برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

آشنایی با مشاهیر دومینیکا

آشنایی با طبیعت کشور دومینیکا

در ویدیو زیر به طور کامل با طبیعت شگفت انگیز کشور دومینیکا ، مکان های دیدنی و گردشگری و تا حدودی با شهروندان این کشور آشنا میشوید:

سوالات متداول در مورد کشور دومینیکا

دومینیکا کجاست؟

در جنوب شرق آمریکای مرکزی و حوزه دریای کارائیب واقع شده است و ۷۳۵۰۰ نفر جمعیت دارد. زبان رسمی آن انگلیسی و پایتخت آن شهر روسو میباشد.

با توجه به ویدیو بالا، منطقی است که اقامت دائم در این جزیره، برای بسیاری از افراد ایده‌آل باشد. اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در این کشور از راه‌های جلب نظر سایر مردم دنیا به این کشور است. این شیوه از تابعیت در دومینیکا در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و از این طریق به سرمایه‌گذاران اجازه داده می‌شود تا در دومینیکا فعالیت کرده و کسب‌وکار خودشان را راه‌اندازی کنند. این امر فقط یکی از مزایای بی‌شمار برنامه CBI و اخذ است. شهروندان دومینیکا همچنین با داشتن مجاز به دسترسی بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور در سراسر جهان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا، انگلیس و برزیل هستند.

کوهستان ها و سواحل دیدنی و جذاب دومینیکا، یکی از زیباترین مناطق بکر قاره آمریکا است، ازین رو این کشور “جزیره طبیعت کارائیب” نامیده شده است. مناظر طبیعی این کشور نظر بسیاری از گردشگران و دوستداران طبیعت را  به خود جذب نموده است. نماد این جزیره طوطی شاهی است که تصویر آن روی پرچم دومینیکا نیز وجود دارد.

دومینیکا با مساحت ۷۵۱ کیلومتر مربع (۲۹۰ مایل مربع) و خط ساحلی ۱۴۸کیلومتری در کارائیب شرقی واقع شده است. نام رسمی آن، کشور همسود (مشترک‌المنافع) دومینیکا است.

کشور مشترک‌المنافع دومینیکا بر اساس اعتقاد به حقوق اساسی و آزادی انسان‌ها بنیان نهاده شده است، عدالت و برابری در درجه اول اهمیت است و نهادهایی مانند دادگاه‌ها و سایر نهادهای حقوقی تلاش می‌کنند تا عادلانه و بی طرفانه عمل کنند. همچنین در دومینیکا نهاد خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با رعایت احترام به حقوق و آزادی‌های دیگران و منافع عمومی، همه شهروندان این کشور از هر رنگ، نژاد، موطن، عقیده یا جنسیت از حقوق و آزادی‌های زیر برخوردار هستند:

آزادی، امنیت و حمایت قانون از افراد

آزادی بیان و آزادی اجتماعی و محافظت از حریم و املاک شخصی

جامعه دومینیکا همچنین معتقد به باورها و ارزشهای مشترک زیر است:

احترام به اصول عدالت اجتماعی؛ در دومینیکا این باور وجود دارد که عملکرد سیستم اقتصادی باید منجر به توزیع منابع مادی شود به گونه‌ای که در خدمت منافع عمومی باشد؛ باید وسایل معیشتی کافی برای همه وجود داشته باشد و نیروی کار نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد، هیچ‌کس نباید مجبور به کار در شرایط غیرانسانی شود و باید فرصت‌های لازم برای پیشرفت مبتنی بر شایستگی و توانایی افراد وجود داشته باشد و نیز اعتقاد به جامعه‌ای دموکراتیک که در آن افراد، به میزان ظرفیت و توانایی خود، می‌توانند در نهادهای آن نقشی داشته باشند.

 دریای آبی کارائیب و جزیره دومینیکا

جزیره دومینیکا ساختی آتشفشانی دارد. دومینیکا دارای تعدادی آتشفشان فعال است اما با این حال این آتشفشان‌ها به‌ ندرت فوران می‌کنند. به همین خاطر چشمه‌های آب گرم زیادی هم در این کشور وجود دارد. این جزیره دارای خاک غنی آبرفتی و آتفشانی است.

بیشتر مردم دومینیکا نژاد آفریقایی دارند. همچنین افراد با نژادهای اروپایی و حوزه‌ کارائیب نیز در آنجا زندگی می‌کنند. دومینیکا تنها جزیره‌ای است که دارای گروهی بزرگ و مجزا از مردم بومی کارائیب است. این گروه از نسل افرادی هستند که پیش از کوچ اروپایی‌ها در این جزیره می‌زیستند.

نمیشود مقصود معرفی کشور دومینیکا باشد و به آب و هوای آن اشاره‌ای نکرد! به‌ طور کلی دومینیکا دارای آب و هوای گرم، مرطوب و استوایی است. دومینیکا خصوصا در ماه‌های سردتر سال یعنی از دسامبر تا مارس آب و هوای دلپذیری دارد. دمای هوای تابستان به‌طور میانگین بالاتر از ۳۲درجه سانتی‌گراد است. دمای هوای زمستان نیز خیلی پایین‌تر از این مقدار نیست و میانگین آن بین  ۲۹ تا ۳۰درجه‌ سانتی‌گراد است. فصل خشک از ماه فوریه تا ماه می به طول می‌انجامد و فصل بارانی نیز از ژوئن تا اکتبر ادامه دارد که بیشترین احتمال وقوع تندباد در همین زمان است.

امنیت کشور دومینیکا |تصاویر کشور دومینیکا

 بخش زیادی از اقتصاد این کشور وابسته به کشاورزی است. با اینکه دومینیکا یکی از فقیرترین کشورهای حوزه‌ کارائیب است، با این حال تلاش‌های صورت‌گرفته در حوزه‌ راه اندازی برنامه شهروندی، دادن به متقاضیان از روش سرمایه گذاری و کمک بلعوض به دولت دومینیکا، گردشگری و سرمایه‌ گذاری‎های مالی در این کشور، به‌خصوص در بخش‌های ساحلی باعث رونق اقتصاد این کشور شده است.

 صنعت کشاورزی، چه از نظر نیروی کار و چه از نظر تولید ناخالص ملی مهم‌ترین بخش اقتصاد دومینیکا را تشکیل می‌دهد. محصولات اصلی این ناحیه شامل موز، مرکبات و نارگیل هستند. کاکائو، قهوه و سبزیجات نیز در دومینیکا کشت می‌شوند. این کشور از لحاظ تولید میوه و سبزیجات مستقل است و حتی در این زمینه صادرات هم انجام می‌دهد.

به نقل از countryreports.org   

90 درصد مردم کشور دومینیکا باسواد هستند. تحصیلات ابتدایی در دومینیکا اجباری است و به‌صورت رایگان در مدارس دولتی ارائه می‌شود. چندین مدرسه متوسطه، کالج‌های  تربیت مدرس، دانشکده‌ پزشکی، دانشکده‌ پرستاری و یکی از شعب در دومینیکا وجود دارد.

 با این همه و علاوه بر شرایط دومینیکا به خصوص طبیعت خاص آن، این کشور به منظور توسعه اقتصادی و برای جذب سرمایه، طی یک برنامه تصویب شده در پارلمان، در قبال سرمایه گذاری در پروژه های دولتی، تابعیت و حقوق شهروندی دومینیکا را به سرمایه گذاران اهدا می نماید که در واقع یکی از نیز به حساب می‌آید و این دلیل اصلی ترغیب مردم دنیا به اخذ کشور دومینیکا است.

شما می توانید برای بیشتر متوجه شدن این دلایل به صفحه در سایت دومینیکا پارادایس مراجعه کنید و همینطور برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه و آگاهی از روش های پرداخت هزینه به دولت دومینیکا جهت دریافت تابعیت (شهروندی) و با مشاوران ما در دومینیکا پارادایس در تماس باشید.

چگونه میتوانم به دومینیکا سفر کنم؟

شهروندان ایرانی میتوانند بدون ویزا به مدت ۹۰ روز به دومینیکا سفر کنند. برای این سفر ابتدا پروازی به لندن به مدت ۴.۵ الی ۵ ساعت که نیازمند ویزای ترانزیت بوده و پس از آن به باهاما یا میامی سفر کرده که ۱۲ ساعت طول پرواز شما میباشد و سپس آنجا به فرودگاه ملویل هال دومینیکا پرواز کرده و به این جزیره زیبا میرسید.

شرایط کاری در دومینیکا به چه صورتی میباشد؟

شغل اصلی شهروندان دومینیکا کشاورزی بوده اما پروژه های عمرانی بسیاری مانند ساخت هتل امکان سرمایه گذاری را برای شما فراهم نموده است تا با معافیت های مالیات بر درآمد بتوانید به راحتی سرمایه گذاری کنید . همچنین میتوانید با ثبت شرکت در دومینیکا و فعالیت تجاری به عنوان شعبه در سراسر دنیا فعالیت داشته و از معافیت های مالیاتی آن بهره مند شوید.

به چند روش شهروندی دومینیکا را میتوان دریافت کرد؟

به دو روش؛ روش مشارکت بلاعوض و روش سرمایه گذاری در پروژه های مورد تایید دولت دومینیکا

منبع : wgcitizenship.com

دکمه بازگشت به بالا