برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

آیا خرید ویلا قسطی کار بصرفه ای است؟

آیا خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان امکان‌پذیر است؟

برای اینکه در مورد امکان پذیر بودن معامله خرید ویلا در کردان و دیگر مناطق شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان بهتر بتوانیم قضاوت و داوری کنیم، ابتدا در این قسمت یک مقدمه ساده درباره اهمیت آگهی های املاک و مستغلات در شمال و نقش معاملات املاک ارائه می دهیم. از نظر آژانس های املاک، آگهی های فروش ویلا، فروش باغ و زمین یا فروش باغ ویلا در شمال، بسیار متعدد و متنوع هستند. آگهی های خرید و فروش ویلا در شمال، هم به صورت رسانه ‌های چاپی در شهرهای شمالی و هم از طریق آگهی‌های آنلاین در کل کشور منتشر می‌شوند.

رقابت برای تبلیغات فروش ویلا بسیار زیاد است. هیچ کمبودی در فضای تبلیغاتی وجود ندارد. تمام افراد واسطه و یا مشاوران املاک معتبر و رسمی از تمام کانال های تبلیغاتی برای معرفی انواع ویلا زمین و باغ یا حتی استفاده می کنند، بنابراین می توان نتیجه گرفت که برای یک آگهی خرید و فروش ویلا، با صدها نفر مواجه می شوید که هرکدام یک شرایط خاص دارند.

وجود حرفه ای ها در بازار خرید و فروش ویلای شمال، کار را برای شما راحت تر می کند. وقتی شما یکی از حرفه ای های مشاوران املاک در مازندران را پیدا کنید و از طریق او، کارهای خرید و فروش ویلا و اطلاع از قیمت زمین در چهارباغ کرج را انجام دهید، به طور قطع برنامه ها منظم‌ تر و طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده پیش می رود؛ اما اینکه چگونه یک مشاور املاک را پیدا کنید و چگونه به او اعتماد کنید مسئله متفاوتی است.

پیرامون صحبت های فوق، انتظار می رود وقتی شما عبارت خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان یا خرید ویلا در شمال تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۰۰ میلیون تومان یا ۸۰۰ میلیون تومان را در یک آگهی اینترنتی مشاهده می کنید، در مرحله اول فکر می کنید که این آگهی از سوی یک مشاور املاک منتشر شده است؛ در حالیکه در ۹۰ درصد شرایط این چنین نیست!

قیمت ویلا در سهیلیه چقدر است؟ مشاوران املاک حرفه ‌ای و مشاورانی که به صورت رسمی و معتبر در این حوزه فعالیت می کنند، به خوبی می دانند که در سال ۱۴۰۰، ارزش یک ویلای نوساز و با امکانات کامل هرگز ۷۰۰ میلیون تومان یا ۵۰۰ میلیون تومان نیست، بنابراین غیر ممکن است که یک مشاور املاک حرفه ‌ای، اینچنین آگهی را در سال ۱۴۰۰ منتشر کند!

خرید ویلا در کردان |خرید ویلا در کردان طاووسیه

 درباره آگهی های خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان تا ۵۰۰ میلیون تومان، تا ۳۰۰ میلیون تومان یا تا ۶۰۰ میلیون تومان، موضوع مهم دیگری وجود دارد که باید به آن اشاره کنیم. وقتی شما این چنین آگهی‌هایی را در فضاهای مختلف مشاهده می کنید، چند احتمال وجود دارد.

ممکن است این چنین آگهی هایی مواردی بوده اند که در سال های قبل منتشر شده و صاحب آگهی یا فرد آگهی دهنده برای سال ۱۴۰۰، آگهی فروش ویلا را بروزرسانی نکرده است؛ بنابراین این حرف صحت دارد که فروش ویلا تا ۷۰۰ میلیون تومان امکان پذیر است؛ چرا که این قیمت مربوط به چندین سال قبل بوده و در همان زمان، این قیمت برای ویلا یک قیمت منطقی محسوب می‌شده است؛ اما در زمان کنونی در سال ۱۴۰۰، این آگهی عملاً معتبر نیست!

 حالت دیگری هم وجود دارد که آگهی های خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، تا ۵۰۰ میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان و غیره را زیر سوال می‌برد؛ مثلاً فرض کنید شما این چنین عبارتی را برای خرید ویلا در مازندران مشاهده می کنید؛ زمانی که برای بازدید از ملک به شهر مربوطه سفر می کنید، درست همان جا است که متوجه می شوید این مبلغ که از سوی آگهی دهنده منتشر شده، فقط مبلغ پیش پرداخت خرید ویلا بوده است و شما یا باید هزینه های باقیمانده را به صورت اقساطی پرداخت کنید! یا در مرحله بعدی هنگام ثبت سند باید چندین مرتبه باز هم هزینه کنید! در این شرایط، ممکن است چیزی حدود دو برابر بیشتر برای شما خرج و مخارج داشته باشد!!

یکی دیگر از مواردی که نشان می‌دهد خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 600 میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 500 میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 300 میلیون تومان، ممکن است معتبر نباشد این است که نظارت هایی بر انتشار آگهی های اینترنتی به طور دقیق انجام نمی شود، بنابراین در هر فضایی، اشخاص سودجو و واسطه ‌ها اقدام به انتشار اینچنین عبارت های وسوسه برانگیز می ‌کنند!

از دیدگاه دیگر، آگهی های خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 600 میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 500 میلیون تومان و …، با احتمال کمتر از ۵ درصد که بسیار بسیار ناچیز است، در برخی موارد ممکن است تا حدودی صحت داشته باشد؛ اما این به معنای آخرین قیمت فروش ویلا نیست.

وقتی شما یک چنین آگهی‌هایی را مشاهده می کنید و برای بازرسی ویلا و خرید آن به شهر مربوطه سفر می کنید، متوجه می شوید که آگهی معتبر نبوده است و ملک، قبل از مراجعه شما به شخص دیگری فروخته شده است و اکنون در دسترس نیست.

از دیدگاه دیگر ممکن است برای بازرسی این چنین ویلاهایی مراجعه کنید اما متوجه می‌شوید که مبلغ گفته شده فقط پیش پرداخت است و شما باید باقیمانده هزینه خرید ویلا را نقداً پرداخت کنید.

عامل دیگری که باعث می شود آگهی هایی با عنوان خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 600 میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 300 میلیون تومان و … چندان مورد اعتماد نباشند این است که ویلا در یک موقعیت یا لوکیشن بسیار نامناسب ساخته شده است. ویلاهایی که خارج از بافت هستند به صورت غیرقانونی ساخته شده اند، سند ویلا مشکل زیادی دارد، یا مجوزها برای ساخت و ساز دریافت نشده اند، از نظر قیمت تا چندین برابر زیر قیمت اصلی ویلا برای فروش معرفی می شوند. فراموش نکنید که این چنین ویلاها جز اینکه شما را به دردسر بیندازند، نتیجه دیگری ندارند.

فریب نخورید! کلاهبرداران همچنان در حال فعالیت هستند!

همان طور که در این مطلب درباره آن به طور کامل صحبت کردیم بسیار اهمیت دارد که هنگام بررسی آگهی های خرید و فروش ویلا در شمال، هوشمندانه ‌تر و عاقلانه تر عمل کنید.
در نگاه اول نباید آگهی هایی با عنوان خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 600 میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 300 میلیون تومان و .. شما را فریب دهد. در این آگهی‌ها اهدافی جز دیده نمی شود، بنابراین به عنوان کسی که قرار است سرمایه خود را در مسیر صحیح هدایت کند، حتماً و الزاماً باید از مشاوران املاک معتبر کمک بگیرید.

با نگاهی بر اعداد و ارقام غیر منطقی در خرید و فروش ویلای شمال که در یک سری از آگهی های اینترنتی منتشر شده می توان متوجه شد که این اعداد و ارقام با مشکلاتی همراه است. هرگز یک ویلای زیبای نوساز در مازندران کمتر است 900 میلیون تومان قیمت ندارد. یک ویلای لاکچری حتماً بیشتر از ۲ میلیارد تومان تمام می‌شود. البته این قیمت ها بر اساس نوسانات قیمت زمین در شمال محاسبه خواهد شد، بنابراین ممکن است یک ویلای لاکچری در نیمه اول سال ۱۴۰۰، حدود ۳ میلیارد تومان قیمت داشته باشد اما این قیمت در نیمه دوم سال افزایش یا کاهش نسبی را تجربه کند.

اجازه دهید برای درک مفاهیم فوق یک مثال بیان کنیم. فرض کنید یک زمین داخل بافت قرار گرفته است؛ یک لوکیشن مناسب دارد و در این زمین، یک ویلای نوساز خوب با امکانات کامل ساخته شده است.

قیمت زمین داخل بافت در سال ۱۴۰۰ از حداقل متری 4 میلیون تومان تا 4 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. اگر این زمین ۱۵۰ متر باشد، قیمت زمین، حدود 600 میلیون تومان تمام می‌شود؛ اگر ۶۰ متر را به زیر بنا اختصاص داده باشیم، قیمت بنا، متری 5 میلیون تومان، معادل قیمت حدود 300 میلیون تومان خواهد بود. در کمترین شرایط و با محاسبه هزینه های دیگر و سود سازنده و سایر محاسبات، قیمت این ویلای کوچک از حداقل 9۰۰ میلیون تومان شروع می شود.

این اعداد و ارقام یک مثال فرضی هستند؛ بنابراین مشاهده می کنید که آگهی هایی با عنوان های خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 600 میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا 300 میلیون تومان، غیر منطقی و غیر معتبر است. شما نباید به عنوان خریدار ویلا، فریب آگهی‌هایی که هیچ پایه و اساسی ندارند را بخورید.

حداقل قیمت ویلا در شهرهای مازندران چقدر است؟

مشتریان خرید ویلای شمال نباید انتظار داشته باشند که ویلاهای 900 میلیون تومانی و یک میلیارد تومانی را در مناطق برند و تازه وارد شده به حوزه املاک شمال، پیدا کنند. مناطقی که توریستی هستند یا در خط ساحل قرار دارند یا جزو شهرک های برند مازندران محسوب می شوند، همگی ویلاهایی را در خود جای داده اند که قیمت 900 میلیون تومان در آنجا هرگز یافت نمی شود. شما نمی توانید در بابلسر، رامسر، چالوس، نوشهر، خط دریا سرخرود و … اینچنین ویلاهای ارزان قیمتی پیدا کنید. اگر هم این چنین شرایطی باشد، با این هزینه فقط می توانید ویلا را رهن کنید.

با قیمت های حدود 900 میلیون تومان تا 1 میلیارد تومان می توانید در مناطقی نظیر قائم شهر، چمستان، بابل و برخی مناطق جنگلی و البته مسیر آمل به سرخرود، ویلای خوبی پیدا کنید. در هر صورت، برای بررسی قیمت دقیق املاک هر منطقه، بهتر است با مشاوران اول خونه مشورت کنید.

سخن پایانی

در میان آگهی های اینترنتی برای خرید و فروش ویلای شمال با عنوان های فریب دهنده و وسوسه برانگیز نظیر خرید ویلا در شمال تا ۷۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا ۳۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا ۵۰۰ میلیون تومان، خرید ویلا در شمال تا ۶۰۰ میلیون تومان و غیره برخورد می کنیم. این آگهی ها واقعی نیستند و صحت ندارند.

وقتی شما این چنین املاکی را از نزدیک بررسی کنید متوجه می شوید که یا آگهی قدیمی بوده است، یا مبلغ ارائه شده فقط به عنوان پیش پرداخت بوده و شما باید باقی هزینه را یا به صورت اقساطی پرداخت کنید؛ یا به صورت نقدی و هنگام پایان معامله بپردازید. ارزان بودن یک ویلای خوب در شمال به معنای این است که سند ویلا مشکلاتی دارد؛ یا ویلا با مسائل حقوقی مواجه است؛ یا این که در یک لوکیشن نامناسب ساخته شده است.

برای خرید ویلای شمال باید درباره صحت آگهی های منتشر شده خرید و فروش ویلا، خرید و فروش آپارتمان در شمال، تحقیق کنید. اگر گزینه های فروش ویلای مازندران را از مراجع معتبر استعلام بگیرید، مطمئناً گرفتار آگهی های غیر منطقی و غیر واقعی نخواهید شد.

بر همین اساس، مشاوران املاک اول خونه در قالب وب سایت اول خونه، تمام برنامه ریزی ها را در راستای به روز رسانی آگهی های فروش املاک شمال ترتیب داده اند. در این وب ‌سایت، کارشناسان متخصص در حوزه املاک مازندران در شعبه های مختلف این استان فعالیت می کنند که می توانند قیمت واقعی ویلاها را به صورت کاملاً معتبر و تضمین شده به شما اعلام کنند.

دکمه بازگشت به بالا