برترین های کار و کسبعمومی

مشخصه بهترین کفش اسپرت مردانه چیست؟

کفش‌های اسپرت دنیای وسیعی دارند و از انواع مدل‌های آن‌ها برای پیاده‌روی، دویدن، ورزش و فعالیت‌های روزمره استفاده می‌شود. امروزه دیگر کسی از فواید ورزش کردن بی‌اطلاع نیست و اغلب افراد در تلاش هستند تا با انجام مداوم فعالیت‌های ورزشی سلامت و تناسب اندام خود را حفظ کنند. ورزش کردن مزایای بسیاری در مقایسه با سایر عوامل تثبیت‌کننده سلامتی دارد و منجر به افزایش انرژی افراد در طول روز می‌شود. یکی از مهم‌ترین لوازمی که در حین ورزش کردن باید در اختیار شما باشد، کفش اسپرت مردانه است. طراحی این کفش به صورتی است که پشتیبانی لازم را در طول ورزش کردن برای شما فراهم می‌نماید. همچنین امکان استفاده از این کفش برای اغلب فعالیت‌های روزانه همانند راه رفتن نیز وجود دارد.

بهترین کفش اسپرت مردانه |بهترین کفش اسپرت مردانه خارجی

ویژگی های کفش اسپرت مردانه

تناسب قوس کفش با فرم پا

با وجود اینکه پای تمامی افراد دارای ویژگی مشترکی همانند تعداد انگشتان، پنجه، قوزک و پاشنه است، اما هر یک از افراد پاهایی با فرم و حالت مخصوص به خود دارند. بهترین کفش اسپرت باید با فرم پای شما هماهنگ باشد تا بتواند از آن حمایت نماید.

ظاهر کفش اسپرت

کفش اسپرت در مواقعی استفاده می‌شود که کاربر نیاز به انرژی و انگیزه بیشتری دارد، درنتیجه هنگام خرید این محصول بایستی به جنبه‌های ظاهری آن توجه نمایید. انتخاب این کفش در رنگ‌های شاد به شما کمک می‌کند تا انگیزه خود را برای ادامه فعالیت‌های ورزشی حفظ کنید.

قابلیت ارتجاعی کفش اسپرت

کفش‌های اسپرت استاندارد دارای قابلیت ارتجاعی بالایی هستند و از خشکی و سفتی در آن‌ها هیچ خبری نخواهد بود! در صورتی که کفش مورد نظر شما از این قابلیت برخوردار نباشد، احتمال به وجود آمدن درد در نواحی عضلات پشت ساق پا افزایش پیدا می‌کند.

قابلیت تنفس‌ پذیری کفش

کفش‌های اسپرت از رویه‌ای ساخته می‌شوند که با ایجاد تهویه هوا از عرق کردن و تاول زدن پاها جلوگیری می‌نماید. با ادامه فعالیت‌های ورزشی، سوخت‌وساز بدن به‌ شدت بالا رفته و گردش خون زیاد می‌شود تا مواد غیرمفید از طریق عرق دفع گردند. برقراری جریان هوا داخل کفش منجر به خشک ماندن پا شده و مانع از ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شود. همچنین کفش‌های اسپرت برند از جدیدترین فناوری‌ها برای تسهیل تنفس‌پذیری کفش بهره‌مند هستند.

وزن کفش اسپرت

امروزه برندهای معتبر از متریال سبک‌ در ساخت کفش‌های خود استفاده می‌کنند که این مورد باعث می‌شود تا کفش در زمره مناسب‌ترین کفش‌ها برای ورزش کردن و پیاده‌روی قرار بگیرد. چنانچه کفش مورد نظر شما دارای وزن بالایی باشد، فشار بسیاری در طول انجام حرکات ورزشی به شما وارد می‌شود و شما انگیزه و توانایی خود را برای ادامه فعالیت از دست می‌دهید.

سایز کفش

از آنجای که بیشترین میزان فعالیت و بالاترین ضربات وارده به پا در زمان پوشیدن کفش‌های اسپرت صورت می‌گیرد، انتخاب سایز در این کفش‌ها با سایر مدل‌ها متفاوت است. هنگام ورزش کردن پاها به بیشترین میزان تورم می‌رسند و به همین علت توصیه می‌شود که کفش اسپرت را یک سایز بزرگ‌تر انتخاب نمایید.

قد رویه و مچ کفش

رویه کفش‌های اسپرت باید کمی از سایر کفش‌ها کوتاه‌تر باشند تا امکان فعالیت بیشتر را برای پا ایجاد کنند. به علاوه، برای ایجاد حمایت از ساق پا، قد مچ این نوع از کفش‌ها نیز بلندتر می‌باشد.

پنجه کفش اسپرت

پنجه کفش‌های اسپرت باید از کفش‌های معمولی پهن‌تر باشد تا راحتی بیشتری را هنگام ورزش کردن و پیاده‌روی برای پاها به وجود آورد. دویدن و راه رفتن باعث می‌شود تا با شدت بیشتری بر روی پنجه پا فرود بیایید که این امر باعث افزایش فشار بر روی پنجه‌های پا خواهد شد. در صورتی که پنجه کفش مورد نظر شما به میزان کافی پهن باشد و از استحکام بالایی بهره ببرد، از آسیب دیدن پنجه‌ها جلوگیری می‌شود.

جنس آستر درونی کفش

جنس آستر درونی کفش اسپرت باید دارای جنسی لطیف و راحت باشد تا از بروز التهابات و حساسیت‌های پوستی جلوگیری کند. برندهای مشهور از آسترهای آنتی‌باکتریال برای جلوگیری از بیماری‌های قارچی داخل کفش استفاده می‌نمایند.

کفی کفش اسپرت

کفی کفش‌های اسپرت باید از لایه‌هایی برخوردار باشند که خاصیت ضربه‌گیری داشته و فشار وارده را بر کفی کفش توزیع نمایند. این قابلیت از آسیب دیدن پاها هنگام پیاده‌روی و دویدن جلوگیری کرده و از کف پا محافظت می‌نماید.

پاشنه کفش اسپرت

کفش‌های اسپرت نباید دارای پاشنه ضخیم باشند؛ زیرا ضخامت بیش از حد پاشنه باعث کوبیده شدن پا بر روی زمین شده و باعث کاهش سرعت کاربر می‌شود. این مورد منجر به افزایش فشار بر روی ساق‌ها شده و احتمال بروز دردهای مزمن را نیز افزایش می‌دهد. همچنین در صورتی که کاسه پاشنه خیلی نرم باشد، قدرت لازم را برای جذب شوک ندارد، بنابراین پاشنه کفش باید متعادل باشد و مانع از حرکت کردن عمودی پا به سمت بالا و پایین شود.

انعطاف زبانه کفش

انعطاف در کفش‌های اسپرت اهمیت زیادی دارد، تا جایی که زبانه آن‌ها نیز باید دارای خاصیت انعطاف‌پذیری باشد. انعطاف زبانه کفش باعث کاهش فشار ناشی از رویه کفش بر روی پا شده و از ایجاد خستگی و درد در زمان راه رفتن و انجام فعالیت‌های ورزشی جلوگیری می‌نماید.

معرفی بهترین مدل های کفش اسپرت

بهترین کفش‌های اسپرت از ساختار راحت و استانداردی بهره می‌برند و دارای رویه تنفس‌پذیر هستند. همچنین این کفش‌ها از فناوری‌های پیشرفته و مدرن برخوردار می‌باشند تا به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک کنند.

کفش مردانه نایکی مدل Nike air monarch iv یکی از بهترین کفش‌های اسپرت است که با برخورداری از بالشتک نرم باعث دفع ضربه و فشارهای وارده می‌شود و گزینه عالی برای استفاده روزانه طولانی‌مدت به شمار می‌رود.

کفش مردانه ریباک مدل Reebok zig kinetica 2.5 یکی‌دیگر از کفش‌های اسپرت می‌باشد که در رویه خود از فناوری Thinsulate بهره می‌برد که از نفوذ آب به داخل کفش جلوگیری می‌کند به علاوه، این کفش از floatride برخوردار است که باعث ایجاد بالشتک سبک و فنر اضافی در قسمت جلو پا می‌شود.

خرید کفش اسپرت از فروشگاه اینترنتی بولگانو

برای خرید کفش مردانه مرغوب و اورجینال می‌توانید از طریق بولگانو اقدام کنید که به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی شناخته می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا