برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

مشکل ارسال پیامک طولانی در سامسونگ چگونه حل می شود؟ + 3 راه حل

حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS و راهنمای ارسال پیامک طولانی

مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی سامسونگ و اندرویدی هنگام ارسال پیامک رایگان از طریق اینترنت به یک چالش جدی برای افرادی تبدیل شده است که قصد ارسال پیامک طولانی را دارند. در چنین شرایطی معمولاً اکثر افراد مجبور می‌شوند پیامک‌های خود را به دو یا سه بخش تقسیم کرده و به‌صورت جداگانه برای مخاطب خود ارسال کنند؛ فرآیندی که ممکن است برای بسیاری از افراد به هیچ عنوان تجربه خوشایندی نباشد. اگر شما هم با مشکل تبدیل ام ام اس به اس ام اس در گوشی‌های اندرویدی روبه‌رو هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم راه‌های لغو پیام چند رسانه ای سامسونگ و روش تبدیل MMS به SMS در سامسونگ و سایر گوشی‌های اندرویدی را به همراه قیمت پنل پیامکی به شما توضیح دهیم.

بهترین پنل پیامکی |پنل اس ام اس رایگان بدون ثبت نام

تبدیل خودکار sms به پیام چند رسانه ای سامسونگ؛ شایع‌ترین مشکل کاربران اندرویدی

در گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ از جمله سامسونگ گلکسی a50 و a51 به همراه گوشی‌های محبوب دیگری همچون گلکسی a21 مشکل تبدیل sms به mms به‌صورت خودکار یک مشکل بسیار رایج و آزاردهنده است. معمولا با افزایش تعداد کاراکتر اس ام اس در سامسونگ (معمولاً 300 کاراکتر) به‌صورت پیش‌فرض sms یا پیامک متنی به پیام چند رسانه‌ای یا mms تبدیل می‌شود. تبدیل پیام متنی به پیام چند رسانه ای تجربه ناخوشایندی است که هنگام ارسال پیامک طولانی در سامسونگ و گوشی‌های اندرویدی رخ می‌دهد.

البته خوشبختانه راه حل‌های مختلفی برای حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی a21 و سایر مدل‌های اندرویدی وجود دارد. برای رفع مشکل ارسال پیام به بلک لیست و ارسال پیامک طولانی در سامسونگ  می‌توانید از پنل پیامکی استفاده کنید.

چرا پیام متنی تبدیل به چند رسانه ای میشود؟

مشکل تبدیل sms به mms که در گوشی‌های گلکسی دیده می‌شود، مربوط به تنظیمات کارخانه‌ای گوشی است. در واقع تبدیل اس ام اس به ام ام اس را نمی‌توان یک مشکل به حساب آورد و بیشتر به تفاوت سیاست‌های شرکت و مشتریانش برمی گردد. بنابراین اولین علت تبدیل پیام متنی به چند رسانه ای، نوع تنظیمات گوشی است. از دلایل بعدی می‌توان به استفاده از نرم‌افزارهای نامناسب ارسال اس ام اس در بعضی از گوشی‌ها اشاره کرد.

علاوه‌بر این، گاهی اوقات بدافزارها یا باگ‌های نرم‌افزاری در سایر گوشی‌های اندرویدی نیز باعث بروز این مشکل می‌شوند. بااین‌حال مشکل پیام چند رسانه ای در سامسونگ بیشتر از سایر گوشی‌ها دیده می‌شود. دلیل این مشکل هر چه که باشد، راه‌حل‌های مختلفی برای رفع آن وجود دارد. شما می‌توانید در کنار استفاده از پنل ارسال پیامک از افزونه‌های مختلف مانند افزونه دیجیتس نیز برای ارسال پیامک‌های طولانی و حل مشکل تبدیل sms به mms در سامسونگ استفاده کنید.

راه حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی های اندرویدی

روش‌های مختلفی برای تبدیل نشدن SMS به MMS وجود دارد که در اینجا به دو مورد از بهترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

راه‌حل اول برای رفع مشکل MMS شدن SMS: استفاده از نرم‌افزار مخصوص

در بسیاری از موارد، نصب یک نرم‌افزار قدرتمند ارسال پیامک برای حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی a52 و سایر مدل‌های سامسونگ موثر است. نرم‌افزار Handcent یکی از بهترین گزینه‌ها است. در کنار این نرم‌افزار می‌توانید از Chomp SMS نیز استفاده کنید.

معمولاً نصب هر دو نرم‌افزار و استفاده از آن‌ها به‌عنوان نرم‌افزار پیش‌فرض ارسال اسم ام اس، به حل مشکل تبدیل SMS به MMS کمک می‌کند. بااین‌حال، اگر این مشکل همچنان باقی ماند، با مراجعه به بخش منو و سپس بخش Settings گزینه Send Message Settings  را در نرم‌افزار Handcent انتخاب کنید. حالا کافی است تا تیک گزینه Auto-convert to MMS را بردارید. این نرم‌افزارها علاوه‌بر رفع مشکل تبدیل sms به mms می‌توانند امکاناتی نظیر ارسال پیامک‌های دارای تأخیر و دایورت اس ام اس  را نیز در اختیار شما قرار دهند.

روش دوم: جلوگیری از تبدیل SMS به MMS در سامسونگ با تغییر تنظیمات

نرم‌افزاری‌هایی که در اینجا به آن‌ها اشاره کردیم هر یک امکانات بسیار خوبی دارند و می‌توانند به حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی A51 کمک کنند. بااین‌حال، فرآیند کار و تنظیمات پیام چند رسانه ای گوشی سامسونگ با مدل‌های قدیمی‌تر متفاوت است. گوشی‌های قدیمی اندرویدی با نصب برنامه‌های جدید، در هنگام کار دچار کندی و هنگ شدید می‌شوند و عملاً استفاده از آن‌ها برای کاربران عذاب‌آور خواهد شد. به همین دلیل نمی‌توان از روش نصب نرم‌افزار برای حل مشکل ارسال پیامک طولانی در سامسونگ قدیمی استفاده کرد.

برای غیر فعال کردن mms در این گوشی‌ها، باید وارد بخش ارسال پیامک شوید. دکمه منو را فشار دهید و از بخش Settings یکی از گزینه‌های Input Mode یا Encoding را انتخاب کنید. حالا باید تیک گزینه Unicode یا Automatic را بردارید و گزینه GSM را انتخاب کنید. معمولاً این کار باعث حل مشکل اس ام اس طولانی در سامسونگ خواهد شد.

روش سوم: گزینه کمکی برای ارسال پیامک طولانی سامسونگ

گاهی اوقات مشکل ارسال پیامک چند رسانه ای به‌جای پیام با یک آپدیت ساده حل می‌شود. فقط کافی است که نرم‌افزار ارسال پیامک گوشی خود را آپدیت کنید. آپدیت سیستم عامل نیز روش دیگری است که شاید تأثیرگذار باشد. گاهی اوقات نیز پاک کردن برنامه‌های جدیدی که بعد از نصب آن‌ها این مشکل در ارسال پیامک، ایجاد شده کاربردی خواهد بود. در نهایت اگر نگران اطلاعات گوشی خود نیستید، ریست کردن تنظیمات می‌تواند یک گزینه کمکی باشد.

شما می‌توانید در کنار استفاده از روش‌های کمکی، نصب نرم‌افزار و تغییر تنظیمات ارسال پیامک، از پنل اس ام اس نیز برای ارسال پیام‌های طولانی بدون مشکل تبدیل SMS به MMS استفاده کنید. این پنل‌ها علاوه‌بر این ویژگی، امکانات فوق‌العاده‌ای مانند ارسال پیامک ناشناس را در اختیار شما قرار می‌دهند.

روش حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی اندروید

How to Fix SMS converting to MMS in Android Phones

مشکل ارسال نشدن اس ام اس طولانی در گوشی های اندرویدی مشکل  بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ می باشد و رایانه کمک برای این مشکل روش های زیادی را در این مطلب ارائه داده است پس برای رفع مشکل ارسال نشدن اس ام اس طولانی در سامسونگ تمامی روش های ارائه شده را امتحان کنید

برطرف کردن مشکل تبدیل خودکار sms به mms در اندروید

زمانی که تعداد کاراکتر اس ام اس های ما از یه حدی بیشتر شود سیستم گوشی هوشمند به صورت پیش فرض اس ام اس را به ام ام اس تبدیل می کند و ما توانایی ارسال mms  را به طور پیشفرض از طریق سیمکارت نداریم . در این صورت باید از روش های استفاده کنیم که این قابلیت را بدست بیاوریم. یکی از روشهای ارسال اس ام اس طولانی در اندروید استفاده از نرم افزارهای جانبی  می باشد  لازم به ذکر است به دلیل تعدد نرم افزار های مدیریت پیامک بهتر است تنها از برنامه های زیر که مورد تایید استور گوگل نیز می باشند استفاده کنید

چنانچه قصد دارید اس ام اس طولانی ارسال کنید که محتویات آن تنها متن می باشد می توانید از نرم افزارهای جانبی همانند Handcent SMS یا GoSMSاستفاده نمایید زیرا با استفاده از اینگونه نرم افزارها به راحتی می توانید مشکل ارسال پیامک طولانی را حل کنید در این صورت باید از روش های استفاده کنیم که این قابلیت را بدست بیاوریم.

یکی از روشهای ارسال اس ام اس طولانی در اندروید استفاده از نرم افزارهای جانبی  می باشد  لازم به ذکر است به دلیل تعدد نرم افزار های مدیریت پیامک بهتر است تنها از برنامه های زیر که مورد تایید استور گوگل نیز می باشند استفاده کنید. چنانچه قصد دارید اس ام اس طولانی ارسال کنید که محتویات آن تنها متن می باشد می توانید از نرم افزارهای جانبی همانند Handcent SMS یا GoSMSاستفاده نمایید زیرا با استفاده از اینگونه نرم افزارها به راحتی می توانید مشکل ارسال پیامک طولانی را حل کنید

حل مشکل اس ام طولانی با نرم افزار BigSMS

یکی از نرم افزارهای مفید برای برطرف کردن مشکل عدم ارسال پیامک طولانی نرم افزار BigSMS  می باشد نرم افزار BigSMS یک نرم افزار برای دریافت و ارسال پیامک می باشد که به راحتی مشکلات اس‌ام‌اس‌های طولانی را برطرف می‌کند.

نرم افزار BigSMS به راحتی با  لیست شماره های ذخیره شده در تلفن هوشمندمان منطبق می شود با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانیم تا ۷۵۰۴۰ کاراکتر را به صورت پیام کوتاه sms ارسال کنیم لازم به ذکر است که بدانید این تعداد کاراکتر معادل ۴۶۹ صفحه می باشد. و البته بسته به محدودیت اوپراتور ممکن است پیامک شما به صورت جداگانه در چند پیام ارسال شود

اما اگر بخواهید به صورت پیش ‌فرض و بدون استفاده از نرم‌افزارهای جانبی این مقدار کاراکتر را به صورت اس ام اس ارسال کنید گوشی هوشمند شما به صورت اتوماتیک آن را به mms تبدیل می کند نرم افزار محبوب بیگ اس ام اس  هم اکنون در حال توسعه میباشد و در آینده امکانات بیشتری به آن اضافه می‌شود.

دلیل مشکل تبدیل sms به mms در گوشی سامسونگ

بیشتر کاربرانی که از گوشی های سامسونگ گلکسی استفاده می کنند مطمئناً با مشکل اس ام اس طولانی سامسونگ مواجه شده‌اند .

رفع مشکل پیام طولانی در اندروید با نرم افزار Handcent

یکی از نرم‌افزارهای شناخته شده در استور گوگل برای رفع مشکلات اس ام اس نرم افزار Handcent  می باشد

این نرم افزار می تواند مشکل تبدیلsms به mms را در سامسونگ و بقیه برند های اندروید به کلی برطرف کند پس اگر مشکل اس ام اس طولانی در سامسونگ دارید می توانید از این نرم افزار استفاده کنید برای استفاده از این نرم افزار باید ابتدا نرم افزار  Handcent را دانلود کنید سپس نرم افزار مربوطه را اجرا سپس در داخل نرم افزار وارد قسمت پیام ها شوید در این قسمت روی گزینه Settings  کلیک کنید و وارد تنظیمات پیام یا همان  (Massage Settings)  بشوید زمانی که وارد این قسمت شوید گزینه‌ای مبنی بر Auto-convert to MMSمشاهده می کنید در این قسمت باید تیک گزینه را برداشته و تنظیمات را ذخیره نمایید پس از انجام عملیات بالا به راحتی می توانید از طریق نرم افزار Handcent پیام های طولانی ارسال نمایید بدون اینکه نگران باشید پیامک شما به ام ام اس تبدیل شود

برطرف کردن مشکل تبدیل sms به mms در گوشی های گلکسی با استفاده از تنظیمات سیستم

برای حل مشکل تبدیل اس ام اس به ام ام اس با تنظیمات گوشی های سامسونگ گلکسی باید وارد قسمت پیام های گوشی خود شوید سپس دکمه منو را فشار دهید سپس منو تنظیمات پیام را باز کنید در این قسمت گزینه Input Mode یا Encodingرا مشاهده می کنید تنظیمات اولیه روی Automatic یا Unicode می باشد و در این دو حالت پیام شما اگر طولانی شود به صورت خودکار بهmms تبدیل می شود برای حل این مشکل باید مقدار این گزینه را بهGSM  تغییر دهید تا مشکل ارسال اس ام اس سامسونگ رفع شود و به راحتی بتوانید پیام های طولانی ارسال کنید.

دکمه بازگشت به بالا