برترین های کار و کسبورزشی

آموزش کامل ورزش با تردمیل

چند توصیه مهم که هنگام ورزش با تردمیل باید رعایت کنید

تردمیل یکی از وسایل های ورزشی هوشمند و پیشرفته می باشد که ورزشکار های حرفه ای برای تمرین های خود از آن استفاده می کنند و امکان دویدن در فضای بسته توسط این دستگاه هوشمند فراهم شده است تا به راحتی بتوانید در منزل خود ورزش پیاده روی را انجام دهید. دستگاه هوشمند و پرقدرت تردمیل دارای انواع و مدل های مختلف می باشد که هر کدام برنامه های گوناگونی دارند و حتماً باید ورزش کامل ورزش با تردمیل را قبل از شروع ورزش خود ببینید تا در هنگام ورزش کردن هیچ مشکلی برای شما به وجود نیاید و بتوانید به صورت حرفه‌ای ورزش خود را با تردمیل انجام دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم چند توصیه مهم و همچنین آموزش کامل ورزش با تردمیل را به شما عزیزان بگویم پس در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از تردمیل در بدنسازی |انواع تردمیل

یک کفش مناسب تهیه کنید

مهمترین کار قبل از شروع کردن ورزش با تردمیل این است که قبل از شروع ورزش حتماً باید یک کفش مناسب برای دویدن انتخاب کنید تا بتوانید به درستی و با استانداردهای لازم ورزش کنید. کفش انتخابی باید بتواند تمامی زوایا و همچنین قوس های پای ورزشکار را پوشش دهد تا پا به راحتی بتواند ورزش کند و هیچ مشکلی در هنگام ورزش کردن به بدن وارد نشود.

بدون کفش ورزش نکنید

یکی از مهمترین نکاتی که بسیار مهم می باشد و در هنگام کار کردن با دستگاه تردمیل حتماً باید آن را رعایت کنید این است که به هیچ عنوان نباید ورزش را بدون کفش انجام دهید. بعضی از افراد هستند که از تردمیل بدون هیچ کفشی و با پای برهنه استفاده می کنند به گفته آنها اینگونه ورزش کردن بهتر است. اما این فرضیه به طور کامل اشتباه می باشد و بعد از یک جلسه تمرین کردن بدون کفش متوجه آن می‌شوید که پای شما به صورت جدی آسیب می بیند و به هیچ عنوان این کار توصیه نمی شود.

بدون کفش مناسب ورزش کردن باعث می شود پای شما در حالت نامناسب قرار بگیرد و پاشنه پای شما بیشترین فشار را تجربه می‌کند و حتی در بعضی از مواقع باعث ورم کردن پا ورزشکار هم میشود. پس حتماً برای استفاده از تردمیل و دویدن از یک کفش مناسب کمک بگیرید. اگر هنوز دستگاه ورزشی مناسب خود را خریداری نکرده اید و می خواهید یک تردمیل اصل و با کیفیت خریداری کنید پیشنهاد می شود این دستگاه ورزشی هوشمند را با ضمانت نامه کتبی کالا را از فروشگاه طاهالند تهیه کنید.

قبل از ورزش آب بنوشید

پیشنهاد ورزشکاران حرفهای این است که قبل از شروع تمرین حداقل نیم لیتر آب بنوشید و این بسیار مهم می‌باشد زیرا معمولاً تبریز شما با تردمیل زمانی ۲۰ دقیقه طول می‌کشد اما ممکن است در هنگام تمرین دوچرخه کمابیش شوید زیرا در هنگام تمرین کردن با تردمیل ورزشکار عرق میکند و بدن شما دچار کم آبی شدیدی می‌شود که بهتر است قبل از شروع تمرین مقدار مناسبی آب بنوشید تا در حین تمرین با تردمیل هیچ مشکلی برای شما به وجود می آید و این کار مانع خسته شدن شما در هنگام تمرین میشود.

استفاده از تردمیل در بدنسازی |انواع تردمیل

قبل از شروع تمرین حتما به سرویس بهداشتی بروید

به این نکته مهم توجه کنید پیشنهاد می شود قبل از شروع تمرین خود به سرویس بهداشتی بروید زیرا یکی از نکات مهم در هنگام تمرین کردن با تردمیل این است که شما باید تمرین را به هیچ عنوان در هنگام استفاده از تردمیل متوقف نکنید و ریتم تمرین کردن نباید وقفه بیوفتد.

گرم کردن قبل از تمرین

یکی دیگر از مهمترین نکات قبل از شروع تمرین و کار کردن با تردمیل این است که حتماً باید بدن خود را گرم کنید.به گفته فروشگاه طاهالند گرم کردن بدن قبل از شروع ورزش با تردمیل بسیار مهم می باشد و شما باید حداقل ۵ دقیقه خود را گرم کنید در این شرایط پیشنهاد می شود با انجام حرکت کششی بدن خود را به طور کامل گرم کنید تا در هنگام کار کردن هیچ مشکلی برای شما بوجود نیاید.

تمرینات مقدماتی با تردمیل

برای شروع حداقل ۲۵ دقیقه ورزش کنید

به این نکته توجه کنید به گفته کارشناسان پیش از شروع ورزش کردن با دستگاه تردمیل بهتر است در ۱۵ دقیقه اول تمرین بدن خود را به طور کامل گرم کنید تا چربی ها به طور کامل و یکدست آب شوند و همچنین انرژی بیشتری داشته باشید. به این نکته مهم توجه کنید که گرم کردن بدن قبل از تمرین باعث می شود بدن شما بالانس مناسب خود را پیدا کند و این کار باعث می شود از آسیب دیدگی جلوگیری کند. برای گرم کردن بدن خود با تردمیل بهتر است سرعت را بر حسب کیلومتر بر ساعت قرار دهید و کمی پیاده روی کنید بعد از یک دقیقه پیاده روی کردن با تردمیل بهتر است سرعت را به چهار کیلومتر در ساعت افزایش دهید و حدود ۳۰ ثانیه از این برنامه استفاده کنید و بر روی پنجه های پای خود گام بردارید بدن شما به خوبی گرم شود.

بعد از انجام این حرکت شیب تردمیل را بر روی ۶ درجه تنظیم کنید و سرعت تردمیل را هم بر روی ۳ کیلومتر در ساعت تغییر دهید و دوباره یک دقیقه پیاده روی کنید. شیب ۶ درجه باعث میشود تمرین نسبتاً سنگینی را تجربه کنید اما در این مواقع باید سرعت را کاهش دهید و بعد از استفاده از شیب ۶ درجه حالا باید شیب را مجددا به صفر درجه کاهش دهید و مجدداً یک دقیقه بدهید تا بدن شما به حالت نرمال خود برگردد. اگر می خواهید تردمیل کنید و این دستگاه هوشمند را هنوز خریداری نکرده اید پیشنهاد می شود این دستگاه هوشمند و پیشرفته را از فروشگاه معتبر و مرکز خرید تردمیل در ایران یعنی فروشگاه طاهالند خریداری کنید.

بعد از تمرین بدن خود را سرد کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که تمامی ورزشکار های حرفه ای در هنگام استفاده از تردمیل رعایت می‌کنند این است که پس از انجام ورزش خود با استفاده از تردمیل بدن خود را سرد میکند یکی از مهمترین نکات در هنگام ورزش کردن می باشد. همانطور که گرم کردن پیش از ورزش کردن مهم است به گفته کارشناسان و ورزشکاران سرد کردن بعد از تمرین هم حائز اهمیت می باشد و بدن شما نیاز دارد بعد از تمرین سرد شود. پیشنهاد میشود بعد از دویدن و بعد از تمام شدن ورزش خود حتماً بدن خود را به طور کامل با انجام ورزش های کششی و انجام حرکت کششی سرد کنید.

از کجا تردمیل بخرم؟

استفاده از تردمیل در بدنسازی |انواع تردمیل

اگر می‌خواهید دستگاه ورزشی اصل و با کیفیت خریداری کنید و اگر میخواهید تردمیلی خریداری کنید که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد پیشنهاد می شود دستگاه ورزشی خود را از مجموعه طاهالند که مرکز اصلی فروش تردمیل در ایران است خریداری کنید. تمامی محصولات این شرکت اورجینال و اصل می باشند و شما می‌توانید با خیال آسوده خرید خود را تکمیل کنید زیرا پس از فرآیند خرید یک کارت گارانتی معتبر برای اصالت و کیفیت کالا به شما صادر خواهد شد تا بتوانید با خیال آسوده تردمل را خریداری کنید.برای خرید این دستگاه ورزشی هوشمند و پیشرفته کافی است وارد سایت طاهالند بشوید تا با تمامی محصولات تردمیل آشنا شوید و بتوانید خرید بهتری را تجربه کنید همچنین امکان خرید حضوری در این مرکز فروش تردمیل در تهران هم فراهم شده است تا با خیال آسوده خرید خود را تکمیل کنید.

دکمه بازگشت به بالا