برترین های کار و کسبعمومی

مطالب مرتبط با این نوشته

چگونه مطالب مرتبط سایت را پیدا کنیم ؟

اولین سوالی که به وجود می آید این است که چگونه نوشته های مرتبط در وردپرس را پیدا کنیم. راه حل سادست!

خرید آنتی ویروس نود 32: در وردپرس برای نوشته های خود از برچسب (تگ یا tag) استفاده میکنیم. تگ ها بهترین راه برای یافتن هستند. روش کار به این صورت است که ابتدا تگ های نوشته ای که کاربر در حال مطالعه آن است را گرفته و سایر نوشته ها که با آن تگ مشخص شده اند را پیدا می‌کنیم.

البته به جای استفاده از تگ ها می‌توان از دسته بندی نوشته نیز استفاده کرد. اما این روش بسیار کلی هست. ممکن است نوشته ها با موضوعات مختلفی در یک دسته بندی قرار داشته باشند. اما تگ ها احتمال تشابه پست های پیشنهادی را افزایش خواهند داد.

 کد مطالب مرتبط وردپرس

ابتدا تگ های نوشته فعلی را پیدا میکنیم. با استفاده از تابع آرایه برچسب های نوشته را خواهیم داشت.

برای یافتن نوشته های وردپرس می‌بایست از تابع استفاده کنیم. این تابع یک آرگومان ورودی به صورت آرایه می‎‌گیرد. در این آرایه مشخصات نوشته های مورد نظر ما قرار دارد. ابتدا آرایه را تعریف می‌کنیم.

در خط دوم، اولین برچسب را برای جستجو مشخص کرده ایم. و در سومین خط، نوشته فعلی را از جستجو مستثنا کردیم. خط چهارم، مشخص کننده تعداد نوشته های پیدا شده است. که این مورد را می‌توانید با توجه به استفاده خودتان تغییر دهید.

در نهایت برای نمایش مطالب مرتبط در بدون افزونه کد زیر را خواهیم داشت.

خروجی این کد، حداکثر سه تا از مطالب مرتبط با نوشته ما به صورت یک لیست نامرتب (ul) خواهد بود.

بهتر است این کد را در صفحه نوشته ها () و در انتهای پست قرار داد. همچنین می‌توان از آن در سایدبار نوشته‌ها نیز استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با فایل‌ها می‌توانید آموزش را مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید تعداد برچسب های استفاده شده در جستجو بیشتر از یکی باشد، میتوانید تعداد بیشتری id در خط پنج کد فوق قرار دهید. مثلاً:

البته دقت کنید که باید اندازه را حتما بررسی کنید! چون با صدا زدن شماره ایندکسی که وجود ندارد، باعث به وجود آمدن خطا خواهیم شد.

آموزش محتوا گذاری در وردپرس |آموزش مدیریت سایت وردپرس

چگونه مطالب مرتبط وردپرس را با تصویر شاخص نشان دهیم ؟

اگر پوسته شما از تصویر شاخص پشتیبانی می‌کند، خواهید توانست مطالب مرتبط را همراه با تصویر شاخص نمایش دهید. برای انجام این کار، فقط لازم است در هنگام نمایش هر نوشته، با استفاده از تابع تصویر شاخص نوشته را نیز نمایش هید.

می‌توانیم به عنوان ورودی اندازه‌ای از اندازه های رسانه وردپرس را برای نمایش مشخص کنیم. بررسی این مورد خارج از بحث آموزش است و بعداً در مقاله ای دیگر به آموزش آن خواهیم پرداخت.

نمایش تصادفی مطالب مرتبط سایت

ممکن است تعداد مطالب مرتبط با یک نوشته بیشتر از تعداد وارد شده باشد. اگر بخواهیم در هر بار نمایش، نوشته ها به صورت تصادفی نمایش داده شوند، میتوانیم از ویژگی زیر برای در کوئری وردپرس استفاده کنیم.

زیباسازی

اگر کدهای فوق را مستقیماً در صفحه نوشته خود کپی کنید، نتیجه، ظاهر زیبایی نخواهد داشت! توجه کنید که حتماً ساختار HTML خروجی را مطابق میل خود تغییر دهید. همچنین استایل دهی css فراموش نشود!

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با افزونه

ممکن است نخواهید کدهای پوسته خود را زیاد دستکاری کنید. یا بخواهید بدون دانش خاص و به سرعت مطالب مرتبط را در سایتتان به نمایش بگذارید. بهترین انتخاب برای شما، استفاده از افزونه است!

افزونه های زیادی برای نمایش نوشته های مرتبط در وردپرس وجود دارند. هر کدام قابلیت های مختلفی دارند. ما در این مقاله به معرفی یکی از محبوب ترین آن‌ها خواهیم پرداخت. نام این افزونه (مختصراً YARPP) است.

این افزونه یکی از محبوب ترین افزونه ها برای نمایش پست های مرتبط است. تاکنون بیش از 200 هزار نصب فعال داشته است. همچنین به روزرسانی های خوب و قابل قبولی دارد.

این افزونه را می‌توانید از کنید. یا با جستجوی YARPP در بخش افزودن افزونه ها در پیشخوان وردپرس، اقدام به نصب آن کنید.

پس از نصب افزونه، از بخش تنظیمات > YARPP به صفحه تنظیمات افزونه می‌رویم. چند باکس تنظیماتی ساده در این صفحه وجود دارد.

 باکس اول، مخزن

در بخش مخزن چهار بخش تنظیماتی قرار دارد. می‌توانیم آن‌ها را به دلخواه خود تنظیم کنیم.

باکس دوم، تنظیمات میزان ارتباط

در این بخش می‌توانیم مشخص کنیم نوشته های مرتبط بر چه اساسی جستجو شوند. با توجه به ترجمه خوب فارسی این بخش، تنظیمات تقریباً واضح هستند.

به دلخواه می‌توانیم تاثیر یکسان بودن برچسب ها، دسته ها، عنوان و محتوا را در جستجوی مطالب مرتبط تنظیم کنیم.

یکی از گزینه ها به نام حداقل تطبیق، هر چه حداقل تطبیق کمتر باشد نتیجه جستجو حساس تر خواهد بود. (و به طبع نتایج کمتری خواهیم داشت!)

 باکس سوم، تنظیمات نمایش برای سایت

در ابتدای این بخش می‌توان مشخص کرد که مطالب مرتبط به صورت خودکار در کدام نوع پست ها نمایش داده شود.

در ادامه تعداد مطالب مرتبط را مشخص کرده و نحوه نمایش آن‌را مشخص می‌کنیم. سپس بسته به انتخاب خود، محتوای قبل و بعد آیتم ها را مشخص خواهیم کرد.

در انتها میتوان ترتیب نتایج را بر اساس چیدمان های مختلفی انجام داد. نمایش مطالب مرتبط در وردپرس بر اساس این چیدمان مرتب می‌شوند.

جمع بندی نمایش مطالب مرتبط وردپرس

دو روش برای نمایش نوشته های مرتبط در وردپرس وجود دارد. اولین روش، استفاده از کد در فایل یا سایدبار پوسته است. روش دیگر استفاده از افزونه هایی است که برای این کار آماده شده اند. یکی از محبوب ترین افزونه ها افزونه YARPP است که به طور مختصر نحوه کار با آن‌را آموختیم.

این آموزش برای همیشه رایگانه! می‌تونید با اشتراک‌گذاری لینک این صفحه از ما حمایت کنید یا با خرید یه فنجون نوشیدنی بهمون انرژی بدید

دکمه بازگشت به بالا