برترین های کار و کسببین الملل

بهترین رشته ها برای مهاجرت به فرانسه

رشته های تحصیلی محبوب در فرانسه

اگر به دنبال مهاجرت به فرانسه و تحصیل در رشته های محبوب در فرانسه هستید باید به شما تبریک گفت، زیرا دولت فرانسه به دانشجوهای خارجی بورسیه‌های متنوع، محل اسکان و سبد معیشتی اعطا می‌کند. آموزش‌ در فرانسه یک امر جدی است و کسانی که در موسسه‌ای در این کشور تحصیل می‌کنند، همیشه می‌توانند روی دریافت بهترین آموزش‌های ممکن حساب کنند. رشته‌های تحصیلی مختلفی وجود دارد که تحصیل در فرانسه در این رشته ها برتری دارد. شما به‌عنوان یک خارجی می‌توانید در رشته موردعلاقه خود به‌طور رایگان در فرانسه تحصیل کنید.

بهترین رشته ها برای مهاجرت به فرانسه |مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

شرایط تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی فرانسه

اگر نمی‌دانید که رشته‌های محبوب در فرانسه کدام‌ها هستند، در قدم اول بهتر است بدانید که رشته‌هایی چون فیزیک هسته‌ای، فضایی و هوانوردی در فرانسه بسیار محبوب است. بسیاری از افراد، به دلیل فناوری‌های برتری که دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌دهند، رشته تحصیلی خود را از میان این رشته‌ها انتخاب می‌کنند. سایر رشته‌هایی که فرانسه در آن‌ها برتری دارد عبارت‌اند از: آموزش، زبان، هنر، تاریخ، پزشکی و حقوق.

برای پذیرش در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها، قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های فرانسه یا آزمون‌های استانداردی مانند GRE، GMAT یا LSAT موردنیاز است. شما به‌عنوان ‌یک متقاضی غیربومی زبان، برای پذیرش در دوره‌های تحصیلی، نیاز به آزمون مهارت زبان خواهید داشت. شرکت در آزمون “Demande d’Admission Préalable” یا DAP برای دانشگاه‌های فرانسه بیشترین متقاضی را دارد.

تحصیل رشته آموزش در فرانسه

باتوجه به اینکه فرانسه با بازار کار انگلیسی‌زبان درگیر است، تقاضا برای معلمان انگلیسی در انواع مؤسسات آموزشی زیاد است. شما می‌توانید انگلیسی را در مدارس ابتدایی، متوسطه، آموزش عالی یا کالج‌های زبان تدریس کنید. حتی اگر شرح شغل فقط تدریس زبان انگلیسی است، باز هم باید فرانسه یاد بگیرید.

گواهینامه‌های رسمی تسلط به زبان فرانسه، DELF و DALF، توسط وزارت آموزش‌وپرورش فرانسه اعطا می‌شود و ممکن است از شما خواسته شود که آن‌ها را برای اثبات توانایی خود در یک استاندارد موردنیاز دریافت کنید. بسیاری از خانواده‌ها برای آموزش زبان انگلیسی و همچنین دانشگاه‌ها و مدارس ابتدایی مدرسین زبان انگلیسی را استخدام می‌کنند. درصورتی‌که مشتاق به ادامه تحصیل به زبان فرانسوی هستید، قبل از درخواست ویزای تحصیلی فرانسه، نیازمند گذراندن دوره‌های زبان فرانسوی و گرفتن نمره قبولی در آزمون TEF یا TCF که توسط سفارت فرانسه و دانشگاه تهران برگزار می‌شود، خواهید بود.

تحصیل رشته حقوق در فرانسه

فرانسه کشوری است که در مقاطع مختلف رشته حقوق نسبت به سایر کشورهای اروپایی برتری دارد. کسانی که علاقه‌مند به یادگیری حقوق بین‌الملل هستند، تحصیل در فرانسه را در اولویت قرار می‌دهند. تحصیل در رشته حقوق در کشور فرانسه یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های فرانسه است که از سراسر جهان دانشجو می‌پذیرد. دانشکده‌های رشته حقوق در فرانسه از معتبرترین دانشکده‌های اروپا به‌حساب می‌آیند.

 بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته حقوق در فرانسه به دلیل هزینه پایین تحصیل، کشور فرانسه را انتخاب می‌کنند. یکی از مزایای تحصیل در فرانسه امکان تحصیل رایگان به زبان فرانسوی در دانشگاه‌های دولتی آن است. از آنجایی که رشته حقوق توسط دانشگاه‌های دولتی ارائه می‌شود، بنابراین شما می‌توانید شانس تحصیل رایگان در این کشور را داشته باشید.

تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه

فرانسه یکی از بازیگران اصلی در بازی سیاسی و اقتصادی اروپا است. دوره‌های اقتصاد در فرانسه میان دانشجویان بومی و بین‌المللی بسیار محبوب است. به دلیل تعدد دانشگاه‌های معتبر فرانسه و اهمیت شاخه‌های علوم اجتماعی در این کشور، دانشجویان بین‌المللی معمولا از بین کشورهای اروپایی، فرانسه را برای تحصیل در رشته اقتصاد انتخاب می‌کنند. از مزایای انتخاب رشته اقتصاد در بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل می‌توان به هزینه‌های کمتر آن در مقایسه با کشوری چون انگلیس و خدمات بهداشتی درمانی برتر اشاره کرد. اقتصاد دارای دو زیر شاخه است :

 • اقتصاد خرد – عوامل اقتصادی را تحلیل می‌کند.
 • اقتصاد کلان – اقتصاد کل جامعه را بررسی می‌کند.

تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه از محبوبیت بالایی برخوردار است. درحالی‌که گذراندن دوره‌های پزشکی به‌طور متوسط ​​پنج سال طول می‌کشد، اما گذراندن آن ممکن است چندان آسان نباشد. ورود به کالج یا دانشگاه برای برنامه سال اول مطمئناً بدون دردسر است. بااین‌حال، جایگاه‌ها در سال‌های بعد بسیار رقابتی هستند و اغلب دستیابی به آن‌ها دشوار است. ورود به سال اول دوره پزشکی بدون آزمون می‌باشد. فقط نیاز هست که دانشجویان در آزمون TCF شرکت کنند تا سطح زبان فرانسه و سطح علمی‌شان مورد بررسی قرار بگیرد.

شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های فرانسه در زمینه سنجش زبان، برای تشخیص میزان مهارت و تسلط افراد بر زبان فرانسوی ضروری است و امکان ثبت‌نام در دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل در رشته‌های پزشکی را به داوطلبان می‌دهد. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های فرانسه موجب شده است که تحصیل پزشکی  و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به یک فرصت مهم برای دانشجویان علاقمند به این رشته تبدیل شود.

تحصیل رشته های مدیریت در فرانسه

در فرانسه تقاضای زیادی برای متخصصان مدیریت وجود دارد. چه درزمینهٔ مشاوره و چه درزمینهٔ بازاریابی مشارکت داشته باشید، تقاضای متخصصان درزمینهٔ مدیریت افزایش چشمگیری دارد. بسیاری از دانشکده‌های کسب‌وکار فرانسه در میان بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان قرار دارند. دانشکده‌های کسب‌وکار فرانسه در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه QS رتبه ۲۰۰ و در میان پنج دانشکده برتر کسب‌وکار در اروپا، دارای رتبه دوم هستند. در اینجا برخی از دانشگاه‌های معتبر در فرانسه که دارای مدرک مدیریت هستند ارائه می‌شود:

 • INSEAD
 • HEC پاریس
 • Grenoble Ecole de Management
 • مدرسه بازرگانی ESSEC
 • مدرسه بازرگانی SKEMA
 • مدرسه بازرگانی EDHEC
 • دانشگاه پاریس دوفین

تحصیل رشته های مهندسی در فرانسه

فرانسه به‌عنوان یکی از پیشگامان جهان در صنعت خودرو، متالورژی و هوافضا شناخته می‌شود. آن‌ها تقاضای زیادی برای متخصصان در سراسر جهان دارند. مدارس مهندسی در فرانسه همیشه تمایل به جذب دانشجویان بین‌المللی دارند که به دنبال گسترش دانش خود و تحصیل در سطح جهانی و حرفه‌ای شدن هستند. در اینجا برخی از دانشکده‌های مهندسی مشهور در فرانسه وجود دارد که ممکن است برای شما جالب باشد ذکر شده است:

 • دانشگاه گرنوبل آلپ
 • دانشگاه لورن
 • INSA لیون
 • دانشگاه مونپلیه
 • دانشگاه سوربن
 • دانشگاه دو لیل

تحصیل رشته های علوم پایه در فرانسه

رشته علوم پایه محض و یا همان Pure Sciences یکی دیگر از محبوب‌ترین رشته های تحصیلی در فرانسه است. درحقیقت فرانسه به دلیل داشتن جایزه‌های نوبلِ بسیار در زمینه علوم شیمی و فیزیک و همچنین داشتن افراد برجسته‌ای نظیر لویی پاستور، ماری و پیر کوری و… کشوری بسیار مناسب برای تربیت دانشجویان در زمینه علوم محض است.

این کشور همچنین دارای تجهیزات تحقیقاتی باکیفیت است که بهترین محصولات در زمینه شیمی و فیزیک را ایجاد کرده است. فرانسه در زمینه علوم زیست‌شناسی و داروسازی نیز دارای امکانات تحقیقاتی گسترده‌ای است که همین موضوع برای دانشجویانِ علاقه‌مند به تحقیقات حائز اهمیت است. این کشور در زمینه علوم محض نیز دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی برتری است که در ادامه برخی از آنها را مشاهده می‌کنیم:

 • دانشگاه پاریس_سود
 • دانشگاه اکول پلی‌تکنیک
 • مدرسه عالی نرمال پاریس
 • دانشگاه Joseph Fourier- گرونوبل ۱
 • دانشگاه استراسبورگ

تحصیل رشته‌های محبوب در فرانسه

برخی از انتخاب‌های برتر دیگر برای تحصیل در فرانسه عبارت‌اند از:

 • داروشناسی
 • جامعه‌شناسی
 • جغرافیا
 • زبان‌شناسی

کالج‌ها و دانشگاه‌های فرانسه که این دوره‌ها را ارائه می‌دهند، اطمینان می‌دهند که بهترین فرصت‌های یادگیری در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد تا بتوانند در کاری که انجام می‌دهند بهترین باشند. به نظر می‌رسد آن‌ها بیش از سایر نقاط جهان درمورد این موضوعات آگاهی دارند و وظیفه خود می‌دانند که به دانش‌آموزان بسیار فراتر از حوزه‌های عادی یادگیری آموزش دهند. برای افرادی که مایل به رسیدن به سطح بالا و تبدیل‌شدن به بهترین‌ها هستند، انتخاب موسسه در فرانسه برای یکی از مدارک یادشده یک ایده فوق‌العاده است. اگر به دنبال ایجاد آینده شغلی در یکی از زمینه‌های ذکر شده در بالا هستید، مطمئناً می‌توانید روی بهترین آموزش از طریق یکی از کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر موجود در فرانسه حساب کنید.

میانگین حقوق مشاغل پرتقاضا در فرانسه

حال بیایید نگاهی به این جدول بیندازیم که نشان می‌دهد مشاغل “پرتقاضا” چقدر در فرانسه حقوق دریافت می‌کنند:

حوزه کاری میانگین حقوق سالانه (یورو) میانگین حقوق سالانه (دلار)
پزشک €۱۳۳٬۲۲۰ $۱۵۸٬۳۶۰
دندان‌پزشک €۱۱۷٬۰۰۰ $۱۳۹٬۰۵۰
علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات €۴۵٬۷۰۰ $۵۴٬۳۰۰
پژوهشگر دانشمند €۴۴٬۷۵۰ $۵۴٬۳۶۰
مهندس €۴۳٬۰۰۰ $۴۸٬۲۳۵
متخصص برق €۴۱٬۱۶۰ $۴۸٬۹۱۰
استاد دانشگاه €۳۴٬۵۷۰ $۳۸٬۷۹۰
معلم €۳۰٬۰۰۰ $۳۳٬۶۵۰
پیمانکار ساختمان €۲۸٬۹۶۰ $۳۲٬۴۸۰
فروشنده €۱۹٬۹۶۰ $۲۲٬۳۹۰
خدمتکار €۱۹٬۴۸۰ $۲۱٬۸۵۰

دکمه بازگشت به بالا