برترین های کار و کسبعمومی

بهترین چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی

تا به حال شده است که مبلمان را هزار بار جلو میز تلویزیون بچینید ولی از نتیجه راضی نباشید؟

برای خانه‌های آپارتمانی ما که نشیمن و تی وی روم همه به یک قسمت خلاصه می‌شود، الگو یا نحوه نشستن مبلمان در اطراف تلویزیون تاثیر زیادی بر زیبایی فضای خانه دارد. اما برای اینکه بتوانیم دکوراسیون مناسبی برای این بخش داشته باشیم باید چند قانون ساده ولی تاثیرگذار از چیدن مبل جلو تلویزیون را رعایت کنیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید تا رمز موفقیت خانه‌هایی با دکوراسیون داخلی منحصر به فرد را بدانید.

اطلاعات کامل دکوراسیون داخلی دکوبیست فردیس به همراه آدرس را میتوانید با کلیک روی لینک زیر پیدا کنید.

مبلمان باید جلو تلویزیون قرار بگیرند؟

تماشای تلویزیون بهانه خوبی برای جمع‌های گرم خانوادگی و صمیمی است؛ شاید به‌همین دلیل است که همیشه مبلمان را جلو تلویزیون قرار می‌دهیم. پس باید برای تماشای تلویزیون مبلمان راحتی در نظر بگیرید ولی بسته به فضای خانه می‌توانید تی وی روم و درنتیجه مبل جلو تلویزیون را از پذیرایی و مبلمان مهمان جدا کنید.

تقریبا در هر خانه‌ای مبل راحتی جلو تلویزیون می‌نشیند؛ اما در تمام خانه‌ها این چیدمان زیبا به نظر نمی‌رسد. چه تفاوتی وجود دارد؟ برخی نکات کوچک اما حیاتی می‌توانند فضای نشیمن را زیباتر کنند.

قبل از هرچیز باید بدانیم چه مدل مبل برای پذیرایی و به‌ویژه جلو تلویزیون مناسب است.

مدل مبل جلو تلویزیون به ابعاد اتاق و تلویزیون مرتبط است. البته ابعاد تلویزیون هم بر اساس فضا انتخاب می‌شود. برای مثال تلویزیون بزرگ برای اتاق‌های بزرگ مناسب است و گذاشتن آن در یک فضای کوچک همه چیز را خراب می‌کند. بنابراین با توجه به ابعاد اتاق، تلویزیون مناسب را انتخاب کنید.

حالا به فضای نشیمن دقت کنید. باید بتوانید یک نقطه کانونی پیدا کنید.

در برخی فضاها نقطه کانونی از قبل طراحی شده است. مثلاً اگر در فضای پذیرایی یک شومینه وجود دارد می‌تواند نقطه کانونی اتاق شما همان دیوار شومینه باشد. در غیر این صورت باید نقطه کانونی را ایجاد کنید.

در اتاق نشیمن، تلویزیون می‌تواند نقطه کانونی باشد. نقطه کانونی مکانی از فضا است که همه چیز حول آن چیده می‌شود.

تلویزیون را در مقابل دیوار یا در گوشه قرار دهید؛ حواستان باشد تلویزیون روبه‌روی پنجره قرار نگیرد که بازتاب نور در آن دیدن تصویر را سخت کند. حالا متناسب با جای تلویزیون و فضای باقی مانده مبلمان را انتخاب کنید.

3 راهکار بهترین چیدمان مبل برای جلو تلویزیون با مبلیران

بهترین مدل مبل برای جلو تلویزیون را انتخاب کنید

اگر سری به بازار مبل زده باشید حتما متوجه شدید انواع مبل در سبک‌ها و طرح‌های متفاوت وجود دارد که همگی در نوع خود زیبا هستند. در بین این همه تنوع چه طور مناسب‌ترین و بهترین مبل جلو تلویزیون را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین مدل مبل و طراحی زیبا برای دکوراسیون داخلی منزل حتما نکته‌های مهم زیر را در نظر بگیرید:

چرا قصد خرید مبلمان جدید دارید؟ 

قبل از هر چیز کاربرد را در نظر بگیرید. این ست مبل قرار است مبلی باشد که هر روز از آن استفاده می‌کنید و ممکن است افراد خانواده ساعت‌ها بر روی آن استراحت کنند. به همین دلیل نشیمن مبل باید راحتی و کیفیت بالایی داشته باشد و از فوم مناسب ساخته شده باشد.

جالب است بدانید : ابعاد استاندارد میز تلویزیون

چه سبکی برای تزیین خانه انتخاب کرده‌اید؟

بهترین مبل آن مبلی است که علاوه بر کارایی مناسب زیبایی فضا را بیشتر کند. شاید از قبل سبکی برای تزیین خانه انتخاب کرده‌اید یا تم رنگی خاصی را دنبال می‌کنید، پس در انتخاب مبل به آن پایبند باشید. مثلا اگر خانه را به سبک مدرن چیده‌اید از یک دست مبل مدرن برای تکمیل طراحی داخلی استفاده کنید.

چه فضایی را می‌توانید به مبلمان جلو تلویزیون اختصاص دهید؟

بعد از در نظر گرفتن کارایی مبلمان و سبک مناسب برای خانه، باید به فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. فرقی ندارد برای خانه مبل کلاسیک در نظر دارید یا مبل ال، مهم این است ابعاد مبلمان متناسب با فضای اتاق باشد تا آرایش مبل جلو تلویزیون، جلوه زیباتری به پذیرایی ببخشد.

مثلا فرض کنید در یک فضای کوچک ۱۲ متری، یک دست مبل کلاسیک با ابعاد بزرگ گذاشته‌اید. مسلما این مبلمان فضای خانه را آشفته و شلوغ می‌کنند. پس بهتر است بعد از انتخاب مدل مبل، ابعاد مبلمان را هم در نظر بگیرید.

پیش از هر کاری، بهترین فاصله مبل از تلویزیون را پیدا کنید

فاصله مبل از تلویزیون نه تنها برای سلامت چشم مهم است بلکه بر زیبایی دکوراسیون خانه هم تاثیر دارد.

بهترین فاصله مبل جلو تلویزیون با توجه به رزولوشن (وضوح تصویر) و ابعاد تلویزیون انتخاب می‌شود. می‌توانید انواع جدول‌ها را پیدا کنید که در آنها فاصله مناسب با توجه به ابعاد تلویزیون تعریف شده است. در زیر یک نمونه راهنمای فاصله مناسب تلویزیون و مبل را مشاهده می‌کنید.

در ضمن هرچه وضوح تصویر تلویزیون بیشتر باشد فاصله مناسب از آن کمتر خواهد بود. وضوح بیشتر به این معناست که تراکم پیکسل‌‌های تلویزیون بیشتر است؛ بنابراین کیفیت تصویر بهتر است و این امکان را ایجاد می‌کند که بتوانید در ابعاد برابر، در فاصله نزدیک‌تر به آن بنشینید.

بهترین آرایش برای چیدمان مبل و تلویزیون

در نهایت مهم‌ترین بخش دکوراسیون نشیمن، چیدمان مبل جلو تلویزیون است. مبلمان می‌توانند با توجه به سبک دکوراسیون و معماری یا همان شکل هندسی خانه و دکوراسیون تلویزیون به صورت‌های متفاوت چیده شوند. در ادامه پنج مدل زیبا برای چیدمان مبلمان جلو تلویزیون پیشنهاد می‌کنیم.

چیدمان مبل جلوی تلویزیون در فضای کوچک

این چیدمان برای فضاهای کوچک و باریک مناسب است. تلویزیون بر روی یک دیوار قرار می‌گیرد و مبلمان جلو دیوار موازی چیده می‌شوند. وسایل تزیینی دیگر مانند آباژور، تابلوهای نقاشی و سایر تزیینات در راستا دیوار و با توجه به مقدار فضای باقی مانده جایی برای خود پیدا می‌کنند. اگر در اتاق فضای کافی وجود دارد می‌توانید از یک میز با ابعاد مناسب برای جلو مبل استفاده کنید.

 قرار دادن زاویه دار تلویزیون

می‌توانید تلویزیون را به‌صورت زاویه‌دار روی میز تلویزیون آینه ای قرار دهید. معمولاً این اتفاق زمانی می‌افتد که شما ترجیح می‌دهید مبلمان خود را برای مثال دورتادور شومینه بچینید. در این حالت باید تلویزیون را طوری قرار دهید که از رو کاناپه و مبل‌های راحتی دیگر کاملاً قابل تماشا کردن باشد.

 نصب تلویزیون روی دیوار کنج

در برخی از خانه‌ها به‌خصوص خانه‌های کوچک، دیوارهای کنج یکی از بهترین نقاط برای نصب تلویزیون هستند. مزیت این کار در این است که با چنین چیدمانی می‌توان تلویزیون را از اکثر نقاط منزل تماشا کرد.

دکمه بازگشت به بالا