برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

مشاغل خانگی چیست و چگونه می توانیم شغل خانگی ایجاد کنیم؟

نکات مهم در کسب و کار خانگی

کسب و کارهای خانگی می‌توانند به اندازه یک شرکت مجزا درآمدزایی داشته باشند البته به شرطی که طبق اصول و روش‌های علمی راه‌اندازی شوند. راه‌اندازی یک کسب خانگی شاید به زمان زیادی نیاز نداشته باشد اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است دریافت برخی مجوزهای این کار شما را کمی معطل کند. برای مثال اگر می‌خواهید یک کسب و کار خانگی در زمینه فروشگاه آنلاین داشته باشید نیاز به دریافت مجوزهایی دارید که دریافت آن‌ها کمی زمان‌بر است.

در مقاله راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی تمامی مراحل دریافت مجوزها را برای شما آورده‌ایم. آنچه در این مطلب می‌خوانید در مورد مزایای تجارت الکترونیک است. البته بهتر است از همان ابتدا به فکر دریافت مجوزها نباشید. مجوزهای کسب و کار خانگی در ادامه راه شما را با موضوعات زیادی رو‌به‌رو می‌کند و ممکن است گرفتن آن در روزهای اول کار چندان به صرفه‌ای نباشد. برای مثال اگر شما از همان روزهای اول ای‌نماد را دریافت کنید ممکن است درگیر موضوعات مالیات و ارزش افزوده بشوید که موضوع چندان خوشایندی نیست. بهترین زمان برای دریافت مجوزهای مربوطه زمانی است که کسب و کار شما به یک وضعیت پایداری رسیده است.

اگر به کسب و کار خانگی‌تان به عنوان یک شغل دوم نگاه می‌کنید بهتر است در ادامه راه کمی با دقت بیش‌تر، به مسیرتان نگاه کنید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ امروزی در سال‌های قبل یک کسب و کار خانگی کوچک بوده‌اند و زمانی‌ که با استقبال مردم مواجه شده‌اند به فکر گسترش کسب و کار خانگی‌شان افتاده‌اند.

در این مورد مقاله تحقیق و توسعه می‌تواند کمک زیادی به شما داشته باشد تا با چالش‌های توسعه کسب و کار آشنا شوید. توسعه کسب و کار گرچه ممکن است زمان‌بر باشد و برای بسیاری از افراد موضوع دشواری باشد اما از طرفی می‌تواند به داشتن یک برند تجاری قدرت‌مند منجر شود. برندهای تجاری قدرت‌مند می‌توانند برای آینده شما بسیار مفید باشند. اگر به برندهای بزرگ نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید که این شرکت‌ها به مقدار بسیار زیادی به برندشان متکی هستند و یکی از دلایل عمده موفقیت این شرکت‌ها داشتن یک برند تجاری بی‌نظیر است.

ممکن است با خود بگویید که داشتن یک برند تجاری برای یک کسب و کار خانگی چندان نیاز نیست اما زمانی‌که میزان درآمد کسب و کارهای خانگی را با یک‌دیگر مقایسه می‌کنیم متوجه نقش پررنگ برند می‌شویم. طبق بررسی‌های تیم دکتر ویز، کسب و کارهای خانگی که به‌عنوان یک برند موفق فعالیت می‌کنند تا ۱۰ برابر فروش بیش‌تری نسبت به سایر کسب و کارهای خانگی دارند.

کدام کسب و کار خانگی پرسود مناسب من است؟

اگر به لیست شغل‌های معرفی شده در ابتدای مقاله نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که تنوع شغل‌های خانگی برخلاف انتظار، بسیار بالا است و هر شخصی متناسب با علاقه و استعدادی که دارد می‌تواند یک کسب و کار خانگی برای زنان داشته باشد. یکی از مزیت‌های کسب و کار نسبتا به دیگر شغل‌ها این است که همه وظایف روی دوش یک نفر نیست و افراد خانواده نیز می‌توانند در این شغل شریک باشند.

اگر می‌خواهید کسب و کار خانگی‌تان به موفقیت برسد بهتر است از پتانسیل تمامی افراد خانواده استفاده کنید. البته ممکن است در روزهای اول برای خودتان هم کار زیادی وجود نداشته باشد اما مطمئن باشید که به زودی مشتریان زیادی پیدا می‌کنید و تهیه کردن نیاز مشتریان ارسال مرسولات و بسیاری کارهای دیگر زمان زیادی می‌برد که می‌توانید با تقسیم وظایف، کارتان را سریع‌تر جلو ببرید.

البته در نظر داشته باشید که استفاده از دیگر اعضای خانواده شاید برای تمامی کسب و کارهای خانگی امکان‌پذیر نباشد اما مطمئن باشید که استفاده از کمک این افراد می‌تواند شما را نسبت به رقیب‌تان یک گام جلوتر بیاندازد. در مقاله ۱۰ گام برای تغییر شغل، فرمول جالبی را بررسی کردیم که می‌گفت اگر می‌خواهید بدانید چه شغلی مناسب شماست بهتر است به مثلث علاقه، استعداد و مهارت توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای مثال فرض کنید شما می‌خواهید یک کسب و کار خانگی در حوزه هنرهای تجسمی داشته باشید؛ شما علاقه زیادی به این شغل ندارید اما می‌دانید که درآمد این شغل بسیار مناسب است.

اما مثلث شغلی رفتن به سمت چنین کسب و کاری را به طور کامل رد می‌کند. به عبارت دیگر این مثلث شغلی این‌طور بیان می‌کند که اگر سه عامل «علاقه، استعداد و مهارت» در کنار یک‌دیگر نباشند، شما در آن شغل به موفقیت نمی‌رسید و یا موفقیت شما در این شغل پایدار نیست.

در هنگام انتخاب شغل خانگی بهتر است به استعدادهای شخصی‌تان نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای مثال شخصی را در نظر بگیرید که کارمند یک شرکت خصوصی است و از ۷ صبح تا ۱۴ ظهر درگیر شغل اول خود است. حال فرض کنید این شخص مهارت بالایی در نقاشی دارد.

کارهای خانگی بسیار زیادی را می‌توان برای این شخص ترسیم کرد اما شاید محتمل‌ترین کسب و کارها برای این شخص کارگاه‌های نقاشی و فروش نقاشی‌هایش باشد. حال این شخص باید بین این ۲ شغل مناسب‌ترین را برای خود انتخاب کند. روش‌های متفاوتی وجود دارد که شخص یکی از این شغل را انتخاب کند اما اگر بعد از استفاده از مثلث شغلی به نتیجه خاصی نرسید می‌تواند هر ۲ شغل را برای مدتی ادامه دهد و سپس تصمیم‌گیری کند.

تصمیم‌گیری شغلی یکی از مهم‌ترین تصمیمات هر شخص در دوران زندگی‌اش است پس باید دقت زیادی داشته باشید تا بهترین شغل را انتخاب کنید. اگر هیچ ایده‌ای در مورد کار خانگی‌تان ندارید بهتر است نگاهی به لیست بالا بیاندازید و ببینید کدام یک از 79 شغل مطرح شده مناسب شما است؟! ممکن است از بین 79 شغل مطرح شده در این مقاله چند شغل در نگاه اول شما را به خود جذب کند در این صورت بهتر است مدت زمانی را صرف تحقیق هر کدام از شغل‌ها کنید و بعد از چند هفته بهترین را انتخاب و شروع کنید.

برای مثال اگر شخصی می‌خواهد نویسندگی آزاد را شروع کند بهتر است در مورد این شغل به جست‌وجو در اینترنت بپردازد، سپس با افرادی که مشغول به این کار هستند صحبت کند. از شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید؛ توییتر، لینکداین و اینستاگرام می‌توانند چالش‌های هر شغل را به شما نشان دهند و خوب یا بد بودن این شغل‌ها برای شما مشخص کنند. پس بهتر است با خیالی آسوده این شغل‌ها را بررسی کنید و در هنگام انتخاب هیچ‌گونه عجله‌ای نداشته‌ باشید.

میزان درآمد کسب و کار خانگی یا کسب و کارهای پرسود

درآمد کسب و کار خانگی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. از کیفیت کار گرفته تا مخاطبان هدف آن کسب و کار. البته کسب و کار خانگی به هر صورت درآمدهای متفاوتی را برای افراد به همراه دارد و همان‌طور که در لیست بالا مشاهده کردید میزان‌های متفاوتی دارد. برای مثال نویسندگان فریلنسری(آزادکار) وجود دارند که در ماه بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون درآمد دارند.

جالب است بدانید این میزان درآمد به هیچ عنوان برای یک فرد حرفه‌ای نیست و افراد حرفه‌ای این حوزه درآمد بسیار بیش‌تری دارند. در شروع کار نویسندگی ممکن است کسب و کار شما صرفا بر اساس تعداد کلماتی باشد که نوشته‌اید اما بعد از مدتی شما صاحب یک وبلاگ خواهید بود که مطالب روزمره‌تان را در آن یادداشت می‌کنید و با جذب یک اسپانسر برای مطالب‌تان به درآمد بسیار بالایی در طول یک ماه می‌رسید.

این درآمد می‌تواند بسته به کیفیت کار شما متفاوت باشد. پس بهتر است به طور جدی به کسب و کار خانگی فکر کنید و نگران میزان درآمد آن نباشید چراکه بسیاری از کارهای خانگی از دیگر شغل‌های رایج‌ این روزها بهتر است. در ادامه این مطلب نکات بسیار زیادی برای کسب و کارهای کوچک پرسود ذکر شده است که مطالعه آن‌ها می‌تواند زمان رسیدن شما به درآمد را کمتر کند.

راه‌اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم

راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم ممکن است ؟ راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی موفق نیازمند مطالعه و تحقیق در طول مسیر است. کسانی که دائماً به فکر ارتقای کیفیت کسب و کارشان هستند و از مشتریان‌شان بازخورد می‌گیرند قطعاً در ادامه مسیر می‌توانند رقیبان‌شان را کنار بزنند و به یک برند قدرت‌مند تبدیل شوند. اگر می‌خواهید کسب و کار خانگی‌تان را در کمترین زمان ممکن راه‌اندازی کنید می‌توانید از نکات مطرح شده در مقاله راه‌اندازی استارت آپ استفاده کنید.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم و در کمترین زمان به کمک مدل MVP صورت می‌گیرد. در این مدل که مخفف حداقل محصول پذیرفتنی است شما باید در عرض چند روز یک نمونه کوچک از کسب و کارتان را راه‌اندازی کنید و سعی کنید از بازخوردهای آن استفاده کنید. در بسیاری از موارد ایرادات بسیار زیادی در آن کسب و کار وجود دارد که تا زمان اجرا نشدنش، مشخص نیست.

پس بهتر است قبل از راه‌اندازی کسب و کارتان یک نمونه کوچک شده آن را راه‌اندازی کنید و سعی کنید کسب و کارتان را عیب‌یابی کنید. در این مسیر قطعاً نیاز به مشاوره و آموزش نیز دارید. مطالعه و ِآموزش در این مسیر می‌تواند محصول و خدمت نهایی شما را به بهترین شکل ممکن اجرا کند. مشاوران و متخصصان دکتر ویز در مسیر راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم می‌توانند به شما کمک کنند.

استفاده از نظر مشاوران تخصصی کسب و کار کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن، ایده شما به اجرا در بیاید و تمامی عیب‌های آن مشخص شود. همچنین استفاده از نظر متخصصان کسب و کار باعث می‌شود تا هزینه‌های شروع کسب و کار شما به بهینه‌ترین شکل ممکن دربیاید و بسیاری از هزینه‌های شما از بین برود. به عبارت دیگر مشاوران می‌توانند مسیرهای میان‌بری را به شما نشان دهند تا هزینه‌های شما به حداقل برسد.

کسب و کار خانگی آنلاین

این روزها به کمک گسترش اینترنت کسب‌ و کارهای اینترنتی و آنلاین خانگی هم گسترش زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد به صورت دورکاری با شرکت‌ها و موسسات کار می‌کنند. دورکاری با شرکت‌ها و موسسات یک بازی دو سر برد است چرا که در این مدل شرکت‌ها هزینه کمتری بابت نیروی کار می‌پردازند و بسیاری از هزینه‌های جاری‌شان هم کاهش پیدا می‌کند؛ هزینه‌هایی مانند اینترنت، بیمه و…..

در این مدل شخص دورکار هم رضایت بالایی دارد چرا که زمان مشخصی برای انجام کار تعیین نشده و در بهترین زمان می‌تواند به انجام آن کار بپردازد. از طرفی هزینه‌های رفت و آمد هم برای شخص دورکار حذف می‌شود. معمولاً پروژه‌های دورکاری زمان کمتری هم احتیاج دارند و بدین صورت می‌توانید چندین پروژه بگیرید و پول بیش‌تری به دست بیاورید.

البته همانطور که در قسمت‌های ابتدایی مقاله هم مشاهده کردید حتما نباید از طرف یک شرکت یا موسسه مشغول به کار باشید بلکه به کمک روش‌های بسیار دیگری هم می‌توانید یک کسب و کار آنلاین خانگی داشته باشید. خرید و فروش برخی محصولات، اجاره کالا، فروش صنایع دستی و…. از جمله کارهایی هستند که می‌توانید انجام دهید تا یک شغل پردرآمد خانگی داشته باشید.

این روزها شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام بستر بسیار مناسبی برای اجرای یک ایده کسب و کار خانگی هستند. برای استفاده درست از اینستاگرام باید کمی در فضای اینترنت تحقیق و جست و جو داشته باشید تا بتوانید راه‌های درآمدزایی از آن را شناسایی کنید؛ البته متخصصان کسب و کاری دکتر ویز در این زمینه مشاوره تخصصی ارائه می‌دهند و برای این مشاوره کافی است فرم تماس با ما را پر کنید تا مشاوران دکتر ویز در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

داشتن کسب و کار خانگی پردرآمد چقدر زمان می‌خواهد؟

کسب و کار خانگی پردرآمد بسته به حوزه و فعالیت شما بین یکی ماه تا یک سال زمان لازم دارد تا به پختگی لازم برسد. البته برای داشتن یک نوعی از کسب و کارهای کوچک پرسود باید زمان مناسبی صرف کنید که این زمان حداقل ۴ ساعت در روز است. ۴ ساعت در روز زمان زیادی نیست و حتی اگر کارمند هم باشید می‌توانید عصرها و شب‌ها این زمان را به کارتان اختصاص دهید.

راه اندازی کسب و کار خانگی برای مردان شاید کمی متفاوت از زنان باشد چرا که مردها نوع نگاه متفاوتی به شغل‌ و درآمدزایی دارند و به سبب نقشی که در خانواده دارند باید سریع‌تر به درآمد برسند به همین جهت بهتر است سراغ آن ایده های پولساز خانگی بروید که مسیر رسیدن به پول در آن‌ها ساده‌تر و سریع‌تر است.

شاید جالب باشد که بدانید در همین روزها کسب و کار خانگی برای نوجوانان هم بسیار باب شده است و نوجوانان بسیار زیادی در ایران و دیگر کشورها کسب درآمد می‌کنند. البته مونتاژ قطعات مختلف را در زمینه‌های مختلفی می‌توانید داشته باشید اما برای مطمئن شدن از این کار بهتر است علاقه خود را هم در نظر بگیرید؟ (مثلاً برای مونتاژ قطعات کامپیوتر باید به دنیای سخت افزارها علاقه داشته باشید.)

بررسی برخی کسب وکارهای خانگی با سود بالا و هزینه کم

بیشتر افرادی که این مقاله را مورد مطالعه قرار می­‌دهند، در­واقع می­خواهند با توجه به شرایط و سرمایه خود یک پاسخ مناسب برای سؤال اساسی «کار در منزل چی خوبه» پیدا کنند. البته بدون شک مواردی مانند داشتن زمان، سرمایه، مهارت خاص، تخصص و … می‌­تواند شما را در انتخاب گزینه ایده‌­آل یاری کند. در ادامه ما به بررسی برخی ایده­‌های ناب برای شغل های پردرآمد خانگی جهت ایجاد یک منبع در­آمد با سود بالا پرداخته‌­ایم.

ایده‌های ناب برای شغل های پردرآمد خانگی

خرید و فروش اجناس دست­ دوم

راه­ حل دیگری که برای سوال کار در منزل چی خوبه می‌توان در نظر گرفت خرید و فروش کالا­های دست دوم با قیمت پایین است که یک شغل آزاد با سرمایه کم محسوب می‌شود. با توجه به بررسی­های صورت گرفته خرید و فروش اجناس دست ­دوم در عین سادگی می­‌تواند یک شیوه خلاقانه در راستای ایجاد یک منبع درآمد پرسود در نظر گرفته شود. در­واقع این کار به دلیل داشتن بازار داغ به عنوان یکی از شغل‌های پر­در­آمد خانگی به شمار می­‌رود.

برای این کار تنها کافیست که شما در مکان­های مانند جمعه­‌بازار، حراجی، سمساری و یا حتی اپلیکیشن دیوار به دنبال آن دسته از اجناسی بگردید که که قیمت آن­ها در مقایسه با ارزش واقعی آن پایین­تر است و آن­ها را خریداری کنید. در نهایت می‌­توانید همین اجناس و کالا­ها را در اپلیکیشن­‌هایی مانند بازار و شیپور به قیمت واقعی که بالاتر از هزینه­‌ای است که بابت خرید آن پرداخت کرده‌­اید به فروش برسانید.

برای نمونه اجناسی مانند دستگاه ایکس باکس، پلی استیشن، سماور، یخچال، فرش، گوشی و دیگر مواردی که محبوبیت بالایی دارند، انتخاب­های مناسبی به شمار می­روند.

درآمدزایی از طریق یوتیوب

یکی دیگر از شغل های پردرآمد با سرمایه کم، ایجاد کانال یوتیوب برای کسب درآمد دلاری است. این کار شاید در وهله اول کمی دشوار به نظر برسد، ولی تنها کافیست که به عنوان ابزار اصلی از یک گوشی هوشمند و لپ‌تاپ و یا کامپیوتر استفاده کنید. جهت انجام این کار باید حتماً یک موضوع خوب که تا حدودی در آن مهارت دارید را برگزینید و سپس با استفاده از دوربین گوشی خود یک ویدئو آموزشی درست کنید.

برای نمونه می­‌توانید موضوع‌­هایی مانند آموزش زبان انگلیسی، آشپزی، برنامه ­نویسی، هنر­های رزمی، یوگا، کار­های فنی و … را به عنوان حوزه فعالیت خود انتخاب نمایید. البته در این حالت شما در یک شب میلیاردر نمی­‌شوید ولی بدون شک پایه­‌های کار را برای آینده آماده خواهید نمود. بعد از مدتی فعالیت و ارائه دادن ویدیو­های مفید و پر از اطلاعات، خواهید توانست افراد زیادی را به عنوان دنبال­کننده­‌های وفادار برای خود جذب کنید. این مورد می‌­تواند یکی از بهترین پاسخ‌­ها برای سؤال «کار در منزل چی خوبه» در نظر گرفته شود.

یوتیوب برخی قوانین را برای درآمدزایی از این طریق تعیین کرده است. برای نمونه شما باید در مدت 12 ماه معادل 1 سال حتماً 1000 نفر subscriber به دست بیاورید و  همچنین همه ویدئو­ها و کلیپ­‌های که در کانال خود قرار داده‌اید در این همین بازه زمانی رو هم رفته مدت 4000 ساعت تماشا شدن را به دست بیاورند. البته جای نگرانی نیست، ویدئو آموزشی با اطلاعات مناسب و بدرد­بخور به راحتی می­‌تواند این فاکتور­ها را برای شما تأمین کند و بدین ترتیب شما یک منبع درآمد در خانه با سرمایه کم ایجاد خواهید نمود.

با این حال با توجه به تحریم بودن کشورمان ایران از سوی یوتیوب، شما برای درآمدزایی و گرفتن تایید با برخی چالش­‌ها مواجه خواهید شد که برخی راه‌­های ساده برای دور زدن این مورد وجود دارد و تنها کافیست که در این باره کمی تحقیق کنید. شغل‌های پردرآمد با سرمایه کم چالش‌­های مخصوص خود را دارد و کسانی که می‌­خواهند با توجه به شرایط خود یک پاسخ مناسب برای سؤال کار در منزل چی خوبه پیدا کنند، باید پشت ­سر گذاشتن چند مانع و یا برخی دشواری­‌ها را به عنوان تاوان کار در نظر بگیرند تا به هدف مورد­نظرشان برسند.

درآمدزایی به روش آشپزی شخصی

افرادی که می‌­خواهند در خانه برای خود یک منبع در­آمد ایجاد کنند، شاید اولین اولویت برای آن­ها کسب و کار خانگی با سرمایه کم است. چرا که شرایط اقتصادی باعث شده تا هزینه­‌ها برای خرید یا انجام هر کاری هر­چند کوچک و محدود تا حدی زیادی افزایش پیدا کند. کار در منزل چی خوبه ، سوالی است که خیلی از افراد از خودشان می­پرسند ولی به دلیل کمبود اطلاعات یا نداشتن سرمایه کافی نمی­توانند وارد زمینه کاری خاصی شوند.

شایان ذکر است که فعالیت به عنوان آشپز شخصی می‌­تواند به یک شغل پردرآمد تبدیل شود که قابل گسترش است. برخی افراد در زندگی روز­مره خود غذا پختن، آشپزی، درست کردن دسر و دیگر موارد مشابه را بر عهده کسی دیگری می‌­گذارند. همچنین بعضی از مردم برای مراسمات و مهمانی‌های خود اقدام به سفارش انواع پیش غذا، دسر، غذای اصلی و … می­‌کنند.

چنانچه شما در آشپزی مهارت بالایی دارید، می­‌توانید با توجه به علایق این افراد به صورت روزانه، هفتگی یا حتی ماهانه برای آن­ها غذا و سایر مخلفات را درست کنید. البته در این امر سلامت و کیفیت غذا در کنار نوع رژیمی که افراد آن خانواده پیروی می‌­کنند، مهم‌ترین مواردی است که باید مورد بررسی و توجه قرار بگیرد.

همچنین برای جذب مشتری و جلب رضایت آن­ها باید در دست کردن غذا­های متنوع و دسر­های گوناگون به قدرت ظاهر شوید و به نوعی خودتان را به عنوان یک برند آشپزی به مشتریان­تان معرفی کنید.

این نوع فعالیت به عنوان کسب و کار خانگی با سرمایه کم در نظر گرفته می­شود که نمونه­‌ای از بهترین پاسخ­‌ها و راه­کار­ها برای سؤال مهم کار در منزل چی خوبه به شمار می­‌رود. در­واقع برای آشپزی شما باید تنها هزینه مرتبط با ایاب و ذهاب بین محل ­کار، خانه و مکانی که مواد مورد نیز برای آشپزی را خریداری می­‌کنید را پرداخت نمایید. مابقی هزینه‌­ها بر عهده مشتریان شما خواهید بود.

نگهداری از سالمندان

یکی دیگر از شغل های پردرآمد خانگی نگهداری از سالمندان است. شاید این کار در وهله اول کمی سخت و چالش بر­انگیز به نظر بیاید، ولی می­‌توان همین ایده را به صورت خلاقانه پیاده­ سازی نمود. برای نمونه می­‌توانید تور­های جالب برای جذب افراد سالخورده ایجاد کنید و یا مکانی مناسب را برای گرد­هم آمدن این افراد به وجود بیاورید تا بدین شکل بتوانند مدتی از روز را در این مکان به همراه دوستان و هم­سن ها خودشان بگذارانند.

تولید زیورآلات و بدلیجات یکی از مشاغل خانگی پر سود

کار در منزل چی خوبه،  یکی از بهترین ایده­‌هایی که در چند سال اخیر افراد متعدد به خصوص خانم‌­ها از آن استفاده کرده‌­اند، ساخت انواع زیورآلات و بدلیجات مختلف و فروش آن­ها است. این نوع فعالیت به عنوان یکی از ایده‌­آل­ترین مشاغل خانگی تضمین خرید به شمار می‌­رود که با حداقل سرمایه انجام پذیر است.

برای این کار تنها کافیست کمه برخی از محصولات مانند زیورآلات مو که شما گل­سر، کش، سنجاق، انواع تل و … می‌شود، یا انواع بدلیجات مانند دست­بند، گردن­بند و موارد مشابه را در خانه با استفاده از برخی مواد اولیه ساده و ارزان قیمت تولید کنید. سپس می‌توانید آن­ها را به عنوان نمونه کار به چند فروشگاه و مغازه که در این زمینه فعالیت می­‌کنند نشان دهید.

اگر محصولات شما مرغوبیت و زیبایی کافی دیده شود و مهم­تر از همه اگر قیمت مناسب را برای فروش عمده آن­ها در نظر بگیرید، بدون ­شک فروشنده‌­های متعددی اقدام به سفارش محصولات شما خواهند کرد. در این حالت در کوتاه‌­مدت می‌­توانید با به­‌دست آوردن سرمایه، تنوع محصولات خود را بالا ببرید و کار­تان را گسترش دهید.

شایان ذکر است که بالا رفتن قیمت­ها و سودجویی برخی افراد سبب شده تا بیشتر فروشنده‌­ها به دنبال یک منبع و تولید­کننده با قیمت پایین بگردند؛ شما می‌­توانید در نظر گرفتن قیمت پایین و برداشت سود مناسب دست به ایجاد یک منبع درآمد بزنید. در حالت کلی مشاغل خانگی تضمین خرید می­تواند به یک فعالیت موفق تبدیل شود، اما برای دستیابی به این مهم باید حتماً زمینه کاری با بازار داغ را به عنوان هدف برگزینید. این نوع فعالیت مخصوصاً برای خانم­‌ها می‌­تواند برای سؤال مهم کار در منزل چی خوبه، یک پاسخ مناسب به شمار برود.

تولید انواع گیاهان زینتی

چند سالی می­‌شود که خرید­و­فروش انواع گیاهان زینتی مانند آزالیا، آرمریا، گل آگلونما و یا گیاهانی مانند کاکتوس بازار داغی را برای خود ایجاد کرده است؛ به طوری که در هر خانه نمونه‌­های مختلفی از این گیاهان و گل­ها را می­توان مشاهده کرد. از این‌­رو فعالیت در این زمینه نیز می‌­تواند نمونه‌­ای از بهترین پاسخ­‌ها برای کار در منزل چی خوبه به شمار برود. تنها کافیست که شما برخی گیاهان محبوب مانند کاکتوس یا گیاهان آپارتمانی را انتخاب کرده و با صرف هزینه پایین بر پرورش آن­ها بپردازید.

در این حالت بعد از مدتی کوتاه مانند 2 الی 3 ماه خواهید توانست محصولات خود را به گلخانه­‌ها و فروشگاه‌­هایی که در این زمینه فعالیت می‌­کنند با قیمت مناسب بفروشید. شایان ذکر است که با واردن شدن به این نوع کسب و کار خانگی با سرمایه کم و در رعایت کردن مواردی مانند تعیین قیمت مناسب و مهم تر از همه پرورش گیاهان خاص و مشتری­ پسند، خواهید توانست خود را به عنوان یک تأمین کننده منصف و کاربلد به صاحبان کسب­ و­ کار معرفی نمایید تا با اطمینان محصولات شما را خریداری کنند.

خیاطی در منزل

ایجاد درآمد در خانه با سرمایه کم امری امکان­پذیر است و انجام آن تنها به زمینه کاری یا فعالیت خاص محدود نمی­شود. شما در­صورت داشتن مهارت کافی می­‌توانید با خیاطی در منزل و همچنین تعمیر انواع لباس­‌ها یک منبع درآمد با سوددهی بالا برای خود ایجاد کنید. همین کار یکی دیگر از بهترین موارد برای پاسخ دادن به سؤال کار در منزل چی خوبه در نظر گرفته شود.

بدون­ شک امروزه انتخاب و خرید انواع لباس به خصوص برای خانم­‌ها یک امری بسیار مهم و چالش­‌برانگیز به شمار می‌­شود تا جایی که برخی از آن­ها تا چند روز با مراجعه به فروشگاه­‌های مختلف به دنبال لباس مورد­نظر خود می‌گردند. در همین راستا برخی افراد با خرید پارچه در مدل­‌ها و رنگ­بندی‌­های مناسب و مراجعه به یک خیاط، دوخت لباس مورد­نظرشان را برعهده خیاط می­گذارند.

علاوه ­بر­این برخی از افراد که هزینه‌­های سنگینی را برای خرید لباس پرداخت کرده‌­اند، بعد از مدتی برای رفع ایراد یا ایجاد تغییرات در لباس­‌های خود به خیاط مراجعه می‌­کنند. البته اگر در خیاطی مهارت شما در حد ایده‌­آل نیست، می­‌توانید با پرداخت هزینه­‌ای کم در دوره‌­های آموزشی آن شرکت کرده و یا پکیج آموزشی آن را خریداری کنید؛ بدین ترتیب خواهید توانست در چند ماه به یک خیاط چیره‌­دست تبدیل شوید.

جوجه کشی پرنده‌های زینتی

کار در منزل چی خوبه، سؤالی است که بسیاری از افراد برای یافتن پاسخ آن به صورت جدی تحقیق می­‌کنند. جوجه­‌کشی از تخم نطفه­‌دار انواع پرنده‌­های زینتی مانند کاسکو، طوطی برزیلی، قناری، عروس هلندی و … از جمله بهترین روش‌­ها برای ایجاد منبع درآمد در خانه با سرمایه کم است.

امروزه نگهداری از انواع پرنده­‌های زینتی به خصوص پرنده‌­های سخنگو در خانه نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا افراد زیادی را به خود جذب کرده است. توجه کنید که برخی از پرنده­های سخنگو مانند کاسکو با قیمتی بین 10 تا 15 میلیون تومان به راحتی به فروش می­‌رسند. از این رو می­‌توان این نوع فعالیت را پاسخی تضمین شده و مطمئن برای سؤال کار در منزل چی خوبه در نظر گرفت.

برای انجام این کار تنها کافیست که یک دستگاه جوجه­‌کشی خانگی مخصوص پرنده‌های زینتی خریداری کرده و سپس با مراجعه با پرورش‌­دهنده‌­ها و سالن­‌ها نگهداری طیور ، تخم نطفه­دار پرنده زینتی مورد­نظر­تان را در تعداد مناسب خریداری کنید. جوجه­‌کشی از این تخم­‌ها در مدتی بین 20 تا 30 روز انجام می‌­شود که بعد از آن، تنها لازم است شما به مدت 2 تا 5 ماه جوجه‌­ها را پروش دهید و در نهایت با قیمتی بالا آن­ها را بفروشید.

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی باید از اتوماتیک بودن و راندمان بالای آن مطمئن شوید. البته علاوه­‌بر­این کیفیت و تازگی تخم‌­های نطفه‌­دار نیز برای موفقیت در جوجه کشی یک امری ضروری است و حتماً باید تخم‌­ها را از پرورش دهنده خریداری کنید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی انواع کسب و کارهای خانگی با سرمایه کم و همچنین بررسی سودآورترین مشاغل خانگی پرداختیم و بیان کردیم که هر کدام از این کسب و کارها چه میزان از درآمد را برای شما می‌توانند رقم بزنند یعنی در حقیقت پتانسیل هر کدام از این مشاغل را برای شما شرح و بسط دادیم،

در این مطلب شغل های پردرآمد با سرمایه کم را برای شما بررسی کردیم و درنهایت باتوجه به تجربه تیم دکتر ویز در زمینه مشاوره کسب و کار، مشاغل و کسب‌هایی که درحال حاضر در ایران می‌توانید راه بیندازید و به درآمد و ثروت قابل توجهی دست پیدا کنید را برایتان مطرح کردیم، امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را کرده باشید.

برخی از سوالات رایج

کسب و کار خانگی چیست؟

کسب و کار خانگی (یا کسب و کارهای خانه محور)که در انگلیسی اصطلاحاً HBB نامیده می‌شوند به شغل و بیزینسی گفته می‌شود که مالک آن کار را در خانه انجام می‌دهد و دفترش در محل خانه است.

تاریخچه کسب و کار خانگی به کجا برمی گردد؟

تاریخچه لغوی کسب و کار خانگی برمی‌گردد به لغت «صنعت روستایی» این لغت برای اولین بار در سال 1978 ایجاد شد این لغت اولین بار توسط«ماریون بر» و از تحقیقی مبنی بر اینکه زنان آمریکایی در خانه چه می‌کنند ایجاد شد اصل این مقاله با عنوان« زنان کارآفرین» نوشته شد و تعداد زیادی از مقالات و ارگانها برای جمع آوری این اطلاعات تلاش کرده‌اند و در نهایت نزدیک به 40هزار خانم از مسائل و مشکلات خود در مورد کسب و کار خانگی سخن گفتند.

داشتن کسب و کار خانگی پردرآمد چقدر زمان می‌خواهد؟

کسب و کار خانگی پردرآمد بسته به حوزه و فعالیت شما بین یک ماه تا یک سال به مدت حداقل ۴ ساعت در روز زمان لازم دارد تا به پختگی لازم برسد.

دکمه بازگشت به بالا