عمومیبرترین های کار و کسب

آموزش نصب ویدئو وال

امروزه  انواع مختلفی از نمایشگرهای صنعتی در همه جای دنیا به کار می‌روند. از تلویزیون‌های بزرگی که در میادین و خیابان‌های اصلی نصب شده تا مانیتورهای که باری تماشای تصاویر دوربین‌های مداربسته به کار می‌روند. مانیتورهای دیواری یا  ویدیو وال ها، نسل جدید نمایشگرهای صنعتی هستند که با حذف تقریباً کامل قاب لبه مانیتور و اتصال مانیتورها به یکدیگر یک مانیتور بزرگ در ابعاد دلخواه را شکل می‌دهند. با ما همراه باشید تا نحوه نصب ویدئو وال را به شما آموزش دهیم.

مراحل کامل نصب ویدئو وال

ویدئو وال یک صفحه‌نمایش بزرگ است که از چندین نمایشگر کوچک که با هم برای نمایش یک تصویر هماهنگ شده‌اند ساخته می‌شود. برای این کار معمولاً از نمایشگرهای TFT یا IPS با حاشیه بسیار باریک استفاده می‌شود تا فاصله بین نمایشگرها ایجاد نشود و یکپارچگی تصویر برای بیننده حفظ شود.

نصب و راه‌اندازی ویدئو وال

آموزش نصب ویدئو وال هنگامی که قصد نصب و راه‌اندازی یک ویدئو وال را داریم، انتخاب‌های بسیاری را می‌توان بررسی کرد، منشأ این انتخاب‌ها می‌تواند از راهکارهای اجرا شده این سیستم در سازمان‌ها و مجتمع‌ها یا طرح و نقشه‌ای کاملاً نوین باشد که نمونه آن تابه‌حال اجرا نشده تا راهکاری پیشرو در این عرصه تلقی گردد.

هنگامی که اولین ویدئو وال ها راه‌اندازی شدند، در نگاه اول تعدادی مانیتور کوچک سیاه‌وسفید بودند که در کنار هم قرار گرفته و هرکدام به‌صورت جدا تصویری را نمایش می‌داد که کاربردی امنیتی و نظامی داشتند. مانند تمام تکنولوژی‌های روز دنیا  این تکنولوژی در اختیار سازمان‌های  محدود قرار گرفته بود که با آن شکل و شمایل کاربردی تجاری و تبلیغاتی نداشت. باگذشت زمان و پیشرفت‌های صورت‌گرفته آن مانیتورهای منحنی جای خود را به مانیتورهای بدون لبه و صاف دادند، بدیهی است در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد نمایشگرهایی بسیار قوی تر و باکیفیت‌تر خواهیم بود که قابل‌مقایسه با تکنولوژی‌های امروزی نخواهد بود.

هدف اصلی از ساخت و نصب ویدئو وال ها به‌وجودآوردن امکان داشتن نمایشگری بسیار بزرگ با طول و عرض چندین متری است. اما این امکان هم وجود دارد که ویدئو وال به چند بخش تقسیم شود و لایه‌های مختلفی از تصاویر را نمایش بدهد.

اقدامات اولیه پیش از نصب ویدئو وال

 • اندازه

به دیوار موردنظر نگاه کنید. اندازه و نوع دیوار را یادداشت کنید.

 • تعداد

تعداد مانیتورهای موردنیاز در ویدیو وال خود و نوع چیدمان آن را مشخص کنید.

 • فاصله ناظر از دیوار

باتوجه‌به ابعاد دیوار و همچنین ابعاد اتاق موردنظر، فاصله ناظر تا ویدیووال را تعیین کنید.

 • نوع محتوا

 نوع محتوا و نحوه نمایش  آن بر شیوه استفاده از ویدیو وال تأثیر می‌گذارد.

 • منبع فیلم

جای منبع پخش فیلم نسبت به ویدیو وال و نحوه اتصال آنها به یکدیگر را مشخص کنید.

 • کنترل نرم افزار

باتوجه‌به تعدد ورودی‌های مختلف و همچنین تعدد نمایشگرها، باید بتوانید منابع ورودی مختلف را مدیریت کنید.

 • طول و عرض ویدئو وال

طول و عرض ویدیو وال بر حسب تعداد آنها سنجیده می‌شود و اندازه‌های مختلفی چون 2×2 -3×2 -3×3

 دارد. مثلاً اندازه 2×2 به این معناست که 4 نمایشگر به‌صورت 2×2 کنار هم سوار شده‌اند.

 • ابعاد ویدئو وال

ابعاد ویدیو وال و حاشیه میان هر نمایشگر با نمایشگر دیگر را اندازه بگیرید. قاب یا بزل (Bezel) بسیار باریک ویدیو وال عامل مهمی در اندازه گیری نهایی است.

 • ابزار نصب

ابزارهایتان را آماده کنید. حالا شما آماده نصب ویدیو وال هستید.

قبل از نصب ویدئو وال این موارد را چک کنید

همان‌طور که پیش‌تر دیدیم عوامل مختلفی در طراحی و ساخت یک ویدئو وال باکیفیت رضایت‌بخش نقش دارند. مهم‌ترین عامل همچنان محیط و اندازه، کاربرد و البته بودجه موردنظر است. استفاده از هر نمایشگری برای ساخت ویدئو وال برای فضای بیرونی امکان‌پذیر نیست.

میزان روشنایی نمایشگر هم یکی از ویژگی‌هایی است که در بازاریابی نمایشگرها نقش مهمی دارد. برای همین کم پیش نمی‌آید که یک نمایشگر با حداکثر روشنایی بالای 400 نیتز معرفی شود و در واقعیت روشنایی کمتری ارائه بدهد. به هر ترتیب قبل از تصمیم‌گیری در مورد قراردادن یک ویدئو وال در محیط فعالیت برند یا کسب‌وکار خود بهتر است موارد زیر چک شود:

 • انتخاب محل نصب: داخلی یا خارجی بودن محل قرارگیری
 • کارکرد و مخاطبان هدف: اگر عابران پیاده‌رو یا سرنشینان خودروها در خیابان مخاطب باشند لازم است از تکنولوژی و نمایشگرهای متفاوتی با ویدئو وال‌ های داخلی استفاده شود.
 • تکنولوژی مورد اعتماد: راهکارهای مختلفی برای ایجاد یک ویدئو وال وجود دارد. بعضی از آنها کاملاً پیشرفته و جدید هستند و با یک اپ موبایل می‌توان آنها را اداره کرد. بعضی هم قدیمی هستند و مانند دستگاه‌های پخش ویدئویی و تلویزیونی قدیمی عمل می‌کنند. البته این گزینه لازم است با بودجه مطابقت داده شود.
 • پایه با قابلیت نگهداری آسان: انتخاب بعضی از پایه‌ها هزینه اولیه کمتری دارد، اما این هزینه با بروز اولین مشکل دوباره باید انجام شود. برای پیشگیری از بروز این مشکل بهتر است پایه‌هایی انتخاب شوند که به‌راحتی قابلیت تعویض نمایشگرها را داشته باشند.

نصب ویدیو وال در فضای داخلی

آموزش نصب ویدئو وال دررابطه ‌با نصب و راه‌اندازی تصاویر داخلی بسته به عمق نهایی سازه تصویر، دسترسی از جلو یا پشت برای ویدیو وال انتخاب شده و بر اساس آن چینش تجهیزات انجام می‌گیرد.

نصب ویدئو وال در فضای باز

سازه‌هایی که برای ویدئو وال های فضای باز در نظر گرفته می‌شود به‌گونه‌ای طراحی و اجرا می‌گردد که در برابر نفوذ آب به پشت سازه ایزوله بوده و همچنین فضای داخلی آن قابلیت کنترل دما را داشته باشد. معمولاً دسترسی پنل‌ها از پشت در نظر گرفته می‌شود تا هم در پیاده‌سازی هم در تعمیرات سهولت این کار برای مجری‌ها بیشتر باشد. بعد از طراحی استحکامات پایه، مرحله پیاده‌سازی زیرساخت تصویر و در انتها تجهیزات کنترلی دما و رطوبت در سازه نصب و اجرا می‌گردد

اگر قصد دارید برای کسب‌وکار خود از این تکنولوژی پیشرفته استفاده کرده و محصولات یا خدمات خود را با جدیدترین امکانات نمایشی روز در معرض دید مخاطبان و مشتریان قرار بدهید، به مشاوره و خرید از یک مجموعه تخصصی نیاز دارید. ما در پویش رایان داتیس آماده هستیم تا هرگونه سوالی در مورد ویدیووال و مانیتور صنعتی را پاسخ بدهیم. شما می‌توانید به سایت ما به آدرس https://www.datisint.com مراجعه کرده یا اینکه با شماره تماس 02174856  با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا