برترین های کار و کسبخانواده و جامعه

برای امنیت پیج اینستاگرام چه باید کرد؟

در سال‌های اخیر اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران و جهان تبدیل شده است. اگرچه بسیاری از افراد از طریق این شبکه درآمد کسب می‌کنند و یک شغل برای خود دست و پا کرده‌اند، اما افراد زیادی هم وجود دارند که بدون اجازه وارد اکانت دیگران می‌شوند و از اطلاعات آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند. به همین دلیل حفظ امنیت اکانت اینستاگرام هم برای حساب شخصی و هم برای حساب‌های بیزنسی اهمیت زیادی دارد. کلیک کردن بر روی لینک‌های ناشناس تنها یکی از خطرات فعالیت در این شبکه است. اما چه راه‌های دیگری برای حفظ امنیت پیج اینستا وجود دارد؟ در اینجا با ما همراه باشید تا به شما پاسخ دهیم.

امنیت اینستاگرام در ایران |بهترین امنیت پیج اینستاگرام

اهمیت ارتقا امنیت پیج اینستاگرام

وارد شدن در اینستاگرام با دستگاه‌های مختلف، به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود با دیگران، ارتباط برقرار کردن با حساب‌های مشکوک و استفاده از برنامه‌های غیررسمی اینستاگرام از جمله دلایلی است که راه ورود هکرها و افراد سودجو به حساب‌های کاربری را فراهم می‌کند.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند تنها باید از پیج‌های بزرگ و تجاری مراقبت کرد تا راه درآمدزایی قطع نشود. در حالی که حتی پیج‌های شخصی و کوچک هم در معرض خطر هستند و ورود افراد ناشناس به این حساب‌ها ممکن است دردسرساز شود. برای مثال چندی پیش، یک گروه هکری وارد حساب‌های کاربری برخی از افراد می‌شدند و سپس با بررسی پیج، دوستان و خانواده را پیدا و در دایرکت از آن‌ها تقاضای پول می‌کردند.

رها کردن حساب‌های کاربری شخصی در بسیاری از مواقع می‌تواند خطرناک باشد و باید امنیت این اکانت‌ها نیز حفظ شود. اگر پیج بزرگ دارید و از طریق آن درآمد کسب می‌کنید، حفظ آن اهمیت بیشتری برایتان دارد. به همین دلیل باید با مشاوره اینستاگرام راه ورود هکرها را مسدود و امنیت پیج را افزایش دهید.

راههای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

برای اینکه بتوانید سطح امنیت اکانت خود در اینستاگرام را بالا ببرید، لازم است توصیه‌های زیر را مد نظر داشته باشید و خواندن آن‌ها را به سایر کاربران نیز پیشنهاد دهید.

انتخاب رمز عبور قوی و تغییر دورهای آن

اولین توصیه ما برای ارتقا امنیت اکانت، انتخاب یک رمز قدرتمند است که در آن به هیچ عنوان از نام؛ تاریخ تولد، شماره تلفن و یا شماره شناسنامه استفاده نکنید. زیرا این عبارت‌ها خیلی زود به خاطر آورده می‌شود و در واقع شما با انتخاب چنین پسوردهایی راه را برای هکرهای اینستاگرام هموار می‌کنید.

برای انتخاب رمز قدرتمند برای حساب کاربری به این نکات توجه کنید:

  • زمان انتخاب رمز عبور حتما از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و سمبل‌ها استفاده کنید تا احتمال هک شدن آن به حداقل برسد.
  • اگر احتمال دارد که رمز عبور خود را فراموش کنید، آن را روی یک برگه بنویسید و در جای امن قرار دهید.
  • اینستاگرام به کاربران خود توصیه می‌کند هر از چند گاهی رمز عبور خود را تغییر دهند و همیشه روی یک رمز عبور ثابت نمانند.
  • استفاده طولانی مدت از رمز عبور ممکن است باعث لو رفتن آن شود و افراد سودجو از آن مطلع شوند.
  • به خاطر داشته باشید که هرگز نباید رمز عبور خود را با کسی به اشتراک بگذارید.

فعال کردن احراز هویت دو مرحلهای اینستاگرام

این روش یکی از امن‌ترین راه‌ها برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام است. به طوری که حتی شرکت‌هایی مثل کارینو هم تاکید زیادی دارند که حتما احراز هویت دو مرحله‌ای را برای پیج خود انجام دهید. در واقع تنها وارد کردن یک رمز عبور قدرتمند برای اکانت اینستاگرام کافی نیست و باید هویت خود را از طریق دیگری که قبلاً انتخاب کرده‌اید، اثبات کنید. به همین دلیل به آن احراز هویت دو مرحله‌ای گفته می‌شود!

برای انجام این روش مسیر زیر را طی کنید:

Settings > Security > Login > Activity

در اینجا شما می‌توانید ببینید چه دستگاه‌هایی و از چه منطقه جغرافیایی و در چه زمانی وارد حساب کاربری شما شده‌اند. اگر یکی از آن‌ها برایتان ناشناس است و متعلق به شما نیست، بر روی آیکون سه نقطه (در کنار موقعیت جغرافیایی) کلیک کنید تا دسترسی آن دستگاه به حساب کاربری شما قطع شود.

در مرحله بعد باید ایمیل خود را در اکانت اینستاگرام خود ثبت کنید. برخی از افراد قادرند از طریق شماره تلفن، وارد اکانت شوند. در حالی که ایمیل امنیت بیشتری دارد و توصیه می‌شود در کنار شماره موبایل، حتما آدرس ایمیل خود را نیز ثبت کنید. در صورتی که رمز عبور اینستاگرام را فراموش کنید، وجود این ایمیل، به شما کمک می‌کند تا بازیابی اکانت راحت‌تر انجام شود و اینستاگرام لینک تغییر رمز را برایتان ارسال کند. در صورتی که اکانت هک شود، شما می‌توانید از طریق ایمیل دوباره آن را بازیابی کنید.

توجه به ایمیلهای هشدار امنیتی اینستاگرام

اینستاگرام وقتی بخواهد با شما ارتباط برقرار کند، برای شما ایمیل ارسال می‌کند و هیچ‌گاه از طریق دایرکت با شما ارتباط برقرار نمی‌کند. بنابراین باید به طور مداوم ایمیل خود را چک کنید و به ایمیل‌هایی که از طرف این شبکه اجتماعی دریافت می‌کنید، توجه داشته باشید. برخی از این ایمیل‌ها حاوی هشدارهای امنیتی مهمی است که اگر نادیده گرفته شوند ممکن است عواقب ناخوشایندی داشته باشند. برای مثال ورود ناموفق یک فرد ناشناس به اکانت برایتان ارسال می‌شود تا فورا برای تغییر رمز عبور اقدام کنید.

همچنین باید تغییرات در اطلاعات شخصی اکانت اینستاگرام خود را بررسی کنید. برای این کار مسیر زیر را طی کنید:

Settings> Security> Access> Data

در اینجا شما می‌توانید تمامی اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را مشاهده کنید. تغییرات حریم خصوصی اکانت، تغییر رمز عبور، تغییر ایمیل، تعداد حساب‌ها، شماره موبایل و زمان ورود و خروج در اینجا ثبت می‌شود و اگر چیز مشکوکی را مشاهده کردید، باید فورا رمز عبور را تغییر دهید و یا مرحله احراز هویت دو مرحله‌ای را اجرا کنید و یا مسیر زیر را بروید:

Settings> Security> Login> Activity

اگر در اینجا حساب کاربری مشکوکی را مشاهده کنید، فورا آن را از لیست دستگاه‌های وارد شده حذف کنید (آموزش آن در بالا توضیح داده شد).

بررسی دسترسی اپلیکیشنها و سایتها به حساب اینستاگرام

یکی دیگر از نکات مهم برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام بررسی سایت‌ها و اپلیکیشن‌هاست که برای این کار باید مسیر زیر را بروید:

Settings > Security > Apps & Websites

در این بخش می‌توانید تمامی وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که به حساب کاربری شما دسترسی دارند، مشاهده کنید. این موارد شامل سه دسته فعال، منقضی شده و حذف شده است که برای مسدود کردن دسترسی به این برنامه‌ها و سایت‌ها، باید به دسته فعال شده وارد شوید. در اینجا می‌توانید تمامی مواردی را که دوست ندارید، حذف کنید. با حذف این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها تا حد زیادی امنیت اکانت اینستاگرام افزایش می‌یابد.

حرف آخر

همانطور که می‌دانید اینستاگرام از آن دسته اپلیکیشن‌های قابل هک است که هیچ تضمینی برای جلوگیری از نفوذ هکرها در حساب کاربری وجود ندارد. به همین دلیل شخصا باید برای افزایش امنیت اکانت خود تلاش کنید. از سوی دیگر رمز کاربری حساب را در اختیار هیچ کس قرار ندهید. در صورتی که با گوشی شخص دیگری وارد حساب کاربری شده‌اید، حتما قبل از تحویل گوشی، از حساب کاربری خود خارج شوید. در صورتی که قصد فروش گوشی خود را دارید، تمامی اطلاعات مربوط به ورود ایمیل را از دستگاه پاک کنید. امیدواریم این اطلاعات برایتان کاربردی بوده باشد. منتظر دریافت دیدگاه‌ها و نظرات شما هستیم.

دکمه بازگشت به بالا