عمومیبرترین های کار و کسب

آموزش ساخت کانال کولر آبی در منزل

کانال کولر آبی به چند نوع است؟

همانطور که می دانید؛ کانال های خنک کننده کولر یکی از اجزای اصلی سیستم تهویه و سایر سیستم های خنک کننده هستند. این صفحه بسته به متریال و اندازه انواع مختلفی دارد. ما قصد داریم تمام تلاشمان را بکنیم. ضمناً از نظر نحوه جابجایی نیز در نصب کانال هوا و مجرای تهویه هوا باید این نکات رعایت شود. پرداخت شده اگر می خواهید سیستم خنک کننده بخرید یا نصب کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

عایق کاری یکی از مهمترین جنبه های طراحی سیستم سرمایشی خانه است. این موضوع در صورت کانال کشی نامناسب و نامنظم بسیار مهم است.

باید ساختمان  را خراب کرده و اجرای نصب کانال خنک کننده را دوباره انجام دهید. در غیر این صورت راندمان کولر بسیار کاهش یافته و بیهوده می شود. بنابراین، برای نصب سیستم خنک کننده، هنگام ساخت تهویه خانه باید از یک شرکت معتبر مانند میراکالا کمک بگیرید. همچنین شاهد تخریب تهویه مطبوع و عدم سرمایش در محیط بوده ایم. و به همین دلیل بر دقت و اجرای منظم آن توسط متخصص اصرار داریم.

کانال کشی برای سیستم تهویه هوای مطبوع در اصل توسط مجرای کانال هوا صورت میگیرد که این کانال ها وطیفه انتقال هوا را دارند که از جنس های محتلف تولید و در ابعاد متفاوت مناسب با هر پروژه ساخته میشوند.

متداول ترین نوع کانال کشی در ساختمان ها چه روشی است؟

کانال کشی کولر به چند صورت انجام میشود که 2 روش بیشتر مرسوم است:

  • کانال کشی ساختمان روکار
  • کانال کشی ساختمان توکار

در روش کانال کشی روکار که بیرون ازساختمان انجام میشود و بر روی دیوار ساختمان نصب میشود که این روش دیگر منسوخ شده و جز ممنوعیت شهرداری میباشد که ظاهر شهر را خراب نکند.

روش جدید که بصورت توکار میباشد کانال کشی بصورت داکت اسپلیت یا کانال هوا مستطیل و اسپیرال گرد است

جنش کانال ها از ورق گالوانیزه و یا پی وی سی پلاستیکی است .

در بیشتر پروژ ه از ورق گالوانیزه جهت تهویه هوای ساختمان استفاده میشود که ظول عمر بالاتری نسبت به دیگر نوع ها دارند البته باید برای جلوگیری از پوسیدگی این ورق ها حتما عایق کاری شده باشند.

عایق کاری هنگام ساخت کانال کولر چه تاثیری در سیستم تهویه دارد ؟

یکی از مهم ترین دلایل گرم شده هوای داخل کانال کولر عدم عایق کاری هنگام نصب و یا ساخت کانال داکت اسپلیپ میباشد.

اگر هنگام ساخت انواع کانال کولر آبی یا کولر گازی داکت اسپلیت ورق و کانال را عایق بندی و عایق الاستومری نصب کنید علاوه بر افزایش سرعت نصب و اجرا در ساختمان عمر آن کانال را افزایش میدهید و از اتلاف انرژی چلوگیری میکنید.

عایق ها از دو نوع هستند : 1 . پشم سنگ یا پشم شیشه    2. فوم عایق الاستومری

عایق الاستومری مرسوم ترین وجدیدترین نوع عایق ها هستند که شما میتوانید بسته بندی رولی آن را تهیه کنید و در متزل بروی لوله ای سرد و گرم و همینطور کانال های سرمایشی بچسابنید.

در منزل از کدام مدل کانال کولر میتوان ساخت؟

کانال کشی از نوع روکار و ورق های  PVC که در بازار به مدل کانال پلاستیکی معروف هستند تهیه کنید و برای تهویه هوا از آن ها استفاده کنید.

این نوع کانال ها را لوله فلکسیبل  هم نامیده میشود برای اگزاست کولر گازی پرتابل و تهویه هود خانگی هم استفاده میشود.

شما در منزل میتوانید با یک کانال فلکسیبل و 2 بست فلزی و یک نوار تیپ  و یک چهارسو کانال کشی کولر و یا سیستم تهویه هوای منزل خود را انجام بدهید.

اگر قصد دارید خودتان کار کانال کشی کولر یا سیستم تهویه را انجام بدهید باید خاطر نشان کنم که نیاز به ابزار آلات صنعتی و آشنایی با نحوه عملکرد آنها را داشته باشید که تقریبا غیر ممکن و بیهوده است, پس اینکار را به یک کارشناس و تکنسین مربوطه بسپاریم بهترین ایده میباشد.

البته نوع دیگری از کانال کشی از جنس پارچه یا برزنت است که این کانال ضدآب بوده و بسادگی امکان نصب وجود دارد و در محبط های پرپیچ و خم میتوانید استفاده کنید و نصب و تجهیزات لازم مانند کانال فلکسیبل است.

تجهیزات مورد نیاز درست کردن کانال کولر آبی

ساخت کانال کولر به چند مدل صنعتی و کارگاهی و خانگی تقسیم میشود که شما دو مورد اول را در منزل به علت کمبود فضا و نداشتن آبزارات صنعتی قادر به تولید نیستید.

اما در مورد سوم شما به سادگی با تهیه یک رول لوله فلکسیبل با قطر دلخواه و خرید 2 بست فلزی به نسبت شعاع لوله و یک نوار تیپ آلومینیومی و یک چهارسو و چند بست کمربندی بلند میتوانید برای کولر یا سیستم تهویه منزل کانال کشی کنید.

خدمات تهویه هوا توسط موسسه فنی میراکالا

موسسه فنی میراکالا با تجربه چندین دهه در امر ساخت و نصب و اجرای انواع کانال هوا و سیستم تهویه هوا فعالیت دارد و در کنار شما مشتریان عزیز بوده است.

سرویس های دوره ای یکی دیگر از خدمات موسسه فنی میراکالا است که با سازمانها وارد قرارداد و همکاری شده است.

این موسسه فنی با به همراه داشتن کادری مجرب و حرفه ای در کمترین زمان و بالاترین کیفیت تمام امور تهویه هوای مطبوع را به مشتریان ارائه میدهد.

در صورتی که شما قصد خرید کانال هوا و یا انجام کانال کشی سیستم تهویه هوا را دارید میتوانید از موسسه فنی میراکالا این خدمات را دریافت کنید.

ویدئو ساخت کانال کولر در منزل

در این ویدئو خیلی ساده به شما آموزش میدهیم که چگونه با کمترین ابزار و امکانات در منزل بتوانید برای سیستم تهویه هوای منزل خودتان کانال بکشید و در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 

 محاسبه ابعاد کانال کولر آبی خانگی به چه صورت است؟

جهت محاسبه میزان حجم هوای مورد نیاز یک اتاق یا سالن بزرگ از شاخص cfm استفاده میکنیم ا میزان حجم بار هوای سرد یا گرم را محاسبه کنیم.

محاسبه ابعاد کانال کولر بر اساس میزان هوای مورد نیاز بر اساس تعیین نرخ ach  میباشد که به عنوان بار حرارتی وارد شده به اتاق را لحاظ و در محاسبات به آن بار تلفتان هم میگویند.

هر چقدر فضای یک اتاق بزرگتر باشد به مراتب شما باید ابعاد کانال و میزان دبی و بار وارد بر هوای تازه اتاق را بزرکتر انتخاب کنیم.

همچنین میزان و ابعاد دریچه کولر هم باید به درستی و محل جایگیری آن دقیق انتخاب شود تا از تلفات هوای اتاق جلوگیری به عمل آید.

دقت کنید که اگر ابعاد کانال شما با میزان دبی هوای تولید شده توسط کولر مناسب نباشد امکان افت فشار هوا و یا افزایش بار به کانال باعث کاهش بازدهی سیستم تهویه هوا میشود و اگر میزان فشار هوا زیاد باشد باعث آسیب به کانال هوا میشود و در صورت کاهش فشار هوا باعث کاهش کیفیت سیستم تهویه هوا مطبوع میشود و هوای مطلوبی دریافت نخواهید کرد.

تا انجایی که میتوانید مسیر کولر یا فن تا به دیچه را کوتاه تر کنید تا از افت فشار هوا جلوگیری کنید.

دکمه بازگشت به بالا