برترین های کار و کسبعمومی

پرده هوشمند چیست و چه امکاناتی به خانه اضافه می‌کند؟

در دنیای امروز، پرده‌های معمولی به دلایل زیادی دیگر مورد علاقه مردم مدرن نیستند. این پرده‌ها به دلیل نیاز به تعویض دستی، نیاز به نگهداری و تمیز کردن مداوم و همچنین عدم ارائه کنترل بر روی شفافیت و نورگیری حس رضایت مردم را بر نمی انگیزد. اما با ظهور پرده هوشمند، تمام این مشکلات برطرف شده و کاربران با یک پرده هوشمند، از کنترل کاملی بر روی شفافیت، نورگیری و حتی زمان باز و بسته شدن پرده، برخوردار خواهند بود. بنابراین، استفاده از پرده های هوشمند، امروزه یکی از بهترین راهکارهای موجود برای کسانی است که به دنبال راحتی، کارایی و استفاده بهینه از منابع خود هستند.

از پرده هوشمند در چه مکان هایی می توانیم استفاده کنیم؟

پرده هوشمند به دلیل ویژگی های خاصی که دارد، می تواند در انواع مکان ها مورد استفاده قرار گیرد. برخی از مکان هایی که معمولا نیاز به پرده هوشمند دارند عبارتند از:

  1. خانه ها و ویلایی ها: پرده هوشمند می تواند در اتاق های خواب، نشیمن، سالن، آشپزخانه و حتی حمام نیز نصب شود.
  2. دفاتر کار و سازمان ها: در محیط های کاری، پرده هوشمند به عنوان یکی از وسایل نورپردازی استفاده می شود و همچنین برای محافظت از حریم خصوصی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  3. هتل ها و مراکز اقامتی: پرده های مدرن در هتل ها برای ایجاد فضایی زیبا و راحت برای مهمانان و همچنین کنترل نور و حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد.
  4. سالن های کنفرانس و تئاترها: در این مکان ها پرده هوشمند به عنوان یکی از ابزارهایی که برای مدیریت نور و ایجاد فضایی مطلوب برای تماشاگران استفاده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.
  5. مغازه ها و فروشگاه ها: به عنوان یکی از وسایل نورپردازی و تزئینی در فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می شود و همچنین به عنوان یکی از وسایلی که برای جلوگیری از نفوذ نور و حفظ حریم خصوصی استفاده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

    انواع پرده برقی |پرده پذیرایی برقی

پرده هوشمند چگونه کار می‌کند؟

عملکرد پرده‌ی هوشمند به کمک نیروی برق کار می‌کند. در قسمت بالایی پرده با قرار دادن چند موتور کوچک می‌توان باز و بسته کردن پرده را کنترل کرد. موتورها توان کمی مصرف می‌کنند. دستورات از طریق رابط کاربری به واحد کنترلی ارسال می‌شود. واحد کنترلی با فرستادن سیگنال‌هایی جهت حرک موتور را مشخص می‌کند. با توجه به ساختار پرده (عمودی یا افقی) نوع حرکت موتور متفاوت است.

امکانات و مزایای پرده هوشمند چیست؟

هدف از هوشمند سازی منزل ایجاد آسایش برای ساکنین خانه است. با هوشمندسازی پرده‌ها می‌توان به افزایش آرامش ساکنین کمک کرد.

١. راحتی و آسایش

سریع حرکت دادن پرده به چرخ‌های کوچک قسمت متحرک آسیب بزند. اگر این کار چند بار تکرار شود حتی ممکن است که پرده از ریخت بیافتد و شما مجبور به تعویض پرده شوید. بسیار خوشایند خواهد بود که بتوان از راه دور حرکت پرده‌ها را کنترل کرد. به کمک رابط کاربری قرار گرفته در منزل یا اپلیکیشن نصب شده روی گوشی می‌توانید به آسانی پرده‌ها را جابه‌جا کنید.

٢. قابلیت برنامه ریزی

یکی از امکانات بسیار عالی پرده‌ی هوشمند برنامه پذیری آن است. پس از برنامه ریزی، واحد کنترلی در زمان‌های تعیین شده به موتورها دستور حرکت می‌دهد. مثلا می‌توانید تعیین کنید که بعد از طلوع خورشید پرده‌ها باز شوند و هنگام غروب کشیده شوند.

٣. افزایش امنیت خانه

پرده یکی از وسایلی است که از بیرون خانه قابل مشاهده است. اگر شما قصد سفر داشتید می‌توانید با تنظیم زمان باز و بسته شدن پرده هوشمند تا حدی امنیت منزلتان را افزیش دهدید. این کار باعث می‌شود از بیرون خانه به نظر برسد که کسی داخل هست و پرده‌ها را می‌کشد.

۴. هماهنگی با سایر لوازم

با هوشمند کردن سایر وسایل مانند ، سیستم روشنایی و … حتما پرده‌های منزل را نیز هوشمند کنید. هارمونی و هماهنگی ایجاد شده در منزل باعث افزایش احساس آرامش می‌شود. به اصطلاح .

۵. صرفه جویی در مصرف انرژی

در زمانی که نور خورشید وجود دارد با باز شدن پرده‌ها از نور خورشید برای روشنایی منزل می‌توان استفاده کرد. با همین کار ساده در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی می‌شود.

۶. بالا رفتن ارزش ریالی خانه

استفاده از پرده هوشمند می‌تواند به افزایش قیمت خانه کمک کند زیرا این فناوری نشان می‌دهد که خانه شما با تکنولوژی هوشمند تجهیز شده است. هوشمندی خانه باعث می‌شود که خانه مدرن، جذاب، و قابلیت‌های فنی متعددی داشته باشد که این امکان را به فرد می‌دهد تا تجربه‌ای بهتر و متفاوت از زندگی در خانه خود داشته باشد.

همچنین، با داشتن امکانات هوشمند در خانه، ارزش خانه به دلیل داشتن چنین تجهیزاتی افزایش می‌یابد. این مسئله می‌تواند برای فروشندگان خانه یا اجاره دهندگان، به عنوان یک عامل جذابیت اضافی برای خریداران و مستأجران محتمل خانه خدمت کند.

عملکرد پرده هوشمند به چه شکل است؟

باز و بسته کردن پرده های معمولی کمی سخت است. به ویژه پرده‌هایی که طول زیادی دارند. امکان پارگی پرده به دلیل جنس نخ یا سفت بودن آن وجود دارد. بیشتر افراد از باز و بسته کردن چنین پرده‌هایی منصرف می شوند. از روشنایی روز محروم می‌مانند و نمی‌توانند از منظره خارج ساختمان لذت ببرند.

امروزه خیلی راحت می‌توانید با استفاده از موتورها و ریل های پرده برقی، این مشکلات را رفع کنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید حتی از راه دور فقط با لمس یک دکمه به آسانی پرده خود را باز کنید و از نور بهره ببرید.

انواع پرده هوشمند کدامند؟

پرده‌های موجود در بازار دو دسته هستند. پرده‌هایی که حرکت آنها به صورت افقی است. بخش دوم نیز پرده‌هایی که حرکت آنها به صورت عمودی است. به اصطلاح بالا و پایین می‌روند. تفاوت زیادی در ساختار و عملکرد پرده‌ها وجود ندارد. تمامی آنها از قسمت‌های یکسانی تشکیل شده‌اند. تنها تفاوت آنها جهت حرکتی پرده است.

نحوه هوشمندسازی پرده چگونه است؟

در مرحله‌ی اول ریل‌های پرده را نصب می‌کنند. از ریل‌های مخصوصی برای پرده استفاده می‌شود. سپس با قرار دادن موتورهای متحرک روی ریل‌ها، سراغ نصب پرده‌ها می‌روند. در مرحله آخر با نصب واحد کنترلی و رابط کاربری کار هوشمند سازی به پایان می‌رسد. بله! به همین سادگی می‌توانید از پرده‌ی هوشمند نصب شده در منزلتان لذت ببرید.

هزینه هوشمندسازی و قیمت پرده هوشمند چقدر است؟

برای آگاهی از نحوه محاسبه قیمت و هزینه‌ی تمام شده‌ی هوشمند سازی می‌توانید با واحد پشتیبانی دنیای هوشمند اویو تماس حاصل فرمایید.

آیا می‌توان پرده‌های قدیمی را هوشمند سازی کرد؟

بله، می‌توان به آسانی پرده‌های قدیمی را هوشمند کرد. این کار نیاز به کمی تغییرات در ارتفاع و فاصله ریل پرده از دیوارها دارد. با تعویض ریل‌ها و نصب رابط کاربری کار هوشمندسازی به پایان می‌رسد.

سخن پایانی

حالا که با مزایا و امکانات پرده هوشمند آشنا شدید، اگر قصد هوشمندسازی پرده‌های منزل، هتل یا بیمارستان را دارید می‌توانید با واحد پشتیبانی دنیای هوشمند اویو تماس حاصل فرمایید. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا