برترین های کار و کسبعمومی

مزایای عکاسی در بهبود سلامت جسمی و روانی

تاثیر عکاسی بر سلامت روان یکی از موضوعاتی بوده که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.  شاید این‌ موضوع برای شما تازگی داشته باشد، اما بایستی بدانید که عکاسی می‌تواند روی کاهش استرس و همچنین سلامت افراد تا حد بسیار زیادی مؤثر واقع شود. عکاسی جزو روش‌ هایی برای کمک به بهبود سلامت روحی روحی بوده و کمک می‌کند تا افراد بتوانند تمامی استرس و تنش‌های درونی خود را از طریق تصویربرداری تخلیه کنند.  همان‌طور که بهتر میدانید در حال حاضر هم از زندگی همه افراد دچار فراز و نشیب‌هایی بوده و ممکن است بنا به دلایل مختلفی به مشکلات روحی متعددی دچار شوند.

درحقیقت عکس‌ برداری برای جلوگیری از افسردگی و همچنین بهبود سلامت جسم و بهبود سلامت روان یکی از راه‌های کاربردی بوده که به‌ تازگی از نظر علمی نیز به اثبات رسیده‌است. وحشت بیش‌ازحد  ناشی از اتفاق های مختلف باعث شده تا افراد رفتارهای عجیبی را از خود نشان دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به استرس شدید، نا امیدی، افسردگی، عدم اطمینان به  دیگران و… اشاره کرد.  بر اساس مطالعاتی که وجود دارد و مشخص‌ شده که هنرهای تجسمی همانند نقاشی، عکاسی و… علاوه‌بر سلامت روان بر جسم نیز مؤثر خواهند بود و می‌توانند به افزایش توانایی افراد و تمرکز بهتر آن‌ها کمک بسزایی کنند.

در دوره جامع آموزش عکاسی در اصفهان شما از سطح مقدماتی تا پیشرفته بصورت کارگاه تئوری و عملی عکاسی و نورپردازی پُرتره، تبلیغاتی، معماری و نورپردازی آتلیه و فضای باز را یاد خواهید گرفت و سپس با یادگیری این رشته میتوانید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد خوبی را از این رشته داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه :

بررسی تأثیر عکاسی بر سلامت روان

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه عکاسی می‌تواند بر سلامت روان تاثیر گذار باشد؟ در ادامه مواردی را به شما توضیح خواهیم داد که می‌توانید متوجه اهمیت این‌ موضوع و همچنین تاثیر آن بر روی روحیه افراد شوید.  از جمله مزایای عکاسی برای مسائل روحی افراد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود عادت‌های مراقبتی

بر اساس تحقیقاتی که عده‌ای از متخصصان به عمل آورده‌اند، مشخص‌ شده که عکس گرفتن و به اشتراک گذاشتن آن‌ها و با دوستان و اطرافیان او باعث شده تا عادت‌های خود مراقبتی بهبود پیدا کند. تصویربرداری در حقیقت یک عادت جدید برای افراد خواهد بود و به می‌تواند یک فرآیند درمانی برای آن‌ها به حساب بیاید. علاوه‌بر این‌ها با احتیاج به فکر کردن برای عکس‌های خلاقانه هر روز مغز درگیر شده و به‌ دنبال یافتن موارد مثبتخواهد بود.

بهبود تعامل اجتماعی

یکی دیگر از مواردی که جزو تأثیر عکاسی بر سلامت روان می‌باشد، بهبود یافتن تعاملات اجتماعی خواهد بود. ایجاد یک ارتباط مناسب و باارزش و باعث شده تا افراد از نظر روحی و آرامش خاصی داشته باشند. عکس گرفتن و به اشتراک گذاشتن آن در یک گروه اجتماعی علاوه‌بر این‌که باعث شده تا شما با افراد جدید آشنا شوید، به روابط اجتماعی بهتر نیز کمک خواهد کرد.  حتی شما می‌توانید با برخی افراد یک نقطه مشترک را پیدا کرده و ساعت‌ها در مورد آن به گفتگو بپردازید.

افزایش شادی و نشاط در تاثیر عکاسی بر سلامت روان

همان‌طور که بهتر می‌دانید، عکس‌ ها لحظات شاد و فوق‌العاده‌ای را به ثبت  می‌رسانند. تصاویری که با استفاده از یک دوربین عکاسی ضبط می‌کنید،  می‌تواند به بازگشت خاطرات و افکار مثبتی که در آن لحظه و بوده‌ است، کمک بسزایی کند. اکثر افرادی که دچار استرس هستند و معمولاً به تصاویر قدیمی برای بهبود روحیه خود نگاه می‌کنند.

تاثیر در عملکرد مغز

یکی دیگر از مواردی که جزو تأثیر عکاسی بر سلامت روان بوده عملکرد بهبود و مغز و بزرگ بندر اندازه آن می‌باشد. لازم است بدانید که مغز و نیز جزو اعضای بدن بوده که دچار پیری می‌شود و عکاسی یکی از تمرین‌هایی است که می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کنند. بر اساس تحقیقات پروفسور دنیس سی پارک عکاسی جزو فعالیت‌های شناختی و ذهنی به شمار می‌رود. در مطالعات این پروفسور کسانی که به عکاسی دیجیتالی و می‌پردازند، قادر بودند تا حافظه اپیزودیک و مهارت‌های استقلال خود را افزایش داده و باعث بهبود آن شوند.

تحرک بدنی

عکاسی در فضای باز و طبیعتاً به گشت‌وگذار و تحرک زیادی نیاز خواهد داشت.  به‌همین خاطر شما می‌توانید با پیش گرفتن این فعالیت علاوه‌ بر سلامت جسم سلامت روح و سلامت جسم خود کمک کرده و با گشتن به‌دنبال سوژه‌های جذاب کالری بیشتری بسوزانید.

افزایش لذت از چیزهایی که دوست دارید!

همه عکاسان از تصاویر از مواردی از چیزهایی که به آن‌ها علاقه دارند، عکس‌برداری می‌کنند. درحقیقت انجام این کار باعث شده تا و چیزهایی که از نظر آن‌ها زیبا و دوست‌ داشتنی به‌ نظر می‌رسد، بسیار جذاب‌تر و در عکس به ثبت برسند.

همچنین در صورتی که به جهت ابتلا به بیماری، نیاز به استفاده از خدمات پرستاری دارید و قصد بهره مندی از خدمات را دارید، ، گزینه ای مناسب برای شما است.

این مقاله چه میزان بدر سال ۲۰۱۰، مجله‌ی بهداشت عمومی آمریکا مروری با عنوان ارتباط بین هنر، شفا و سلامت عمومی منتشر کرد.

در آن مقاله، محققان بیش از ۱۰۰ مطالعه در مورد مزایای هنر بر سلامت و توانایی در درمان را بررسی کردند.

این مطالعات شامل همه چیز از موسیقی و نوشتن تا رقص و هنرهای تجسمی بود.

به عنوان مثال، در این‌جا یافته‌های پنج مطالعه‌ی هنرهای تجسمی ذکر شده است.

هنرهای تجسمی شامل مواردی مانند نقاشی، طراحی، عکاسی، سفال و منسوجات است.

در هر مطالعه بیش از ۳۰ بیمار که با بیماری مزمن و سرطان مبارزه می‌کردند مورد بررسی قرار گرفت.

فواید هنر

در اینجا نحوه بررسی مزایای هنر‌های تجسمی بر بیماران را بررسی می‌کنیم.

من در مورد شما اطلاعی ندارم، اما فکر می‌کنم مزایای ذکر شده در بالا به نظر می‌رسد که نه تنها برای بیماران در بیمارستان، بلکه برای همه عالی خواهد بود.

چه کسی نمی‌خواهد و اضطراب را کاهش، احساسات مثبت را افزایش و احتمال افسردگی را کاهش دهد؟

هدف هنر چیست

علاوه بر این، مزایای هنر فقط در ذهن شما نیست.

تأثیر هنر، موسیقی و نوشتار را می‌توان در بدن شما نیز مشاهده کرد.

در واقع، این مطالعه‌ی منتشر شده در مجله پزشکی روان‌پزشکی از نوشتن به عنوان درمانی برای بیماران HIV استفاده می‌کند و نشان می‌دهد که نوشتن منجر به بهبود تعداد لنفوسیت‌های CD4+ می‌شود.

این روش شگفت‌انگیزی برای گفتن است:
عمل نوشتن در واقع بر سلول‌های داخل بدن بیمار تأثیر گذاشت و سیستم ایمنی آنها را بهبود بخشید.

به عبارت دیگر، نه تنها به شما احساس بهتری می‌دهد، بلکه تغییرات فیزیکی واقعی را نیز داخل بدن شما ایجاد می‌کند.

بیش از آنچه مصرف می‌کنیدT تولید کنید

مجتمع آموزشی ما با امتیاز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای با بیش از ٢٠ سال سابقه در شهر اصفهان یکی از بهترین کلاس آموزش عکاسی در اصفهان محسوب میشود

ویژگی اخلاقی این داستان این است که فرایند ساختن هنر چه نوشتن، نقاشی، آواز خواندن، رقصیدن، یا هر چیز دیگری برای شما خوب است.

از جمله مزایای هنر، مزایای جسمانی و روانی آن هستند.

من سعی می‌کنم هر هفته کارهای بیش‌تری انجام دهم و شما را تشویق می‌کنم که همین کار را انجام دهید.

در دنیای تلویزیون، رسانه‌های اجتماعی که همیشه برقرار است، می‌توانید به طرز احمقانه‌ای تمام روز خود را صرف اطلاعات و پاسخ دادن به همه‌ی ورودی‌هایی کنید که زندگی شما را بمباران می‌کنند.

هنر راه خروجی و رهایی از همه‌ی این‌ها را ارائه می‌دهد.

یک دقیقه وقت بگذارید تا همه‌ی سیگنال‌های ورودی را نادیده بگیرید و به جای آن یک سیگنال خروجی ایجاد کنید.

  • چیزی تولید کنید.
  • خود را به نحوی بیان کنید.

تا زمانی که به جای مصرف مشارکت می‌کنید، هر کاری که انجام دهید می‌تواند یک اثر هنری باشد.

  • یک سند خالی را باز کنید و شروع به تایپ کنید.
  • قلم را روی کاغذ بگذارید و یک نقاشی بکشید.
  • دوربین خود را بردارید و عکس بگیرید.
  • موسیقی و رقص را افزایش دهید.
  • یک مکالمه را شروع کنید و آن را به یک گفتگوی خوب تبدیل کنید.
  • چیزی بسازید.
  • چیزی به اشتراک بگذارید.

با این کار سلامتی و خوشبختی شما بهبود می‌یابد و همه‌ی ما با مزایای هنر بهتر خواهیم بود.

منبع: معرفی کتاب آموزش جامع عکاسی به زبان ساده

 

دکمه بازگشت به بالا