برترین های کار و کسبعمومی

راه حل‌های رفع ایراد سولاردام

بررسی ایراد:

سینی سولاردم را بردارید و غلتک و کوپلر زیرش را بررسی کنید. تست کنید که هر کدام به طور مستقل چگونه می‌چرخند و آیا بقایای مواد غذایی قابل مشاهده در مسیر چرخش وجود دارد یا خیر. خرده نان‌ها و ریختن مواد چسبنده به احتمال زیاد مشکل ساز هستند. باید همیشه به این نکته توجه کنید که برای تعمیر سولاردام و تعمیر ماکروفر سامسونگ و دیگر برندهای موجود حتما با یک تکنسین ماهر مشورت کنید و خود به هیچ عنوان دست به تعمیر این دستگاها نزنید.

آموزش تعمیر سولاردام ال جی |آموزش تعمیر مایکروویو ال جی

راه حل:

داخل سولاردم خود را کاملاً تمیز کنید و توجه ویژه‌ای به مسیر غلتکی و اطراف کوپلر داشته باشید. اطراف کوپلر را بشویید تا از شر هر گونه باقی مانده چسبنده خلاص شوید. کوپلر را خیس نکنید، زیرا قطعات الکتریکی زیر آن وجود دارد.

بررسی ایراد:

سینی سولاردم و راهنمای غلتکی زیرش را بردارید. راهنمای غلتک را از نزدیک برای علائم کثیفی یا آسیب بررسی کنید. ببینید این قطعه کثیف یا چسبناک نباشد یا نشکسته باشد.

راه حل:

اگر غلتک کثیف است، راهنمای غلتک را با یک اسفنج و صابوم پاک کنید. اگر چسبناک است، ابتدا آن را چند دقیقه در آب گرم خیس کنید، سپس آن را پاک کنید. اگر راهنمای غلتک خراب است، باید یک راهنمای جدید بخرید. خوشبختانه نصب آن سخت نیست.

بررسی مشکل سولاردام:

سینی سولاردم خود را بردارید. به کوپلر سینی در وسط سولاردم دقت کنید. مشخص کنید که کوپلر آسیب دیده، ذوب شده، یا کثیف است یا شیارها به مرور زمان از بین رفته‌اند. با قرار دادن صفحه در بالا و تکان دادن آن تستش کنید و ببینید چه‌قدر لق می‌زند.

آموزش تعمیر سولاردام ال جی |آموزش تعمیر مایکروویو ال جی

راه حل:

  اگر کوپلر کثیف باشد، می‌توان آن را تمیز کرد. اما تمام مشکلات دیگر باید با نصب یک کوپلر جدید که به درستی با سینی سولاردم شما مطابقت دارد حل شود.

بررسی خطای سولاردام:

وقتی موتور می‌سوزد، چرخش سولاردم شما کند می‌شود  و به مرور زمان از کار می‌افتد. ممکن است متوجه یک مانع چرخش شوید که به طور مستقیم به موتور آسیب وارد کرده است. می‌توانید جریان موتور سینی گردان را با مولتی‌متر بررسی کنید.

راه حل:

شما باید موتور سینی گردان خود را تعویض کنید. اگر مولتی متر ندارید اما سه گزینه دیگر مشکل شما نبودند، پس احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از موتور سینی گردان شما باشد. موتور موتور سینی گردان در زیر کوپلر  وسط سولاردم  قرار دارد.

توصیه‌ی متخصصان الو ماکروویو به شما این است که تا جای ممکن به نظافت سولاردم و ماکروفر خود اهمیت دهید. در بیشتر اوقات اگر سینی سولاردم شما نچرخد می‌توانید با کمک یک اسفنج و مواد مخصوص تمیز کردن ماکروفر و سولاردم فضای داخلی آن را تمیز کنید و خرده‌های غذا و مایعات چسبنده‌ی خشک‌شده را پاک کنید. اما اگر مشکل مربوط به قطعات باشد می‌توان آن‌ها را عوض کرد. درصورتی که تجربه‌ی تعمیر فنی ماکروفر و سولاردم را داشته باشید تعویض قطعات آسان خواهد بود. در غیر این‌صورت بهتر است با تکنسین‌های تعمیر ماکروفر و سولاردم تماس بگیرید تا از آسیب به خودتا یا دستگاه جلوگیری شود.

آموزش تعمیر سولاردام ال جی |آموزش تعمیر مایکروویو ال جی

مزایای سولاردم

مزایای سولاردم را می‌‌توان این‌طور خلاصه کرد:

·         گرمایش از بالا و پایین :

سولاردم دارای دو عنصر گرمایشی است، یکی در بالا و دیگری در پایین. این یعنی چه در حال پختن کیک یا پیتزا باشید، چه به دنبال کباب کردن مرغ یا بخارپز کردن سبزیجات باشید، غذاهای شما به سرعت آماده می‌شوند.

·         عنصر گرمایش زغالی:

 سولاردم از عنصر زغال برای گرم کردن غذای شما استفاده می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود که اشعه ‌های گرما به اعماق گریل نفوذ کنند و اطمینان حاصل کنند که مثلاْ گوشت شما از بیرون کاملاً پخته شده و داخل آن نرم و آبدار است، درست مانند زمانی که روی زغال کباب می‌کنید. حالت گرمایش ذغالی نسبت به یک فر معمولی تا 30 درصد سریعتر و 40 درصد در زمان و انرژی شما صرفه جویی می‌کند.

·         فضای داخلی گرد:

برخلاف سایر ماکروفرها، سولاردم دارای یک حفره گرد از جنس فولاد ضد زنگ است. این طراحی تضمین می‌کند که ظروف پخت و پز شما به طور بی عیب و نقص در حفره قرار بگیرند تا گرم شوند. به هر حال، بیشتر سینی‌ها گرد هستند و این ویژگی را بسیار کاربردی می‌کند. محفظه‌ی گرد منحصر به فرد اجازه می‌دهد گرما تا 25 درصد بیشتر در غذا متمرکز شود. همچنین به این معنی است که می‌توانید به راحتی داخل آن را تمیز کنید چون گوشه ندارد.

منبع: خبرفوری

دکمه بازگشت به بالا