برترین های کار و کسبعمومی

لیست خریدهای مهم و کاربردی سیسمونی نوزاد پسر

خرید سیسمونی، باید با برنامه ریزی و تفکر باشد. در این بخش ما یک راهنمای جامع برای تمام عزیزانی که قصد خرید سیسمونی و لوازم نوزاد را دارند تهیه کرده ایم؛ و امیدوارم این بخش بتواند در تهیه ملزومات سیسمونی مناسب نوزادتان راهنمای شما باشد.

زمانی که برای تولد نوزادتان آماده می شوید، اینکه چه چیزی باید بخرید کمی سخت می شود؛ مخصوصاً برای والدینی که  قصد خرید سرهمی پسرانه برای اولین فرزندشان را دارند.خرید سیسمونی باید با برنامه ریزی و تفکر باشد.

سعی کنید جلوی وسوسه خرید موارد غیرضروری را بگیرید؛چون هر زمان نیاز داشته باشید می توانید وسایل جدید بخرید.

در ادامه می توانید راهنمای کامل خرید سیسمونی + چک لیست خرید سیسمونی فروشگاه کارینوکیدز را مشاهده کنید.

توجه کنید که لیست سیسمونی دخترانه و خرید سیسمونی نوزاد پسر  فرقی با هم ندارند و تنها تفاوت در رنگ وسایل نوزادی پسرانه و دخترانه  می باشد.

راهنمای کامل خرید سیسمونی

اگر برای اولین بار است که مادر شده اید و می خواهید خرید ملزومات سیسمونی نوزاد خود را انجام دهید مطمئنا با چالشی شیرین اما بزرگ روبرو می شوید و سوالات بسیاری در ذهن شما به وجود خواهد آمد.این که:

از کی اقدام به خرید سیسمونی کنید؟ چه لوازمی جزء لوازم ضروری در سیسمونی نوزاد هستند ؟به چه نکاتی هنگام خرید باید توجه کرد؟ جدیدترین رنگ سیسمونی برای پسر و دختر چیست؟ بهترین مارک خرید سیسمونی چیست؟  بهترین جا برای خرید سیسمونی کجاست؟ و سوالاتی از این دست.

شاید توجه نکردن به برخی از نکات سبب شود تا خرید وسایل غیر ضروری که شاید نوزاد هیچ وقت از آن ها استفاده نکند و صرفا سبب اشغال حجم وسیعی از فضای خانه می شود ، شما را دچار مشکل کند و هزینه گزافی را به شما تحمیل کند.

نکاتی که قبل از خرید سیسمونی باید به آن توجه کنیم

 •  توجه به گنجایش فضای خانه و این که آیا احتمال اسباب کشی از محل سکونت فعلی وجود دارد یا نه ؟
 • توجه به جنسیت نوزاد ، دختر هست یا پسر ؟
 • توجه کردن به فصلی که فرزندتان در آن متولد می شود از فصول گرم سال است یا سرد ؟
 • آیا شرایط و امکان استفاده از برخی وسایل مانند صندلی ماشین ، روروئک و کالسکه را دارید ؟
 • آیا بودجه و شرایط اقتصادی خانواده مورد بررسی قرار گرفته است ؟

پاسخ به این سوالات سبب می شود تا حدودی از خرید اقلام غیر ضروری سیسمونی جلوگیری شود.

به عنوان مثال اگر خانه یا اتاق کودک شما کوچک است باید از خرید لوازمی که کاربرد کوتاه مدتی دارند خود داری کنید، و یا هنگام خرید سرویس خواب کودک می توانید از خرید بوفه صرف نظر کنید .

بهترین زمان خرید سیسمونی

بهترین زمان برای خرید سیسمونی بچه در ابتدای انتهای ماه ششم  و زمانی است که جنسیت کودک شما مشخص شده باشد.زیرا توجه به رنگ سیسمونی متناسب با جنسیت جنین و ست کردن وسایل مختلف باهم می تواند بعدا برای شما با اهمیت و جذاب شود .

بهتر است قبل از مشخص شده جنسیت جنین اقدام به خرید نکنید

در قدم اول بهتر است یک لیست از لوازم ضروری خرید سیسمونی تهیه کنید و با توجه به آن میانگین هزینه لازم برای تهیه وسایل نوزاد خود را تخمین بزنید و با توجه به شرایط اقتصادی و بودجه خود اقدام به خرید کنید.

ممکن است بخواهید برای برخی از لوازم پر کاربرد هزینه بیشتری پرداخت کنید و لوازمی که چندان با اهمیت نیستند را ارزان تر انتخاب کنید .

نکته مهم

اگر قصد جا به جا شدن و تغییر محل سکونت خود را دارید ، بهتر است هنگام خرید سیسمونی بچه از خرید لوازم بزرگ و سنگین و گران قیمت خود داری کنید زیرا ممکن است در حین اسباب کشی آسیب دیده و خراب شوند و یا متناسب با فضای جدید خانه شما نباشد.

وسایل مورد نیاز سیسمونی نوزاد پسر و دختر

خرید وسایل سیسمونی نوزاد پسر و لیست سیسمونی نوزاد دختر فرق خاصی با هم ندارند و فقط تنها فرق در مورد خرید وسایل نوزاد پسرو دختر ، رنگ سیسمونی است؛ و تمام وسایل مشترک می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رنگ سیسمونی می توانید جدول زیر را مشاهدی کنید.

برای خرید سیسمونی از کجا شروع کنیم؟

پیشنهاد ما این است که برای خرید راحت تر دسته بندی های خرید سیسمونی کودک  را برای خودتان مشخص کنید. ضروری ترین وسایل سیسمونی کودک دسته بندی های زیر هستند.

 • خرید لباس نوزاد
 • لوازم تغذیه نوزاد
 • لوازم بهداشتی نوزاد
 • لوازم حمل و نقل نوزاد
 • لوازم خواب نوزاد
 • اسباب بازی نوزاد
 • لوازم شخصی مادر

بعد از مشخص کردن دسته بندی های خرید می توانید لوازم ضروری هر دسته بندی را بخرید.

شما  می توانید چک لیست را مشاهده کنید و با خیال راحت خرید کنید و مطمئن شوید که چیزی را از قلم نینداخته اید.

همچنین در ادامه همین صفحه هم این چک لیست ها به ترتیب قرار داده شده اند.

۲- نکات خرید لباس نوزاد

یکی از جذاب ترین قسمت های خرید سیسمونی لباس نوزاد است وجود تنوع بسیار در طرح و رنگ موجب می شود تا برخی از افراد در خرید لباس نوزاد اسراف کنند و گاهی این خرید بیش از اندازه سبب می شود تا بعضی از لباس ها بدون پوشیدن کودک کوچک شوند .

به این نکات مهم توجه کنید.

 • در هنگام خرید به فصلی که نوزاد به دنیا می آید توجه کنید و متناسب با فصل تولد نوزادتان خرید کنید. تا بتوانید برای فصول بعدی سال با توجه به سایز و میزان رشد کودک خود به درستی خرید کنید .
 • نوزاد در هر ماه به ۳ الی ۴ دست لباس نیاز دارد و خرید بیش از اندازه فقط می تواند بار مالی اضافه به شما تحمیل کند.
 • هنگام خرید لباس به نرم و راحت بودن آن دقت کنید و به هیچ وجه دنبال لباس های تنگ اما زیبا و مارک دار نروید.
 • لباسی را انتخاب کنید که در نوزاد ایجاد حساسیت نکند . جنس کتان مناسب ترین جنس برای نوزاد است.
 • رنگ های روشن را برای نوزاد خود انتخاب نمایید تا موجب نشاط و انرژی در نوزاد شود.
 • لباس باید به شکلی انتخاب شود که در آوردن و پوشاندن آن به نوزاد ساده باشد و مجبور نشوید نوزاد را زیاد جا به جا کنید.

در ادامه یک چک لیست خرید لباس نوزاد  قرار داده ایم که لیست پوشاکی که برای خرید سیسمونی به آن نیاز دارید را قرار داده ایم.

سیسمونی نوزاد پسر دیجی کالا |قیمت سیسمونی کامل نوزاد دیجی کالا

چک لیست خرید لباس سیسمونی

لباس هایی که نوزاد شما در بدو تولد به آن نیاز دارد

شامل کلاه ، سرهمی ، بلوز آستین کوتاه و بلند ، شلوار ، زیر دکمه ( بادی ) ، شورت عینکی ، دستکش ، جوراب ، بلوز جلو دکمه ( مانتو ) و پیش بند است . در صورتی که محدودیت بودجه دارید می توانید از خرید پاپوش و کفش فعلا صرف نظر نماییدبعد از اینکه مادرهای جوان خبر از بارداری خود پیدا می‌کنند، هزاران توصیه برای خریدن لوازم و وسایل ضروری سیسمونی نوزاد به آنها می‌شود. اما واقعا لیستی ایده‌آل از لوازم ضروری سیسمونی نوزاد که وسایل غیرضروری را جدا کند و لوازم ضروری را برشمارد، بسیار کم است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم جامع ترین لیست لوازم ضروری نوزادی را در این مقاله بیان کنیم.

همچنین می‌توانید از طریق مقاله ، به روزترین قیمت‌های سیسمونی را مطالعه کنید.

لیست وسایل ضروری سیسمونی

یکی از هیجان‌انگیزترین مراحل بچه‌دار شدن خرید سیمسمونی است. شاید در گذشته توجه به این فرایند، چندان اهمیتی نداشت اما امروز با وجود تنوع بالا و نیازهایی که نوزادان دارند، خرید سیسمونی کمی جدی‌تر شده و اغلب مادران به دنبال تهیه وسایل مورد نیاز برای نوزادان پسر و دختر خود می‌گردند.

اگر شما هم قصد خرید سیسمونی را دارید بهتر است قبل از هر چیز لیستی از وسایل مورد نیاز نوزادتان را تهیه کنید. سپس با اولویت‌بندی آنها، بر اساس بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، به سراغ خرید ضروری‌ترین وسایل بروید.

در این مطلب می‌خواهیم به معرفی مهمترین وسایل در لیست خرید سیسمونی بپردازیم. ممکن است تهیه برخی از این موارد ضرورت زیادی نداشته باشند، اما داشتن اطلاعات در مورد آنها به تصمیم‌گیری در مورد خرید یا عدم خریدشان به شما کمک خواهد کرد.

برای آنکه بتوانیم لیست کاملتری از وسایل نوزاد را در اختیار شما قرار دهیم، آنها را در 9 دسته تفکیک کرده‌ایم که عبارتند از:

1- لوازم ضروری سیسمونی کمد نوزاد

انتخاب شاید مهم‌ترین گام برای تهیه لوازم ضروری نوزاد باشد. خرید لباس‌های تنگ و سایز کوچک می‌تواند باعث ناراحتی نوزاد و اختلال در تنفس کودک شود. از سوی دیگر لباس‌های گشاد و دارای طرح‌های برجسته، زیبایی کودک شما را کم می‌کند. پس سایز مناسب برای لباس کودک، علاوه بر از اهمیت بالایی برخوردار است.

خرید لباس برای سیسمونی نوزاد

لباس یکی از لوازم ضروری سیسمونی و خرید آن جزو اولین اولویت‌هاست، اما نداشتن اطلاعات کافی در مورد جثه فرزندتان ممکن است باعث ایجاد شک و تردید در خرید آنها شود.

به نظر می‌رسد در یک سیسمونی، خرید چهار تا شش دست کامل لباس مانند ست‌های سه تکه یا ست های دو تکه کافی باشد. پس از تولد فرزند خود می‌توانید بر اساس جثه و میزان رشدش، تعداد لباس‌ها را بیشتر کنید.

البته بیشتر مادران ترجیح می‌دهند بادی و که مدل‌های مختلف آن مانند ، جوراب‌دار و بدون جوراب در کارترزلند نیز موجود است را برای سیسمونی فرزند خود خریداری کنند.

اگر نوزاد شما متولد فصل سرد است، لباس‌های گرم مانند بافت یا کاپشن نوزاد را فراموش نکنید. همچنین ست بیمارستانی نوزاد نیز باید در میان وسایل ضروری نوزاد در سیسمونی قرار گیرد.

نکته مهم این است که با انتخاب ست شما می‌توانید سه لباس ضروری برای کودکتان را یک‌جا خرید نمایید. در لیست زیر، تعدادی از مهم‌ترین اقلامی که برای هر مادر و نوزاد ضروری است را مشاهده می‌کنیم:

 • 4 تا 8 عدد آستین کوتاه و آستین بلند
 • 4 تا 8 پیراهن یا با بافت نخ و پنبه که کودک احساس راحتی کند و به پوست نوزاد آسیب نزند.
 • 4 تا 8 (استفاده از شلوار کشبافت توصیه می‌شود.)
 • 4 تا 8 سرهمی جوراب‌دار و کلاه‌دار
 • 1 تا 3 عدد
 • 2 تا 4 جفت
 • 2 جفت پاپوش برای مهمانی‌ها
 • 2 برای زمستان
 •  2 تا 3 نرم برای گرم نگه داشتن دست و سر کودک تازه متولد شده
 • 5 تا 8 پارچه تمیز و نخی برای خشک کردن آب دهان کودک و تمیز کردن آروغ
 • گهواره و قنداق نوزاد

برای شروع خرید لوازم سیسمونی نوزاد، همانطور که گفتیم بهتر است بعد از مشخص شدن جنسیت کودکتان خریدتان را از الیا کیدز شروع کنید.

آیا ترفندهای را می‌دانید؟

2- وسایل مخصوص بهداشت و حمام نوزاد

دسته دیگر وسایل ضروری سیسمونی نوزاد، مربوط به بهداشت، تعویض پوشک و حمام اوست. وسایل مربوط به تعویض کودک شامل انواع کرم‌های سوختگی، پوشک، خشک‌کن و تشک تعویض را زیرمجموعه این دسته قرار دهید.

همچنین وسایل مربوط به حمام شامل تمام محصولاتی است که شستشوی نوزاد را آسانتر کند. در این میان می‌توانیم به وان نوزاد، شامپوی مخصوص نوزاد، ، عروسک حمام، و کتاب حمام اشاره کنیم.

برای تکمیل لیست خود می‌توانید و همچنین را نیز قرار دهید. طبیعتاً این وسایل برای سنین بالاتر مناسب است.

لوازم ضروری پوشک نوزاد

این روزها انتخاب پوشک نوزاد با توجه به برندهای مختلفی که به بازار آمده است، مقداری سردرگم‌کننده است. نکته‌ای که در هنگام خرید پوشک نوزاد باید به آن توجه کنید، میزان جذب آب و نرمی پوشک است.

 

دکمه بازگشت به بالا