برترین های کار و کسبعمومی

بهترین پارتیشن شیشه ای مناسب محیط های اداری

معرفی بهترین پارتیشن شیشه‌ ای مناسب محیط های اداری در ایران

هنگام مراجعه به ادارات اتاق‌های مختلفی و به اصطلاح پارتیشن شیشه ای ثابت و متحرک را می‌بینید که با شیشه یا چوب از یکدیگر تفکیک شدند. به جهت اهمیت حفظ حریم شخصی برای افراد مخصوصاً در محیط‌ های اداری، از روش‌های مختلفی برای جداسازی محیط و اتاق‌ها استفاده می‌کنند. در ابتدا از دیوار‌های سنتی برای جدا کردن فضا‌های مختلف استفاده می‌کردند اما با گذشت زمان ابزار‌های مدرنی مانند پارتیشن شیشه ای جایگزین دیوار‌های آن ها شدند. امروزه از بهترین نوع پارتیشن های شیشه ای برای محیط های اداری استفاده می کنند.

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای امروزه در اکثر ادارات و خانه‌ها به چشم می‌خورد. البته استفاده از دیوار‌های سنتی هنوز هم جایگاه خاص خود را دارد. اما به دلیل راحتی اجرای پارتیشن‌ های شیشه‌ ای خصوصاً در ادارات، استفاده از آن‌ها رواج زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین پارتیشن شیشه‌ ای مناسب محیط های اداری بپردازیم و با انواع این پارتیشن‌ها آشنا شویم.

پارتیشن شیشه ای منزل |پارتیشن کشویی شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ ای چیست ؟

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای همانند دیوار‌هایی از جنس شیشه هستند. معمولاً شیشه مورد استفاده در آن کیفیت بسیار زیادی دارد و تأثیری بر افزایش میزان بار اصلی سازه نخواهد داشت. نقش این شیشه‌ها که می توانند از نوع شیشه رنگی هم باشند، به عنوان تقسیم‌ کننده‌های فضا است. معمولاً به صورت دیوار از کف تا سقف اجرا می‌شود و از طریق قاب‌های مخصوص فلزی در جای خود ثابت می‌شوند.

استفاده از این پارتیشن‌ها به افراد اجازه می‌دهد تا محیط را به قسمت‌های مختلف تقسیم ‌بندی می‌کنند و در عین حال میزان نور فضا را دستکاری نکنند. اجرای پارتیشن شیشه‌ ای در محیط‌ های اداری یک روش بسیار‌ایده‌آل است و برای به روزرسانی فضا‌های اداری و تجاری از ساده‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود.

مزایای استفاده از بهترین پارتیشن شیشه‌ ای در محیط کار

اجرای پارتیشن شیشه‌ ای به عنوان پارتیشن اداری در محیط های کاری و اداری مزایای بسیار زیادی دارد که شامل موارد زیر می شود:

  • وجود دیوار‌های شیشه‌ ای باعث رسیدن نور طبیعی در تمام فضای کار به صورت یکسان خواهد شد. همچنین استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بدون قاب نیاز افراد را به نور اضافه کاهش خواهد داد.
  • میزان شفافیت پارتیشن‌ های شیشه‌ ای زیاد است و به همین دلیل مشتری‌ها و کارمندان به راحتی می‌توانند با یکدیگر تماس چشمی برقرار کنند.
  • به دلیل محدود بودن فضای ادارات، استفاده از این پارتیشن‌ها محیط را باز تر نشان می‌دهد.
  • نظافت این پارتیشن‌ها بسیار سریع و راحت است.
  • میزان مقاومت این شیشه در برابر رطوبت و برودت بسیار زیاد است.
  • پارتیشن‌ های متحرک در صورت عدم استفاده می‌تواند برای محل‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.
  • قیمت اجرای پارتیشن‌ های شیشه‌ ای میزان بار مالی کمتری را در محیط‌ های اداری ایجاد خواهد کرد.
  • این سیستم‌های شیشه‌ ای در محیط‌ های تجاری قابلیت مقیاس‌پذیری دارند و برای محل‌های متنوع با هر نوع متراژ قابل استفاده هستند.
  • به دلیل قابلیت تنظیم دیوار‌های این پارتیشن‌ها، برای بخش وسیعی از نیاز‌های محیطی یک راه‌حل مناسب هستند.
  • استفاده از این پارتیشن‌ها به دلیل ثابت و متحرک بودن، در محیط‌ های اداری نسبت به دیوار‌های سنتی کاربرد بیشتری دارد.

بهترین پارتیشن شیشه ای مناسب محیط های اداری

معمولا محیط ادارات و شرکت‌ها یک سالن کاملاً بزرگ است که از طریق تفکیک فضا را به قسمت‌های کوچک در تقسیم‌ بندی می‌شود. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در طرح و ابعاد مختلف قابلیت اجرا دارند و به دلیل انعطاف ‌پذیری زیاد مطابق با سلایق و‌ایده افراد قابل اجرا هستند.

 استفاده از این پارتیشن‌ها باعث تغییر محیط اداری نخواهد شد. همچنین شیشه‌ها به عنوان یک دیوار موقت عمل می‌کنند و باعث تفکیک فضا‌های مختلف از یکدیگر می‌شوند. انواع پارتیشن شیشه‌ ای مناسب محیط اداری وجود دارد که در ادامه هر یک را معرفی کرده و توضیح می‌دهیم.

۱. پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای متحرک در محیط ادارات به صورت ثابت و متحرک قابل اجرا است. پارتیشن‌ اداری متحرک برای فضا‌هایی که ساخت موقتی دارند، مناسب‌ تر است. چرا که پس از استفاده می‌توان دیوار‌های شیشه‌ ای را باز کرد و مجدداً در محیط دیگری مورد استفاده قرار داد. این نوع پارتیشن از پنل‌های شیشه‌ ای ساخته شده که از طریق بست به زمین اتصال پیدا می‌کند. شیشه‌ های متحرک خود دارای انواع گوناگونی است.

۲. پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس

پارتیشن‌ های بدون فریم یا بدون چارچوب از مدل‌های بسیار جذاب هستند که معمولاً به صورت ثابت اجرا می‌شوند و محل اجرای آن‌ها قبل از اتمام نازک کاری در محیط ادارات طراحی می‌شود. به دلیل نبود فریم این شیشه‌ها کاملاً یکدست هستند و جز مدرن‌ترین و خاص‌ترین نوع پارتیشن‌ های شیشه‌ ای محسوب می‌شوند.

استفاده از پارتیشن شیشه ای فریم لس برای محیط ادارات باعث ایجاد فضای بیشتر برای کاربران می‌شود و همچنین فضای دید مناسبی را در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد تا نسبت به عملکرد کارمندان خود آگاهی بیشتری داشته باشند. همچنین افراد در ادارات به راحتی می‌توانند با یکدیگر تماس چشمی داشته باشند.

۳. پارتیشن شیشه ای دوجداره

نوع دیگری از پارتیشن بندی در محیط های اداری استفاده از شیشه های دوجداره از که علاوه بر شفافیت و زیبایی طراحی، در برابر صدا نیز عایق هستند و در مقایسه با سایر انواع پارتیشن های شیشه ای عملکرد بسیار بهتری دارند. معمولاً در محیط های اداری که انعطاف‌پذیری پارتیشن، میزان عایق صدا بودن، لوکس و شیک بودن آن اهمیت زیادی دارد، از پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده می کنند.

از طریق این پارتیشن میتوان یک پوشش کاملاً مجزا ایجاد کرد و پارتیشن دوجداره قابل اجرا به صورت مسطح و منحنی است. همچنین می توان هر نوع نقشی را مطابق با سلیقه افراد بر روی شیشه ها طراحی کرد که در محیط های اداری برای طراحی لوگوی شرکتی گزینه مناسب است. همچنین پارتیشن پس از استفاده قابلیت جدا شدن دارد و مجدداً می توان از آن استفاده کرد که این ویژگی برای محیط های موقتی کاربرد بسیار ویژه‌ای است. به نوعی میتوان گفت یکی از بهترین پارتیشن شیشه ای برای محیط کار، پارتیشن شیشه ای دو جداره است.

۴. پارتیشن شیشه‌ ای فریم دار

در ساخت پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم دار معمولاً در قسمت چارچوب از آلومینیوم یا فلزات دیگر استفاده کرده‌اند و در اطراف شیشه حالت قاب مانند ایجاد شده است. این پارتیشن‌ها به صورت ثابت و متحرک قابل طراحی و اجرا هستند.

 استفاده از این نوع پارتیشن شیشه‌ ای برای ادارات و مراکز صنعتی استفاده بیشتری دارد. میزان اشغال فضا در این پارتیشن‌ها بیشتر است و به همین دلیل در محیط‌ های بزرگ اداری کاربرد بیشتری دارد. اما به طور کلی مورد استقبال چندانی قرار نمی‌گیرد. هنگام طراحی این پارتیشن‌ها می‌توان جنس چارچوب اطراف آن را طبق نظر مشتری طراحی کرد.

۵. پارتیشن شیشه‌ ای مات

یکی دیگر از انواع بهترین پارتیشن شیشه‌ ای برای محیط کار استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای مات است. معمولاً در فضای ادارات برای طراحی اتاق‌های کنفرانس، اتاق‌های جلسات، اتاق‌های هیئت مدیره و… از این پارتیشن استفاده می‌کنند. این پارتیشن‌ها در عین زیبایی و حریم شخصی افراد را در حین جلسات حفظ می‌کند. این نوع شیشه‌ها دارای انواع مختلفی هستند و درد‌ها طرح و مدل متنوع به تولید می‌رسند.

۶. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای کرکره دار

اصلی‌ترین قابلیت پارتیشن شیشه ای کرکره ای برای موقعیت‌هایی است که در صورت لزوم از نور طبیعی استفاده شود و در غیر این صورت برای حفظ حریم خصوصی کرکره‌ها کشیده شود. استفاده از این پارتیشن‌ها در ادارات و شرکت‌ها کاربرد زیادی دارد. از مزیت‌های اصلی استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای کرکره دار آن است که امکان خراب شدن در آن‌ها وجود ندارد و کرکر‌ها محل خاصی را اشغال نمی‌کنند. پارتیشن‌ های شیشه‌ های کرکره دار دارای انواع مختلفی هستند.

۷. پارتیشن شیشه‌ ای طرح دار

یکی دیگر از بهترین پارتیشن شیشه‌ ای برای محیط کار استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای طرح دار است. معمولاً در تهیه این نوع پارتیشن برند یا لوگوی شرکت و اداره بر روی شیشه طراحی می‌شود و از این تعریف علاوه بر تبلیغات می‌توان به صورت ناخودآگاه در ذهن مراجعه‌کنندگان تأثیر گذاشت تا نام و نحوه فعالیت شرکت شما را به خاطر بسپارند. این پارتیشن‌ها باعث شخصی ‌سازی کردن فعالیت ادارات و طراحی داخلی خاص محیط ادارات می‌شود. این نوع پارتیشن را به وفور در ادارات دولتی و خصوصی و دفاتر شرکت‌های مهندسی مشاهده کرده‌اید که لوگو یا آرم شرکت بر روی پارتیشن‌ های شیشه‌ ای طراحی شده است.

چه نوع محیط‌ هایی مناسب استفاده از بهترین پارتیشن شیشه‌ ای هستند؟

یکی از بهترین محل‌ها برای اجرای پارتیشن شیشه‌ ای محیط‌ های کاری و اداری هستند. چرا که میزان رفت و آمد این محیط‌ها زیاد است و به دلیل استحکام و مقاومت زیادی پارتیشن‌ها، از این نظر کاربرد زیادی دارند. طرح‌های پارتیشن‌ های اداری تنوع گوناگونی دارد و می‌توان آن‌ها را به صورت اختصاصی نیز طراحی کرد. به دلیل علاقه محیط‌ های اداری در طراحی فضا‌های شیک و مدرن، استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای افزایش پیدا کرده است و از این طریق با کمترین میزان هزینه شرایط رسیدن به هدف‌های مورد نظر فراهم شده است.

سخن آخر

در این مقاله درباره بهترین پارتیشن شیشه‌ ای برای محیط کار صحبت کردیم و انواع پارتیشن شیشه‌ ای مناسب محیط اداری را معرفی کردیم. استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای در محیط کار مزیت‌های زیادی برای کار فرمایان دارد و با کمترین هزینه می‌توان محیط‌ های داخلی ادارات را به قسمت‌های متناسب و کوچک در تقسیم ‌بندی کرد.

با استفاده از اطلاعات این مقاله می‌توانید درباره انواع پارتیشن اطلاعات کامل داشته باشید و نوع پارتیشن شیشه‌ های متناسب با محیط مورد نظرتان انتخاب کنید. همچنین قبل از خرید بهتر است با برندهای مختلف تولید کننده شیشه های پارتیشن آشنایی پیدا کنید تا از این طریق بتوان بهترین پارتیشن شیشه‌ ای برای محیط کار را خریداری و اجرا کرد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در زیما تماس حاصل نمایید.

 

به نقل از: شرکت زیما

دکمه بازگشت به بالا