بریتانیا به منظور جبران کمبود نیروی کار ماهر و استفاده از متخصصین در سراسر جهان، انواع مختلفی از ویزای کاری را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. برای دریافت ویزای کاری نیروی ماهر انگلستان در سال 2021، تمامی متقاضیان باید از طرف کارفرمایی معتبر پیشنهادی شغلی دریافت کرده تا درخواست آن‌ها از طریق سیستم امتیازبندی بریتانیا بررسی شود. علاوه بر ویزای کاری نیروی ماهر بریتانیا که آن را با نام ویزای کاری عمومی نیز می‌شناسند، متقاضیان می‌توانند برای انواع ویزای کاری موقت، ویزای نوآوری، ویزای استارت آپی و ویزای استعداد جهانی نیز اقدام کنند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به انگلستان

ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان (Tier 1) یکی از سخت‌ترین برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری در جهان است. برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری باید حداقل 2 میلیون پوند در اوراق قرضه دولتی، سرمایه وام شرکت‌ها و یا سرمایه مشترک سرمایه‌گذاری کنید. در صورت سرمایه‌گذاری معادل 2 میلیون، پس از 5 سال می‌توان برای دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام کرد. توجه داشته باشید که مهاجرت سرمایه‌گذاری به انگلستان اگرچه مسیری نسبتا طولانی برای دستیابی به اقامت دائم این کشور است، اما در صورت رعایت تمامی شروط آن، راهی مطمئن برای مهاجرت به انگلستان است.

برای کسب اطلاعات کافی در مورد مهاجرت سرمایه‌گذاری به انگلستان بیشتر بخوانید.

https://techna.news/are-you-eligible-to-study-in-uk.html

دکمه بازگشت به بالا