برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

قیمت گوشت چرخ کرده تنظیم بازار

بررسی انواع گوشت چرخ کرده + خرید گوشت برگر

یکی از پرکاربردترین مدل‌های گوشت، گوشت چرخ‌ کرده است. این نوع گوشت به دلیل تغییر بافت، با وجود حفظ طعم و خواص خود، به‌سرعت پخته شده و البته به‌راحتی هضم می‌شود. همین موضوع باعث شده که افراد برای پخت انواع غذاهای سنتی و مدرن، از این نوع گوشت استفاده کنند. انواع مختلفی از گوشت چرخ کرده وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • گوشت چرخ کرده گوسفندی تنها از گوشت گوسفند و چربی آن تشکیل می‌شود. نسبت گوشت به چربی با توجه به نیاز مشتری و نوع غذای مدنظر او، تغییر می‌کند.
  • گوشت چرخ کرده گوساله به دلیل اینکه گوشت گوساله بافت سفت‌تری دارد و معمولا برای استفاده در غذاهای مختلف مناسب‌تر است. برای نرم‌کردن این نوع گوشت، می‌توانید از چربی بیشتری استفاده کنید ولی به‌صورت عادی، چرخ کرده گوساله دارای چربی کمتری است.
  • گوشت چرخ کرده مخلوط، گوشت نرم و چرب گوسفندی همراه با بافت عضله‌ای گوشت گوساله، یک ترکیب متناسب است. به همین دلیل، اغلب افراد ترجیح می‌دهند با خرید چرخ کرده مخلوط و استفاده از آن، از مزایای هر دو مدل گوشت چرخ‌کرده استفاده کنند. قیمت گوشت چرخ کرده مخلوط نیز بر طبق نسبت مورد استفاده از هر نوع گوشت، تعیین می‌شود.

قیمت همبرگر |قیمت همبرگر ۳۰ درصد

خرید گوشت چرخ کرده + قیمت گوشت

مهم‌ترین نکته درباره تهیه گوشت چرخ کرده این است که گوشت چرخ‌کرده خود را از تامین‌کننده‌های معتبر بخرید. در بازار آنلاین به‌روزمارت، انواع برندهای معتبر با ارائه انواع گوشت چرخ کرده مانند گوسفندی، گوساله و یا مخلوط، چالش‌های خرید این نوع گوشت را به‌کلی از بین برده‌اند. قیمت گوشت چرخ کرده موجود در سایت با توجه به عوامل مختلف تعیین می‌شود. تعیین قیمت این محصول بر اساس قیمت گوشت گوسفندی، گوشت گوساله و مخلوط و میزان استفاده از هرکدام مشخص می‌شود.

قیمت گوشت چرخ کرده

علاوه بر این، قیمت روز گوشت چرخ کرده در سایت الوگوشت درج می‌شود که آن‎ها را در صفحه گوشت چرخ کرده مشاهده کنید. پیش از خرید گوشت چرخ کرده مد نظرتان، پیشنهاد می‌کنیم که انواع برندها را بررسی کرده و قیمت هر برند را با هم مقایسه کنید. سپس با یافتن گزینه مناسب خود، بهترین و باکیفیت‌ترین گوشت چرخ کرده را از بازار آنلاین الوگوشت بخرید.

ارسال خریدها با ماشین‌های استاندارد یخچال‌دار، باعث حفظ طعم و کیفیت گوشت چرخ کرده و سایر خریدهای شما شده و بهترین و تازه‎ترین گوشت چرخ کرده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

گوشت چرخ کرده سالم چه نشانه هایی دارد؟ راهنمای خرید گوشت چرخ کرده

اغلب غذاهای خوشمزه و خوش‌طعم، حداقل مقدار کمی گوشت دارند. گوشت‌های درسته و قطعه‌قطعه، به زمان بیشتری برای پخت کامل نیاز داشته و به همین خاطر، طرفداران کم‌تری در زندگی سریع امروزه دارند، اما گوشت چرخ‌کرده به دلیل پخت سریع، طعم عالی و البته استفاده راحت در انواع غذاهای سنتی و مدرن، بسیار محبوب و پرطرفدار است. بی‌شک خرید گوشت چرخ‌کرده نکات مهمی دارد که باید پیش از خرید کردن، آن‌ها را به‌خوبی بلد باشید. در این مقاله از مجله الوگوشت، قصد داریم با ارائه یک راهنمای خرید گوشت چرخ کرده و بررسی همه نکات مهم آن، به شما کمک کنیم که هر بار، بهترین و لذیذترین گوشت را بر سر سفره‌های خود داشته باشید.

نکات مهم خرید گوشت چرخ کرده

می‌دانیدکه بهترین بخش گوشت برای چرخ‌کردن کدام است؟ رنگ گوشت سالم چه فرقی با گوشت مانده دارد؟ یا اینکه بهترین برند گوشت چرخ کرده چه نام دارد؟ در این بخش از راهنمای خرید گوشت چرخ کرده قرار است به بررسی همه این موارد بپردازیم.

بهترین نوع گوشت چرخ کرده

معمولا بخش‌های سفت گوشت را  چرخ می‌کنند که بافت آن نرم‌تر شده و مصرف آن راحت‌تر شود. گوشت چرخ کرده قرمز معمولا از بخش‌هایی مثل دم‌سینه و قلوه‌گاه و مقدار نسبتا مساوی چربی، تشکیل می‌شود. البته باید بدانید که بهترین نوع گوشت چرخ کرده به نوع غذاهای مورد نظر شما بستگی دارد. برای برخی غذاها باید چربی بیشتر و برای برخی دیگر، باید چربی کمتری استفاده کرد. به‌صورت کلی، باید 55 درصد گوشت را با45  درصد چربی ترکیب کرده و بهترین گوشت چرخ کرده را به‌دست آورد.

این موضوع برای گوشت سفید چرخ‌کرده نیز تقریبا به همین شکل خواهد بود. البته بافت بخش‌های سفت گوشت سفید، در هر صورت نرم‌تر از گوشت قرمز است و به همین خاطر، به ترکیب با چربی نیاز ندارند. بخش سینه مرغ یا سینه بوقلمون، سفت‌تر هستند و برای تهیه گوشت چرخ کرده سفید و درست‌کردن غذاهای مختلف با این نوع گوشت‌ها، از این دو بخش استفاده می‌کنند.

نشانه های گوشت چرخ کرده سالم

پس از تعیین بهترین قسمت گوشت برای چرخ کردن، باید نشانه‌های گوشت چرخ کرده سالم از گوشت مانده را بشناسید، زیرا حتی بهترین نوع گوشت تنها در صورت سالم‌بودن قابل استفاده است. در زمان خرید گوشت چرخ کرده، به این علائم توجه کنید:

    رنگ گوشت

گوشت چرخ کرده قرمز باید رنگی روشن و شفاف داشته باشد. رنگ کدر مایل به قهوه‌ای، نشانه گوشت چرخ کرده خراب است. برای گوشت چرخ کرده سفید، باید رنگ گوشت سفید و صورتی خیلی روشن باشد. وجود هر نوع رنگ تیره، کرم، زرد و یا خاکستری کدر، نشانه گوشت چرخ کرده خراب است.

    بوی گوشت چرخ کرده

استشمام بوی تند، تیز، ترش و یا زهم غیر قابل تحمل، نشانه خراب‌شدن است. گوشت چرخ کرده قرمز بوی مطبوعی دارد و مقداری بوی چربی از آن حس می‌شود. بوی گوشت سفید چرخ کرده نیز کاملا خوشایند بوده و نباید هیچ بوی تند و غیر قابل تحملی بدهد.

    بافت گوشت

گوشت چرخ‌کرده سالم، بافت نرم، لطیف و آبدار دارد. در صورتی که بافت گوشت لزج، کش‌دار و یا پوک باشد، نشانه گوشت خراب است.

    عدم وجود لکه

هر نوع لکه سیاه، سفید و یا سبز بر روی گوشت‌های چرخ‌کرده، نشان‌دهنده گوشت خراب و ناسالم است و به هیچ عنوان نباید آن گوشت را مصرف کنید.

بنابراین در زمان خرید گوشت چرخ کرده، این نشانه‌ها را به خاطر بسپارید و دفعه بعد، با کمک نکات موجود در راهنمای خرید گوشت چرخ کرده، بهترین نوع گوشت چرخ کرده را خریداری کنید.

باید بدانید که گوشت چرخ کرده به دلیل تغییر بافت، به‌سرعت در معرض خراب‌شدن قرار دارد و پس از خرید نیز ممکن است دچار خرابی شود. در مطلب «روش‌های صحیح نگهداری از گوشت چرخ‌کرده» به بررسی برخی از مهم‌ترین نکات نگهداری از این نوع گوشت پرداختیم و توصیه می‌کنیم که این مطلب را هم بخوانید.

بهترین برندهای گوشت چرخ کرده

گزینه‌های مختلفی برای خرید گوشت چرخ کرده وجود دارد. می‌توانید گوشت را در منزل چرخ کنید و یا در مغازه‌های مختلف، از فروشنده‌های سطح شهر این نوع گوشت را بخرید. گوشت چرخ کرده گوساله یا گوسفند و یا مخلوطی از این دو را می‌توانید به‌صورت بسته‌بندی و از برندهای معتبر هم‌چون برندها زیر خریداری کنید:

  • روناک‌پروتئین
  • مهیا پروتئین
  • رویال

این برندها، با رعایت نکات مهم و اصلی آماده‌سازی و توزیع، بهترین و باکیفیت‌ترین گوشت را در اختیار شما می‌گذارند. گوشت چرخ شده سفید یا قرمز، حساسیت زیادی دارد، به‌سرعت خراب شده و البته ممکن است از گوشت مانده تهیه شده باشد. توزیع‌کنندگان معتبر، با بررسی همه جوانب، سالم‌ترین نوع گوشت را از بهترین تامین‌کننده‌های استاندارد و قابل اطمینان، خریداری می‌کنند.

همه این برندها در بازار آنلاین الوگوشت وجود دارند و خرید گوشت چرخ کرده هر کدام از این برندها از بازار الوگوشت، مزایای مختلفی هم‌چون تازه‌بودن و البته حمل و نقل استاندارد و مطمئن را در اختیار شما می‌گذارد.

تحویل گرفتن گوشت از کارخانه و رساندن آن تا در منزل مشتری با ماشین‌های یخچال‌دار استاندارد، مهم‌ترین مزیت خرید از بازار آنلاین الوگوشت است که احتمال خرابی گوشت را به‌صورت کامل از بین می‌برد. اگر به دنبال ایده‌های انواع غذا با گوشت چرخ کرده هستید، بخش بعدی برای شما است.

انواع غذاهای خوشمزه با گوشت چرخ کرده

دو مشخصه مهم گوشت چرخ کرده یعنی پخت سریع و هضم راحت، باعث شده که این نوع گوشت را در غذاهای مختلفی ببینیم. برخی از مهم‌ترین غذاهای ایرانی با گوشت چرخ کرده شامل تاس کباب، سیب‌زمینی یا قارچ شکم‌پر است. در مطالب پیشین، طرز تهیه تاس کباب با گوشت چرخ کرده و البته قارچ شکم‌پر با گوشت چرخ کرده را شرح داده بودیم که می‌توانید با توجه به مواد اولیه موجود در خانه، یکی از این دو غذای خوشمزه را بپزید.

خوشبختانه در انواع غذاهای مدرن و فرنگی نیز می‌توانید از گوشت چرخ کرده استفاده کنید و غذاهای مقوی و خوش‌طعمی بپزید. طرز تهیه انواع مختلف پیراشکی، طرز تهیه انواع پیتزا در منزل و طرز تهیه لازانیا بدون فر، همه برخی از این غذاهای خوشمزه هستند که دستور پخت آن‌ها نیز در الوگوشت در اختیار شما قرار گرفته‌ است.

سخن آخر

در این مطلب مهم‌ترین نکات راهنمای خرید گوشت چرخ کرده بررسی کردیم، اما این بار شما به ما بگویید؛ در زمان خرید گوشت چرخ کرده باید به چه نکات دیگری توجه کرد؟ مصرف گوشت خراب و مانده، باعث مسمویت می‌شود. از آن‌جا که تشخیص گوشت سالم از غیر سالم در اغلب موارد دشوار است، می‌توانید گوشت مصرفی خود را از توزیع‌کننده‌ها و تامین‌کننده‌های معتبر کشور بخرید. بازار آنلاین الوگوشت تمام این برندهای معتبر را برای شما فراهم کرده و البته با حمل گوشت و سایر مواد غذایی حساس با ماشین‌های یخچال‌دار، بهترین و تازه‌ترین مواد اولیه را در اختیار شما می‌گذارد.

منبع:

youtube.com

آریو صفدریان

متخصص محصولات پروتئینی شامل انواع گوشت دام، پرندگان، ماهی، گوشت های فرآوری شده و... دارنده بهترین نشان قصابی و سال ها در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به گوشتی که تهیه و طبخ می کنند، تولید محتوای حرفه ای انجام می دهم چون بر این باورم محصولات پروتئنی بطور مستقیم بر سلامتی تأثیرگذار هستند. پس چه خوب است که افراد با تصمیمی درست بهترین گوشت را میل نمایند.
دکمه بازگشت به بالا