برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

مقایسه عمل آرتروسکوپی شانه نسبت به عمل باز و معرفی دکتر متخصص شانه ، دکتر حسن درتاج

تشخیص دقیق آسیب دیدگی مفصل همیشه باید توسط متخصص شانه و یا با بررسی کامل متوجه شد که ممکن است پزشک این کار را با رادیوگرافی و یا تصویربرداری های دقیق انجام دهد. به گفته فوق تخصص شانه در تهران یعنی دکتر درتاج زمانی که فرد در محفل خود هرگونه احساس درد می کند حتماً باید در کوتاه ترین زمان ممکن پزشک و دکتر فوق تخصص شانه مراجعه کند. معمولاً متخصص شانه در این مواقع با تجویز داروهایی سعی می کند تا درد مفصل بیمار را تا حد زیادی کاهش دهد اما اگر درد در مفاصل بیمار ادامه دار باشد و با تجویز دارو این درد کم نشود در این مواقع فوق تخصص شانه تصمیم می‌گیرد تا فرد به ام آر آی برود تا علت و دلیل اصلی به وجود آمدن این درد در شانه های فرد پیدا شود.

در این مواقع به گفته دکتر درتاج که یکی از دکترهای فوق تخصص شانه در تهران است اگر بیمار مورد نظر دچار هرگونه التهاب مفصل شده باشد و همچنین مفصل بیمار آسیب دیده باشد حتماً باید شانه خود را عمل کند. تشخیص آسیب دیدگی مفصل باید توسط یک دکتر حرفه ای و فوق تخصص شانه انجام شود که با معاینه کامل و تصویربرداری های رادیوگرافی قابل انجام میباشد. بهتر است بدانید که تشخیص ای که به طور کامل مبتنی بر آرتروسکوپی باشد معمولاً دقت بیشتری نسبت به ام آر آی دارد که در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره عمل آرتروسکوپی با عمل باز و تفاوت این دو عمل به طور کامل صحبت کنیم.

بهترین دکتر فوق تخصص شانه |بهترین فوق تخصص شانه در تهران

عمل باز شانه چیست ؟

در ابتدای این مقاله متوجه آن شدید که اگر به هر دلیلی مفصل‌های فرد بیمار دچار آسیب دیدگی شدید شده باشد و درد آن ادامه دار باشد و اگر با داروی تجویز شده قابل حل نباشد حتماً باید بیمار به فکر عمل و جراحی شانه های خود باشد. یکی از عمل جراحی معروف که به روش سنتی است عمل باز شانه می گویند که در این مواقع جراح یک برش نسبتاً بزرگ را در بافت پوست فرد ایجاد می‌کند که این برش برای دسترسی به ماهیچه‌های فرد نیاز است.

به گفته متخصص شانه یعنی دکتر درتاج جراح باید با توجه به نوع آسیب دیدگی نوع جراحی را به طور کامل مشخص کند برای مثال ممکن است جراح صلاح ببیند که عمل به صورت باز انجام شود. به گفته صحبت های دکتر درتاج عمل باز شانه و سرشانه زمانی صورت می‌گیرد که پزشک معالج قصد دارد به طور کامل بافت آسیب دیده را مشاهده کند و به زبان ساده جراح می خواهد دید بهتری نسبت به بافت آسیب‌دیده داشته باشد تا بتواند مشکل فرد را به طور کامل برطرف کند.

عمل آرتروسکوپی شانه چیست؟

تا اینجا متوجه آن نشده اید که عمل باز چگونه انجام میشود اما شاید برای بیماران سوال پیش بیاید که عمل آرتروسکوپی چیست و چه تفاوتی با عمل آرتروسکوپی شانه دارد. در پاسخ به این سوال به گفته دکتر فوق تخصص شانه عمل آرتروسکوپی بدین صورت می باشد که با استفاده از یک وسیله کوچک که به آن آرتروسکوپ می گویند انجام میشود. آرتروسکوپ قابلیت این را دارد که به صورت کامل از مفصل های داخل بدن تصویربرداری کند به گفته دکتر درتاج در این مواقع جراح آرتروسکوپ را از طریق یک جراحت کوچک وارد بدن بیمار می کند و به طور کامل مشکل بیمار و درد مفصلی آن را بررسی میکند.

در این مواقع در بدن بیمار بریدگی های ایجاد می‌شود تا عمل به صورت کامل انجام شود اما سطح بریدگی ها در بدن بیمار نسبت به عمل باز در این روش کمتر است. امروز بهتر است بدانید که در زمانهای گذشته و در زمانی که علم به صورت کامل پیشرفته نشده بود برای جراحی مفاصل از عمل باز استفاده می شد اما امروزه برای عمل شانه معمولاً از عمل آرتروسکوپی در مفاصل استفاده می شود.

بهترین دکتر فوق تخصص شانه |بهترین فوق تخصص شانه در تهران

عمل آرتروسکوپی یا عمل باز ؟

در این مواقع سوالی که برای تمامی بیمارانی که مشکل درد مفصل در قسمت شانه دارند پیش می آید آیا عمل آرتروسکوپی بهتر است یا عمل باز. در پاسخ به این سوال معمولاً پزشک تصمیم میگیرد که عمل و جراحی به چه صورت انجام شود اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که مزیت و معایب عمل باز و عمل آرتروسکوپی چیست. در ادامه می خواهیم به تمامی مزایا و معایب این دو عمل به طور کامل اشاره کنیم پس با ما همراه باشید.

میزان خونریزی

در رابطه با میزان خونریزی در هنگام عمل بهتر است بدانید در عمل آرتروسکوپی خونریزی کمتر رخ می دهد و اما در مقابل ممکن است در هنگام عمل باز خونریزی بیشتری رخ دهد و نیاز به انتقال خون به بیمار خواهد داشت اما در عمل آرتروسکوپی انتقال خون بیمار در بیشتر مواقع نیاز نیست.

ایجاد اسکار

به گفته دکتر فوق متخصص شانه در تهران یعنی دکتر درتاج عمل باز یک عمل جراحی است که نیاز به یک جراحت بزرگ دارد زیرا باید جراحت آنقدر بزرگ باشد که متخصص شانه بتواند جراحت را بدون استفاده از دوربین و با دید مناسب ببیند و تسلط کامل به مفاصل فرد و بیمار داشته باشد تا بتواند عمل جراحی را با دقت لازم و بالا انجام دهد. اما در عمل آرتروسکوپی که جدیدترین نوع عمل شانه است دکتر معالج با استفاده از یک مانیتور محل عمل و محل مفاصل را به طور کامل می بیند و با جراحت های کوچک مقابل دید می باشد. مزیت عمل آرتروسکوپی این است که بعد از انجام جراحی زخم کمتری در بدن بیمار به جای می ماند و به زبان ساده به گفته فوق تخصص شانه در تهران دوره ترمیم بدن کوتاه تر می باشد.

بهترین دکتر فوق تخصص شانه |بهترین فوق تخصص شانه در تهران

دوره ریکاوری

بهتر است بدانید که به گفته دکتر درتاج در عمل آرتروسکوپی که به اصطلاح به آن یک عمل سرپایی می گویند بیمار نیاز نیست که به طور کامل بستری شود و بستری طولانی‌مدت را تجربه نمی کند زیرا بعد از عمل جراحی در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود پیدا میکند. اما در عمل باز به هیچ عنوان بدین‌گونه نیست و بیمار نیاز دارد حداقل چند شب را در بیمارستان بستری باشد تا دوره بهبودی و ریکاوری به طور کامل انجام شود زیرا جراحات و بزرگی در بدن بیمار در قسمت شانه فرد ایجاد شده است که باید به طور کامل بهبود یابد.

میزان درد

بهتر است بدانید که به گفته فوق تخصص شانه در تهران در عمل باز و همچنین در عمل آرتروسکوپی فرد به طور کامل بی حس میشود به صورت طبیعی چیزی را متوجه نمی شود اما ممکن است پس از عمل به طور کامل درد در مفاصل خود را احساس کند زیرا مفاصل به حالت پیشین خود برمی‌گردد و ممکن است درد را تجربه کند. بهتر است بدانید که تنها تفاوت در این دو عمل این است که میزان درد و طول دوره بهبودی فرد متفاوت است که در عمل آرتروسکوپی فرد در زمان کوتاه تری بهبود می یابد و درد کمتری را احساس میکند اما ممکن است با توجه به نوع آسیب دیدگی زمان بهبود هر فرد متفاوت باشد که توسط پزشک به طور کامل اندازه گیری میشود.

دکتر فوق تخصص شانه در تهران ، دکتر حسن درتاج

در این مقاله متوجه آن شدید که تفاوت عمل باز و عمل آرتروسکوپی در چیست و متوجه آن نشده اید که حتماً باید در این مواقع به یک دکتر فوق تخصص شانه در تهران و متخصص شانه مراجعه کنید. دکتر حسن درتاج فوق تخصص شانه در تهران می باشد که تخصص این دکتر در جراحی شانه و همچنین در جراحی مفاصل و استخوان است. این پزشک با سالها تجربه کاری دارای گواهینامه ارتوپدی و همچنین تعویض مفصل از کشور اسپانیا می باشد و علاوه بر آن بهتر است بدانید که دکتر حسن درتاج دارای گواهینامه آرتروسکوپی زانو و همچنین شانه است.شما می توانید عمل جراحی شانه خود را به این متخصص شانه بسپارید.

 

منبع : drhassandortaj.com

دکمه بازگشت به بالا