برترین های کار و کسبعمومی

چه گوشواره ای به صورت گرد میاد

در خرید زیور آلات به چه نکاتی توجه می کنید؟ به غیر از جنس و قیمت و کیفیت کار چه مواردی را مد نظر می گیرید؟ آیا به تناسب بین فرم صورت خود و گوشواره و گردنبند دقت می کنید؟ در خرید زیورآلات به خصوص گوشواره و گردنبند گزینه ای که توجه به آن استایل شما را تغییر می دهد، در نظر گرفتن فرم صورت است. شما می توانید با توجه به فرم صورت تان گوشواره و گردنبند خریداری کنید که متناسب باشد و استایل متفاوتی را به شما هدیه دهد. در ادامه متن سعی کردیم به معرفی انواع فرم صورت و هم چنین مدل مناسب گوشواره ای که باید خریداری کنید بپردازیم. تا پایان متن ما را همراهی نمایید. در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات در رابطه با  و یا انواع زیورآلات هستید می توانید به مقالات سایت زودیکار مراجعه کنید.

چه مدل گوشواره‌ای به صورت شما می‌آید؟

توجه به فرم صورتتان می تواند شما را در خرید مدل مورد نظر یاری رساند. مدل این شی زینتی کوچک می تواند صورت تان را باریک تر، تپل تر یا کشیده تر نشان دهد. در ابتدای کار فرم صورت خود را با توجه به توضیحاتی که ارائه داده خواهد شد شناسایی کنید و به مدل گوشواره ای توجه نمایید که به فرم صورت تان می آید.

گوشواره مناسب فرم صورت تان انتخاب کنید + عکس

برای انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت خود از راهنمای زیر می توانید بهره کمک بگیرید:

 • گوشواره مناسب برای صورت گرد: اگر گونه های برجسته و درشتی دارید و صاحب چانه گرد و پهنی هستید، فرم صورت دایره ای و گردی دارید. صاحبان صورت گرد باید به دنبال انتخاب گوشواره های آویزان و بلند باشند. این فرم از گوشواره به صورت شما حالت باریک تری می دهد و گردی صورت را متناسب می کند. گوشواره های میخی، توپی و حلقه ای از دسته گوشواره هایی هستند که فرم صورت تان را دایره ای تر جلوه می دهند.
 • گوشواره مناسب برای صورت های کشیده: بهترین گزینه برای صورت های باریک و کشیده گوشواره های میخی، دکمه ای، حلقه ای یا گوشواره ای با آویز کوتاه است. این مدل ها باعث می شود صورت شما توپرتر جلوه کند و باریک بودن صورت شما کمتر جلب توجه نماید. گوشواره های خوشه ای و گرد هم جلوه خوبی به صورت شما می دهند. در واقع نکته ای که در خرید گوشواره باید توجه کنید گرد و توپر بودن گوشواره است.
 • گوشواره مناسب برای صورت های قلبی: صورت های قلبی شکل دارای پیشانی پهن و عریض و چانه باریکی هستند، این فرم صورت باعث می شود که سراغ گوشواره های اشکی شکل بروید. در واقع گوشواره های که از بالا نازک و سپس پهن می شود گزینه مناسبی است. شکلی شبیه مثلت یا اشک می تواند جلوه زیبایی به فرم صورت شما بدهد.
 • گوشواره مناسب برای صورت های بیضی: این فرم صورت تقریبا می تواند از هر نوع گوشواره ای استفاده کند، اما برای اینکه چانه تان کمی پهن تر جلوه کند می توانید از مدل های گلابی شکل و گوشواره های اشکی کوچک استفاده کنید. گوشواره های مثلثی شکل، کوتاه و میخی نیز مناسب فرم صورت شما است.
 • گوشواره های مناسب برای صورت های مربعی: فرم صورت مربعی شامل کسانی می شود که عرض چانه و پیشانی یکسانی دارند. گوشواره مناسب صورت شما گوشواره ای است که کمک کند زاویه چهره تان به چشم نیاید. بهتر است از گوشواره های مربعی شکل در هر اندازه ای استفاده نکنید. گوشواره های حلقه ای، دایره ای شکل و میخی بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.
 • گوشواره های مناسب برای صورت های مثلثی: این فرم صورت شبیه به صورت های قلبی شکل است. صورت های مثلثی دارای پیشانی پهن و چانه و فک نوک تیز هستند. بهترین گزینه برای شما گوشواره ای است که کمک کند پهنای پیشانی شما کمتر به چشم بیاید. پس سراغ گوشواره های مثلثی و اشکی شکل بروید.

در واقع صورت هایی با استخوان بندی ریز و کوچک بهتر است از گوشواره های ظریف و سبک استفاده کنند که همخوانی بهتری بین چهره و مدل گوشواره خود به وجود آوردند. همچنین فرم استخوان بندی درشت گوشواره های ضخیمی می طلبد که دارای وزن تقریبی بیشتری است.
اگر استخوان بندی صورت شما چیزی بین این دو نوع است، می توانید گوشواره های با وزن متوسط و زاویه دار با ضخامتی معمولی انتخاب کنید.

با توجه به اینکه در طلا فروشی آنلاین حقانی اعتبار و اعتماد حرف اول را می‌زند و این مجموعه توانسته با بیش از 4 دهه فعالیت در این حوزه رضایت مشتریان خود را جلب نماید
کلام آخر
هر عاملی می تواند روی استایل و ایجاد ظاهری مناسب و متفاوت تاثیر گذار باشد. انتخاب گوشواره ای که فرم صورت شما را زیباتر جلوه دهد و عیب های آن را بپوشاند، شما را به سمت استایل مناسبزیورآلات زیبا، باعث شیک شدن استایل هر کسی می شوند اما نکته مهم این است که اگر یک مدل گوشواره یا گردنبند به دوستتان می آید، ممکن است به شما نیاید! دلیل این اتفاق به مسائلی مثل رنگ پوست و در مورد گردنبند و گوشواره، به فرم صورت برمی گردد. در ادامه اطلاعاتی راجع به این نکات به دست می آورید که کمکتان می کند بهترین مدل های زیورآلات را انتخاب کنید؛ آن هایی که واقعا به شما می آیند و زیباترتان می کنند.

چه گوشواره ای به چه صورتی میاد |چه گوشواره ای به موی کوتاه میاد

انتخاب گوشواره برای صورت گرد

یکی از نکاتی که به شما کمک می کند زیورآلات مناسب خودتان را انتخاب کنید توجه به فرم صورتتان است. گوشواره و گردنبند هر کس با توجه به فرم صورتش متفاوت با بقیه خواهد بود. بیشترین فرم صورتی که بین افراد دیده می شود در چهار دسته قرار می گیرد:صورت های قلبی شکل (پیشانی های پهن و چانه های نوک تیز)، صورت های بیضی شکل (بدون زاویه و کشیده)، صورت های مستطیلی (زاویه دار و کشیده)، صورت های گرد (بدون زاویه و متناسب).

 • گوشواره مناسب برای صورت گرد

با استفاده از گوشواره های بلند گردی صورتتان کمتر به چشم می آید، گوشواره های اشکی بلند و گوشواره های لوستر شکل بهترین گوشواره برای صورت های گرد است. گوشواره های بلند با اشکال هندسی ناموزون نیز می تواند گزینه مناسبی برای صورت های گرد باشد. استفاده از گوشواره های کوچک مانند گوشواره های میخی، گوشواره های توپی شکل و گرد برای صور ت های گرد اصلاً مناسب نیست، گوشواره های حلقه ای گرد نیز برای چنین صورت هایی توصیه نمی شود.

 • گوشواره مناسب برای صورت های کشیده

گوشواره های میخی و گوشواره های دکمه ای برای صورت های کشیده گزینه مناسبی است زیرا توجه را از کشیدگی صورت دور می کند. گوشواره های گرد نیز معمولاً جلوه خوبی به صورت های کشیده می دهد. اغلب از گوشواره های لوستر شکل برای صورت های کشیده استفاده می کنند البته به شرط اینکه عرض گوشواره از درازای آن بیشتر باشد. گوشواره های بلند چند لایه ای نیز می تواند برای صورت های کشیده مناسب باشد.

 • گوشواره مناسب برای صورت های قلبی

این نوع صورت ها بالای صورت پهن و پایین آن نازک است. به این دلیل، مناسب ترین گوشواره، گوشواره ای است که در بالا نازک و در پایین پهن باشد مانند گوشواره های مثلثی معکوس یا گوشواره های اشکی. گوشواره های حلقه ای گرد معمولاً برای اینگونه صورت ها مناسب نیستند اما گوشواره های بیضی شکل می تواند خوب باشد.

 • گوشواره مناسب برای صورت های لوزی

اگر هدف شما این است که چانه تان کمی عریض تر دیده شود باید از شکل های این گوشواره ها انتخاب کنید:گوشواره های کوتاه و عریض، گوشواره های اشکی کوچک و شکل، گوشواره های مثلثی شکل، گوشواره های بیضی شکل، گوشواره های میخی.

 • گوشواره های مناسب برای صورت های مربعی

در صورت های مربعی شکل که خط چانه بزرگی دارند، گوشواره هایی مناسب است که توجه را از چانه دور کند، مانند گوشواره دایره ا ی شکل. در این صورت ها نباید از گوشواره های مربعی شکل در هر سایز و اندازه ای استفاده کنید.

 • گوشواره های مناسب برای صورت های مستطیلی

در صورت های مستطیلی انتخاب گوشواره هایی که عرض شان بیشتر از طول آنهاست و یا گوشواره های گرد، از انتخاب گوشواره هایی با زاویه اشکی، حلقه ای و گوشواره هایی بیضی با لبه های منحنی بهتر است. توجه داشته باشید که اگر صورت مستطیلی شکل و موهای بلندی دارید گوشواره اشکی نباید از چانه تان بلند تر یا عریض تر باشد.

 • گوشواره های مناسب برای صورت های مثلثی

برای این فرم صورت ها بهترین انتخاب گوشواره های گرد است. گوشواره هایی که زوایای مشخص مثل مثلث، مربع و لوزی دارند انتخاب مناسبی نخواهند بود.

خرید اینترنتی طلا و جواهر با طلای 18 و 21 عیار در مدل‌های متنوع و خاص از سایت طلا و جواهر فروشی حقانی در گوگل مپ با طرح دلخواه شما ، جهت سفارش کلیک کنید

هدایت می کند. توجه به همین نکات ساده و کوچک ظاهر شما را زیبا و متفاوت جلوه می دهد.

 

دکمه بازگشت به بالا