برترین های کار و کسببین الملل

تجربه ویزای یونان و آخذ سریع ویزا با آدونیس

چگونگی گرفتن وقت سفارت یونان

سفارت یونان به صراحت گفته در صورتی برای ویزای شینگن توریستی یونان اقدام کنید که بیشترین زمان سفرتون در یونان باشه و ورود و خروج به منطقه شینگن هم باید از یونان باشه. توی وبسایش تهدید کرده که اگر ویزا گرفتید و ورود یا خروجتون به محدوده شینگن از کشور دیگری باشه، دفعه بعد درخواست شما ریجکت خواهد شد.

برای گرفتن نوبت ابتدا باید یک ایمیل به شرکت وی اف اس گلوبال یونان به آدرس الکترونیکی ارسال کنید. این ایمیل باید شامل مشخصات خودتون و تاریخ سفر باشه. شکل کلی این ایمیل رو میتونید از ببینید. تا حداکثر ۲ روز کاری به ایمیل شما پاسخ داده میشه و یک تاریخ و ساعت مشخص برای تحویل مدارک بهتون اختصاص میدهند. در مورد فروش وقت سفارت یونان، آژانس هایی که برای اینکار معتبر هستند و هزینه وقت سفارت من هیچ اطلاعی ندارم. جهت دریافت لوکیشن و آدرس سفارت یونان کلیک کنید.

تجربه ویزای یونان |قیمت بلیط و ویزای یونان

مدارک ویزای شینگن یونان

مدارکی که سفارت یونان و وی اف اس گلوبال درخواست میکنه تقریبا شبیه مدارک بقیه کشورهاست. بسته به اینکه قصد سفر توریستی دارید یا دیدار دوستان و فامیل (با دعوتنامه) برخی از مدارک ویزای یونان که در ادامه آمده است رو نیاز ندارید که جلوش نوشتم.

نکته اول

همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه بشه. کلیه مدارک باید توسط دارالترجمه ترجمه بشه و مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ایران رو داشته باشه.

نکته دوم

از همه مدارک یک کپی داشته باشید.

مرحله آخر انجام مصاحبه و انگشت نگاری

آدرس سفارت یونان تهران، خیابان آفریقا (جردن)، خیابان اسفندیار، پلاک ۴۳ هست. تلفن سفارت یونان که شانسش خیلی کمه جواب بدند هم ۰۲۱۲۲۰۵۳۷۸۴ هست. از اواخر سال 1396 که سفارت کارهاش رو به وی اف اس برون سپاری کرده دیگه نیازی به مراجعه به سفارت نیست.

برای تحویل مدارک در روز و ساعتی که به شما وقت دادند باید به شرکت وی اف اس گلوبال یونان VFS Global Greece و آدرس تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، خیابان عرفی شیرازی، ساختمان شماره 49، طبقه 4 مراجعه کنید. تلفن وی اف اس یونان 27674000 هست و از ساعت 8 تا 17 بجز جمعه و شنبه و روزهای تعطیل، پاسخگوی سوالاتتون هستند.

معمولا موقع تحویل مدارک در وی اف اس و انگشت نگاری سوالی از شما پرسیده نمیشه. اگر احتمالا سوالی بپرسند هم شامل هدفتون از سفر، مکان هایی که قصد بازید دارید و اینکه چرا یونان رو انتخاب کردید میشه.

بعد از مصاحبه تحویل مدارک و انگشت نگاری، رسیدی به شما داده میشه که تاریخ جواب رو دو هفته بعد روش مینویسه. زمان دریافت جواب ۳ تا 5 بعدازظهر هست. با کدی که روی برگه هست هم میتونید آنلاین چک کنید جواب ویزای شما آماده شده با نه. از اینجا به بعد دو تا تجربه متفاوتی که داشتم رو مینویسم:

تجربه اول ویزای شینگن توریستی یونان

اوایل شهریور ۱۳۹۴ بود که رفتم سفارت یونان. داخل سفارت شلوغ بود و بعد از ۲ ساعت مصاحبه شدم.

مصاحبه کننده ایرانی بود و تقریبا هیچ سوالی نپرسید. توی فرم درخواست ویزای شینگن ۳۰ روزه کرده بودم ولی شفاهی گفتم اگر ممکنه ویزای یک ساله بهم بدید.

مصاحبه کننده هم به شوخی گفت نمیشه، دلمون برات تنگ میشه، برای هر بار سفر بیا اینجا درخواست ویزا بده ?

زمان جواب رو زده بود دو هفته بعد ولی از اونجایی که دیدم تقریبا هیچ کدام از مراجعه کنندگان ویزاشون به موقع آماده نشده بود، سه هفته بعد برای دریافت جواب ویزا رفتم. بعد از ۱ ساعت معطلی پاسپورتم رو گرفتم بهمراه ویزای شینگن یونان یک بار ورود به مدت ۳۰ روز.

دوستم که به همراه خانوادش ۳ روز قبل از من برای ویزای یونان اقدام کرده بود تجربه متفاوتی داشت.

مسعود که زمان مرخصی خودش و همسرش محدود بود، دو هفته بعد به سفارت یونان مراجعه کرد. بهش گفتند با ویزات موافقت شده ولی باید بلیط رو با هواپیمایی ایجین خریداری کنی و همراه با رزرو هتل پرداخت شده بیاری سفارت تا ویزا صادر بشه.

مسعود با قدری چونه زدن موفق شد قسمت هتل پرداخت شده رو حذف کنه. بلیط خریداری شده ایجین رو برای سفارت برد و دو روز بعد موفق شد ویزای یونان رو دریافت کنه.

تجربه دوم ویزای شینگن یونان

وقت سفارتم ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰ بود. نیم ساعت زودتر رفتم و نهایتا ساعت ۱۶:۳۰ مصاحبه شدم.

مصاحبه کننده یونانی بود و هیچ سوالی نپرسید، فقط مدارک رو تحویل گرفت.

چون سال قبل انگشت نگاری شده بودم، انگشت نگاری هم نکرد. روی برگه ای که تحویلم داد تاریخ جواب رو ۱۴ روز بعد نوشته بود. جالبه با اینکه ۲۶۰ هزارتومان پول دادم روی رسید جواب مبلغ ۲۰۳ هزار تومان نوشته بود!

درخواستم مشابه دفعه اول بود، مدارک مشابه بود و چون ورود و خروجم از یونان بود انتظار داشتم خیلی زود ویزا رو بگیرم.

دو هفته بعد یک پیک فرستادم سفارت یونان ولی بعد از کلی معطلی بهش گفتند جواب ویزا آماده نیست.

سه هفته بعد از روز مصاحبه از سفارت یونان تماس گرفتند و گفتند با ویزای من موافقت شده ولی دو تا شرط داره.

اول باید بلیط خریداری شده رفت و برگشت با هواپیمایی ایجین ببرم براشون و دوم رزرو هتل من رو قبول ندارند و باید واچر هتل یونان پرداخت شده براشون ببرم.

اعتراض کردم که ویزای قبلی من رو ببینه، دفعه قبل من ورود و خروجم از یونان بوده و با شما صادق بودم، نباید برای من اینقدر سختگیری کنید.

کارمند سفارت کمی مکث کرد و گفت همینه که هست و گوشی رو قطع کرد!

با تمامی هتل هایی که رزرو کرده بودم تلفنی تماس گرفتم و ازشون خواستم با برداشت پول از ویزا کارتم، تایید پرداخت پول برای رزروم رو ایمیل کنند.

چند روزی طول کشید تا همه این تاییدیه ها رو تهیه کنم. بلیط رو هم خریداری کردم و همه مدارک رو توسط پیک برای سفارت ارسال کردم.

در یک ماه آینده سه بار پیک رو به سفارت فرستادم ولی هر بار گفتند جواب آماده نیست!

نهایتا وقتی فقط یک هفته به تاریخ سفر مونده بود خودم رفتم تهران و به سفارت یونان مراجعه کردم.

حدود ۶۰ نفری رو دیدم که از آماده نبودن جوابشون عصبانی بودند و نزدیک بود کار به درگیری فیزیکی با کارمندان سفارت بکشه.

تعدادی از این افراد تاریخ سفرشون یکی دو روز آینده بود و تعدادی هم تاریخ سفرشون گذشته بود.

حتی یک نفر کارمند آژانس مسافرتی دیدم که ویزاهای توری که سه روز آینده داشتند هنوز آماده نشده بود.

صبر کردم تا اوضاع آرام بشه و افراد عصبانی از سفارت خارج بشند. بعد از دو ساعت معطلی نهایتا یکی از کارمندان سفارت برگه من رو گرفت و بعد از ده دقیقه گفت جوابت آماده نیست.

من: هفته دیگه پروازم هست و باید تکلیفم رو بدونم.

کارمند سفارت یونان: یک هفته که خیلیه! ما فعلا مشغول بررسی اونهایی هستیم که فردا پروازشونه.

من: نزدیک دو ماهه که درخواست دادم و الان جواب میخوام.

کارمند سفارت: برو پس فردا بیا

من: از شهرستان اومدم و الان جواب میخوام

کارمند سفارت: مشکل من نیست از کجا اومدی، جوابت آماده نیست.

من: پاسپورت من رو بدید اصلا ویزا نمیخوام

کارمند سفارت: صبر کن خوب، با درخواست ویزات موافقت شده

من: پاسپورت من رو همین الان بدید.

نهایتا پس از گرفتن تعهد کتبی که خودم درخواست گرفتن پاسپورت و کنسل شدن پروسه درخواست ویزا رو داشتم و یک ساعت معطلی دیگه، پاسپورتم رو گرفتم و در حالیکه داشتم به فکر می کردم از سفارت خارج شدم.

در سفر اولم به یونان تا قدری فهمیده بودم چرا صحبت از اخراج یونان از اتحادیه اروپا و حوزه یورو هست ولی با اتفاقات تابستان ۹۵ کاملا شیرفهم شدم.

من هر دو تجربم رو نوشتم که انصاف رو رعایت کرده باشم. ولی مورد من یک استثنا نبود، بیشتر یک رویه بود.

سفارت یونان در تهران بی نظم ترین سفارتیه که من نه تنها در ایران بلکه در بین کلیه سفارت خانه هایی که جاهای مختلف دنیا دیدم.

غروب دریای اژه در شهر آتن یونان

اگر فرصت کنم سفرنامه یونان که محدود به شهر آتن هست رو مینویسم.

آمارهای ویزای یونان

در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۷۰ هزار نفر در سراسر دنیا درخواست ویزای شینگن یونان دادند که ۹۷ درصدشون موفق به گرفتن ویزا شدند.

از این تعداد بیش از ۴۷۰ هزار نفرشون ویزای شینگن مولتیپل یونان دریافت کردند. نتونستم آماری از ایرانی هایی که برای ویزای یونان درخواست دادند پیدا کنم.

سوالات متداول در مورد ویزای یونان

اخذ ویزای تضمینی یونان چقدره؟

چیزی به اسم ویزای تضمینی وجود نداره. ممکنه آژانسی با سفارت یونان زد و بندی داشته باشه و بتونه با شانس بالایی ویزا رو دریافت کنه ولی اینکه صد در صد تضمینی باشه بعید میدونم. آژانس قابل اعتماد برای ویزای یونان هم نمیشناسم. از قیمت منطقی برای ویزای شینگن تضمینی هم اطلاع ندارم.

هزینه ویزای شینگن یونان چقدره؟

مثل بقیه کشورهای شینگن، هزینه برای ایرانی هایی که در ایران اقدام می کنند فقط و فقط ۶۰ یورو هست که سفارت یونان معادل ریالی اون رو دریافت میکنه. خود سفارت اعلام کرده در صورتیکه اشخاص ثالث پول بیشتری برای ویزای یونان ازتون دریافت کردند اون رو به سفارت گزارش کنید تا ما پیگیری کنیم.

در صورت ریجکت شدن درخواستم چکار کنم؟

خود سفارت یونان نوشته در صورت ریجکت شدن درخواستتون میتونید درخواست بررسی دوباره مدارک رو به سفارت ارائه کنید. البته وقتی دفعه اول هم درست جواب نمیدند بعید میدونم به درخواست بررسی مجدد اهمیتی بدند. توصیه من اینه که چند ماهی صبر کنید و از یک سفارت دیگه اقدام کنید.

در صورت گرفتن ویزا همه اقامتم در یونان باید باشه؟

اجباری برای این قضیه نیست ولی اگر برنامه سفری که به سفارت دادید همش در یونان باشه و موقع ورود به یونان نتونید مامور مرزی رو قانع کنید، احتمالش هست از ورود شما به شینگن جلوگیری بشه.

با توجه به اینکه تونستم راحت و فوری از یونان نوبت بگیرم، توصیه می کنید بقیه مراحل برای ویزای یونان رو ادامه بدهم؟

خیر، من به همه دوستانم توصیه می کنم وقت و پولشون رو برای یونان هدر ندهند.

اخذ ویزای یونان از ترکیه راحته؟

اگر اقامت ترکیه نداشته باشید و فقط بعنوان توریست در ترکیه باشید، شانس گرفتن ویزای شینگن یونان از ترکیه خیلی کمه. ضمنا هزینه ویزا از ترکیه هم بیشتر از ایران هست.

سفر به یونان بدون ویزا شدنیه؟

بله، بعضی از کشتی های کروز که از ترکیه به برخی جزایر یونان میرند این اجازه رو دارند که مسافرهاشون رو صبح در جزیره پیاده کنند و شب مجددا به کشتی برگردند. ولی سفری که آزادانه به یونان باشه و بعدش بتونید به سایر کشورهای ار» » ویزای یونان: صفر تا صد طریقه گرفتن ویزا برای یونان

هرکس که تا حدودی اطلاعات و شناخت از کشور یونان داشته باشد، مطمئنا به شما خواهد گفت که حتی صرف کل عمر آدم هم برای کشف زیبایی های این کشور کفاف نمی دهد، اما تنها لحظه ای بودن در این کشور کافیست تا شما را دیوانه وار عاشق یونان کند. سفر به یونان، تجربه ای منحصر بفرد و فراموش نشدنی را به افرادی که به این کشور سفر می کنند عرضه می کند. از تماشای غروب زیبای خورشید در جزیره سانتورینی گرفته تا مهمانی ها و دور همی ها در کورفو و میکونس و تاریخ و میراث فرهنگی شگفت آور آتن، سفر به این کشور لذت بخش ترین و به یاد مادنی ترین سفر شما خواهد بود.

کشور یونان یکی از مقاصد سفری منحصر بفرد است که برای همه ی سلیقه ها مناسب است. با این حال، برای سفر به این کشور و برای تجربه ی این همه شگفتی در این کشور، به ویزای توریستی یونان نیاز خواهید داشت. خوشبختانه برای دریافت اطلاعات در مورد ویزای یونان هم به مقاله ی درستی مراجعه کرده اید.

در این راهنمای جامع ویزای توریستی یونان، ما هر آنچه را که باید در مورد ویزای توریستی یونان بدانید، به شما خواهیم گفت. از فرآیند و مراحل درخواست ویزای یونان و الزامات آن تا نحوه تعیین وقت ملاقات برای ویزای توریستی یونان را برایتان شرح خواهیم داد. با مطالعه ی این مقاله، جواب تمام سوالاتتان درباره ویزا و نحوه را خواهید گرفت. اما در ابتدا، باید به اطلاعات ضروری در مورد ویزای توریستی یونان دست پیدا کنیم.

منبع: آدونیس

دکمه بازگشت به بالا