برترین های کار و کسبعلمی و پزشکی

صفر تا صد عمل بینی + (هزینه عمل بینی 1402)

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

اگر قصد عمل زیبایی بینی را دارید، احتمالا اولین سوال شما این است که هزینه عمل بینی چقدر است؟ جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی جز عمل‌های زیبایی پرطرف‌دار و محبوب است. این جراحی با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. به همین دلیل قیمت آن متفاوت است. عوامل مختلفی روی هزینه عمل بینی تاثیر می‌گذارند. میزان مهارت جراح و نوع مشکل بینی در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.

در این مطلب همراه ما باشید تا هزینه عمل بینی 1402 را ذکر کنیم. همچنین هزینه این جراحی را در تهران و شهرهای دیگر برای شما عنوان می‌کنیم. قیمت عمل بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است. همچنین اگر بخواهید عمل بینی فانتزی انجام دهید، قیمت تغییر می‌کند. جراحی انحراف بینی جز عمل‌های مشکل بوده و قیمت بیشتری دارد. در ادامه قیمت تمامی این جراحی‌ها را آورده‌ایم.

جراحی بینی با قیمت 4 میلیون در تهران |جراحی بینی رایگان

هزینه عمل بینی یا رینوپلاستی در ۱۴۰۲

عمل بینی برای رفع عیوب بینی و زیبایی بیشتر انجام می‌شود. گاهی هم این عمل جنبه زیبایی نداشته و برای درمان مشکلی خاص مانند بهبود تنفس باید جراحی انجام شود. جراحی بینی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد. اگر بینی شما در اثر آسیب دچار شکستگی شده است یا فرم آن را دوست ندارید، می‌توانید این عمل زیبایی را انجام دهید. اما مهم‌ترین مسئله بعد از انتخاب جراح حرفه‌ای، قیمت عمل بینی است. قیمت این جراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. پزشک باتوجه‌به میزان تجربه و محل کلینیک قیمت را تعیین می‌کند. در ادامه قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ را ذکر می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی بینی بهتر است با متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک مشورت کنید.

عوامل موثر در قیمت عمل بینی

برای عمل بینی نمی‌توان قیمت مشخصی اعلام کرد. زیرا این جراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی افراد برای کاهش هزینه‌ها به دنبال ارزان‌ترین جراح‌ها هستند. اما بینی تاثیر زیادی روی چهره داشته و نباید چنین ریسکی کرد. عوامل موثر در قیمت این جراحی شامل موارد زیر می‌شود.

۱. تجربه جراح

بدون شک هرچه تجربه و مهارت جراح بالاتر باشد، با چالش‌های جراحی بیشتر آشنا است و احتمال بروز مشکلات در طول عمل کاهش پیدا می‌کند. همچنین جراح باتجربه راحت‌تر می‌تواند فرم بینی مناسب چهره شما را پیدا کند. به همین دلیل پزشکان باتجربه دستمزد بیشتری نسبت به پزشکان تازه‌کار دریافت می‌کنند.

۲. نوع فرم بینی

مدل بینی در قیمت عمل تاثیر زیادی دارد. معمولا هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. زیرا فرم‌دادن به این نوع بینی سخت‌تر است. اگر مشکلی مانند انحراف بینی داشته باشید، عمل سخت‌تر بوده و هزینه آن بیشتر می‌شود. همچنین قیمت عمل بینی ترمیمی (درصورتی‌که جراح دیگری عمل اول را انجام داده باشد.) بالاتر از هزینه عمل بینی برای بار اول است.

۳. مقدار تغییر در بینی

میزان تغییرات بینی تاثیر زیادی در هزینه دارد. به‌عنوان‌مثال ممکن است شخصی فقط نیاز به رفع قوز بینی داشته باشد. اما برای شخصی دیگر باید اندازه کل بینی تغییر کند. پزشک باتوجه‌به مقدار تغییرات و مدت‌زمان جراحی هزینه را به شما اعلام می‌کند.

۴. منطقه و شهر مطب پزشک

منطقه جغرافیایی و شهر تاثیر زیادی در قیمت عمل بینی دارد. عمل بینی در تهران نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است. همچنین هزینه این جراحی در شهرهای کوچک نسبت به شهرهای بزرگ پایین‌تر است. البته لازم به ذکر است که در شهرهای بزرگی مانند تهران امکانات جراحی بیشتر بوده و به جراحان مجرب بیشتر در این مناطق فعالیت دارند.

۵. هزینه های جانبی

علاوه بر هزینه جراحی بینی، باید به هزینه‌های جانبی هم توجه داشته باشید. برخی پزشکان برای جلسه مشاوره نیز ویزیت دریافت می‌کنند. اما برخی دیگر مشاوره را رایگان انجام می‌دهند. هزینه آزمایش‌های قبل عمل مانند آزمایش خون و نوار قلب را نیز باید لحاظ کرد. قبل از عمل باید عکاسی از بینی هم انجام شود. پزشک با استفاده از عکس آتلیه‌ای مشکلات بینی را بهتر تشخیص می‌دهد. اگر سی‌تی‌اسکن هم تجویز شود، هزینه‌های قبل از عمل بیشتر خواهد شد.

هزینه عمل بینی ۱۴۰۲ در تهران و شهرهای دیگر

معمولا قیمت عمل بینی در تهران نسبت به شهرهای دیگر به‌خصوص شهرستان‌های کوچک بالاتر است. پزشکانی که مهارت و تجربه بالاتری دارند، نسبت به جراحان تازه‌کار قیمت بالاتری تعیین می‌کنند. به طور میانگین قیمت عمل بینی در تهران از ۱۴ میلیون تومان شروع شده و ممکن است تا ۶۰ میلیون تومان هم برسد.

هزینه عمل بینی در شهرهای بزرگ مانند شیراز معمولا با تهران تفاوت زیادی ندارد. اما در برخی شهرهای کوچک ممکن است قیمت این جراحی از ۱۰ میلیون تومان هم شروع شود. بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی بینی در شهر خود با متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک در شهر خود مشاوره داشته باشید. معمولا قیمت بیشتر عمل های بینی در تهران و شهرهای بزرگ حدود ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان است. در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ را مشاهده کنید.

نوع عمل بینی         قیمت به تومان

عمل بینی استخوانی شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان

عمل بینی گوشتی     شروع قیمت از ۱۶ میلیون تومان

عمل انحراف بینی   شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان

عمل بینی ترمیمی    شروع قیمت از ۲۲ میلیون تومان

هزینه های جانبی عمل بینی در سال ۱۴۰۲

علاوه بر هزینه عمل بینی باید به هزینه‌های جانبی آن نیز توجه داشته باشید. در جدول زیر می‌توانید قیمت موارد جانبی عمل را مشاهده کنید.

هزینه‌های جانبی عمل بینی     قیمت به تومان

آزمایش‌های قبل از جراحی      از ۱۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان

ویزیت پزشک         از ۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان

داروها و چسب بینی از ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان

عکس قبل عمل        حدود ۲۵۰ هزار تومان

هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲

بینی گوشتی پوست ضخیم‌تری داشته و به همین دلیل عمل بینی گوشتی سخت‌تر است. فرم‌دادن به بینی با وجود پوست ضخیم چالش‌های زیادی داشته و باید جراح تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. به طور میانگین قیمت عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود.

    به طور میانگین قیمت عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود.

هزینه عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲

عمل بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی چالش‌های کمتری دارد. اگر شخص مشکلاتی مانند پولیپ بینی یا مشکلات تنفسی نداشته باشد، عمل بینی راحت بوده و در زمان کوتاهی انجام می‌شود. درصورتی‌که مشکل بینی شما فقط قوز کوچک یا برآمدگی جزئی روی بینی باشد، هزینه آن پایین‌تر است. اما اگر نوک بینی گوشتی باشد و نیاز به تغییرات زیادی داشته باشید، هزینه عمل بالا می‌رود. به طور میانگین قیمت عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸ میلیون تومان می‌شود.

    به طور میانگین قیمت عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸ میلیون تومان می‌شود.

هزینه عمل بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی کمتر است.هزینه عمل بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی کمتر است.

هزینه عمل انحراف بینی در سال ۱۴۰۲

عمل انحراف بینی یا سیتوپلاستی در واقع یک روش درمانی است. در این عمل تیغه بینی صاف و اصلاح می‌شود تا مسیر تنفس باز شود. جراح استخوان و غضروف اضافی را برداشته و به قرینه شدن بینی کمک می‌کند. معمولا این جراحی همراه با جراحی زیبایی انجام شده و به همین دلیل قیمت آن بیشتر می‌شود. برای انجام جراحی انحراف بینی باید به متخصص حرفه‌ای و باتجربه مراجعه کنید. به طور میانگین قیمت عمل انحراف بینی در سال ۱۴۰۲ از ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود. البته ازآنجایی‌که این عمل معمولا با جراحی زیبایی انجام می‌شود، باید هزینه آن را حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در نظر بگیرید.

هزینه عمل بینی فانتزی در سال ۱۴۰۲

برخی افراد به‌ویژه خانم‌ها تمایل دارند که بینی فانتزی یا عروسکی داشته باشند. در این حالت قوس بینی بیشتر شده و نسبت به حالت طبیعی به سمت بالا است. هزینه عمل بینی فانتزی به مدل بینی و میزان تغییرات بستگی دارد. اگر بینی شما کوچک و استخوانی باشد، هزینه عمل کمتر است. اما درصورتی‌که بینی گوشتی داشته باشید و نیاز به کوچک‌کردن بینی باشد، مدت‌زمان عمل بیشتر شده و هزینه آن افزایش پیدا می‌کند.

قیمت عمل بینی سه بعدی در سال ۱۴۰۲

در این حالت با طراحی سه‌بعدی و به کمک نرم‌افزارهای کامپیوتری تصویری از چهره بعد از عمل تهیه می‌شود. در نتیجه راحت‌تر می‌توان برای جراحی تصمیم گرفت. هزینه عمل بینی سه‌بعدی نسبت به حالت عادی بیشتر است. زیرا طراحی سه‌بعدی هزینه جداگانه دارد.

قیمت عمل بینی ترمیمی در سال ۱۴۰۲

برخی افراد به دلایل مختلفی نیاز دارند تا مجدد عمل بینی انجام دهند. گاهی دلیل آن زیبایی بینی بوده و گاهی در عمل اول مشکلات تنفسی ایجاد می‌شود. عمل بینی ترمیمی یا روتوش بینی نیاز به زمان بیشتری داشته و چالش‌های آن بیشتر است. در این جراحی نیاز به گرافت یا تکه غضروف است. به همین دلیل هزینه‌ها بیشتر می‌شود. اگر جراح دیگری عمل دوم را انجام دهد، معمولا قیمت عمل بیشتر می‌شود. به طور میانگین هزینه عمل بینی ترمیمی حدود ۱٫۵ تا ۲ برابر قیمت عمل بینی اولیه است. قیمت این عمل را باید حداقل ۲۲ میلیون تومان در نظر بگیرید.

قیمت عمل بینی ۱۴۰۲ در بیمارستان دولتی و خصوصی

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی نسبت به کلینیک‌های خصوصی پایین‌تر است. در جلسه مشاوره حتما از پزشک خود سوال کنید که عمل در کدام محل انجام می‌شود. البته این مورد را در نظر داشته باشید که معمولا در کلینیک‌های خصوصی روند کار سریع‌تر پیش رفته و معطلی برای عمل کمتر است.

قیمت عمل بینی ترمیمی یک و نیم تا دوبرابر قیمت عمل بینی معمولی است.قیمت عمل بینی ترمیمی یک و نیم تا دوبرابر قیمت عمل بینی معمولی است.

آیا بیمه هزینه های عمل بینی را پوشش می دهد؟

عمل بینی نوعی جراحی زیبایی بوده و بیمه هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد. به همین دلیل باید تمامی هزینه‌های جراحی و هزینه‌های اضافی را خودتان پرداخت کنید. اما اگر هدف از عمل بینی، زیبایی نبوده و برای رفع مشکلات خاص مجبور به جراحی هستید، با ارائه مدارک مقداری از هزینه توسط بیمه پرداخت می‌شود.

معمولا برای رفع مشکلاتی مانند انحراف بینی، پولیپ بینی، شکستگی بینی یا بزرگی شاخک‌های بینی می‌توان از خدمات بیمه استفاده کرد.

    عمل بینی نوعی جراحی زیبایی بوده و بیمه هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد

قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر افزایش داشته است؟

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل حدود ۲۵٪ تا ۵۰٪ افزایش داشته است. میزان افزایش قیمت به نوع جراحی، منطقه جغرافیایی و تجربه جراح بستگی دارد.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به پزشک

در این مطلب به طور میانگین هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ را ذکر کردیم. بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق با دکتر گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک و زیبایی مشاوره داشته باشید. پزشک پس از معاینه بینی شما و تشخیص مشکلات بینی، قیمت دقیق را به شما اعلام می‌کند. به‌هیچ‌وجه به دنبال ارزان‌ترین پزشک برای جراحی بینی نباشید. زیرا ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری ایجاد شود.

دکمه بازگشت به بالا